Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 422
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

:D ;) semmi, csak sejtettem! :blush:

Lassan többen leszünk, mint az F Astrások? (bár szerintem csak sok év múlva...)

Tegnap láttam egy citromsárga (nem metál) Astrát megint. Hogy illyet honnasn lehet beszerezni??? nekem is olyan kéne! Illetve áhítozok még narancssárga F Astrára is, nagyon-nagyon tetszik, ami teljesen színrefújt! Eddig még akárkinek is mondtam, hogy tetszik, azt mondta, hogy nemá, ez olyan útépítős-szinű.

Link to comment
Megosztás:

... áhítozok még narancssárga F Astrára is, nagyon-nagyon tetszik, ami teljesen színrefújt! Eddig még akárkinek is mondtam, hogy tetszik, azt mondta, hogy nemá, ez olyan útépítős-szinű.

Lehet igazuk van. Nálunk az útépítők főnökének van narancssárga G Astra-ja...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Az én problémám a következő: 2001-es G Astrám van. Egy hónapja a diagnosztika fel-fel villan, néha egész nap ég. Közben 4-5ször lefulladtam egy nap. Elvittem szerelőhöz, szűrőket cseréltem, és gyertyákat, de nem sokat segített, még mindig 2-3 szor lefulladok egy nap, vagy néha menet közben mintha kihagyna a motor, és ha viszaváltok, nagy gáz akkor tovább megy mintha mi sem történt volna. A legjobb, hogy most már a diagnosztika lámpa melleti jeltő is ég, azt hiszem a gyújtás ,vagy valami hasonló...

Ha valaki tud segíteni a problémámon, azt negyon megköszönném!!!

Üdv: Andreas

Link to comment
Megosztás:

A szerelő mit csinált vele? Ha ilyen sokáig és sokszor ad hibajelzést akkor egy szakszervízben diagnosztikai cuccal már ki tudták volna olvasni, hogy mi a baja.

Valóban ki kellene olvasni műszerrel a hibakódot. Tuti tárol vmit, ha már jelzett. Találgatni nem nagyon érdemes, mert sok minden lehet a rángatás oka. Pl AGR szelep is....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kösziköszi :D szombaton raktuk rá,azóta majd 1000 km-t mentem már vele ;) :blush:

használt,2003as astrán volt,de még a gyári dunlop gumi volt rajta,szal nemigen lehetett agyonhasználva.centírozni is alig kellett 10g súly ment a felnikre

5 csavaros felni esetleg akkor lesz aktuális,ha a hátsó fékeim elkoptak,és tárcsára cserélem a dobot :lol: de az még nem kicsit van messze :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon, mert eddig még nem volt Opelem. Most vettem egy Astra G-t és mindjárt lenne egy problémám.

Az autó 2004 januári (kicsivel elmúlt 3 éves) 14.000 km van bene és felvillan az szervízre figyelmeztető felirat. Olvastam, hogy a KM számláló nyomásával, majd gyújtás ráadásával ez eltüntethető, de ezzel csak magamat csapnám be.

Mivel a vásárlással éppen elég kiadásom volt, így ha nem muszáj most nem vinném rögtön szerelőhöz. Az olajat ugye 30 ezrenként, vagy évente kéne cserélni hivatalosan és gondolom a figyelmeztetés az autó kora miatt, nem pedig a tényleges használat miatt jön elő rajta. (A kereskedő szerint egy idős páré volt, akik alig használták.) Kérdés: vigyem e szervízbe, vagy a 14.000 Km még nem indokolja? Hisz az évenkénti olajcserét nonszesznek tartom, ha nincs elhasználódva az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon, mert eddig még nem volt Opelem. Most vettem egy Astra G-t és mindjárt lenne egy problémám.

Az autó 2004 januári (kicsivel elmúlt 3 éves) 14.000 km van bene és felvillan az szervízre figyelmeztető felirat. Olvastam, hogy a KM számláló nyomásával, majd gyújtás ráadásával ez eltüntethető, de ezzel csak magamat csapnám be.

Mivel a vásárlással éppen elég kiadásom volt, így ha nem muszáj most nem vinném rögtön szerelőhöz. Az olajat ugye 30 ezrenként, vagy évente kéne cserélni hivatalosan és gondolom a figyelmeztetés az autó kora miatt, nem pedig a tényleges használat miatt jön elő rajta. (A kereskedő szerint egy idős páré volt, akik alig használták.) Kérdés: vigyem e szervízbe, vagy a 14.000 Km még nem indokolja? Hisz az évenkénti olajcserét nonszesznek tartom, ha nincs elhasználódva az olaj.

pedig simán előjöhet a használat miatt......ne feledd melyik országban vagy :blush:

ez az "idős páré volt és alig használák" szöveg meg annyira gyenge, nem is értem miért nem találnak ki újat a nepperek :D

átnézetted már bármilyen szerelővel vagy szervízzel?

Link to comment
Megosztás:

Ha megveszel egy autót, akkor mindenképp cseréld le: gyertya,légszűrő,olaj,olajszűrő. Senkisem tudhatja, hogy mennyi is van benne igazán és a motor, ha tönkre megy sokkal többe keröl mint ez a kb 10eFt os tétel.

Ellenőrizd a fékfolyadékot és a hűtővizet, valamint nemárt az ablakmosó folyadék sem. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ha megveszel egy autót, akkor mindenképp cseréld le: gyertya,légszűrő,olaj,olajszűrő. Senkisem tudhatja, hogy mennyi is van benne igazán és a motor, ha tönkre megy sokkal többe keröl mint ez a kb 10eFt os tétel.

Ellenőrizd a fékfolyadékot és a hűtővizet, valamint nemárt az ablakmosó folyadék sem. :rolleyes:

Bejelentettem. Jövő héten viszem az általad is leírt teendők elvégzésére. (természetesen nem márkaszervízbe) :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.