Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Talán ebben a topicban van tapasztalat arról, hogy mivel nézek szembe ha mondjuk kicserélem a gyári cd30 at egy akármilyen 2 din fejegységre? Navi és tolatokamera miatt kellene.

Mi marad a GID opciókbol? Kormányvezérlés adapterrel menthető?

Beszerelő kerettel van tapasztalat?

Köszönöm és buek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán ebben a topicban van tapasztalat arról, hogy mivel nézek szembe ha mondjuk kicserélem a gyári cd30 at egy akármilyen 2 din fejegységre? Navi és tolatokamera miatt kellene.

Mi marad a GID opciókbol? Kormányvezérlés adapterrel menthető?

Beszerelő kerettel van tapasztalat?

Köszönöm és buek!

Hello,

Dátum, pontos megmarad, valamint kormány gombról BC1/2 elérhető.

Beszerelő kerettel nincs gond, de ha teheted próbáld bele, mielőtt kifizeted.

BÚÉK!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csavarok a kapaszkodóban kettő, belső kilincs alatt egy. 20 s vagy 25 s torx kulcs. Úgy rémlik alul is van két csavar a kárpiton, de az nem biztos. Ha jól emlékszem akkor a kapaszkodó fogó részének a tetejét kell kipattintani és alatta vannak a csavarok. Utána a patentokat alulról kezdve majd a két oldalán felfelé kipattogtatni, és felfelé emelni a kárpitot, hogy a felső sín is kiakadjon. Aztán a nyitóbovdent kiakasztani. és már lent is van, ha minden igaz :D

Jó szórakozást :icon1: Talán valaki még pontosítja a leírást :smartass:

Ezeket a csavarokat meg is találtam csak utána nem mertem leszedni a kárpitot,amúgy nekem elektromos ablakemelős a hátsó ajtó is,csak az nem müködik és azt akarom megnézni, hogy miért nem jó.

a hangszóró szól viszont még az ajtót kinyitom a hátsó bal-t akkor a villany se kapcsolodik fel :(

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a csavarokat meg is találtam csak utána nem mertem leszedni a kárpitot,amúgy nekem elektromos ablakemelős a hátsó ajtó is,csak az nem müködik és azt akarom megnézni, hogy miért nem jó.

a hangszóró szól viszont még az ajtót kinyitom a hátsó bal-t akkor a villany se kapcsolodik fel :(

Szia!

Akkor szerintem mielőtt bontasz, nézd meg az átvezetőt. Lehet, hogy neked másik vezeték van megtörve. Nekem a bal hátsó rendben volt, viszont a jobb hátsó némult el. Tavaly mikor a háromszög ablakot tettem be akkor vettem észre.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor szerintem mielőtt bontasz, nézd meg az átvezetőt. Lehet, hogy neked másik vezeték van megtörve. Nekem a bal hátsó rendben volt, viszont a jobb hátsó némult el. Tavaly mikor a háromszög ablakot tettem be akkor vettem észre.

Üdv!

és azt hogy lehet szétszedni azt az átvezető csövet?

Link to comment
Megosztás:

és azt hogy lehet szétszedni azt az átvezető csövet?

Kinyitod az ajtót ütközésig, kihúzod a csatlakozót az ajtóból, és vagy a csatlakozó felől, vagy az ajtó oszlopnál finoman kibontod a gumit, és visszahúzod annyira, hogy meg tudd nézni a vezetékeket, a szakadtat megforrasztod, zsugorcsővel rögzíted.Nem nagy hely van, de ha szerencséd van akkor van az oszlopban még egy kis tartalék. Az elektronikás topicban több értekezés is volt, fénykép is van a csatiról.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kinyitod az ajtót ütközésig, kihúzod a csatlakozót az ajtóból, és vagy a csatlakozó felől, vagy az ajtó oszlopnál finoman kibontod a gumit, és visszahúzod annyira, hogy meg tudd nézni a vezetékeket, a szakadtat megforrasztod, zsugorcsővel rögzíted.Nem nagy hely van, de ha szerencséd van akkor van az oszlopban még egy kis tartalék. Az elektronikás topicban több értekezés is volt, fénykép is van a csatiról.

Üdv!

Értem és köszönöm szépen :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új vagyok még a fórumon, illetve az OPEL autókban is. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az, hogy egy CD-30-cal felszerelt autóban egy NOKIA CK-100 bluetooth kihangosítóval zenét hallgassak, vagy inkább felejtsem el? :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Ha dvd90 navi-s fejegység van az autómba akkor hogyan tudom megoldani, hogy erősítőt teszek az autóba?

Jelszint átalakítóval (de ez a lehető leggagyibb megoldás, viszont más nincs, ha ragaszkodsz a gyári fejhez).

Szerk.: Ja van...ha valami műszerésszel a végfok előtti jelet "kivezetékelteted".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

http://www.ebay.de/itm/AUX-IN-ADAPTER-fur-OPEL-Original-Radio-CD30-MP3-CDC40-CD70-DVD90-NAVI-AX0097P-/321223799570?pt=Kabel_Stecker&hash=item4aca6e3312

Erről kinek, mi a véleménye? Csak csatlakoztatom, felprogramozom az AUX funkciót és már működik is (múltkor még forrasztgatásokról beszéltünk)? Van valakinek képe DVD 90 Navi hátuljáról? Egyébként mindegyik DVD 90-es fejegységet ugyanaz a cég gyártotta?

Link to comment
Megosztás:

http://www.ebay.de/itm/AUX-IN-ADAPTER-fur-OPEL-Original-Radio-CD30-MP3-CDC40-CD70-DVD90-NAVI-AX0097P-/321223799570?pt=Kabel_Stecker&hash=item4aca6e3312

Erről kinek, mi a véleménye? Csak csatlakoztatom, felprogramozom az AUX funkciót és már működik is (múltkor még forrasztgatásokról beszéltünk)? Van valakinek képe DVD 90 Navi hátuljáról? Egyébként mindegyik DVD 90-es fejegységet ugyanaz a cég gyártotta?

Ez csak drot + csatlakozok... Ha a radio nem tudja, akkor ez sem segit rajta:

Dieser Adapter ist mit den oben aufgeführten Werksradios nur kompatibel, wenn eine AUX-Funktion im Menü vorhanden ist.

Ha mindenaron kulso zaj kell, akkor a legegyszerubb egy FM transzmittert berakni; ha jobb helyen veszitek, ki is lehet probalni, es eldonetni, eleg jo-e.

Link to comment
Megosztás:

Ez csak drot + csatlakozok... Ha a radio nem tudja, akkor ez sem segit rajta:

Dieser Adapter ist mit den oben aufgeführten Werksradios nur kompatibel, wenn eine AUX-Funktion im Menü vorhanden ist.

Azért sorolja fel a típusokat. Nyilván felesleges csatlakozót árulni valamihez, amire nem lehet rádugni. Ennyi erővel akkor szalagos Teslához is árulhatná... :-)

Kell a fenének transzmitter, nem jó az semmire sem, csak parasztvakítás.. :-)

Link to comment
Megosztás:

Azért sorolja fel a típusokat. Nyilván felesleges csatlakozót árulni valamihez, amire nem lehet rádugni. Ennyi erővel akkor szalagos Teslához is árulhatná... :-)

Kell a fenének transzmitter, nem jó az semmire sem, csak parasztvakítás.. :-)

Azon a furcsa nyelven azt ideztem, ahol leirja, hogy a felsorolt radiok kozul csak azok fognak mukodni, amelyeken van aux bemenet.

Link to comment
Megosztás:

Azon a furcsa nyelven azt ideztem, ahol leirja, hogy a felsorolt radiok kozul csak azok fognak mukodni, amelyeken van aux bemenet.

Pont erre lettem volna kíváncsi. Most akkor DVD 90-nél is van olyan, amelyiken van AUX bemenet, meg van amelyiken nincs? Mert, ha nincs, akkor nem sorolom fel az összeset, hanem előtte meggyőződök róla, hogy mihez jó. Ennyi erővel akkor a z19dt motort is lehetne árulni VW-be, aztán vagy jó, vagy nem. :icon1:

Vagy csak az eladó hülye?

Link to comment
Megosztás:

Pont erre lettem volna kíváncsi. Most akkor DVD 90-nél is van olyan, amelyiken van AUX bemenet, meg van amelyiken nincs? Mert, ha nincs, akkor nem sorolom fel az összeset, hanem előtte meggyőződök róla, hogy mihez jó. Ennyi erővel akkor a z19dt motort is lehetne árulni VW-be, aztán vagy jó, vagy nem. :icon1:

Vagy csak az eladó hülye?

Maradjunk annyiban, hogy nem az elado hulye...

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki kombi hátsó ajtó 13 cm-es hangszóró helyett 16 cm-est berakni? Nagyobb kiemelőkerettel elvileg megoldható lenne, csak nem tudom elférne-e, még nem bontottam le a kárpitot. Az ajtóban levő nyílás nagyobbítása nélkül lehet értelme ennek?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ja, mert olyan dolgot árul, amiről azt sem tudja, mibe való.

Lehet, hogy nem tudja, de azert furcsa, hogy ennek ellenere megis sikerult pontosan leirnia.

Ugy tunik, keptelen vagy felfogni, hogy ha eredetileg nincs bennuk, akkor a fejegysegekre semmilyen modon nem lehet kivulrol, a megbontasuk nelkul bemenetet varazsolni.

Ezert a fura allapotert lehet masokat hibaztatni, csak nem igazan erdemes :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.