Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Szép estét mindenkinek !

Ma jutottam el arra a pontra , hogy bátorságom összeszedve kiszereltam az AGR-t .

Annyira nem volt mocskos, de még nem tökéletesen csillogó alu színű , tehát reggelig még ázik.

/ WD 40 / .

Ennél a motornál hogyan lehet a szelepet kiiktatni ?

( Corsa B 1,2 16 V 2000.május , X12XE )

Régóta vacakol/t ( ? ) a kisautó , végigzongoráztam már mindent - szelepház tisztítás , gyertyacsere , lambdaszonda csere , légtömegmérő csere. Az utángyártott légtömegmérő nem

vált be - igy most Bosch került bele .

Kapott egy kis Pro-tec-et és meghajtottam ; eredmény = sokkal jobb , de még nem az igazi .

Köszönöm !

András

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek !

Ma jutottam el arra a pontra , hogy bátorságom összeszedve kiszereltam az AGR-t .

Annyira nem volt mocskos, de még nem tökéletesen csillogó alu színű , tehát reggelig még ázik.

/ WD 40 / .

Ennél a motornál hogyan lehet a szelepet kiiktatni ?

( Corsa B 1,2 16 V 2000.május , X12XE )

Régóta vacakol/t ( ? ) a kisautó , végigzongoráztam már mindent - szelepház tisztítás , gyertyacsere , lambdaszonda csere , légtömegmérő csere. Az utángyártott légtömegmérő nem

vált be - igy most Bosch került bele .

Kapott egy kis Pro-tec-et és meghajtottam ; eredmény = sokkal jobb , de még nem az igazi .

Köszönöm !

András

Hali.

Van a szelep alatt egy fém tömités, azt körberajzolod egy hasonló vastagságu fém lemezen, kivágod, és csak a csavaroknak fursz rá lyukat és összeszereléskor a tömitésre ráteszed és ezzel kiiktattad.

Link to comment
Megosztás:

:D :lol:

igen Corsa B 1,2 16 V " Deviance "

Elmentem egy rövidke útra ; próbálam már ki mit is ért az EGR kitakarítás ...

Megy , mint vadmalac , puhán,mint a puma ( nem Pannon ) , és sokkal halkabb a motor

nagyon jól húz .

Debizony még mindig voltak torpangatások .....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Lezártam az AGR szelepet, ahogy Opel16v tanácsolta....

de!!!

Eddig kétszer dobott hibaüzit a gép és ma kiolvastam a tárolót. A hiba 0400-as kód. Az autófitt nevü progi ezt írja:kipufogógáz visszavezetés átfolyás

Hogy lehet átfolyás? Vagy ez azért van mert van az a teszt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lezártam az AGR szelepet, ahogy Opel16v tanácsolta....

de!!!

Eddig kétszer dobott hibaüzit a gép és ma kiolvastam a tárolót. A hiba 0400-as kód. Az autófitt nevü progi ezt írja:kipufogógáz visszavezetés átfolyás

Hogy lehet átfolyás? Vagy ez azért van mert van az a teszt?

Szerintem csak arra dobja a hibát, hogy nem sikerült jó eredménnyel a teszt. :blush: Tehát csak a lezárás miatt van ez. Egyébként ezt szokd meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lezártam az AGR szelepet, ahogy Opel16v tanácsolta....

de!!!

Eddig kétszer dobott hibaüzit a gép és ma kiolvastam a tárolót. A hiba 0400-as kód. Az autófitt nevü progi ezt írja:kipufogógáz visszavezetés átfolyás

Hogy lehet átfolyás? Vagy ez azért van mert van az a teszt?

Te figyu!

Milyen moci ez?X14XE?

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet átfolyás? Vagy ez azért van mert van az a teszt?

Így van, ez a teszt miatt van. Ezek szerint neked már a 97-es vezérlő van az autóban (96 utsó negyedév).

De ezt a tesztet csak hosszabb motorféknél csinálja. Ha leszoksz a motorfékezésről, nem fog előjönni :blush:

Amúgy meg jelentősége nincs, ettől még nem áll át vészprogramra, nem változik semmi.

Link to comment
Megosztás:

Így van, ez a teszt miatt van. Ezek szerint neked már a 97-es vezérlő van az autóban (96 utsó negyedév).

De ezt a tesztet csak hosszabb motorféknél csinálja. Ha leszoksz a motorfékezésről, nem fog előjönni :blush:

Amúgy meg jelentősége nincs, ettől még nem áll át vészprogramra, nem változik semmi.

Az a kérdés h mennyi az a hosszú motorfék?

Mert volt rá példa h 100ról 40-re hagytam motorfékkel lassulni, de nem villantott...

De mind a kétszer vagy háromszor akkor villant, amikor kilencvenről talán hetvenig engedtem vissza és ott egy pici gáz és újra elengedtem...

Nem tom érthetően írtam le? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a kérdés h mennyi az a hosszú motorfék?

Mert volt rá példa h 100ról 40-re hagytam motorfékkel lassulni, de nem villantott...

De mind a kétszer vagy háromszor akkor villant, amikor kilencvenről talán hetvenig engedtem vissza és ott egy pici gáz és újra elengedtem...

Nem tom érthetően írtam le? :blush:

Nem mindig csinál tesztet.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket kérném.

x16szr motorú Astrám van.Egyik pillanatról,a másikra elment belőle az erő.A motor egyenletesen jár,de nagyon nem gyorsul,emelkedőn borzasztó gyenge,ahol eddig kényelmesen felment 110-el/autópálya/ott most csak 80-al,azt is visszaváltva.Olyan érzésem van,mintha még egy kocsit is vontatnék.

A gyertyák újak,és szép "őzbarnák",kompresszió bemérve,a számítógép befecskendező hibát írt ki.Ez Létezik?

Várom az ötleteiteket,előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Lehet az is, AC hiba is pl... benyaszűrő mikor volt cserélve?

Köszi a választ.

Miután benzin-gázos,a benzinszűrő nem hiszem,hogy hiba ok lehet,mert mindkét rendszerben egyformán lusta.Az tény,hogy az utolsó szűrőcserétől már futott vagy 60ezret.Ma cseréljük a befecskendezőt,/bontott/,kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

Köszi mégegyszer.AGR nem lehet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.