Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Olyan lehet hogy fixkábeles a kompresszor?Mert eddig próbáltam lehúzni a csatlakozót de nemjött le!

Nincs szerintem, szét kell jönnie. Össze kell nyomni és úgy húzni, vagy ki kell akasztani egy kis pöcköt, attól függ milyen a csatija, de szét kell neki jönni valahogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,kérdésem problémám az lenne .Van a családban egy 1,4 F Astra 2001-es.az a problémánk hogy elromlott a fűtés ventilátor szabályzója/ami a pollen szűrő alatt van/.Érdemes e bontottat vagy újat ,és milyen árba lehet ,esetleg még beszerzési forrást.Köszönettel .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,kérdésem problémám az lenne .Van a családban egy 1,4 F Astra 2001-es.az a problémánk hogy elromlott a fűtés ventilátor szabályzója/ami a pollen szűrő alatt van/.Érdemes e bontottat vagy újat ,és milyen árba lehet ,esetleg még beszerzési forrást.Köszönettel .

Nyugodtan vehetsz bontottan is.

Légyszives egy helyre írd csak be a problémád legközelebb, úgyis észrevesszük. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,kérdésem problémám az lenne .Van a családban egy 1,4 F Astra 2001-es.az a problémánk hogy elromlott a fűtés ventilátor szabályzója/ami a pollen szűrő alatt van/.Érdemes e bontottat vagy újat ,és milyen árba lehet ,esetleg még beszerzési forrást.Köszönettel .

Üdv, mondjuk ez pont corsáé, de lehet nekik astrához is: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/jelado_visszajelzo/opel_corsa_b_futomotor_elotet_ellenallas_1611588146.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kis segitséget kérnék,96 f astra gyári klíma most lett cserélve a kopresszor rajta, nyomás rendben mégis hol bekapcsol hol nem,van hogy 20 km után egyszerüen lekapcsol és csak pár óra pihentetés után hajlandó ujra bekapcsolni.A régi kompresszoral is ezt játszotta,létezhet hogy valami relé túl melegszik?

Link to comment
Megosztás:

Hello nekem olyan problémám lenne az astrám klímájával hogy nem mindig kapcsol be és nem tudom hogy min múlik hogy bekapcsol vagy nem mert a gáz most lett föltöltve úgyhogy valószínű hogy gáz van elég én a gombára gyanakszom csak az a baj hogy ugye 2 gomba van elvileg nekem csak egy van az amelyikre a sok drót megy a másik ami mellette van annak a 2 drótja csak ott lóg de amikor meg bekapcsol akkor hibátlanul működik amíg ki nem kapcsolom tanácstalan vagyok hogy mi lehet a baj meg hogy az a gomba ami nekem hiányzik az mit kapcsol

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kis segitséget kérnék,96 f astra gyári klíma most lett cserélve a kopresszor rajta, nyomás rendben mégis hol bekapcsol hol nem,van hogy 20 km után egyszerüen lekapcsol és csak pár óra pihentetés után hajlandó ujra bekapcsolni.A régi kompresszoral is ezt játszotta,létezhet hogy valami relé túl melegszik?

Szerintem érdemes lenne átnézni a kábelcsatlakozásokat. A nyomáskapcsolókról lehúzkodni a csatlakozókat, érintkezőket megpucolni, esetleg egy kis wd40-et adni neki, a kompresszor mágnesére menő vezeték csatlakozóját is megpucolni, stb. Esetleg biztosítékokat átnézni nincs-e kicsúszva félig a klíma bizti, vagy a relé, de olyat is láttam már, hogy a motortérben az egér elrágta a klíma vezetékét és hol érintkezett, hol nem, ezért a vezetékeket is végig kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Hello nekem olyan problémám lenne az astrám klímájával hogy nem mindig kapcsol be és nem tudom hogy min múlik hogy bekapcsol vagy nem mert a gáz most lett föltöltve úgyhogy valószínű hogy gáz van elég én a gombára gyanakszom csak az a baj hogy ugye 2 gomba van elvileg nekem csak egy van az amelyikre a sok drót megy a másik ami mellette van annak a 2 drótja csak ott lóg de amikor meg bekapcsol akkor hibátlanul működik amíg ki nem kapcsolom tanácstalan vagyok hogy mi lehet a baj meg hogy az a gomba ami nekem hiányzik az mit kapcsol

Nekem gyári klímám van és 2 nyomáskapcsoló van egymás mellett. Ha jól tudom, akkor az egyik a klímaventillátort kapcsolja, a másik pedig a kompresszor mágnesét. Nem tudom nálad hogy van megoldva egy kapcsolóval. Szerintem nézd át a vezetékeket, nincs e szakadás valahol, esetleg kidörzsölődve valahol valamelyik vezeték ami leér testre, tisztítsd meg a csatlakozók érintkezőit (kompresszor, nyomáskapcsoló), meg nézd át a biztiket és a reléket, nincs e kicsúszva félig valamelyik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Olyan problémám van hogy nem megy a klímám, anyit megállapítottam hogy a klíma csatijához nem megy áram, a kapcsoló kapcsol biztije jó, relét nem hallok kapcsolni, hol kezdjem a kutakodást?

Lehet hülye kérdés, de gáz van benne, mert ha elszökött belőle, akkor nem is fog bekapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olyan problémám van hogy nem megy a klímám, anyit megállapítottam hogy a klíma csatijához nem megy áram, a kapcsoló kapcsol biztije jó, relét nem hallok kapcsolni, hol kezdjem a kutakodást?

Lehet hülye kérdés, de gáz van benne, mert ha elszökött belőle, akkor nem is fog bekapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom még nem nézettem meg csak gondoltam előtte körülnézek hogy mire érdemes odafigyelni, mondjuk sok mindent nem tudok rajt nézni még a relét kéne letesztelnem hogy jó-e csak nem tudom hol van...

Milyen csatijához nem megy villany? Melyik, hol? Van egy pár csatlakozása, azért kérdem. Ha meg a kapcsolójára gondolsz, akkor azt írd. Gyári klíma?

Ja és 5 darab relé van a klímavezérlésben, szóval nem tudni, hogy melyikre gondolsz. A kompresszort kapcsoló relére?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom még nem nézettem meg csak gondoltam előtte körülnézek hogy mire érdemes odafigyelni, mondjuk sok mindent nem tudok rajt nézni még a relét kéne letesztelnem hogy jó-e csak nem tudom hol van...

Először mindenképp nézesd meg klímással, hogy van e benne gáz! Ha nincs akkor töltesd fel és ha úgy sem kapcsol,akkor kell elkezdeni tovább keresgélni.

Link to comment
Megosztás:

A kompresszorra ami megy csatlakozó arra nem megy áram, 5 relé? :blink: szerintem gyári, hogy tudom megállapítani?

A kompresszor elektromos kuplungja csak akkor kap villanyt, ha minden feltételnek megfelel hogy beindulhasson. Ilyenek, hogy van benne gáz, ECU engedi a klímát (mert tilthatja). Általában a gáz hiánya szokott problémát okozni, nézesd meg egy klímással, hogy van-e benne elég gáz.

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok nekem a köv a problémám: ha hidegre állíttom a kapcsolót akk is csak fűtés van az autómban most leszedtem a középkonzolt és sehol sem találom a bowdenhuzalt

merre keressem ???egyébként utólagos klímás az autóm

A bowden másik vége az anyósoldali lábtérben leledzik ha behasalsz fent a középkonzol felé nézzél. Ha ott még megvan akkor mozgasd és figyeld merre zörög.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak meleget áraszt :( kicseréltem a fűtéscsapot és azóta van így merthogy az előző fűtéscsap egy gyorskötözővel volt rögzítve de úgy csak hideget fújt :( télen fűtésem nem volt most hűtésem nincs :(

Na és ha kézzel átváltod a csappanytút a lábtérben akkor milyent fúj?

631436-20120804-NFq5MY.jpg

Azt a fehér tekerőt, gyárilag az szabályozza hogy a befújt levegő a fűtőradiátoron keresztül vagy azt kikerülve jusson be az utastérbe...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.