Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Opel-ISO átalakító kell neked+antenna fakra átalakító...és egy 1din-es beépítőkeret.

A csatik 3K-4K körül.....a keret...5K-7K.

Köszönöm :) Valakitől olyat hallottam, hogy a csati 25 ezer..... :O A keret meg szerencsére már megvan és színre is lett fújva :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm :) Valakitől olyat hallottam, hogy a csati 25 ezer..... :o A keret meg szerencsére már megvan és színre is lett fújva :)

Ilyen kell neked:

http://i.ebayimg.com/15/!B1ujN0w!mk~$%28KGrHqUOKjUE%29K,pWvP9BMfpeQWBiw~~_12.JPG

Van külön, antenna átalakító nélkül 1,5K-ért is:

http://www.argep.hu/trend/OPEL/Opel-iso.html

vagy itt 3.5K-ért komplett:

http://www.streetlegal.hu/?page=webaruhaz&termek_adatlap=4892

Ha kormányról akarnád továbbra is vezérelni...igen, az az átalakító (ha van a te fejegységedhez), akkor az tényleg 25-30K lenne!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen kell neked:

http://i.ebayimg.com/15/!B1ujN0w!mk~$%28KGrHqUOKjUE%29K,pWvP9BMfpeQWBiw~~_12.JPG

Van külön, antenna átalakító nélkül 1,5K-ért is:

http://www.argep.hu/trend/OPEL/Opel-iso.html

vagy itt 3.5K-ért komplett:

http://www.streetlegal.hu/?page=webaruhaz&termek_adatlap=4892

Ha kormányról akarnád továbbra is vezérelni...igen, az az átalakító (ha van a te fejegységedhez), akkor az tényleg 25-30K lenne!

Köszi a linkeket! Uhh hátt jó lett volna továbbra is kormányról vezérelni... Amúgy akkor a BC-t se tudom kormányról piszkálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nos belekerült a blaupunkt CD30 MP3 és azt kell mondjam, hogy a hanzás ég és föld! Szerintem nagyon jól szól vele a 6 hangszóró, úgyhogy mondom ha lúd legyen kövér és berendeltem egy hetediket is!

DE nem szól... :-(

kábel megvan rámértünk de nincs semmi feszültség rajta (csak rajtam :-D )

Tech2-vel nyomkodtuk de semmi, kódindexet megkapta az összes lehetségest - bár nem tudom, hogy ennek van e köze hozzá...Ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nos belekerült a blaupunkt CD30 MP3 és azt kell mondjam, hogy a hanzás ég és föld! Szerintem nagyon jól szól vele a 6 hangszóró, úgyhogy mondom ha lúd legyen kövér és berendeltem egy hetediket is!

DE nem szól... :-(

kábel megvan rámértünk de nincs semmi feszültség rajta (csak rajtam :-D )

Tech2-vel nyomkodtuk de semmi, kódindexet megkapta az összes lehetségest - bár nem tudom, hogy ennek van e köze hozzá...Ötlet esetleg?

Szerintem a CD30MP3 nem tudja meghajtani a 7. hangszórót (a leírással ellentétben). Nekem is ilyen van, korábban nézegettem, de a rádión csak 4 kimenet van, erről hajtják meg a 6 hangszórót. Ha megnézed a kb.10 korábbi hozzászólásba lévő képet, akkor itt is csak a 4 kimenet jelőlése látható.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a CD30MP3 nem tudja meghajtani a 7. hangszórót (a leírással ellentétben). Nekem is ilyen van, korábban nézegettem, de a rádión csak 4 kimenet van, erről hajtják meg a 6 hangszórót. Ha megnézed a kb.10 korábbi hozzászólásba lévő képet, akkor itt is csak a 4 kimenet jelőlése látható.

6 gombos CD30MP3 volt az előző astrámban gyárilag 7 hangszóróval. A jelenlegi astrámban Én cseréltem a CD30-at 9 gombos CD30MP3-ra és utólag tettem be a 7. hangszórót. Működik első perctől, nálam semmit nem kellett állítani. Meg tudja hajtani a hetedik hangszórót, azt hogy hova van kötve a magnó kimenetén azt nem tudom.
Link to comment
Megosztás:

6 gombos CD30MP3 volt az előző astrámban gyárilag 7 hangszóróval. A jelenlegi astrámban Én cseréltem a CD30-at 9 gombos CD30MP3-ra és utólag tettem be a 7. hangszórót. Működik első perctől, nálam semmit nem kellett állítani. Meg tudja hajtani a hetedik hangszórót, azt hogy hova van kötve a magnó kimenetén azt nem tudom.

Én is úgy vettem az autót, hogy 7 hangszórós (CD30MP3), aztán volt nagy meglepetés, mikor benéztem a rács alá és nem volt benne a 7. hagnszóró.

Opelék meg rákérdezésnél széttették a kezüket.

Mondjuk én soha nem próbáltam rákötni semmit, de lehet, hogy akkor egy kopasz hangszóróval megpróbálom. :)

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja hajtani a hetedik hangszórót, azt hogy hova van kötve a magnó kimenetén azt nem tudom.

Az autó Quadlock csatlakozójába a 14-es lábra a középső hangszóró (-) jele, a 16-os lábra a középső hangszóró (+) jele van bevezetékelve.

Meg kell nézni, hogy a fejegység hátoldalán megvannak-e ezeknek a lábaknak az ellenpárjai.

Ha igen, akkor az adott fejegység meghajtja a 7. hangszórót.

Link to comment
Megosztás:

Az autó Quadlock csatlakozójába a 14-es lábra a középső hangszóró (-) jele, a 16-os lábra a középső hangszóró (+) jele van bevezetékelve.

Meg kell nézni, hogy a fejegység hátoldalán megvannak-e ezeknek a lábaknak az ellenpárjai.

Ha igen, akkor az adott fejegység meghajtja a 7. hangszórót.

Na ez hasznos infó köszi. Hétvégén meg is nézem.

Link to comment
Megosztás:

Na ez hasznos infó köszi. Hétvégén meg is nézem.

Amúgy nem értem, miért izgultok rá erre a 7. hangsugárzóra!!??

A gyári fejegységek eleve nem egy nagy durranások....rádiót, CD-t hallgatva még el lehet sztereóban hallgatgatni a zenét mondom, sztereóban. Tehát nincs semmilyen adatinformáció ezen anyagokban egy center sugárzóhoz!

A center sugárzó érdemi megszólaltatásához legalább egy Dolby Prologic vagy Dolby Digital, esetleg DTS hanganyag kellene, de ezekkel meg ezek az egyszerű fejegységek dekóder nélkül úgysem tudnak mit kezdeni.

Úgyhogy tök jó, hogy Opelék úgy ahogy felépítettek egy sztereó hangképet tűrhető mély-közép tartománnyal, erre belerondítanak egy teljesen felesleges centerrel. :huh: :blink:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

suba01,Zsolti25!

Megnéztem a rádió beállításokat az alábbi adatok tartoznak a rádiómhoz, melyekkel működik az AUX:

Alpha kód: AT

Gyártási dátum: 20070803

Utolsó szoftvermódosítási dátum: 11.10.2006/O

Kód index és verzió: 062 01

Audió index és verzió: 025 04

Hőméséklet index és verzió: 021 01

Remélem sikerül beállítani TECH2-vel vagy OP-COM-mal, Nekem OP-COM-mal lett beállítva a rádió kód és audió index.

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy nekem csak RSA L, R, és GND kivetetésem van. Ugye jól emlékszem, hogy ez is AUX bemenet ?

Ezt a bemenetet is úgy tudom aktiválni mint a fenti hozzászólásban irtatál ?

Ezt találtam leirásnak:

Unterer Block:

RSA L = Signal Verbindung zum Twin Audio, linker Kanal

RSA R = Signal Verbindung zum Twin Audio, rechter Kanal

RSA GND = Masse Verbindung zum Twin Audio

RSA SWC = Steuerleitung zum Twin Audio

EI = Verbindung zum Stecker Telefon-Einheit

Ph + = NF Telefon

Ph - = Masse NF Telefon

De milyen kapcsoló a RSA SWC ? Milyen jel kell rá ?

HELP valaki!

Előre is nagyon köszönöm segítséged!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amit írsz az nem aux bemenet. Twin audio a hátul utazók mást halgathatnak rajta fülhalgatón mint ami a kocsi hangszóroin szlónak. Külön kezelöszervel a hatsó hamutartó felett. Nézd meg a kocsi leírását benne van pontosan.

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy nekem csak RSA L, R, és GND kivetetésem van. Ugye jól emlékszem, hogy ez is AUX bemenet ?

Ezt a bemenetet is úgy tudom aktiválni mint a fenti hozzászólásban irtatál ?

Ezt találtam leirásnak:

Unterer Block:

RSA L = Signal Verbindung zum Twin Audio, linker Kanal

RSA R = Signal Verbindung zum Twin Audio, rechter Kanal

RSA GND = Masse Verbindung zum Twin Audio

RSA SWC = Steuerleitung zum Twin Audio

EI = Verbindung zum Stecker Telefon-Einheit

Ph + = NF Telefon

Ph - = Masse NF Telefon

De milyen kapcsoló a RSA SWC ? Milyen jel kell rá ?

HELP valaki!

Előre is nagyon köszönöm segítséged!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

És ezek közül valamelyikhez lehet, valamelyikhez nem lehet utólagosan AUX bemenetet csatlakoztatni?

Grundig-Delphi: ki van vezetve hátul a csatlakozón. Erről van egy csomó kép a neten: http://vxr.deathace.net/gfx/cd30_aux_01.jpg. Ezt úgy emlékszem engedélyezni is kell tech2-vel. Ezután a menűből ki lehet választani az aux-ot.

A Blaupunkt-ba is lehet, de alapba nincs benne. A telefon bemenetet lehet stereo-sítani. Ehhez bele kell nyúlni a készülékbe és külön kivezetni a stereo bemenetet. Ennél a tel. mute bemenet leföldelése (ha jól emlékszem) esetén a kiépített telefon bemenet aktíválódik. Ezt nem kell programozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2004 es évjáratú H astrám van.Mostanában zavarón sokszor bekapcsolt magától a cd30mp3-as gyári fejegységem.Elég bosszantó mert az aksit is lemerítette.Semmi baj! KICSERÉLTEM,de ahiba ugyanúgy fenáll a új lejátszónál is.Elvittem computer diagnosztikára ahol a következőt olvastuk ki."Érvénytelen jel a klímavezérlőtől." Valószinűleg az zavar be!

Igenám de!Kiszedtem a klímavezérlőt a diagnosztikai program nem észlelt hibát és a lejátszó igyis bekapcsolgat.Na erre mondjatok valamit!Találkoztatok már ilyennel?Vajon mi lehet? (Ha kikötöm a riasztót ugyanúgy bohóckodik tehát az sem lehet.)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004 es évjáratú H astrám van.Mostanában zavarón sokszor bekapcsolt magától a cd30mp3-as gyári fejegységem.Elég bosszantó mert az aksit is lemerítette.Semmi baj! KICSERÉLTEM,de ahiba ugyanúgy fenáll a új lejátszónál is.Elvittem computer diagnosztikára ahol a következőt olvastuk ki."Érvénytelen jel a klímavezérlőtől." Valószinűleg az zavar be!

Igenám de!Kiszedtem a klímavezérlőt a diagnosztikai program nem észlelt hibát és a lejátszó igyis bekapcsolgat.Na erre mondjatok valamit!Találkoztatok már ilyennel?Vajon mi lehet? (Ha kikötöm a riasztót ugyanúgy bohóckodik tehát az sem lehet.)

Előre is köszi!

CD lemez van a készülékbe mikor kikapcsolod?

Ha igen, vedd ki és nagy valószínűséggel nem jelentkezik többet a hiba.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Budapesten, az északi részen (III, XIII, IV, XV, VI, VII, VIII. kerület) tudtok olyan műhelyt, ahol ki tudják cserélni a jelenlegi, gyári CD30-amat egy most vásárolt CD30 MP3-ra? Delphi/Grundig típusú, és szeretnék rá AUX-ot is kötni. Ha valahol vállalnak ilyet kompletten, és megadnátok, tudnék örülni :)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, nem régiben vásároltam egy opel astra gtc 2007, sajnos az autóban "opel cd 30" fejegység van így nem tud mp3 cd beolvasni ami logikus de a nagyobb baj h aux in bemenetet se találtam a fejegységen, hogy össze kössem az i phone-nal, néztem neten ilyen fm transmittereket (http://www.ebay.de/itm/ipod-iphone-4-Auto-Dockingstation-FM-Transmitter-Player-/110657947998?pt=MP3_Player_Zubeh%C3%B6r&hash=item19c3ba495e#rpdId) de nem vagyok benne biztos h ez átudja vinni a rendes hangminőséget.

Kérlek írjatok valami megoldást hogy tudnék zenét az autóban hallgatni (mp3, i phone) mint látszik nem igazán az erősségem a műszaki dolgok D::(

Előre is Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.