Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Elfix

Recommended Posts

Sziasztok!

Mível joformán sehol sem lehet találni olyan weboldalt ahol kilehetne keresni azt hogy ha a kocsinak több színe van ( 2 vagy több) akkor hány %-ban kell az eredeti színnek megegyeznie a forgalmiban szereplő színnek.

várom véleményeteket, képeket, ötleteket nah meg sztorijaitokat is :unsure: :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mível joformán sehol sem lehet találni olyan weboldalt ahol kilehetne keresni azt hogy ha a kocsinak több színe van ( 2 vagy több) akkor hány %-ban kell az eredeti színnek megegyeznie a forgalmiban szereplő színnek.

várom véleményeteket, képeket, ötleteket nah meg sztorijaitokat is :unsure: :)

Én eddig úgy tudtam, hogy 50% egybefüggő felületnek kell lennie, tehát ha a kocsi hossztengelyére festesz egy 5centi széles mondjuk fekete csíkot, az már elvileg nem jó, mert akkor két oldalt csak 49-49% marad. Persze lehet hogy rosszul tudom...

Link to comment
Megosztás:

Én eddig úgy tudtam, hogy 50% egybefüggő felületnek kell lennie, tehát ha a kocsi hossztengelyére festesz egy 5centi széles mondjuk fekete csíkot, az már elvileg nem jó, mert akkor két oldalt csak 49-49% marad. Persze lehet hogy rosszul tudom...

egybefüggő dolog lenne megcsinálva így ez a probléma nem esedékes:)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

ez valahol pedig le van irva, hogy mennyi lehet a kocsinak eltérő az eredetitől színbe

nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy az ABS anyagbol készült cuccokat mint pl lökös, vagy a műszerfal középső konzolja hogy, mivel stb lehetne lefesteni?

én már vettem egy középkonzolt, és itt porosodik, mert nem jutok se pénzzel se megoldásokkal egyről a kettőre.

ha valaki tudna segiteni ebbe megköszönném.

eddig amit tudok:

kezelni kell valami szilikon stop szerrel, hogy a szilikonos fujkálás maradványait lezárja, mert a festék megfolyna rajta egyből

aztán van ilyen műanyag alapozó szer

és utána jöhet csak a szín

köszi hello

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
Hali.

Találtam az autón kisebb fényezési hibákat, ezeket mennyire tudják megcsinálni, hogy kevésbé legyen látható.

Nem szeretném megvárni, mig a rozsda támadásba lendül.

Gondolom nem a kedvencük a fényezöknek ez a fajta javitgatás.

Az attól függ... Ha a kocsinak még a gyári a fényezése, 90% hogy azt fogja mondani a fényező hogy nem javítgat hanem a teljes elemet fújja. Mivel a gyári festést már jópárszor megsütötte a nap, kifakította a színét esetleg mattult és ha rájavít egy pontban az látszódni fog rajta... B)

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ... Ha a kocsinak még a gyári a fényezése, 90% hogy azt fogja mondani a fényező hogy nem javítgat hanem a teljes elemet fújja. Mivel a gyári festést már jópárszor megsütötte a nap, kifakította a színét esetleg mattult és ha rájavít egy pontban az látszódni fog rajta... B)

Hali.

Ebböl a hozzászolásbol indultam ki, hogy jól is meg tudják csinálni.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1256&st=0

Hic hozzászolása.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ebböl a hozzászolásbol indultam ki, hogy jól is meg tudják csinálni.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1256&st=0

Hic hozzászolása.

Meg lehet jól is csinálni, persze..de ahhoz profi fényező kell. Volt már dolgom olyannal,aki a sima fehérbe se tudott belejavítani elütés nélkül, de láttam olyat is ,aki ezüstmetálba úgy belefújt, hogy nem látszott semmi. Állítólag abba nagyon nehéz szépen belejavítani.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Lenne 1-2 kérdésem a szakikhoz :rolleyes: Már festegettem jópárszor, de eddig csak 1 komponensű festékkel, sima mezei szórógitt + lakk. Most viszont igényesebb munkát szeretnék, normális festékkel. Kevertetek ki valami szint és azzal festem majd le.(először gépházam ;) ) A gond hogy oda már 2K-s szórógitt kéne + lakk is. Mire kell odafigyelni metál festék, 2Ks lakk fújásánál? Ugyan úgy a megfojásra + a precíz előkészítésre?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
ez valahol pedig le van irva, hogy mennyi lehet a kocsinak eltérő az eredetitől színbe

nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy az ABS anyagbol készült cuccokat mint pl lökös, vagy a műszerfal középső konzolja hogy, mivel stb lehetne lefesteni?

én már vettem egy középkonzolt, és itt porosodik, mert nem jutok se pénzzel se megoldásokkal egyről a kettőre.

ha valaki tudna segiteni ebbe megköszönném.

eddig amit tudok:

kezelni kell valami szilikon stop szerrel, hogy a szilikonos fujkálás maradványait lezárja, mert a festék megfolyna rajta egyből

aztán van ilyen műanyag alapozó szer

és utána jöhet csak a szín

köszi hello

Az hogy milyen műanyagot akarsz fújni színnel,kicsit mellékes!Először mosd le szilikon mentesittővel,csiszold meg 600-as vízes papírral majd most jön a fesz!

Szerezz műanyag alapozót és utána fújd meg 2k szóróval és ezután jöhet a szín.Azt hiszem elég egyszerü voltam!

Link to comment
Megosztás:

Az hogy milyen műanyagot akarsz fújni színnel,kicsit mellékes!Először mosd le szilikon mentesittővel,csiszold meg 600-as vízes papírral majd most jön a fesz!

Szerezz műanyag alapozót és utána fújd meg 2k szóróval és ezután jöhet a szín.Azt hiszem elég egyszerü voltam!

Köszönjük, biztos hasznos info lesz valakinek!

Bár egy lassan 3 éves hozzászólásra reagáltál :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Akkor neked nem nagy, de a cartársnak még semmi ismerete erről az anyagról, itt és most hallott róla először.

Pont ezért mondom/írom állandóan, hogy keressen fel egy szakembert, és bízza rá! Tudom hogy 2-szer annyiba fog kerülni..... de inkább várjon vele még egy évet, gyűjtögessen egy kis pénzt! Van olyan munka amihez rutin kell, anyagismeret, szaktudás....és ezeket nem lehet itt leírni :excl:

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük, biztos hasznos info lesz valakinek!

Bár egy lassan 3 éves hozzászólásra reagáltál :excl:

:(

Pont ezért mondom/írom állandóan, hogy keressen fel egy szakembert, és bízza rá! Tudom hogy 2-szer annyiba fog kerülni..... de inkább várjon vele még egy évet, gyűjtögessen egy kis pénzt! Van olyan munka amihez rutin kell, anyagismeret, szaktudás....és ezeket nem lehet itt leírni :lol:

A plasti dip el szerintem nagy kárt nem tud okozni, csak vmivel drágább lesz, mintha elvinné vhova lefujatni, de egy elemmel elkezdhet gyakorolni, pl egy lökössel, és ha belejött pár flakon kifujása után, akkor utána lefujhatja, bár én a flakonos módszertől nem várnék szép eredményt egy egész autó lefújásánál, szerintem foltos lesz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.