Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Nem megy a ventilátor 1-es és 2-es fokozatban, csak a 3-as és 4-es megy. Előtét ellenállás lehet a baj vagy van valami más is? Mi a különbség a klímás és nem klímás előtét ellenállás között? Csak azért kértem, mert utólagos Diavia-s klímám van, s mivel utólagos ezért szerintem nekem nem klímás előtét ellenállás kell.

Cseréléséhez ki kell venni a ventilátort?

Thx.

Link to comment
Megosztás:

Nem megy a ventilátor 1-es és 2-es fokozatban, csak a 3-as és 4-es megy. Előtét ellenállás lehet a baj vagy van valami más is? Mi a különbség a klímás és nem klímás előtét ellenállás között? Csak azért kértem, mert utólagos Diavia-s klímám van, s mivel utólagos ezért szerintem nekem nem klímás előtét ellenállás kell.

Cseréléséhez ki kell venni a ventilátort?

Thx.

Én innen úgy látom a venti maradhat...

1257881-20131125-JwJJqc.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem megy a ventilátor 1-es és 2-es fokozatban, csak a 3-as és 4-es megy. Előtét ellenállás lehet a baj vagy van valami más is? Mi a különbség a klímás és nem klímás előtét ellenállás között? Csak azért kértem, mert utólagos Diavia-s klímám van, s mivel utólagos ezért szerintem nekem nem klímás előtét ellenállás kell.

Cseréléséhez ki kell venni a ventilátort?

Thx.

Cseréhez nem kell kivenni! én is ma cseréltem kemény 5000 ft volt az előtétellenállás!

Link to comment
Megosztás:

Nem megy a ventilátor 1-es és 2-es fokozatban, csak a 3-as és 4-es megy. Előtét ellenállás lehet a baj vagy van valami más is? Mi a különbség a klímás és nem klímás előtét ellenállás között? Csak azért kértem, mert utólagos Diavia-s klímám van, s mivel utólagos ezért szerintem nekem nem klímás előtét ellenállás kell.

Cseréléséhez ki kell venni a ventilátort?

Thx.

A Diaviának teljesen más a ventilátor szabályozása, nem is kell bele a gyári előtét. Ha neked is a digit klímád van, akkor valami teljesen más baja lesz.

Nem neked volt bajod a fordulatszabályozóval korábban? (nem emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

Nem digit klímám van. Nem volt fordulatszám bajom. Miért?

A Diaviának teljesen más a ventilátor szabályozása, nem is kell bele a gyári előtét. Ha neked is a digit klímád van, akkor valami teljesen más baja lesz.

Nem neked volt bajod a fordulatszabályozóval korábban? (nem emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Azért még megnézegetem majd a bowdeneket, meg amihez hozzáférek. Van egy 96'-os B Corsánk is, tegnap este mentem vele, és akkor vettem észre hogy annak bitang jól lehet választani, hogy hova fújjon. Ha az ablakra fújatom, akkor a szemből fújó légbeömlőkön semmi levegő nem jön szinte. Nagyon királyul meg van csinálva, én meg mindig szerelgetek minden az enyémen, és még a légfúvás sem működik rendesen... Borzasztó... :D

Nekem is pont ez a problémám, túl gyenge légáramlat jut a szélvédőre. Olyan, mintha a kapcsoló nem is vezérelné, hogy hova menjen a levegő.

Én is épp a bowdenek ellenőrzésénél tartok.

Tudnátok segíteni, hogy hol kezdjek hozzá? Gondolom a középkonzolból kell kiszedni a kapcsolókat, de jól jönne e gy pontos leírás a folyamatról.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is pont ez a problémám, túl gyenge légáramlat jut a szélvédőre. Olyan, mintha a kapcsoló nem is vezérelné, hogy hova menjen a levegő.

Én is épp a bowdenek ellenőrzésénél tartok.

Tudnátok segíteni, hogy hol kezdjek hozzá? Gondolom a középkonzolból kell kiszedni a kapcsolókat, de jól jönne e gy pontos leírás a folyamatról.

Az a baj hogy ahhoz nagyon meg kell bontani hogy a nyitó-záró zsalukat mind látni lehessen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is pont ez a problémám, túl gyenge légáramlat jut a szélvédőre. Olyan, mintha a kapcsoló nem is vezérelné, hogy hova menjen a levegő.

Én is épp a bowdenek ellenőrzésénél tartok.

Tudnátok segíteni, hogy hol kezdjek hozzá? Gondolom a középkonzolból kell kiszedni a kapcsolókat, de jól jönne e gy pontos leírás a folyamatról.

Vedd ki a pollenszűrőt. Télen a pollenszűrőre semmi szükség, viszont minden nedvességet ami páraként megjelenik a levegőben szinte 100%-ig betárol. Az ablakra azért nem fúj rendesen, mert egyszerűen a nedves szűrőn keresztül nem tudod átszívni a száraz levegőt, és a ventid csak erőlködik.Ha az udvarra éjszaka kiteszel egy rongyot, papírt, másnap megtapogatod érezhetően vizes. Ugyan így jársz a pollenszűrővel is. A nedves pollenszűrőn eleve kevesebb levegő jut át, mint a szárazon, mert folyadéksúrlódás lép fel a folyadék, és a gáz közt, illetve tapadás miatt folyadék részecske tapad a gázhoz. A permetezés elve is erre épül. A nedves levegő viszont jóval könnyebb, mint a száraz, így a száraz lent marad, míg a nedves felszáll a szélvédőre (ezért szállnak a felhők az égen), és ezért is látod úgy, hogy alulról kezd az ablak leszáradni. Ha nedves a pollenszűrőd, akkor folyamatosan nedves levegőt nyomatsz az utastérbe, így elérve a párásodást. Hogy miért érzed úgy, hogy az ablakra kevésbé nyomja a levegőt? Nem nyomja kevésbé, hanem a párát oda fogja küldeni. Mikor még a fűtésed is rá van kapcsolva, még rá is segítesz, hogy a pára ismételten az ablakra szálljon, hiszen a meleg levegő is felfelé száll. Valójában nem azzal van gond, hogy mennyi levegőt nyom a ventid az ablakra, hanem azzal, hogy mekkora a levegő páratartalma. Ha folyamatosan vízzel permetezed az ablakot, nem fog leszáradni. A levegő szárazságát kell elérni. A jármű belseje mindig nedvesebb lesz, mint a külvilág. Izzadsz, lélegzel. Ha ezek a dolgok nem tudnak tova szállni, akkor vizet keringetsz az utastérben. A klíma száraz levegőt fúj!

Érdemes ellenőrizni példul a jobb hátsó műanyag szellőzőt a lökös mögött, mert az is azt a célt szolgálja, hogy a jármű megfelelően szellőzzön. Sokan telepakolják azt a részt rongyokkal, meg vontató kötéllel, akadályozva a szellőzését a kocsinak. Tehát nem az áramlási sebességgel van gond, hanem inkább a pára tartalommal. Egy of skodánk van a cégnél, ami sosem párásodott, most az elmúlt hetekben viszont elég durván. Pollenszűrő átnedvesedett a levegő páratartalmától, és csak hosszú használat után száradt ki. Rohadt erős a pára tartalom, nincsen min csodálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Hát a csomagtér oldalában a pakolós ajtók meg a lámpa takarók vannak "útban".

Nálam példul a lámpatakaró is rácsos... egyébként ha nem lenne jól átjárható, hogy tudnák kiegyenlíteni a külső-belső nyomás különbséget? Elvileg az apró hézagok közt nem áramlik át olyan gyorsan a levegő, mint ahogy a ventillátor nyomja be. Másik, hogy valahol el kell vezetniük az ajtó záródáskor keletkező légnyomást. Ha meg nem lenne jelentős szerepe minek tennék be??

Link to comment
Megosztás:

Nálam példul a lámpatakaró is rácsos... egyébként ha nem lenne jól átjárható, hogy tudnák kiegyenlíteni a külső-belső nyomás különbséget? Elvileg az apró hézagok közt nem áramlik át olyan gyorsan a levegő, mint ahogy a ventillátor nyomja be. Másik, hogy valahol el kell vezetniük az ajtó záródáskor keletkező légnyomást. Ha meg nem lenne jelentős szerepe minek tennék be??

Hát hogy könnyebben hozzáférjek a rozsdához ezen az oldalon.... :D de amúgy igazad lehet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Most korantal kentem le ahol rozsdás volt aztán meg befújtam üregvédővel kiváncsi leszek meddíg bírja.

Elvileg a Korant jó a rozsdára... Ha nem kap vizet, akkor állítólag sokat kibír. Én RO55-el áztattam sokat, utána meg alapozó. Később kipróbáltam az Alkytont is. Most úgy nézki, hogy a rozsdagátlós alapozó bevált. Mondjuk ha valaki lelkesen fémig tisztogatja a rozsdát, akkor sokat jelent az állapotmegóvásban. Te ahogy néztem nem végeztél félmunkát!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a Korant jó a rozsdára... Ha nem kap vizet, akkor állítólag sokat kibír. Én RO55-el áztattam sokat, utána meg alapozó. Később kipróbáltam az Alkytont is. Most úgy nézki, hogy a rozsdagátlós alapozó bevált. Mondjuk ha valaki lelkesen fémig tisztogatja a rozsdát, akkor sokat jelent az állapotmegóvásban. Te ahogy néztem nem végeztél félmunkát!

Hát sajna sok helyen nem férni hozzá teljesen főleg az üregekben.

Link to comment
Megosztás:

Pedig előtét ellenállás baja volt, ma beraktam egyet és minden okés, van 1 és 2 fokozat.

A Diaviának teljesen más a ventilátor szabályozása, nem is kell bele a gyári előtét. Ha neked is a digit klímád van, akkor valami teljesen más baja lesz.

Nem neked volt bajod a fordulatszabályozóval korábban? (nem emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.