Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Na elindult a menet. :D

A leömlőről már lefaragtam a régi talpat, most rajzolom autocad-be a mostanit utána mehet a vizes vágóhoz majd jöhet a hegesztés.

A héten megjött a bandázs szalag is úgyhogy már csak az van hátra hogy előre. :D

Helyes! Mindig öröm ha vannak alkotó emberek is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szívórésznél (értem ezalatt a szívósort stb.) nem lett több módosítás?

egyenlőre nem,és a sport szűrő is lejön ez most még erősen béta verzió. gyári légszűrő házban lesz egy sport filter. majd ha megvan a hangolás és kiderül milyen. elgondolkozom egy dbilas szívó részen.

Link to comment
Megosztás:

Alakul, mérve is lesz?

Alakul, még nincs befokolva rendesen a tengely,kell 4 kék injektor, mert amiket vettem jól át vertek vele, be sem indul az autó velük...és vannak apróbb gyermek betegségei. mérve lesz, pontosabban hangolva padon írunk rá programot, AFR, méréssel stb.

Link to comment
Megosztás:

egyenlőre nem,és a sport szűrő is lejön ez most még erősen béta verzió. gyári légszűrő házban lesz egy sport filter. majd ha megvan a hangolás és kiderül milyen. elgondolkozom egy dbilas szívó részen.

Ha már tettél bele nagyobb tengelyt, érdemes lenne a szívórész keresztmetszetét is bővíteni, mert nem tudod kihasználni a nagyobb tengelyt, és csak utána hagoltatni. A fokolás az nagyon fontos. Tizedmiliméteres pontossággal.

XE injektorokat szándékozol belerakni?

Link to comment
Megosztás:

Ha már tettél bele nagyobb tengelyt, érdemes lenne a szívórész keresztmetszetét is bővíteni, mert nem tudod kihasználni a nagyobb tengelyt, és csak utána hagoltatni. A fokolás az nagyon fontos. Tizedmiliméteres pontossággal.

XE injektorokat szándékozol belerakni?

igen, kék xe injektorokkal, tervben van a szívórész egy dbilas,csak per pill anyagilag azt nem engedhetem meg így is minden csavar a főtengely csavaroktól kezdve a hajtókaron átt hengerfej csavarig minden gyárira lett cserélve,új dugattyúk csapágyak stb kicsit most meg csappant az erre szánt összeg a másik fele jelenleg használhatatlan így a kocsi, alig van alapjárat és nagyon torpan.és mindennapi használatra szánt kocsi, megnézzük így mit fog tudni a hangolást/fokolást követően.

Link to comment
Megosztás:

Én már ezek után vagyok (fokolás, eprom írás stb.).

A tapasztalat, hogy ebben a formában én nem hangoltatnám, hacsak nem 1-2 év múlva szándékozol a szívórészhez nyúlni, mert újra kell írnatni az epromot a megváltozott benzin-levegő keverék miatt.

A fokolás után tény, hogy nem lesz torpanás, de a darabos alapjárat megmarad, ez tipikus jellemzője a jól beállított nagyobb tengelyeknek.

Az XE injektorokat kevésnek tartom ekkora átépítésnél, mert 3 baros benzinnyomásnál kevés lesz, ha a szívósor is komolyabb fejlesztése megtörténik.

A másik gyenge pont a gyári hf csavarok lehetnek.

A dbilas helyett meg lehet érdemes lenne saját szívósort építeni, mert nem csak azt érdemes (kell) a szívó részen átépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Én már ezek után vagyok (fokolás, eprom írás stb.).

A tapasztalat, hogy ebben a formában én nem hangoltatnám, hacsak nem 1-2 év múlva szándékozol a szívórészhez nyúlni, mert újra kell írnatni az epromot a megváltozott benzin-levegő keverék miatt.

A fokolás után tény, hogy nem lesz torpanás, de a darabos alapjárat megmarad, ez tipikus jellemzője a jól beállított nagyobb tengelyeknek.

Az XE injektorokat kevésnek tartom ekkora átépítésnél, mert 3 baros benzinnyomásnál kevés lesz, ha a szívósor is komolyabb fejlesztése megtörténik.

A másik gyenge pont a gyári hf csavarok lehetnek.

A dbilas helyett meg lehet érdemes lenne saját szívósort építeni, mert nem csak azt érdemes (kell) a szívó részen átépíteni.

Milyen injektorokat ajánlanál? az alapjárat tudom hogy darabos lesz, de opcomra tettük és 704-et kér alapjáratnak, kézzel utána állítottam 900-1100köztre de folyamatosan húzza az ecu lefelé ezért van hogy le esik 500ra után fel 1300. te mit építettél, mekkora tengellyel és milyen teljesítményt értél el?!

Link to comment
Megosztás:

Milyen injektorokat ajánlanál? az alapjárat tudom hogy darabos lesz, de opcomra tettük és 704-et kér alapjáratnak, kézzel utána állítottam 900-1100köztre de folyamatosan húzza az ecu lefelé ezért van hogy le esik 500ra után fel 1300. te mit építettél, mekkora tengellyel és milyen teljesítményt értél el?!

A 243ccm-es XE injektorok max. szállítási kapacitása 194le-nél van 3 baron. Mivel az optimális 80%-os lenne nem az ideális húzott motornál. Nekem jelenleg 304ccm-es opel injektorok vannak benne.

XE motoros a Calibrám, 276-os tengelyek vannak benne, nagyobb nyomással és pár módosítással a hf-ben, nagyobb leömlő-60-as rendszer végig.

Lexmaul szívósor, módosított pillangószelep és szívóház. Kb. 190 lóerő környékén van.

A teljesítményt visszafogó pont, mostanra a Lexmaul szívósor lett (ez igazából a gyári tengelyekhez van tervezve), helyette terveztem egy nagyobb szállításút (meg úgy az egész szívórész módosítását), mert programozáskor kiderült, hogy az fojtja le a teljesítményt mostanra.

A rossz injektorokkal mi volt a baj?

Zsoltee: Mert nem igazán jó (mondjuk egy 190le-s XE motornál), ha 99% teljesítményen kell működniük az injektoroknak.

Link to comment
Megosztás:

A 243ccm-es XE injektorok max. szállítási kapacitása 194le-nél van 3 baron. Mivel az optimális 80%-os lenne nem az ideális húzott motornál. Nekem jelenleg 304ccm-es opel injektorok vannak benne.

XE motoros a Calibrám, 276-os tengelyek vannak benne, nagyobb nyomással és pár módosítással a hf-ben, nagyobb leömlő-60-as rendszer végig.

Lexmaul szívósor, módosított pillangószelep és szívóház. Kb. 190 lóerő környékén van.

A teljesítményt visszafogó pont, mostanra a Lexmaul szívósor lett (ez igazából a gyári tengelyekhez van tervezve), helyette terveztem egy nagyobb szállításút (meg úgy az egész szívórész módosítását), mert programozáskor kiderült, hogy az fojtja le a teljesítményt mostanra.

A rossz injektorokkal mi volt a baj?

Zsoltee: Mert nem igazán jó (mondjuk egy 190le-s XE motornál), ha 99% teljesítményen kell működniük az injektoroknak.

nem tudom, mi volt/ mi a bajuk, össze tettem a kocsit a gyári piros injektorokkal be indult voltak apróbb dolgok amiket javítanom kellet, úgy hogy gondoltam akkor ha ott járok kicserélem az injektorokat, elsőre azért nem azzal tettem össze mert az o gyűrűk elég ramaty állapotban voltak,illetve az o gyűrű alatt van a kis műanyag az egyik picit megvolt repedve kicseréltem egyenlőre fél megoldásként a vajszinü c20xe injektoraimról szedtem le. ( akitől vettem igaz eddig mindenre vállalt garit és meg tudtunk egyezni ha úgy volt csak sajnos mindig volt valami kis probléma...ezért is nem rohantam új o gyűrűkért.) össze tettem besem indult ha padlógázt adtam picit próbálkozott köhécselt egy aksit totál lemerítettem semmi, vissza tettem a pirosast és egyből ment. elképzelésem sincs hogy mi lehet velük, nekem volt olyan c20ne motorom ami nem viccelek 12évet állt kereszt apám raktárában, igaz nagyon keveset 80e futott de 12év állás után és sajnos nem volt annyira száraz sem pedig fűtött pöcre beindult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.