Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Lehet, hogy nem tudja, de azert furcsa, hogy ennek ellenere megis sikerult pontosan leirnia.

Ugy tunik, keptelen vagy felfogni, hogy ha eredetileg nincs bennuk, akkor a fejegysegekre semmilyen modon nem lehet kivulrol, a megbontasuk nelkul bemenetet varazsolni.

Ezert a fura allapotert lehet masokat hibaztatni, csak nem igazan erdemes :)

Egy az egyben nem használható, mert a gyári csatlakozó nem engedi ennek is a csatlakoztatását.

Valami Opel Can bus-Opel can-bus toldó kell hozzá. Ja, és amire hivatkozott, hogy az AUX-nak szoftveresen aktívnak kell lennie.

Astra%20et%20jvc%20%2821%29.JPG5..jpg

Link to comment
Megosztás:

Egy az egyben nem használható, mert a gyári csatlakozó nem engedi ennek is a csatlakoztatását.

Valami Opel Can bus-Opel can-bus toldó kell hozzá. Ja, és amire hivatkozott, hogy az AUX-nak szoftveresen aktívnak kell lennie.

Astra%20et%20jvc%20%2821%29.JPG5..jpg

Valamint el kell vegezni nehany apro forrasztast :)

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/31/3873/13678126/cd30mp3-loet-53938.jpg

Viszont aki ezt megcsinalja, az a kabelezest is megoldja sokkal egyszerubben... Azt a kisebb csatlakozot ki lehet pattintani a nagybol, nem kell adapterekkel vacakolni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nem tudja, de azert furcsa, hogy ennek ellenere megis sikerult pontosan leirnia.

Ugy tunik, keptelen vagy felfogni, hogy ha eredetileg nincs bennuk, akkor a fejegysegekre semmilyen modon nem lehet kivulrol, a megbontasuk nelkul bemenetet varazsolni.

Ezert a fura allapotert lehet masokat hibaztatni, csak nem igazan erdemes :)

Szerinted az pontos leírás, "ha van ilyen csatlakozója"???

Pont erre lettem volna kíváncsi, hogy van olyan DVD 90 aminek van és van amelyiknek nincs ilyen csatlakozása gyárilag?

Mert ha egyikben sincs, akkor már hülyeséget ír, ha meg van, akkor meg kell nézni a hátulját....

Link to comment
Megosztás:

Szerinted az pontos leírás, "ha van ilyen csatlakozója"???

Pont erre lettem volna kíváncsi, hogy van olyan DVD 90 aminek van és van amelyiknek nincs ilyen csatlakozása gyárilag?

Mert ha egyikben sincs, akkor már hülyeséget ír, ha meg van, akkor meg kell nézni a hátulját....

A hatuljat hiaba nezed, mert a csatlakozok altalaban ott vannak, a kerdes az, be vannak-e kotve. Ez a cimkebol derul ki, itt van a ket fele CD30-as valtozat:

http://www.megavaux.co.uk/Upload/ProductPart/c0473-13253511.2_cd30_mp3_metallic_charcoal_ident_ax.jpg.jpg

http://www.megavaux.co.uk/Upload/ProductPart/6eeca-93184785_fh.2_cd30_mp3_matt_chrome_ident_fh.jpg.jpg

Tehat nem az a kriterium, hogy "van ilyen csatlakozo", hanem hogy be legyen kotve. Az aktivalas szuksegesseget emlitettek, ami csak akkor teheto meg, ha a bekotes is megvan, azaz pontos es ertheto a leiras.

Persze csak bizonyos IQ folott :)

Link to comment
Megosztás:

A hatuljat hiaba nezed, mert a csatlakozok altalaban ott vannak, a kerdes az, be vannak-e kotve. Ez a cimkebol derul ki, itt van a ket fele CD30-as valtozat:

http://www.megavaux.co.uk/Upload/ProductPart/c0473-13253511.2_cd30_mp3_metallic_charcoal_ident_ax.jpg.jpg

http://www.megavaux.co.uk/Upload/ProductPart/6eeca-93184785_fh.2_cd30_mp3_matt_chrome_ident_fh.jpg.jpg

Tehat nem az a kriterium, hogy "van ilyen csatlakozo", hanem hogy be legyen kotve. Az aktivalas szuksegesseget emlitettek, ami csak akkor teheto meg, ha a bekotes is megvan, azaz pontos es ertheto a leiras.

Persze csak bizonyos IQ folott :)

Szerintem szállj le egy kicsit a magas lóról, mert az eladó nem definiálja egyértelműen, hogy mihez is való a csatlakozó.

1.Vegyük csak az első példát: CD30MP3

Ebből van aux-os és nem aux-os is (ez utóbbit az általad linkelt barkácsolós képen látni).

2. A fejegységen lévő hátsó AUX-hoz tartozó csatlakozó tüskék megléte még nem jelenti azt, hogy szoftveresen is aktiválva van a menüben.

3. Talán ez a legfontosabb: a fejegységhez csatlakozó nagy egységbe nem lehet bepattintani azt a kis fekete csatit a jack-vezeték másik végén.

Egy probléma felismeréséhez sokkal kevesebb IQ kell, mint annak megoldásához.....ergo nem is tudom, hogy akkor kinek van kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem szállj le egy kicsit a magas lóról, mert az eladó nem definiálja egyértelműen, hogy mihez is való a csatlakozó.

1.Vegyük csak az első példát: CD30MP3

Ebből van aux-os és nem aux-os is (ez utóbbit az általad linkelt barkácsolós képen látni).

2. A fejegységen lévő hátsó AUX-hoz tartozó csatlakozó tüskék megléte még nem jelenti azt, hogy szoftveresen is aktiválva van a menüben.

3. Talán ez a legfontosabb: a fejegységhez csatlakozó nagy egységbe nem lehet bepattintani azt a kis fekete csatit a jack-vezeték másik végén.

Egy probléma felismeréséhez sokkal kevesebb IQ kell, mint annak megoldásához.....ergo nem is tudom, hogy akkor kinek van kevesebb.

Akkor szogezzuk le, hogy az elado es en is tok hulyek vagyunk, hogy ne kelljen tobbet faradnotok ennek a bizonygatasval. Mas kerdes, problema van?

Nem tudom, mi lehetne egyertelmubb definicio: felsorolja a tipusokat, amelyekre fizikailag radughato, majd hozzateszi, hogy mukodni termeszetesen csak akkor fog, ha a bemenet aktivalva van (amibol egyenesen kovetkezik az is, hogy be van kotve).

Ellenben a csatlakozok meglete nem jelenti okvetlenul, hogy be is van kotve a bemenet; es ez a nagyobb problema, nem az aktivalas. Ezt most irom le kb. harmadszor, de valamiert nem megy at, bizonyara az en hibam.

Lehet, hogy nem pattan be, de helyet mindenkeppen lehet csinalni neki a nagy csatlakozoban, es igy be lehet dugni. De ez a legkisebb problema, mert ha van mukodo bemenet, akkor a kabelezes mar semmiseg. Ellenben ha nincs mukodo bemenet, azt semmilyen kivulrol radugott csodaszer nem fogja potolni.

Reszemrol itt feladom, mert ennel erthetobben keptelen vagyok leirni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mi lehetne egyertelmubb definicio: felsorolja a tipusokat, amelyekre fizikailag radughato, majd hozzateszi, hogy mukodni termeszetesen csak akkor fog, ha a bemenet aktivalva van (amibol egyenesen kovetkezik az is, hogy be van kotve).

Felsorolta a DVD 90 Navit is. Akkor megrendelem és csak aktiválni kell, mert elmondása szerint van ilyen csatlakozója és be is van kötve.

Bár a másik mondatod meg kissé ellentmond ennek, miszerint:

"Ellenben a csatlakozok meglete nem jelenti okvetlenul, hogy be is van kotve a bemenet; es ez a nagyobb problema, nem az aktivalas."

Most akkor van bementi csatlakozója a DVD 90-nek vagy sem? Erre lettem volna kíváncsi.

:icon1:

Link to comment
Megosztás:

Felsorolta a DVD 90 Navit is. Akkor megrendelem és csak aktiválni kell, mert elmondása szerint van ilyen csatlakozója és be is van kötve.

Rendben, akkor mutasd meg, hol mond ilyet.

Ha pedig DVD 90-ed van, akkor elobb aktivaltasd, es csak akkor rendelj barmit, ha ez sikerult.

Link to comment
Megosztás:

Rendben, akkor mutasd meg, hol mond ilyet.

Ha pedig DVD 90-ed van, akkor elobb aktivaltasd, es csak akkor rendelj barmit, ha ez sikerult.

AUX-IN ADAPTER für OPEL Original Radio CD30 MP3 CDC40 CD70 DVD90 NAVI

Na most a probléma pont ez volt, mivel korábban (pár hónapja) beszéltünk róla, hogy a DVD 90 navis fejegységnek nincs ilyen csatlakozója, így forrasztani kell.

Ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy akkor lehet olyan DVD 90 navi fejegység is, aminek meg van csatlakozása?

Mert akkor megnézem a sajátomat, ha van, akkor aktiváltatom és rendelek csatlakozót, így nem kell kivenni, szétszedni, elvinni, forrasztgatni. Csak kiszedem, csatlakoztatom és aktiváltatom az AUX funkciót.

Link to comment
Megosztás:

AUX-IN ADAPTER für OPEL Original Radio CD30 MP3 CDC40 CD70 DVD90 NAVI

Bizonyara hianyos a nemet tudasom, de nem latom, ebben hol van az, hogy a csatlakozo a DVD90-en be is van kotve.

Vagy ha latsz egy hirdetest, hogy "Astra H fektarcsa", akkor nem is olvasol tovabb, mert univerzalisan jo kell legyen mindenre, merettol, lukszamtol fuggetlenul?

Link to comment
Megosztás:

Bizonyara hianyos a nemet tudasom, de nem latom, ebben hol van az, hogy a csatlakozo a DVD90-en be is van kotve.

Vagy ha latsz egy hirdetest, hogy "Astra H fektarcsa", akkor nem is olvasol tovabb, mert univerzalisan jo kell legyen mindenre, merettol, lukszamtol fuggetlenul?

Akkor ide sorolhatta volna a szalagos Tesla magnót is, mert vagy van benne, vagy nincs. Ha nincs, akkor majd hozzá barkácsolják. Ennyi erővel lehetne Astra féktárcsát árulni Golfhoz, majd hozzáalakítják. Ha valamit árulok, akkor meggyőződök arról, hogy mihez jó.

De egyébként a kérdésem még mindig az, hogy ennél a fejegységnél valóban van e ilyen csatlakozás és be is van e kötve, vagy sem... Vagyis kell vele sz.pni, szétszedni, forrasztani vagy csak egyszerűen összerakható e ezzel a csatlakozóval, majd jöhet az aktiválás.

Ennyi, nem kell cifrázni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

De egyébként a kérdésem még mindig az, hogy ennél a fejegységnél valóban van e ilyen csatlakozás és be is van e kötve, vagy sem... Vagyis kell vele sz.pni, szétszedni, forrasztani vagy csak egyszerűen összerakható e ezzel a csatlakozóval, majd jöhet az aktiválás.

Vagy igen, vagy nem; azt nenki sem fogja tudni megmondani, hogy a te konkret eseted eppen melyik. De kerdezd meg meg nehanyszor, hatha...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én már próbáltam AUX-ot szerelni DVD90-be, pár szóban leírnám a tapasztalataimat, remélem tudok vele segíteni.

Amiről én tudok, hogy a CD70/DVD90 rádiók készültek AUX-szal és anélkül is, de a nyomtatott áramkörük megegyezett, csak az AUX nélkülinél az a pár darab smd alkatrész nem volt beforrasztva. Ahhoz, hogy egy AUX nélküli navis rádió azzá váljon, először a szoftverét kell frissíteni a 07/10/10-re, utána programozással megváltoztatni az audió/kód indexet AUX-osra, majd szétszedni, beforrasztani az alkatrészeket (nagyon pici elemeket, nagyon pici helyre, nem egyszerű), ezután az autó oldali csatlakozóba bekötni a három vezetéket, ami egy 3,5 mm-es aljzatban végződik, azt pedig elhelyezni az utastérben. Az autóban lévő rádiócsatlakozó (quadlock) egy darabból van kiöntve, csak egyesével lehet a megfelelő helyre a lábakat betolni, az alsó pici csatlakozók is csak egyenként/vezetékenként módosíthatóak. Amelyik rádió tehát nem AUX-os, ahhoz nem elég csak a vezetéket behúzni, programozni, forrasztani is szükséges.

Tudtommal (ennek nem jártam utána 100%-ig) a CD30, CDC40 rádiókba utólag nem lehet az AUX smd alkatrészeit beforrasztani.

Remélem segítettem nektek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én már próbáltam AUX-ot szerelni DVD90-be, pár szóban leírnám a tapasztalataimat, remélem tudok vele segíteni.

Amiről én tudok, hogy a CD70/DVD90 rádiók készültek AUX-szal és anélkül is, de a nyomtatott áramkörük megegyezett, csak az AUX nélkülinél az a pár darab smd alkatrész nem volt beforrasztva. Ahhoz, hogy egy AUX nélküli navis rádió azzá váljon, először a szoftverét kell frissíteni a 07/10/10-re, utána programozással megváltoztatni az audió/kód indexet AUX-osra, majd szétszedni, beforrasztani az alkatrészeket (nagyon pici elemeket, nagyon pici helyre, nem egyszerű), ezután az autó oldali csatlakozóba bekötni a három vezetéket, ami egy 3,5 mm-es aljzatban végződik, azt pedig elhelyezni az utastérben. Az autóban lévő rádiócsatlakozó (quadlock) egy darabból van kiöntve, csak egyesével lehet a megfelelő helyre a lábakat betolni, az alsó pici csatlakozók is csak egyenként/vezetékenként módosíthatóak. Amelyik rádió tehát nem AUX-os, ahhoz nem elég csak a vezetéket behúzni, programozni, forrasztani is szükséges.

Tudtommal (ennek nem jártam utána 100%-ig) a CD30, CDC40 rádiókba utólag nem lehet az AUX smd alkatrészeit beforrasztani.

Remélem segítettem nektek.

Többet, mint gondolnád.

Te is megerősítetted, hogy ez az ebay-es vezeték semmire sem jó. Max. ha kioperálod a kis fekete csatijából a vezetékekre ráforrasztott csatlakozó tüskéket. (tapasztalat: ezeknek olyan kicsi az azokat rögzítő fül, hogy lehetetlen utána eredeti funkcióra visszahelyezni)

A gyári, nagy csatiba ezt a kis fekete házat azért sem lehet betenni (kitörve onnan a jelenlegit), mert a csatlakozóház oldalán fut végig a rögzítő fül megvezető íve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én már próbáltam AUX-ot szerelni DVD90-be, pár szóban leírnám a tapasztalataimat, remélem tudok vele segíteni.

Amiről én tudok, hogy a CD70/DVD90 rádiók készültek AUX-szal és anélkül is, de a nyomtatott áramkörük megegyezett, csak az AUX nélkülinél az a pár darab smd alkatrész nem volt beforrasztva. Ahhoz, hogy egy AUX nélküli navis rádió azzá váljon, először a szoftverét kell frissíteni a 07/10/10-re, utána programozással megváltoztatni az audió/kód indexet AUX-osra, majd szétszedni, beforrasztani az alkatrészeket (nagyon pici elemeket, nagyon pici helyre, nem egyszerű), ezután az autó oldali csatlakozóba bekötni a három vezetéket, ami egy 3,5 mm-es aljzatban végződik, azt pedig elhelyezni az utastérben. Az autóban lévő rádiócsatlakozó (quadlock) egy darabból van kiöntve, csak egyesével lehet a megfelelő helyre a lábakat betolni, az alsó pici csatlakozók is csak egyenként/vezetékenként módosíthatóak. Amelyik rádió tehát nem AUX-os, ahhoz nem elég csak a vezetéket behúzni, programozni, forrasztani is szükséges.

Tudtommal (ennek nem jártam utána 100%-ig) a CD30, CDC40 rádiókba utólag nem lehet az AUX smd alkatrészeit beforrasztani.

Remélem segítettem nektek.

Köszi, sokat, nagyjából erre voltam kíváncsi. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én már próbáltam AUX-ot szerelni DVD90-be, pár szóban leírnám a tapasztalataimat, remélem tudok vele segíteni.

Amiről én tudok, hogy a CD70/DVD90 rádiók készültek AUX-szal és anélkül is, de a nyomtatott áramkörük megegyezett, csak az AUX nélkülinél az a pár darab smd alkatrész nem volt beforrasztva. Ahhoz, hogy egy AUX nélküli navis rádió azzá váljon, először a szoftverét kell frissíteni a 07/10/10-re, utána programozással megváltoztatni az audió/kód indexet AUX-osra, majd szétszedni, beforrasztani az alkatrészeket (nagyon pici elemeket, nagyon pici helyre, nem egyszerű), ezután az autó oldali csatlakozóba bekötni a három vezetéket, ami egy 3,5 mm-es aljzatban végződik, azt pedig elhelyezni az utastérben. Az autóban lévő rádiócsatlakozó (quadlock) egy darabból van kiöntve, csak egyesével lehet a megfelelő helyre a lábakat betolni, az alsó pici csatlakozók is csak egyenként/vezetékenként módosíthatóak. Amelyik rádió tehát nem AUX-os, ahhoz nem elég csak a vezetéket behúzni, programozni, forrasztani is szükséges.

Tudtommal (ennek nem jártam utána 100%-ig) a CD30, CDC40 rádiókba utólag nem lehet az AUX smd alkatrészeit beforrasztani.

Remélem segítettem nektek.

Szia!

Az én autómban csak egy egyszerű CD 30-as készülék van , így az eddig hallottak alapján nem képes AUX fogadására, pedig jó lenne fejegység csere nélkül megoldani.

Az előbb ezt találtam :

Ugye jól látom, hogy a CD 30-ba egy külső készüléket csatlakoztatnak, létezik ez?

Esetleg van a fórumon olyan valaki, akinek az alap CD 30-as fejegysége AUX-os?

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Esetleg van a fórumon olyan valaki, akinek az alap CD 30-as fejegysége AUX-os?

Nekem van benne AUX, 9 gombos a fejegységem.

CD-re váltó gombot megnyomom, akkor kiírja, hogy AUX, ha megint megnyomom CD-re vált.

Nekem is megy róla a telefonomról a zene, sima jack-el.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van benne AUX, 9 gombos a fejegységem.

CD-re váltó gombot megnyomom, akkor kiírja, hogy AUX, ha megint megnyomom CD-re vált.

Nekem is megy róla a telefonomról a zene, sima jack-el.

Köszönöm!

Tehát az autódban egy "sima" CD 30-as van (nem MP3-as), és AUX-os. Mivel az enyém is 2007-es gyártású autó és 9 gombos a fejegysége, ezért elkezdtem reménykedni.

Holnap első dolgom lesz ellenőrizni, hogy a gombokkal be lehet-e hívni az AUX feliratot, majd kihúzom a fejegységet és megnézem a hátulját, illetve körülnézek a kézifék környékén, hátha van valami kósza vezeték. Jack dugó biztosan nincs, azt már kerestem.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Tehát az autódban egy "sima" CD 30-as van (nem MP3-as), és AUX-os. Mivel az enyém is 2007-es gyártású autó és 9 gombos a fejegysége, ezért elkezdtem reménykedni.

Holnap első dolgom lesz ellenőrizni, hogy a gombokkal be lehet-e hívni az AUX feliratot, majd kihúzom a fejegységet és megnézem a hátulját, illetve körülnézek a kézifék környékén, hátha van valami kósza vezeték. Jack dugó biztosan nincs, azt már kerestem.

A radio tetejen levo cimket nezd, abbol minden kiderul.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Tehát az autódban egy "sima" CD 30-as van (nem MP3-as), és AUX-os. Mivel az enyém is 2007-es gyártású autó és 9 gombos a fejegysége, ezért elkezdtem reménykedni.

Holnap első dolgom lesz ellenőrizni, hogy a gombokkal be lehet-e hívni az AUX feliratot, majd kihúzom a fejegységet és megnézem a hátulját, illetve körülnézek a kézifék környékén, hátha van valami kósza vezeték. Jack dugó biztosan nincs, azt már kerestem.

benkoa

Lehet nem olvastam elég figyelmesen, mert az enyém CD 30 Mp3!

Ez is 2007-es gyártású.

Sorry :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Tehát az autódban egy "sima" CD 30-as van (nem MP3-as), és AUX-os. Mivel az enyém is 2007-es gyártású autó és 9 gombos a fejegysége, ezért elkezdtem reménykedni.

Holnap első dolgom lesz ellenőrizni, hogy a gombokkal be lehet-e hívni az AUX feliratot, majd kihúzom a fejegységet és megnézem a hátulját, illetve körülnézek a kézifék környékén, hátha van valami kósza vezeték. Jack dugó biztosan nincs, azt már kerestem.

benkoa

Nekem cd30 de a kézifék mögött megvan a csatlakozó amire a jack aljzatot lehet bedugni
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.