Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Azt én nem kétlem hogy egy Pioneer (pl) szebben szól mint esetleg a "másik" kategóriás fejek, amikről beszélünk. Viszont nem elhanyagolható az a csomó új szolgáltatás amit nyújtani tudnak, anélkül hogy lemondanánk a kormányról való vezérlésről, vagy hogy csak a spéci kábelekre még tízezreket költenénk. Amellett nem hiszem hogy a gyári fejnél hitványabbul szólna, viszont élményben többet ad. Egyébként úgyis mindenki maga fogja eldönteni mi alapján dönt, melyik kritérium fontos neki...és ebben nincs így hiba :-) . Csak aztán osszuk meg a szerzett tapasztalatokat ;-) !

Link to comment
Megosztás:

OFF:

Amúgy miért is jó ez az "aux-osítás"?

Hú, de jó a gyári fej, mert megmarad a kormányról buzerálás lehetősége..... (na, nem mintha egy nem gyári fejnél egy-egy track-váltáshoz a hátsó üléssorhoz kellene hátrafordulni....csak a váltótól kell a műszerfalig nyúlni, de gondolom addig elér mindenkinek a keze!? :) )

Ha pedig az Aux-on hallgatod a zenét, akkor meg a telót (vagy egyéb zenelejátszót) kell nyomkodni....és ez legalább annyira elvonhatja a figyelmet.

Link to comment
Megosztás:

Sokan nem szeretnék lecserélni a gyári fejegységet, mert optikailag az illik legjobban az autó belsejéhez! Most ne beszéljünk a navis fejegységekről(CD70, DVD90), mert azoknál még jobb indok van a gyári fej mellett! a nagy előnye az auxnak, hogy olyan rádióban is működik ahol még az MP3 sem lejátszható lemezről, de ha lejátszható is, sokkal praktikusabb egy eszközről indítani a zenét, mint CD lemezeket írni!

Ez nem csak az én véleményem, hanem sok emberé akiknek szereltem már be valamilyen rádióba!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

OFF:

Amúgy miért is jó ez az "aux-osítás"?

Hú, de jó a gyári fej, mert megmarad a kormányról buzerálás lehetősége..... (na, nem mintha egy nem gyári fejnél egy-egy track-váltáshoz a hátsó üléssorhoz kellene hátrafordulni....csak a váltótól kell a műszerfalig nyúlni, de gondolom addig elér mindenkinek a keze!? :) )

Ha pedig az Aux-on hallgatod a zenét, akkor meg a telót (vagy egyéb zenelejátszót) kell nyomkodni....és ez legalább annyira elvonhatja a figyelmet.

Mint korábban írtam, nekem néhány ezer forintot még megér, hogy ne kelljen lemezekre írkálni a zenéket.

Emellett a gyári fejegységem+kijelzőm tud minden egyebet amire szükségem van. Egy nem gyári fejegység ennek a sokszorosába került volna. És csak emiatt hat számjegyű összegre nem ruháznék be.

Valamint vannak egyéb szubjektív tényezők is: Van egy olyan fura szokásom, hogy nem szeretem mindenféle típusidegen alkatrésszel telerakni az autót. Igyekszek bele mindenből gyárit rakni és a gyári kinézetet megőrizni. Szerintem így a legszebb. És ez kimerül nálam olyan aprólékos részletekben is mint egy kuplung munkahenger légtelenítő sapkában (talán még emlékeztek... egyébként idő közben szereztem abból is gyárit) vagy akár a fejegységben. :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Mint korábban írtam, nekem néhány ezer forintot még megér, hogy ne kelljen lemezekre írkálni a zenéket.

Emellett a gyári fejegységem+kijelzőm tud minden egyebet amire szükségem van. Egy nem gyári fejegység ennek a sokszorosába került volna. És csak emiatt hat számjegyű összegre nem ruháznék be.

Valamint vannak egyéb szubjektív tényezők is: Van egy olyan fura szokásom, hogy nem szeretem mindenféle típusidegen alkatrésszel telerakni az autót. Igyekszek bele mindenből gyárit rakni és a gyári kinézetet megőrizni. Szerintem így a legszebb. És ez kimerül nálam olyan aprólékos részletekben is mint egy kuplung munkahenger légtelenítő sapkában (talán még emlékeztek... egyébként idő közben szereztem abból is gyárit) vagy akár a fejegységben. :)

Egy színes navi mellett még érthető, de semmiképp sem személyesen szántam a kérdést bárkinek is...csak általánosságban kérdeztem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 2DIN-es fejegységek közül pld. ezt, egyszerűen csak rá kell kötni és már működik, vagy más trükkje is volna ?

Tök laikus vagyok hozzá sajna.

http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/t:3078/jvc-kw-r500

Szia!

Párosítani nem kell, viszont egy iso-quadlock csatlakozó átalakító kell hozzá. Plusz egy adapter, ha a kormányról szeretnéd vezérelni.

És egy beépítőkeret.

Módosítva : brzoli
Link to comment
Megosztás:

Kell egy Opel-ISO átalakító (kb.3K), ennyi. Na, meg egy 2 DIN-es beépítőkeret (kb. 4K).

Köszi, és a rajta lévő(CD30) BC és OK gombok lényege ezáltal ugrott ? Hogyan lehet megoldani, hogy ezek ne vesszenek el ? Mivel lehet belépni majd a BC menübe ? Vagy tudtok olyan fejet ajánlani, ahol e funkciók elérhetőek maradnak ?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, és a rajta lévő(CD30) BC és OK gombok lényege ezáltal ugrott ? Hogyan lehet megoldani, hogy ezek ne vesszenek el ? Mivel lehet belépni majd a BC menübe ? Vagy tudtok olyan fejet ajánlani, ahol e funkciók elérhetőek maradnak ?

A BC-be a kormányon lévő gombbal is be tudsz lépni, okézni is azzal lehet, csak a teszt menü lehetősége veszik el.

Bár az sem:

Módosítva : brzoli
Link to comment
Megosztás:

Egy színes navi mellett még érthető, de semmiképp sem személyesen szántam a kérdést bárkinek is...csak általánosságban kérdeztem. :)

Az a baj, hogy a fejegység annyira lent van, hogy például navigációnál problémás lehet, ha folyamatosan nézed. Ilyen volt még a régebbi Mondeonál is, tulajdonképpen a váltókar magasságában volt a kijelző a navis változatokban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, és a rajta lévő(CD30) BC és OK gombok lényege ezáltal ugrott ? Hogyan lehet megoldani, hogy ezek ne vesszenek el ? Mivel lehet belépni majd a BC menübe ? Vagy tudtok olyan fejet ajánlani, ahol e funkciók elérhetőek maradnak ?

Ezt nézd meg:

Ez kb. 280.000 forintocska.......de ez tudja ami neked kell....;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha mondhatom úgy egy közérdekű közleményem lenne! Megérkezett az alkatrész ami a Blaupunkt CD30 fejegységekhez kell, a vonalbemenet létesítésére! Megpróbálok mindenkinek privátban isírni aki érdeklődött, de ha valaki kimarad akkor hátha itt olvassa!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Én is növelném azok táborát, akinek Somi AUX-osította a rádióját (esetemben egy CD 30-ast). Mindenkinek ajánlom Somit. Korrekt, megbízható, és tényleg látszik, hogy ért hozzá. Az AUX által pedig végre egyszerűen hallgathatok olyan zenét, amilyet én szeretnék, és nem kell többet a CD írogatásával foglalkoznom! :)

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Astra H-ban lévő CD30 MP3 lejátszó miért nem akarja lejátszani az mp3 CD-ket? CD Errort ír ki, miután beraktam a lemezt.

Eddig két CDt írtam meg legalacsonyabb sebességgel, jó minőségű lemezre, de az eredmény mindig ugyanaz.

Van valami trükk hozzá hogy működjön? Vagy szerelőhöz kellene vinni?

Üdv.:

Chris

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Astra H-ban lévő CD30 MP3 lejátszó miért nem akarja lejátszani az mp3 CD-ket? CD Errort ír ki, miután beraktam a lemezt.

Eddig két CDt írtam meg legalacsonyabb sebességgel, jó minőségű lemezre, de az eredmény mindig ugyanaz.

Van valami trükk hozzá hogy működjön? Vagy szerelőhöz kellene vinni?

Üdv.:

Chris

Vagy csak mappák legyenek rajta (benne a zeneszámokkal) vagy csak zeneszámok. Töltsd le a rádió kezelésijét, abban még van pár szó az írás módjáról. Én korábban Nero-val írtam, alap beállításokkal, legtöbbször Verbatim újraírhatóra és mindig zokszó nélkül vitte.

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak mappák legyenek rajta (benne a zeneszámokkal) vagy csak zeneszámok. Töltsd le a rádió kezelésijét, abban még van pár szó az írás módjáról. Én korábban Nero-val írtam, alap beállításokkal, legtöbbször Verbatim újraírhatóra és mindig zokszó nélkül vitte.

Csak file-ok vannak rajta mappák nélkül. CD-R Verbatim 80 perces lemezre írtam Nero-val.

Link to comment
Megosztás:

Csak file-ok vannak rajta mappák nélkül. CD-R Verbatim 80 perces lemezre írtam Nero-val.

Az is lehet, hogy nem MP3-as, vagy nem jó az olvasója. Írj egy audio lemezt és próbáld meg azt lejátszani, abból tutira kiderül, hogy jó e az olvasója.

Nekem pl. nincs ráírva, hogy MP3 mégis viszi és nincs semmi különösebb szabály írásra, amit eddig írtam mindent vitt.

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak mappák legyenek rajta (benne a zeneszámokkal) vagy csak zeneszámok. Töltsd le a rádió kezelésijét, abban még van pár szó az írás módjáról. Én korábban Nero-val írtam, alap beállításokkal, legtöbbször Verbatim újraírhatóra és mindig zokszó nélkül vitte.

Ha normálisan működik, akkor nem számít, hogy mappákban van, vagy csak a fájlok vannak a főkönyvtárban. Ha jól emlékszem, arra ad szabályt a leírás(esetleg erre gondoltál), hogy mennyi mappa lehet mélységekre nézve. Igen....azt írja, a jobb elérési idő miatt legfeljebb 20 albumot írjunk, albumonként 127 műsorrész lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.