Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Megoldódni látszik a váltó problémám. Már veszi a 1-2-3 fokozatokat rendesen 7300-as fordulat felett. Végre nem 2 kezes verziós a váltás elborult racsing módban :D .

De a lambda szondám bekrepált. Vagy ezért, vagy a fokolás hiánya miatt (0.6mm síkolás miatt elállítódott a vezérlésem) még mindig érzem ezt a pár %-os gyengülést 3-4000alatt. 5000-nél durván megindul, és 6000 környékétől még durvábban 7600-ig :D. Felvettem, mert padlógáznál a hangján is hallom a "lépcsőket". Remélem nem csak beképzelem :blink:

Pár százalékos teljesítmény különbséget (Atommanóhoz csatlakozva) szerintem is nehéz észrevenni. A gázreakciót már inkább, ahogy megindul, ami lehet a szelepek becsiszolásától is. A helyedben minél hamarabb módosítatnám a chipet a nagyobb injektorok miatt.

A nehézkes váltás miatt esett 2500-at a fordulatszám váltáskor?

Link to comment
Megosztás:

Pár százalékos teljesítmény különbséget (Atommanóhoz csatlakozva) szerintem is nehéz észrevenni. A gázreakciót már inkább, ahogy megindul, ami lehet a szelepek becsiszolásától is. A helyedben minél hamarabb módosítatnám a chipet a nagyobb injektorok miatt.

A nehézkes váltás miatt esett 2500-at a fordulatszám váltáskor?

Annyit ejt a váltója2-3 között.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen váltója van, de soknak tartom az ekkora esést. A videón amit belinkelt nekem úgy tünik, mintha nem pontos lenne a váltás. Ha meg ez a leggyorsabb váltás ezzel a váltóval, rövidebb váltót tennék bele a helyében, vagy esetleg egy short shiftert.

Egy gyorsabb váltás F16CR-es váltóval

http://www.youtube.com/watch?v=J0q4AZo3kLg

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen váltója van, de soknak tartom az ekkora esést. A videón amit belinkelt nekem úgy tünik, mintha nem pontos lenne a váltás. Ha meg ez a leggyorsabb váltás ezzel a váltóval, rövidebb váltót tennék bele a helyében, vagy esetleg egy short shiftert.

Egy gyorsabb váltás F16CR-es váltóval

http://www.youtube.com/watch?v=J0q4AZo3kLg

nekem ez a váltó nem kellene 3.4.5. nagyon rövid,

enyém így megy 1-60 2-96 3-137 4-178 5-21? F15 cr 3.55 és gyári a szabályzás.

Link to comment
Megosztás:

A gázreakciót már inkább, ahogy megindul, ami lehet a szelepek becsiszolásától is.

A nehézkes váltás miatt esett 2500-at a fordulatszám váltáskor?

Ha meg ez a leggyorsabb váltás ezzel a váltóval, rövidebb váltót tennék bele a helyében, vagy esetleg egy short shiftert.

Szia!

Szelepek becsiszolása, gázreakció?

Mi köze van a váltás sebességének a fordulatszám ejtéshez? Már, ha nem 30 másodperc alatt vált sebességet és lassul közben 20km/h-t.

Rövid váltó és váltási sebesség? A rövid váltó kifejezést az áttételezés jellemzésére szokták használni.

Ezeket most nem értem. Mire gondolsz?

Szerintem nem a váltási úttal van gondja, hanem a váltó nagyjából ilyen sebességgel tud normálisan fordulatszámokat szinkronizálni. Gyakorlatilag a szinkrongyűrűk kúposságán és az ott ébredő súrlódáson múlik, milyen hamar hozza összhangba (szinkronba) a két tengely fordulatszámát a váltón belül.

Link to comment
Megosztás:

nekem ez a váltó nem kellene 3.4.5. nagyon rövid,

enyém így megy 1-60 2-96 3-137 4-178 5-21? F15 cr 3.55 és gyári a szabályzás.

Nekem (F20CR) is hasonló 1-2-ben, mint a tied . 3.-4.-ben több valamivel. Kérdés mire használod az autót. Ha sokat használod gyorsulásra, akkor az f16cr ideális. A videón is látszik, hogy a rövid fokozatoknak köszönhetően kevesebb fordulatot veszítesz váltásonként. Ha sokat autópályázol, akkor meg a hosszabb váltó az ideálisabb.

zoloj: Nem akarok újabb véget nem érő vitába kezdeni. Lehet nem elég érthetően írtam. Annyit írnék azért, hogy számít a váltások közötti idő a gyorsításnál, a rövidebb váltónál meg kisebb a fordulatszám esés, emiatt jobban lehet tartani ideális fordulaton a motort.

Tettem bele az enyémbe short shiftert, és gyorsabban teszem a sebességet be, mint a gyári hosszabbal.

Azért 2,5e fordulatszám esés kicsit sok egy gyorsításnál. Azért is kérdeztem, hogy ez gyors (azaz jó) váltásnak tekinthető, mert akkor érdemes rövidebb váltót beletenni. Sokat számítana gyorsításnál. Persze valamennyit veszít az ember a végsebességéből, de valamit valamiért.

Link to comment
Megosztás:

zoloj: Nem akarok újabb véget nem érő vitába kezdeni. Lehet nem elég érthetően írtam. Annyit írnék azért, hogy számít a váltások közötti idő a gyorsításnál, a rövidebb váltónál meg kisebb a fordulatszám esés, emiatt jobban lehet tartani ideális fordulaton a motort.

Tettem bele az enyémbe short shiftert, és gyorsabban teszem a sebességet be, mint a gyári hosszabbal.

Azért 2,5e fordulatszám esés kicsit sok egy gyorsításnál. Azért is kérdeztem, hogy ez gyors (azaz jó) váltásnak tekinthető, mert akkor érdemes rövidebb váltót beletenni. Sokat számítana gyorsításnál. Persze valamennyit veszít az ember a végsebességéből, de valamit valamiért.

Vitára nincs szükség, igaz. Így, hogy pontosabban fogalmaztál rendben van, csak félreérthető info ne maradjon fent.

A váltóra Tomtech és én is javasoltunk rövidebb végáttételt. Sajnos gyári opel váltók között nincs olyan igazi nagy lehetőség variálni. Majdhogynem csak a differenciálműveket cserélgették. Bár igaz WR és CR között eltérőek az áttételek, de nem igazán passzolnak egy komoly épített szívómotorhoz, aminek lételeme a fordulatszám. Ezt igazán egyedi áttételsorral lehet jól megoldani. Pl: Quaife

Vannak olyan megoldások, hogy pl F20 vagy F16 3.72es diffivel esetleg 0.707-es 5. fokozattal. De akkor még mindig túl rövid az 1es fokozat meg picit a kettes is...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos erre a Z18XE motorra csak az F13-F17-es váltó megy fel. Gyárilag 3.94-es. A zafirában van 4.19-es végáttétel, ezt gondoltam bele. Könnyebben olyan rally-san pörögne a motor, de pályán biztos nem szeretném (kalkulációk szerint 140-nél 4300-at pörögne => le is mondtam róla).

Astra G-nek van 3.74-ese, de itt jobban nyomatékból kellene dolgoznia a motornak, szerintem alacsony fordulaton dinamikát és gyorsulást vesztenék.

Ezért marad a gyári, ezt már nem buherálom. Amit így össze tudok hozni, az marad .

Link to comment
Megosztás:

F15 ugyanaz mint az F17, apró különbségek vannak. A házadat meg kell tartanod, levenni a tetejét, kihúzni a belét a kerék felé, alul kinyitni, balos féltengely felől letekerni a nagy anyát, difi ki, másik difi be, nagy anya vissza, alja vissza, új bél oldalról be, olaj bele, teteje vissza kész. Előtte persze le kell venni a bal kereket, kihúzni a féltengelyeket, amihez valahol oldani kell a csonkállvány csavarjait. Ha rövid váltót szeretnél és az autópályán sem akarsz szívni akkor 4.19-es végáttétel kell C váltó belső és W 5. fogaskerékpár. Így olyan mintha 4-ből 6-ba váltanál.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a mobile.24-en, amikor egy LET Calibrába botlottam, amit 326le-nek (240kw) van hirdetve.

A bibi az, hogy a mellékelt képen van egy teljesítménymérés, amin teljesen más adatok vannak.

$%28KGrHqN,%21pUFCj%29WRhc4BQqmfn3%210g%7E%7E48_27.JPG

A mérés szerint viszont nem több, mint 270le.

A másik, hogy az első mérésnél csak 186le-t mértek, ami a 204le-s eredeti teljesítményhez képest 8,5% teljesítménycsökkenést jelent. Ezek szerint ennyi veszteséget okozhat a motor kopása? Ha igen, akkor egy 200e km-t futott motornál a gyári adatok felejtősek.

Link to comment
Megosztás:

Bár igaz WR és CR között eltérőek az áttételek, de nem igazán passzolnak egy komoly épített szívómotorhoz, aminek lételeme a fordulatszám. Ezt igazán egyedi áttételsorral lehet jól megoldani. Pl: Quaife

Vannak olyan megoldások, hogy pl F20 vagy F16 3.72es diffivel esetleg 0.707-es 5. fokozattal. De akkor még mindig túl rövid az 1es fokozat meg picit a kettes is...

Az F20cr és az F16cr fokozatai egyformák, csak a végáttétele nagyobb az F16-osnak, ami kb. egy 10km/h-val csökkentené a végseb. azonos fordulatnál. A fentebb linkelt videón is látszik, hogy egy jó váltással csak 1e-t (illetve 1,5e-t 2-3-ba) esett a fordulat, ami igen jó. Az ötödik fokozatra 0.707-est tenni szerintem túl nagy ugrás lenne. A turbósnak van 0,74-es 6.-ban, ami egy XE-nek is sok (csak a fogyasztásnak jó). Nekem van a polcon F16, F20 és F28-as is. Tavasszal, ha kész lesz a programozás, kipróbálom F16-al is mennyivel gyorsul jobban.

Link to comment
Megosztás:

F15 ugyanaz mint az F17, apró különbségek vannak. A házadat meg kell tartanod, levenni a tetejét, kihúzni a belét a kerék felé, alul kinyitni, balos féltengely felől letekerni a nagy anyát, difi ki, másik difi be, nagy anya vissza, alja vissza, új bél oldalról be, olaj bele, teteje vissza kész. Előtte persze le kell venni a bal kereket, kihúzni a féltengelyeket, amihez valahol oldani kell a csonkállvány csavarjait. Ha rövid váltót szeretnél és az autópályán sem akarsz szívni akkor 4.19-es végáttétel kell C váltó belső és W 5. fogaskerékpár. Így olyan mintha 4-ből 6-ba váltanál.

nekem is van egy W s 5.em 1:0,70 nem próbáltam még de 100 nál vagy 2400 körül forogna meg kellene egy célszerszám lehúzatni a fogaskereket mert spájszerrel nem akarnám a fogát letörni.

Link to comment
Megosztás:

A fentebb linkelt videón is látszik, hogy egy jó váltással csak 1e-t (illetve 1,5e-t 2-3-ba) esett a fordulat, ami igen jó.

Vitázni most sem akarok, de ilyeneket nem szeretek olvasni.

Jó váltással 1e-t meg 1,5e-t esik a fordulat? Ez nagyon nagy butaság.

Elértél egy sebességet, mondjuk 60km/h-t. 1. fokozatban ez mondjuk 6500rpm, 2. fokozatban mondjuk 5000rpm, 3. fokozatban mondjuk 3000rpm.

Tökéletesen mindegy, hogy milyen sebességgel váltasz, ha a kerék tapad mindig ezek a fordulatok fognak élni. Az, hogy a fordulatszámmérő mit mutat teljesen lényegtelen. Ócska gyári fordulatszámmérő nem is tudja rendesen követni a motor valódi fordulatát. Tekercses műszer, viszonylag nagy tehetetlenséggel, mire észreveszi, hogy váltottál és le kellene essen a kijelzett fordulat már régen tovább pörgetted a motort. 1. és 2. fokozat között a legnagyobb a lyuk, mert itt a váltó még viszonylag nagyot szoroz, a keréken ébredő nyomaték (viszonylag) késedelem nélkül nagyjából ugyanolyan tendencia szerint gyorsítja a kocsit tovább, mint váltás előtt. Itt aztán végképp nincs ideje követni a valódi fordulatszámot. 3. fokozatba váltásnál már jóval több ideje van, mert rosszabbul gyorsul az autó....

Link to comment
Megosztás:

C14SE blokk,portolt hengerfej, dbilas 4pillangórendszer, c20xe leömlő átalakítva, X18XE1 főtengely, Z18XER dugó és hajtókar. Egyenlőre még Kent cams NVO62 270 fokos veztengely, de már megvan a dbilas 290-es is.

A pillangók nélkül gyári szívócsonkkal volt 117 le és 178nm. Majd nemsokára kiderül így mit tud. Amikor bekerül a 290-es tengely megy padra, és felprogramozzuk.

Link to comment
Megosztás:

C14SE blokk,portolt hengerfej, dbilas 4pillangórendszer, c20xe leömlő átalakítva, X18XE1 főtengely, Z18XER dugó és hajtókar. Egyenlőre még Kent cams NVO62 270 fokos veztengely, de már megvan a dbilas 290-es is.

A pillangók nélkül gyári szívócsonkkal volt 117 le és 178nm. Majd nemsokára kiderül így mit tud. Amikor bekerül a 290-es tengely megy padra, és felprogramozzuk.

Az már kiderült, hogy nagyon jó erőben van, gyönyörű a hangja, bármilyen fordulatról elindul. Hegynek felfelé ~300kg terheléssel vígan forog 7000ig. Köszi a bemutatót :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Az már kiderült, hogy nagyon jó erőben van, gyönyörű a hangja, bármilyen fordulatról elindul. Hegynek felfelé ~300kg terheléssel vígan forog 7000ig. Köszi a bemutatót :icon13:

zoloj amikor írod az ecut neked így soronként lehet terhelés függvényében írni? mert most sokminden változott egy tavaszikis írogatást összehozhatnánk.

http://www.s2ki.com/s2000/gallery/image/479661-map-clamp-and-af-target-mapjpg/

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki egy boltot, webshopot stb, ahol értelmes áron lehet szivacs légszűrőt venni? Nézegettem webshopokat de Én csak drágákat találtam. Ha valaki tud valami olcsó helyet pls ossza meg :)

Szerk.: Ha esetleg valakinek van jó és ügyeskezű esztergás ismerőse, az is jó lenne. Szeretnék normális tütéket is csináltatni végre a kocsihoz. Amivel eddig használtam az nem volt a legjobb, zoloj is mondta.

Szerk.2: Légszűrőből ilyesmire gondolok:

http://bolthely.hu/bpracing/id/00636_Ramair_RT_levegoszuro_dupla_karburatorokra

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki egy boltot, webshopot stb, ahol értelmes áron lehet szivacs légszűrőt venni? Nézegettem webshopokat de Én csak drágákat találtam. Ha valaki tud valami olcsó helyet pls ossza meg :)

Szerk.: Ha esetleg valakinek van jó és ügyeskezű esztergás ismerőse, az is jó lenne. Szeretnék normális tütéket is csináltatni végre a kocsihoz. Amivel eddig használtam az nem volt a legjobb, zoloj is mondta.

Szerk.2: Légszűrőből ilyesmire gondolok:

http://bolthely.hu/b..._karburatorokra

http://www.matracguru.hu/szolgaltatasok/szivacsvagas

A helyedben ilyen irányban nézelődnék. Szvsz a 25kg/m3-es sűrűségű jó lehet.

Meg nem tudom mi kerül egy habszivacs darabban 33eft-ba,bár lehet,hogy ha beraksz ilyen háztartási szivacsot,akkor megtudod. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

http://www.matracgur...ok/szivacsvagas

A helyedben ilyen irányban nézelődnék. Szvsz a 25kg/m3-es sűrűségű jó lehet.

Meg nem tudom mi kerül egy habszivacs darabban 33eft-ba,bár lehet,hogy ha beraksz ilyen háztartási szivacsot,akkor megtudod. :goofy:

Szerintem ezek a sima szivacsok nem bírják az olajat meg a mosást. Legalábbis van egy olyan gyanum hogy nem sima habszivacs ez a szűrő :)

Szerk.: Ma unalmamban behoztam a pillangósort a szobába és addig hajlítgattam a lemezeket amik a tengelyeket kötik össze, amíg mindegyik pillangó egyformán nem állt. Hát szemre némelyikben volt 0,5mm eltérés is, ezt főleg teljesen nyitott állapotban lehetett látni. Elvileg így már a csavarokkal majd frankón össze lehet hangolni őket. Akiket Tom ajánlott majd meg is csinálják :)

Link to comment
Megosztás:

C14SE blokk,portolt hengerfej, dbilas 4pillangórendszer, c20xe leömlő átalakítva, X18XE1 főtengely, Z18XER dugó és hajtókar. Egyenlőre még Kent cams NVO62 270 fokos veztengely, de már megvan a dbilas 290-es is.

A pillangók nélkül gyári szívócsonkkal volt 117 le és 178nm. Majd nemsokára kiderül így mit tud. Amikor bekerül a 290-es tengely megy padra, és felprogramozzuk.

Ez szép egy ilyen kis 8v motortól. :icon1:

A régi veztengelynek már van gazdája? :rolleyes: Lehet beleillene a tavaszi projektbe. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.