Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Beszéltem a gumis haverommal felnikről, és azt mondta, hogy ne tegyek fel 16"-os felnit, mert visszafogja az autót, mivel elég nehéz lesz. Azt mondta, hogy neki a Vectra 210-220 körül ment a gyári lemezfelnivel, a mostani 17"-ossal pedig nem megy többet 180-nál. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem a gumis haverommal felnikről, és azt mondta, hogy ne tegyek fel 16"-os felnit, mert visszafogja az autót, mivel elég nehéz lesz. Azt mondta, hogy neki a Vectra 210-220 körül ment a gyári lemezfelnivel, a mostani 17"-ossal pedig nem megy többet 180-nál. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Nekem a 4db 16''-os alu gumival 80kg.

A lemez meg .... ?

De valamennyire tényleg visszafogja az alu az autót !

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy a gyorsulást fogja vissza inkább. Végsebességet nem anniyra.

A gyorsulás is csak az áttétel változása miatt csökken. Ez a végsebességes dolog meg szerintem csak simán abból fakad hogy nem 205/40 volt fent, hanem valami kevésbé peresebb és az óra kevesebbet mutatott...

Link to comment
Megosztás:

Valamennyire tényleg visszafogja, de ennyire biztos nem. Én inkább a kerékméret miatti eltérésből fakadó kilóméteróra-pontatlanságra tippelnék.

Mint mondottam gumis a haverom, és annak a valószínűsége, hogy a kerékméretből eredő eltérést összekeverje a felni súlyából fakadó lassulással, erősen konvergál a nulla felé. :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy akik hozzászóltak ehhez a lassulásos témáhaz azok tapasztalatból tették, tippeltek vagy kikövetkeztették? Csak, hogy mennyire mérvadóak a vélemények, mert nem mind1 mégse mire alapozom az alufelni vételemet... :wink:

Nekem nincs még tapasztalatom. De az azt hiszem elég nyilvánvaló hogy nagyobb tömeg gyorsításához nagyobb erő kell vagy ha ugyanakkora az erő akkor kisebb lesz a gyorsulás. Ha jól rémlik: F=m*a

Egyébként itt még bakavar egy kicsit hogy forgó tömegről van szó.

Itt a kérdés csak az hogy mekkora mértékben befolyásolja a dolgokat. Ez magától az erőtől és a változás mértékétől függ. (tehát szinte minden autón más)

Egyébként sokaktól hallottam már hogy visszarakták a téli gumit (gyári méret) és az autó sokkal jobban ment.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért nem akarom elhinni, hogy 40 km/h-t változzon a kocsi végsebessége csak azért mert néhány kilóval több van a kocsiban.

A lemezfelni + gumi is nyom valamennyi súlyt, de szerintem nincs köztük olyan hatalmas eltérés ami ekkora sebességkülönbséget okozna.

Az viszont már jobban hihető ( és szerintem ez áll fenn), hogy az eltérő gumiméret és az eltérő szélesség okozhat változásokat a sebességben.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért nem akarom elhinni, hogy 40 km/h-t változzon a kocsi végsebessége csak azért mert néhány kilóval több van a kocsiban.

A lemezfelni + gumi is nyom valamennyi súlyt, de szerintem nincs köztük olyan hatalmas eltérés ami ekkora sebességkülönbséget okozna.

Az viszont már jobban hihető ( és szerintem ez áll fenn), hogy az eltérő gumiméret és az eltérő szélesség okozhat változásokat a sebességben.

Nem tudom milyen szélességű gumival szerelte az illető a nagyobb felnit, de ha szélesebb volt akkor nőtt a gördülési és a légellenállás is.

Másrészt két tökéletesen egyforma kerékátmérő sincs. Ha egy kopott és egy új gumi közt nézzünk a különbséget akár lehet 1 centi eltérés is. (átmérőben)

Harmadrészt egyéb körülmények is befolyásolhatták a csökkenést. Gondolok itt útfelület minőségre, időjárási körülményekre stb...

Ha ez a sok apróság összejön akkor elképzelhető a 40km/h is.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért nem akarom elhinni, hogy 40 km/h-t változzon a kocsi végsebessége csak azért mert néhány kilóval több van a kocsiban.

Ja és hangsúlyozom hogy forgó tömegről van szó. Ez nem olyan mintha betennél a kocsiba néhány kilót.

A lendkereket sem azért könnyítik mert olyan iszonyatos súlyt le tudnak venni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan mintha egyszeméllyel megy az auto 200-at de ha már a havernak akarom megmutatni akkor már csak 160-at de ha ott a barátnője aki könnyebb mint a haverom(ezert csak -30km/h) akkor már csak 130-at elég égő lenne. szerintem a súly nem befolyasolja ilyen nagy mértékben!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.