Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Hali!

Tegnap találomra néztem az autón hibakódokat és találtam is kettőt. Ezt adta az op-com:

B1035 - Jobb első hangszóró áramkör rövidzárlat

(03) - Nincs jelen

B1055 - Jobb hátsó hangszóró áramkör rövidzárlat

(03) - Nincs jelen

Meghallgattam mindegyik hangszórót, szól rendesen. Töröltem a kódokat, egyelőre nem jött vissza. Ez mitől lehet? A fejegységet, hangszórókat nem piszkáltam mostanában. A szokásos ajtó átvezető megtörésére azért nem gondolok, mert valószínűtlen, hogy egyszerre jelentkezzen mindkét ajtónál, majd egyszerre magától meg is javuljon.

Valami ötlet, tipp...? Vagy ha szól, ne foglalkozzak vele?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tegnap találomra néztem az autón hibakódokat és találtam is kettőt. Ezt adta az op-com:

B1035 - Jobb első hangszóró áramkör rövidzárlat

(03) - Nincs jelen

B1055 - Jobb hátsó hangszóró áramkör rövidzárlat

(03) - Nincs jelen

Meghallgattam mindegyik hangszórót, szól rendesen. Töröltem a kódokat, egyelőre nem jött vissza. Ez mitől lehet? A fejegységet, hangszórókat nem piszkáltam mostanában. A szokásos ajtó átvezető megtörésére azért nem gondolok, mert valószínűtlen, hogy egyszerre jelentkezzen mindkét ajtónál, majd egyszerre magától meg is javuljon.

Valami ötlet, tipp...? Vagy ha szól, ne foglalkozzak vele?

Inkább a fejegység csatlakozója lehetett kontakt hibás egy pillanatra és onnan jött a hiba, ha nem jön elő újra akkor nem kell vele foglalkozni szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :) olyan ügyben érdeklődnek hogy egy érintő képernyős rádiót szeretnék bele rakni egy astra H ba.Kérdésem az lenne hogy mindegy milyen mérete a rádió vagy fontos a méret ? :) előre is köszi a válaszokat.

Szia!

A rádió 2 DIN-es, csak az "előlap" trapéz alakú, ezért kell hozzá beépítőkeret.

Itt van sokféle: http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/category&path=97_118

Az új rádió mélysége fontos, mert el kell férnie a quadlock átalakítónak is.

Ha szeretnéd megtartani a kormányról való vezérlést, akkor ahhoz is kell egy modul (annak is el kell hátul férnie)

Üdv,

Zoli

Módosítva : brzoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi Zoli a segítséget :) akkor ezt jobb itthonrol meg rendelni vagy meg rendelhetem szerinted ebeyről is mert azert azt tegyük hozzá hogy ott olcsobb :D

Ha te is a típusra gyártott kb 80 ezer ft-os egységet szeretnéd megrendelni kintről akkor nem kell hozzá semmi, mert kimondottan H Astra-hoz készült, nem kell beépítő keret sem és külön kormány modul sem, mert mindet tudja a kütyü és el is fér.

Én is azt fogom hamarosan megrendelni.

Link to comment
Megosztás:

Ha te is a típusra gyártott kb 80 ezer ft-os egységet szeretnéd megrendelni kintről akkor nem kell hozzá semmi, mert kimondottan H Astra-hoz készült, nem kell beépítő keret sem és külön kormány modul sem, mert mindet tudja a kütyü és el is fér.

Én is azt fogom hamarosan megrendelni.

Szia!

Linket tudnál adni ehhez a rádióhoz?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Linket tudnál adni ehhez a rádióhoz?

Az alábbi oldalon találod, 2 fajta van, az egyik fullosabb, de ilyen NFC-s távirányító meg hasonlók vannak bent ami felesleges, én a 240 eurosat néztem az bőven jó.

http://www.eonon.com/searchResulter.aspx?cateSeacher=1&txtKey=Opel

Azért van 6 db mert a 2 fajtából van 3 színválaszték.

Nézzél róla videókat youtubeon kimondottan h astra-ra is van bemutató, mindent megtudsz belőle.

Módosítva : Davee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szerettem volna ma kicserélni a gyári cd30 mp3 fejegységet egy normálisra. Megvettem a beépítőkeretet, az iso és a rádió csatlakozót viszont ha összedugom őket akkor a fejegységen se kép,se hang.

Van ötletetek mitől lehet? Sajnos sehol nem találtam a rádió körül testnek valami helyet ezért a kis ellenőrző ceruzámmal nem tudtam kimérni hogy meddig van 12volt. Egyébként a rajz meg a bekötések szerint minden jól van összedugva.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Grundig (9 gombos) CD30 fejegységnél, a Sound és az Ok gomb mikor és mit csinál? Most üzemeltem be egy ilyen fejegységet az autómban , de ennek a két gombnak a megnyomására nem történik semmi! akinek ilyen van írja már le légyszíves, hogy mi a valóság!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Grundig (9 gombos) CD30 fejegységnél, a Sound és az Ok gomb mikor és mit csinál? Most üzemeltem be egy ilyen fejegységet az autómban , de ennek a két gombnak a megnyomására nem történik semmi! akinek ilyen van írja már le légyszíves, hogy mi a valóság!

Köszi!

Sound gombnál nálam a kijelzőn (GID) megjelennek a hangbeállítások, ok gombbal pedig bele tudsz lépni 1-1 menübe amire éppen ráálltál.

Nekem CD30 MP3 van, de véleményen szerint ez a része teljesen azonos.

Link to comment
Megosztás:

Sound gombnál nálam a kijelzőn (GID) megjelennek a hangbeállítások, ok gombbal pedig bele tudsz lépni 1-1 menübe amire éppen ráálltál.

Nekem CD30 MP3 van, de véleményen szerint ez a része teljesen azonos.

Köszönöm az információt, én is ugyanerre gondoltam, nem működik valamiért, de majd matatok vele kicsit!

Link to comment
Megosztás:

rosszul van beállítva a code index, állítsd be a megfelelőt és működni fog.

Pont ezzel szórakoztam, de van vagy 25 kód, még nem próbáltam mindet, meg ugyanennyi audió index is!

Esetleg nincs valami táblázat ahol ki lehet keresni a megfelelőt?

Köszi a tippet!

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

Pont ezzel szórakoztam, de van vagy 25 kód, még nem próbáltam mindet, meg ugyanennyi audió index is!

Esetleg nincs valami táblázat ahol ki lehet keresni a megfelelőt?

Köszi a tippet!

Nekem is ugyanez a bajom, én végigpróbáltam az egészet, de nem tudtam beállítani. Tény, hogy az opcomnak elég hiányos a code index készlete. Ha egyszer tech 2 közelébe jutok, akkor beállítom. Táblázat van hozzá, mert amikor cseréltem a kijelzőt CID-re, akkor kinézettem a hozzá tartozót.
Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez a bajom, én végigpróbáltam az egészet, de nem tudtam beállítani. Tény, hogy az opcomnak elég hiányos a code index készlete. Ha egyszer tech 2 közelébe jutok, akkor beállítom. Táblázat van hozzá, mert amikor cseréltem a kijelzőt CID-re, akkor kinézettem a hozzá tartozót.

Végig néztem én is tegnap az összeset, egyikkel sem működött rendesen!

Mondjuk gyanús, hogy ezt a fajta rádiót nem rakták Signumba, én meg most abban próbálom! Lehet nincs is hozzá megfelelő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam már itt a fórumon ezzel a problémával, de sajnos azóta sem tudtam orvosolni. Akkor még egyszer:

Vásároltam egy 2004-es Astra H-t. CD30 mp3-as fejegység van benne gyárilag 2db első hangszóróval. Ezzel a 2 hangszórós rendszerrel az eladó szerint nem volt soha probléma.

A hátsó ajtókba nem volt hangszóró ezért én a gyerekek miatt raktam bele 2db 4 ohmos Macaudiót.

Ezek után a fejegység teljesen bizonytalan időközönként nem volt hajlandó megszólalni. Minden funkciója működött csak éppen mintha az erősítője letiltott volna.

Szétszedtem a hátsó ajtókhoz menő átvezetőket és a 10 éves törött (javított!) vezetékeket kicseréltem újra.

Direktbe ráforrasztva, új átvezetővel most az gyári.

Sajnos ezek után sem szűnt meg a probláma. Egy ideig szólt aztán semmi.

Ha lehúzok egy hangszórót akkor működik tartósan. Ahogy rajta van a 4 hangszóró pár hét után lekapcsol, vagy meg sem szólal.

Lehet, hogy a törött hangfal kábelek miatt a fejegységgel történt valami és nem bírja tartósan a 4 hangszórót?

Lehet, hogy ki kellene próbálni egy másik fejegységgel? Nem tudom. Segítsetek!

Köszönöm!

(bocs, ha hosszú voltam)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Valaki tud olyanról, hogy egy sima CDC 40 OPERA hogyan lehet mp3-asra átalakítani? A tulaj valami olyanról beszélt, hogy szoftverfrissítéssel lehet....

Hallott valaki ilyenről?

Tudomásom szerint 2 fajta opera van (egy fórumon olvastam még régebben).

Az egyik tudja, a másik nem, tehát egyszerű sw frissítéssel nem fog menni (ha jól emlékszem a Delphi Groundig tudja az mp3-at).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint 2 fajta opera van (egy fórumon olvastam még régebben).

Az egyik tudja, a másik nem, tehát egyszerű sw frissítéssel nem fog menni (ha jól emlékszem a Delphi Groundig tudja az mp3-at).

Ugyanígy tudom! a Blaupunkt nem tudja, viszont állítólag picit szebb a hangja, a grundig meg viszi az MP3-at!

Esetleg aux bemenettel lehet próbálkozni az áthidalná ezt a gondot!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugyanígy tudom! a Blaupunkt nem tudja, viszont állítólag picit szebb a hangja, a grundig meg viszi az MP3-at!

Esetleg aux bemenettel lehet próbálkozni az áthidalná ezt a gondot!

Szia Somi!

Jutottál valamire a CD30-cal? Említettem neked egy zafirás havert, akinek szintén ez a nyűgje, bár elnézve a CD30-ak árait lehet, hogy vesz egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

Szia Somi!

Jutottál valamire a CD30-cal? Említettem neked egy zafirás havert, akinek szintén ez a nyűgje, bár elnézve a CD30-ak árait lehet, hogy vesz egy másikat.

Szia! Írtam privit!

A jó hír az ,hogy ugyérzem közel van ,hogy legyen aux a 9 gombos Grundig CD30 rádiókra, csak mivel belefutottam egy hibás fejegységbe, kicsit nehzebb előre haladni! Szóval ha van valakinek CD30 ami 9 gombos, és Budapesti, és szeretne aux bemenetet rá ,az írjon és összedolgozhatunk!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Grundig (9 gombos) CD30 fejegységnél, a Sound és az Ok gomb mikor és mit csinál? Most üzemeltem be egy ilyen fejegységet az autómban , de ennek a két gombnak a megnyomására nem történik semmi! akinek ilyen van írja már le légyszíves, hogy mi a valóság!

Köszi!

Szia!

Nekem is pont ez a gondom a rádióval,te jutottál valamire?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.