Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok!

nemrég irtam hogy a vizhöfok nem megy fel 90 fokig. valahogy letudnám ellenörizni a högombát vagy a termosztátot? esetleg megmérem a kiegyenlitö tartályba a viz hömérsékletét

A hideg autót beinditod, 3-4 perc múlva a hűtőt tapizd meg, hogy kezd-e langyosodni. Ha kezd langyosodni akkor a termosztátod rossz, ha nem kezd langyosodni akkor jó.

Link to comment
Megosztás:

A hideg autót beinditod, 3-4 perc múlva a hűtőt tapizd meg, hogy kezd-e langyosodni. Ha kezd langyosodni akkor a termosztátod rossz, ha nem kezd langyosodni akkor jó.

ezekszerint jó, mert a hütö nem langyosodik, hanem egy idö után hirtelen elforrósodik gondolom akkor nyit. fütés is van jó meleg

csak a vizhöfok mutat keveset

Link to comment
Megosztás:

ezekszerint jó, mert a hütö nem langyosodik, hanem egy idö után hirtelen elforrósodik gondolom akkor nyit. fütés is van jó meleg

csak a vizhöfok mutat keveset

Akkor jó a termosztátod. Nézd meg, hogy a hőgomba, ami a jelet adja az órának, nincs-e beoxidálódva a saruja. Amúgy mióta ilyen? Mostanába lett ilyen, vagy már régóta?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném kérni.

Az autó elejenél kékeszöld olajszerű kicsöpögés jelent meg. Csak egy-két csepp szokott lenni, van, hogy napokig semmi, majd ismét egy-két csepp.

Szerintem a klímából jön. Gondolom, rossz a tömítés.

Az a helyzet, hogy főként anyagi okból most nem szívesen vinném szerelőhöz emiatt, inkább tavaszra halasztanám a dolgot (télen úgysem használom a klímát).

Addig viszont tuti elfolyik a cucc és gondolom nem olcsó az újratöltés.

Le lehet ezt valahol engedni?

(Úgyértem leengedném egy tartóedénybe/kannába, és amikor tavasszal megcsináltatom, vissza lehetne bele tölteni.)

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném kérni.

Az autó elejenél kékeszöld olajszerű kicsöpögés jelent meg. Csak egy-két csepp szokott lenni, van, hogy napokig semmi, majd ismét egy-két csepp.

Szerintem a klímából jön. Gondolom, rossz a tömítés.

Az a helyzet, hogy főként anyagi okból most nem szívesen vinném szerelőhöz emiatt, inkább tavaszra halasztanám a dolgot (télen úgysem használom a klímát).

Addig viszont tuti elfolyik a cucc és gondolom nem olcsó az újratöltés.

Le lehet ezt valahol engedni?

(Úgyértem leengedném egy tartóedénybe/kannába, és amikor tavasszal megcsináltatom, vissza lehetne bele tölteni.)

A válaszokat előre is köszönöm.

Nem fagyálló lesz az?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném kérni.

Az autó elejenél kékeszöld olajszerű kicsöpögés jelent meg. Csak egy-két csepp szokott lenni, van, hogy napokig semmi, majd ismét egy-két csepp.

Szerintem a klímából jön. Gondolom, rossz a tömítés.

Az a helyzet, hogy főként anyagi okból most nem szívesen vinném szerelőhöz emiatt, inkább tavaszra halasztanám a dolgot (télen úgysem használom a klímát).

Addig viszont tuti elfolyik a cucc és gondolom nem olcsó az újratöltés.

Le lehet ezt valahol engedni?

(Úgyértem leengedném egy tartóedénybe/kannába, és amikor tavasszal megcsináltatom, vissza lehetne bele tölteni.)

A válaszokat előre is köszönöm.

Jó napot mindenkinek!Lehetséges,hogy hűtővíz,de szerintem inkább a klímakompresszor engedi a gázt,olajjal együtt.A kiegyenlítő tartályban megfelelő a szint?A klímát egyébként télen is használni kell,a rendszerben lévő olaj és gáz kenést biztosít a tömítéseknek,nem engedi,hogy kiszáradjanak.A párásodás ellen a lejobb dolog a klíma bekapcsolása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

tegnap menetközben vettem észre hogy a vízhőfok 90 fok alatt van. Na mondom cserélhetek termosztátot.

Ma reggel leellenőriztem. Motor melegítés után a termosztát nyitott a hűtő bal sarka hirtelen elforrósodott. Szóval elvileg jó. Hűtővíz szint is jó.

Mi lehet még probléma?

ma nézettem meg a fagyállószintet -47 fokig jó

nem lehet hogy túl erös?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

F Astrában tudtok valami jó trükköt arra, hogy hogyan előzzem meg az ablakok párásodását? Menet közben ha fűtök, állandóan párásodik. Nem győzöm törölgetni, hogy kilássak.

Köszi előre is.

Jan

Hi!

Valszeg tiszta víz lehet a pollenszűrőd. Ki kéne venni, és egy újat betenni, ezzel párhuzamosan a szélvédő takaró műanyagot, ott ahol a szélvédőre kéne illeszkednie kinyomni FBS-sel, sziloplaszttal, mert jó eséllyel ott jutott be a víz. Ha esetleg ettől se javul a helyzet, esélyes még a fűtőradiátor szivárgása, bár azt erős fagyállószag jelzi a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Valszeg tiszta víz lehet a pollenszűrőd. Ki kéne venni, és egy újat betenni, ezzel párhuzamosan a szélvédő takaró műanyagot, ott ahol a szélvédőre kéne illeszkednie kinyomni FBS-sel, sziloplaszttal, mert jó eséllyel ott jutott be a víz. Ha esetleg ettől se javul a helyzet, esélyes még a fűtőradiátor szivárgása, bár azt erős fagyállószag jelzi a kocsiban.

Vagy csak ki kell kapcsolni a belső keringtetést ;) (mondjuk nekem 2 személlyel még akkor sem párásodik, viszont nagyon jó időt tudok csinálni ;) )

Link to comment
Megosztás:

Nahm ehhez én is csatlakoznék. Párásodok keringtető nélkül is, venti 2 es fokozaton na meg a fűtés is gyatra pedig a fogyim stabil 6 liter és garázsból indulok. Pollenszűrőm nincs a szélvédőre meg elnyomta fél tubus sziloplasztot.

Szerintem azért párásodik, mert nincs benne a pollenszűrő. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nahm ehhez én is csatlakoznék. Párásodok keringtető nélkül is, venti 2 es fokozaton na meg a fűtés is gyatra pedig a fogyim stabil 6 liter és garázsból indulok. Pollenszűrőm nincs a szélvédőre meg elnyomta fél tubus sziloplasztot.

Szia!A fogyasztásod nagyon korrekt,föleg,hogy hűvösebb idők vannak.Menet közben a vízhőfok jelző milyen értéket mutat?90-92 celsius lenne az ideális.Párásodás ellen segíthet még az is ha 1milliméterre lehúzod az ablakot.A szélvédő befújását párásodás elleni sprével nem ajánlom,más autóknál lehet beválik,általánosságban F Astránál nem igazán nem műkődik.

Link to comment
Megosztás:

Szia!A fogyasztásod nagyon korrekt,föleg,hogy hűvösebb idők vannak.Menet közben a vízhőfok jelző milyen értéket mutat?90-92 celsius lenne az ideális.Párásodás ellen segíthet még az is ha 1milliméterre lehúzod az ablakot.A szélvédő befújását párásodás elleni sprével nem ajánlom,más autóknál lehet beválik,általánosságban F Astránál nem igazán nem műkődik.

A mutató kék zónában marad mert nem tökéletes nyáron 5000 fokba sem megy fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.