Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Nekem egy sima programozásnál sajnos, mélyebb a probléma,

1. az előgyújtásomat vissza veszi a kopogás érzékelő.5-8-10fokkal is. Gyári c18xe tengely van most benne és ezzel nem!a kompreszióm(végnyomásiértékem) 14,5volt a fokolt tengellyel, a gyárival picit több de 15 alatt van.100as benzinnel járok, szóval nem detonálhatbe, de ezt kiszűrés képen 60-40etanol/100as benzin keverékkel is kipróbáltam.

2. a gyári schrick adatokra állítottam be a tengelyt fhp-n szelep összenyitás 1,7-1,8mm-t kell benyitnia. az alapjáratom olyan volt amilyennek egy ekkora tengellyel lennie kell.

3. nagypapásan országút/autópálya 70-80-90es tempó rekord "jó" fogyasztásom 8,2l város 16++++ gyertyák azt a képet mutatták hogy nem sok a keverék, AFR-em szintén jó értéket mutatott pontosabban kicsit dús volt 12,2-12,4körül padlón szóval azzal sem volt akkora gond hogy amiatt legyen 4500-6000közt mindössze 2le emelkedés.

az alapjárati fogyasztásom BC szerint 1,6-1,8l/h (800as alapjárat)

Az ünnepek alatt cseréltem motortartóbakokat eddig is újak voltak de most meg lettek erősítve, és akkor be telt a pohár meg elégeltem hogy azért rezonál is a kocsi mégsem finom gyári az alapjárat(nem érdekelne ezsem és a fogyasztás sem ha úgy menne.) sok eszik, nem megy.1000-1500as fordulaton rángat mint a bakkecske. tengely csere c18xe tengelyt kapott alapjárati fogyasztásom hopp mélyrepülés 0,9-1,1l/h... és az átlag fogyasztásom is erős mélyrepülésbe kezdet most kb 10et de inkább alatta eszik városban, ebben az elmúlt hideg időben -5 -10 fokban és sokszor megáll leállít stb. pontos adatot nem tudok de sokkal kevesebbet eszik.és dinamikusabb. ezen felbuzdulva padra is tettük a kocsit.az eredmény a következő.:

149,5le/5500rpm 217,5nm/4015rpm, de már 2500on 210felett van a nyomatékom.

alapjárat 14,3-15

2000 11,7

2500 12,3

3000 12,8

3500 12,7

4000 12,9

4500 11,9

5000 11,7

5500 12

6000 12,2

teljesen gyári program!! reményeim szerint be állítjuk az afr-t kicsit adunk neki hogy feljebb is legyen benne élet,játszunk az előgyújtással picit, olyan 6000-6400közé szeretném a teljesítmény csúcsot felvinni remélem a 160le meg lesz?!?

arra hogy a tengellyel vagy a beállítással van-volt gond még mindig nem derült fény, ez még a jövő kérdése.

Nekem ezzel a tengellyel 6300-nál volt a teljesítménycsúcs...

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Miért alakítottad vissza? Eladásra kerül?

Még 1/2 éve azt terveztem, azért is akartam kinyomozni a remegés okát. Nem akartam úgy eladni, hogy valami hiba van az autóval. Főleg, hogy nagyon vigyáztam az autóra (10000km-enként olajcsere, 50-60ekm-enként vezérlés, stb.), és mégis volt valami enyhe vibráció.

De jött ez a dolog. Most összes szimering +olaj +vezérlés ki van cserélve (megint). Nem utolsó sorba meg a 160eKm-es autóba került egy 82ekm-es blokk mindenével.

Egy fél év alatt eltapsoltam az autóra egy átlagos G Astra árát. Most hatalmas hülyeség lenne eladni. Még várok kb 1 évet, aztán majd meglátom.

De ha találok valami nagy szerelmet, akkor talán elpasszolom.

Módosítva : Tomoty
Link to comment
Megosztás:

Nekem ezzel a tengellyel 6300-nál volt a teljesítménycsúcs...

Tudom! ezért is kértem Gábort hogy valami fotón láthassam a te mérésed, nyílván az más szívó téren picit, kiváncsi voltam 5500és 6300közt mennyi volt még a tiedében. és még a tiedében is volt afr szerint.

Link to comment
Megosztás:

Én is nagyon szerettem. Találtam egy kb 1 éves videót:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2WdRhLi_mn0

Elvileg már be van szerelve a TUNINGMENTES 1.8-as blokk. Szimeringek vezérlés és olaj cserélve.

Azért biztos "vakarászom" majd magamat egy-egy gyorsításkor unalmamban.

szépen nyomta a gép, grat hozzá!

a 7700 rpm-et hidroval csinálta? erősített rugókat kapott hozzá?

Link to comment
Megosztás:

A fix tőke veztengely profil függő. 7750-ig általában kibírja a hidrotőke a megfelelő tengellyel. Ilyen pici tengelyeknél még általában nem javasolják, csak fölötte a rugókat. Ahol már fix tőke van oda dupla rugót is javasolnak.

Nekem eddig bejött a fix tőke dupla rugó. Nem kezd el tyüttyögni ha kap 15 km 5500 fölötti folyamatos fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

z18xe-vel, gyári vezművel (corsa c gsi) 6000 rpm-en (200 km/h) lehetett folyamatosan közlekedni, ezt elég sokszor meg is tettem Bp. - Győr - Bp. viszonylatban szegénykével.

a 7700 rpm is valóban úgy rémlik, mint egy határérték, de ha jól emlékszem, a probléma a hidrotőkével az volt, hogy belebeg a túl magas fordulaton, az pedig, mivel tranziens gerjesztési jelenség, már valamivel alacsonyabb fordulaton is jelentkezhet, a határ közelében nem jó mókázni, a video pedig azt mutatta, hogy a moci ott a 7500+ rpm környékén nem tizedmásodperceket bugizott.

sztem az én turbós motoromnak a leolvadásában is közrejátszhatott, hogy a 264 fokos tengelyekhez meg a 7700 rpm-hez a hidrozás már elég cinkes mulatság volt. de persze nem tudom, csak a brutális elszegényedés, ami egyértelműen látszott elhalást követően.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem azt jelenti hogy 5500 folyamatos, hanem az alá soha nem esik...

Ha még egyszer jobban elolvasod, akkor rájössz, én sem azt írtam, hogy 5500 folyamatos, hanem efelett..

Én inkább arra céloztam, hogy gyári modifikációval kevésbé tud túlmelegedni a motor, mint egy feltuningolttal.

Erről jut eszembe. A LET blokk összeházasítható egy XE hf-el?

Link to comment
Megosztás:

Igazából engem a blokk érdekelne, azt mennyire lehetne összehozni egy szívó hf-fel, mivel abban van egy plusz olajjárat, ami hűti a dugattyúkat.

Én csak azt tudom amit hallottam, szóval nem 100% de elvileg a turbóhoz kapcsolódó olajjáratokat leszámítva tök ugyanaz.

MOD: Német fórumokat áttúrva is ezt írják. Minden ugyanaz, kivéve a dugók, hajtókarok, veztengelyek, illetve az említett olajjáratok.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

a plusz olajjáratot alul szokták megoldani a let-ekben olaj spricnikkel. nekem is volt olyan, elég nehéz mulatság, könnyen félrefúrják. én azon agyalok inkább, hogy xer motort turbósítani. abban gyári az erősített olajozás, csak a hajtókar ratyi, minden más elég jó.

Link to comment
Megosztás:

Én csak azt tudom amit hallottam, szóval nem 100% de elvileg a turbóhoz kapcsolódó olajjáratokat leszámítva tök ugyanaz.

MOD: Német fórumokat áttúrva is ezt írják. Minden ugyanaz, kivéve a dugók, hajtókarok, veztengelyek, illetve az említett olajjáratok.

Azt tudtam, hogy dugók nem azonosak (már csak az alacsonyabb kompresszió miatt is), az úgyis vagy XE-ből menne, vagy kovácsolt dugó. Akkor elvileg elég lenne egy üres blokk is.

voszi: A LET-ben gyárilag benne van az olajspricnik, amik a dugattyúkat hűtik, az utólagos fúrásokban nem nagyon bízok. Kicsit olyan, mint a gyári v.tengelyek, átköszörülése. Vagy bejön, vagy nem. Ezért is gondolkodok rajta, mert lehet elértem azt a hőterhelési határt, amit még kibír a motor. A turbós megoldás meg még a szívónál is nagyobb hőterhelést is bírja.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtam, hogy dugók nem azonosak (már csak az alacsonyabb kompresszió miatt is), az úgyis vagy XE-ből menne, vagy kovácsolt dugó. Akkor elvileg elég lenne egy üres blokk is.

voszi: A LET-ben gyárilag benne van az olajspricnik, amik a dugattyúkat hűtik, az utólagos fúrásokban nem nagyon bízok. Kicsit olyan, mint a gyári v.tengelyek, átköszörülése. Vagy bejön, vagy nem. Ezért is gondolkodok rajta, mert lehet elértem azt a hőterhelési határt, amit még kibír a motor. A turbós megoldás meg még a szívónál is nagyobb hőterhelést is bírja.

LEH-ben van olajspricni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.