Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

x euro 2 motor helyébe hivatalosan nem lehet euro1 c20xe-t rakni itt kezdődik.

Aztán van még a regadó-különbözet móka ami egy 1.4es eur2 helyett egy x20xer esetében mondjuk rögtön száz rugó.

c14nz helyére raknak c20xe-t az meg kb. 150eft.

Plusz forgalmi,törzskönyv csere 20e.

Van egy egyedi műszaki vizsga az meg 50rugó.

Talán terveztetni nem kell senkivel.

Ez így csak a papírokra kb. 200rugó....

x20xer hagyd meg a gastranak. x20xev akartál írni.

Azt nem tudom, hogy kinek milyen évjáratú az autója, így csak azt tudom mondani, hogy az XE-t 94-ig (amíg az euro 1-es XE-ket gyártották) lehet az F Astrákba tenni, utána meg az XEV -eket lehet.

Azt meg nem mondtam, hogy ingyen van az átalakítás, csak hogy lehet.

Viszont, ha azt nézed, hogy mennyit pénzt kell beleölnöd egy 1.4-1.6-os motorba, hogy komolyabban menjen, nem lesz sokkal drágább, mintha átpakolsz egy 2l motort, amivel egy powercup és egy chipel nagyságrendekkel több motorerőd van úgy, hogy a gyári tartosságát szinte megtartod.

Az átalakítás KPM engedélyköteles. Besétálsz a helyi KPM-be (ha az még a neve), kérsz egy motorcsere kérelem nyomtatványt. Beadod, elbíráják, ha engedélyezik, újra kell vizsgáztatni, ahol kérik majd a szakmûhely vagy hivatalos szerelõ nyilatkozatát arról, hogy õ szerelte be a motort.

Szóval először érdeklődni KPM -nél mi mennyibe kerül, azután belevágni, de lehetséges.

A hivatalos szöveg:

-A már forgalomba helyezett gépjármű, mezőgazdasági vontató és ezek pótkocsija átalakításához szükséges előzetes engedélyt a közlekedési hatóságtól kell a jármű tulajdonosának kérnie. A kérelemhez csatolni kell az elbíráláshoz szükséges műszaki dokumentációt.

(2)210 Az engedélyben a közlekedési hatóság feltételeket határozhat meg. Az előírt feltételek teljesítését - az engedélyben meghatározott esetekben - az előzetes engedélyt kiadó szerv az engedély záradékolásával igazolja.

(3) Az átalakítás során a jármű fajtája211 csak abban az esetben változtatható meg, ha...

...az átalakítás során keletkező járműfajta az átalakításra kerülő típus gyári változataként is létezik; motorkerékpár segéd-motorkerékpárrá ebben az esetben sem alakítható át,

-Jármű átalakításához új, felújított, javított, illetve bontás során kinyert, javítás nélkül beépíthetőnek minősített alkatrészek használhatók. Ezen alkatrészekre - a gyári új alkatrészek kivételével - a pótalkatrészekre vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

-A gépkocsi alvázszámát megváltoztató átalakításához csak gyári új alváz, karosszéria, illetőleg alvázszámot viselő szerkezeti elem használható fel. Nem engedélyezhető a jármű olyan átalakítása, amely az MR. Függelékeinek Mellékleteiben meghatározott valamely közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi követelmény tekintetében a jármű gyárilag kialakított jellemzőinek romlását eredményezi.

-Az átalakított járművet időszakos vizsgálatra a közlekedési hatóság által üzemeltetett vizsgáló állomáson be kell mutatni. A vizsgálatot az átalakításra adott engedély, illetőleg, ha a közlekedési hatóság az átalakításra ilyen feltételt szabott, a feltétel teljesítését igazoló záradékkal ellátott engedély birtokában lehet kérni. A vizsgálat során az átalakítási engedélyben foglaltakat, valamint a 12. § (6) bekezdésben meghatározott üzemeltetési műszaki feltételek megtartását kell ellenőrizni. A regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvény szerinti kategóriába sorolás, továbbá a gépjármű műszaki és környezetvédelmi osztályba sorolásának adatait - a 10. § (12) bekezdésében foglaltakat alapul véve - a műszaki adatlapon rögzíteni kell.

-Ha a nem sorozatszerűen átalakított jármű a követelményeknek megfelel, az átalakítással létrehozott változást a közlekedési hatóság a jármű hatósági (forgalmi) engedélyébe bevezeti. Az átalakított jármű vizsgálatának eredményén alapuló intézkedésekre egyebekben a 13. §-ban foglalt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

Ennyi a lényeg.

c20xe astrat 96ig gyártották. tényleg nem ez a neve már, hanem nkh. rontani pedig nem lehet a környezetvédelmi besoroláson.

Link to comment
Megosztás:

Ha motorcsere akkor c20nevel seh-vel vagy ne tuninggal pl xe leömlő komolyabb tengellyel próbálkoznék az nem feltűnő egy f-astrában vagy a vectraban. Persze abból is nehéz jót találni. Ezek szerint terveztetni is kell így a papírmunkát nem takarja be 200rugó. Meg ugyanennyi mire benne is van. Ennyiből meg veszek ilyen motoros autót jó állapotban.

Link to comment
Megosztás:

. Ezek szerint terveztetni is kell így a papírmunkát nem takarja be 200rugó. Meg ugyanennyi mire benne is van. Ennyiből meg veszek ilyen motoros autót jó állapotban.

Ha rendesen utána számol az ember, majdnem mindig olcsóbb lecserélni egy nagyobb motorúra az autónkat, mint tuningolni. Ennek ellenére mégis sokan belelvágnak. Ha nem így lenne, ez a topik se lenne. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Igen minden megoldható, öreg szarokból is lehet jó autót csinálni,gyorsabbat is. Én már ezt a Korzán túl eljátszottam egy még öregebb w201-el is,nekem elég volt. Nem bánom, de többet ilyet nem csinálok.

Nem tudom ki hogy van vele, de én azért nem vagyok olyan jó állampolgár, fizessek a kasszába 2kilót mert a hasonló értékű autómba motort cseréltem. De ugyanezért nem hozok 1200 EUR-ért valami nagyobb motoros,nem is túl öreg fókaastragolfot, mert a gondolattól is kiráz a hideg, hogy mégegyszer ennyit fizessek az államnak a forgalomba helyezésért.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mi lesz a megoldás nálad? Semmi tuning ezután? :icon1:

Az én véleményem, hogy mindennapi munkábajáró autót nem szabad komolyabban tuningolni, mert sokkal kényesebb, mint a széria autó, meg több a sz.pás vele amíg kiforja magát. Ha meg emiatt (jó)párszor nem tud közlekedni vele az ember, egy idő után megutálja és eladja a végén.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mi lesz a megoldás nálad? Semmi tuning ezután? :icon1:

Az én véleményem, hogy mindennapi munkábajáró autót nem szabad komolyabban tuningolni, mert sokkal kényesebb, mint a széria autó, meg több a sz.pás vele amíg kiforja magát. Ha meg emiatt (jó)párszor nem tud közlekedni vele az ember, egy idő után megutálja és eladja a végén.

Nem tudom,öreg project autót nem akarok többet,ennek ellenére nézegetem az e30-akat. :D Még nem volt meg,mindig akartam. sperrel,170 lóval legalább. Mások által igényesen megcsinált (nem a körbe bojlerra és az éndzsölájszra gondolok) megunt projectautót azt lehet átvenném értelmes földön járó árban. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Bizony, érezhető teljesítményben is,olyan simán leforgott a negyedik tiltásig (f13w394),hogy meg is lepődtem rajta.

5000felett van még benne érezhető többlet. Nem mértem még le mit tud 1/4 mérföldön.

Hangja meg olyan,hogy lehúzott ablaknál elrúgtam a kettes-hármast és bedugult a bal fülem. :D Szépen szól amúgy,van benne kis recsegés is 5000-6000között,mint a feljebb linkelt 330i-nél.

Városban csak gurulok vele,nem nyomkodom,mert szerintem a többiek nem élvezik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Most volt olyan szélcsendes,száraz idő,amikor rá is értem és meg tudtam mérni mennyit hozott az új nyitott kipufogóm.

15fok volt a TID szerint.

0-100 9.00mp,1/4 mérföld 16.36mp@135km/h.Keréken 64kw-t mért. Korábban 9.54 és 16.72 volt a legjobb amit tudott. Még annyi a változás a kipufogón túl,hogy 10w-40 helyett 0w-40 mobil1 került bele(bell könyv szerint +2-3% félszintetikus 10w-40hez képest) és 24fok volt amikor mértem,akkor 57kw-ot mért,számolt kerékre.A Supersprint hátsó dob,középdob és kati nélkül mért egy x14xe-n +5kw-ot a weboldaluk szerint,viszont az ő hátsó dobjuk nem teljesen nyitott és maradtak 45-ös átmérőnél én meg 50re növeltem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mérettem egyet,fordulatszám kalibráció el lett b@szva ahogy látszik,mert csak 5750ig megy a mérés de valójában 6000nél tilt. Előző 72.6kw mérésem jól sikerült,ott 5720ra adódott a teljesítménycsúcs. Ha 5720/min-re számolom a teljesítmény csúcshoz adódó 131Nm-t,akkor P=131*(5720/60)*2pí=78kw a 75 helyett. :goofy: korza_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mérettem egyet,fordulatszám kalibráció el lett b@szva ahogy látszik,mert csak 5750ig megy a mérés de valójában 6000nél tilt. Előző 72.6kw mérésem jól sikerült,ott 5720ra adódott a teljesítménycsúcs. Ha 5720/min-re számolom a teljesítmény csúcshoz adódó 131Nm-t,akkor P=131*(5720/60)*2pí=78kw a 75 helyett. :goofy:

Grat. :icon13:

Jó lett az 1,2. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3000 felett érdekes az a -5Nm-es gödör,ha nem lenne akkor 150Nm lenne 2500-4800 között. Az előző méréseken is megvan,az xe leömlővel jött. Ha AFR is mérve lenne azzal sokkal okosabb lennék,hogy esetleg keverék-szegényedés van-e. Bár 4% nyomaték változás az nem nagy dolog szvsz.

A tesla model s, na annak szép a nyomatéka 0-6000 fordulat között 600Nm.

Link to comment
Megosztás:

http://karotta.blog.hu/2013/10/28/hangyasz_hetfo_53_a_zombikormany?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2013_10_29&utm_campaign=totalcar

" végeredmény 331 lóerő 7400-as fordulatnál és 355 Nm 5800-nál. Idézzük fel: pontosan ugyanez az autó, pontosan ugyanitt 248 lovat és 300 Nm tudott pár hónapja. Azaz hozott 83 lóerőt és 50 Nm-t az, hogy felmentünk 10,3-ról 12-es kompresszióra és beletoldottunk 75 mm-t a szívócsőhosszba."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel project módosítás történt (BMW 335i vs Lakás, a lakás győzött) vissza tértem a "Tuning világába".
Lenne pár kérdésem:
Eladtam a dbilas márkás 266 fokos tengelyemet (9.8-as benyitással, gyári 8.5 környékén van), ami 4000-7000 fordulat között dolgozott "igazán".
Most vissza raktam a gyárit, és ez 2500-5500 között ok, de így van érzésre teljesítménybeli romlás rendesen.
Gondolkodtam egy 280-288 fokos tengelyen, de utána olvasva az 5000-8000 között lenne optimális (a jelenlegi konfiggal 7500-7600 fölé nem szívesen mennék).
Kérdés: Mi a jobb? Egy 270-272 fokos márkás -és elég drága- tengely 10.2-es nyitással, vagy egy 270 fok környékére átköszörült tengely 9-9.1 szelepemeléssel sokkal olcsóbban?
A cél az lenne, hogy 3000-3500-tól 6800-7200-ig "húzzon". A szelepemelés eltérés a két tengely között (10.2 vs 9.1) mit okoz, illetve mit lehetne ebből észrevenni?

Előre is Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.