Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Helló!

Az lenne a gondom, hogy az autó előző tulaja elvágta az első szett kábelét, ráadásul a csatlakozó tövében, így pedig igecsak leromlott az aukusztikus élmény zenehallgatás közben, különösen anank a fényében, hogy csak elsőszettem van (kvázi nem szól a zene). Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne kioperálni a sarukat a csatiból, mert nekem sajnos sehogy nem sikerült.

Előre is köszi a segítséget.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Ha zavar a zaj:http://totalcar.hu/magazin/hifituning/zaj/

Az autóhifi alapkövetelménye a rezgéscsillapítás!

Remélem ezt a véleményemet Hic is osztja ;)

Hát Hic éppen azzal szív, hogy mintegy másfél négyzetméter bitumenlappal és egyéb huncutságokkal az Astra Van hatalmas fémdobozából valamit kihozzon... de már látom, hogy kevés lesz... :blink: B) :D

Nem eccerü, valszeg be kell vetnem egy nagyobb kőzetgyapot/hullámszivacs/stb. egységet is, mert akkora üres terek vannak, hogy hihetetlen. Pl. ahol egy rendes kombin a hátsó pár ajtó van, nekem oldalanként mintegy 60-80 liter űr - szép egybefüggő egyenes lemezfelülettel a kasztnin.... ahol meg a hátsó ülés, ott nekem a csomagtérpadló alatt még egy 60 liter levegő... ja, és a tető remek kongadob lehetne... szóval lesz vele meló. Azért full kárpitozással már nem lesz olyan rossz. ;)

Helló!

Az lenne a gondom, hogy az autó előző tulaja elvágta az első szett kábelét, ráadásul a csatlakozó tövében, így pedig igecsak leromlott az aukusztikus élmény zenehallgatás közben, különösen anank a fényében, hogy csak elsőszettem van (kvázi nem szól a zene). Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne kioperálni a sarukat a csatiból, mert nekem sajnos sehogy nem sikerült.

Előre is köszi a segítséget.

Tom

Melyik csati - az ISO (rádiónál), vagy a hangszóró?

Ha az ISO: ez bosszantó - elvben ki lehet szedni persze a sarukat a csatiból, de abban nem sok örömed lesz. Szerintem vegyél egy univerzális ISO csatlakozót, aztán vágd le a régit és kösd át az újba a hangszóróvezetékeket drótról-drótra. (persze ha ajánlhatom akkor forrasztva és zsugorcsövezve, nemám buhera!) Macerás, de a vége szép lesz. ;)

Ha a hangszórónál: semmi pánik - forraszd rá a vezetéket a hangszóróra, aztán jónapot. Nem épp gyári megoldás, de jól működik :D

Link to comment
Megosztás:

Persze az iso-nál... :blink:

Pont a tövében, nemtom miért fájt volna ráhagyni egy centit, azt meg aztán végképp nemtom, hogy miért kellett elvágni... B) Hát jó, akkor marad az új iso és az 1 óra mókolás. Köszi szépen a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég vettem új rádiót, és nekem is kellett cserélnem a csatit, mert az Opel gyári rádióé úgy látszik nem szabványos (na meg az antenna sem). Viszont pozitív meglepetés volt, hogy a vezetékszínek stimmeltek az "Így csináld..." könyvvel :blink:

a gyari iso csati szabvany, csak a tap oldalon meg kell cserelni a sargat es a pirosat. ja es szet kell torni az izocsatit lehet, hogy a kijelzo resz ne zavarjon be...

Link to comment
Megosztás:

a gyari iso csati szabvany, csak a tap oldalon meg kell cserelni a sargat es a pirosat. ja es szet kell torni az izocsatit lehet, hogy a kijelzo resz ne zavarjon be...

Ezt hogy érted? Nekem úgy tűnik rendben van a bekötés, minden mükszik - amikor bekapcsolom a rádiót, akkor viszont eltűnik a dátumkijelzés (gondolom a gyári rádió ekkor átveszi a vezérlést), de nyilván az én fejem nem fog a kijelzőre írogatni. Ezek szerint, ha az egyik eret kiiktatom, akkor marad a dátum?

Egyébként nekem fixre van kötve, azaz kikapcsolt gyújtásnál is megy..

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted? Nekem úgy tűnik rendben van a bekötés, minden mükszik - amikor bekapcsolom a rádiót, akkor viszont eltűnik a dátumkijelzés (gondolom a gyári rádió ekkor átveszi a vezérlést), de nyilván az én fejem nem fog a kijelzőre írogatni. Ezek szerint, ha az egyik eret kiiktatom, akkor marad a dátum?

Egyébként nekem fixre van kötve, azaz kikapcsolt gyújtásnál is megy..

Az F-nél nekem úgy volt hogy a dátum mindig látható volt. Ehez tényleg el kellet vágni egy kábelt, ha jól emlékszem szürke-fekete volt

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az lenne a gondom, hogy az autó előző tulaja elvágta az első szett kábelét, ráadásul a csatlakozó tövében, így pedig igecsak leromlott az aukusztikus élmény zenehallgatás közben, különösen anank a fényében, hogy csak elsőszettem van (kvázi nem szól a zene). Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne kioperálni a sarukat a csatiból, mert nekem sajnos sehogy nem sikerült.

Előre is köszi a segítséget.

Tom

Az ISO csati oldalán van egy sárga pöcök, azt kell kipiszkálni-kihúzni. Ez egy hullámos müanyag fixáló lapocska, amely a sarukat rögzíti a csatlakózóba. Nekem olyan csatim volt amelybe a bekötés (2 pár ) szerint csak az első hangszórókat tudtam vezérelni. Amikor vettem egy sony mp3-as egységet egy szerelő mondta (B.örsi MM), hogy így tudtam a hátsó hangszórók vezetékeinek sarujait berakni a régi csatiba, utána vissza a sárga pöcök és stabilan rögzíti a sarukat. Ezután az átalakító a DINnek jött.

Link to comment
Megosztás:

Az ISO csati oldalán van egy sárga pöcök, azt kell kipiszkálni-kihúzni. Ez egy hullámos müanyag fixáló lapocska, amely a sarukat rögzíti a csatlakózóba. Nekem olyan csatim volt amelybe a bekötés (2 pár ) szerint csak az első hangszórókat tudtam vezérelni. Amikor vettem egy sony mp3-as egységet egy szerelő mondta (B.örsi MM), hogy így tudtam a hátsó hangszórók vezetékeinek sarujait berakni a régi csatiba, utána vissza a sárga pöcök és stabilan rögzíti a sarukat. Ezután az átalakító a DINnek jött.

Végülis vettem egy új csatit és összekötögettem a cuccost, de köszönöm a segítséget.

Avval a sárga pöcökkel már mindent csináltam, de nem jött ki sehogy sem sajnos. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az ISO csati oldalán van egy sárga pöcök, azt kell kipiszkálni-kihúzni. Ez egy hullámos müanyag fixáló lapocska, amely a sarukat rögzíti a csatlakózóba. Nekem olyan csatim volt amelybe a bekötés (2 pár ) szerint csak az első hangszórókat tudtam vezérelni. Amikor vettem egy sony mp3-as egységet egy szerelő mondta (B.örsi MM), hogy így tudtam a hátsó hangszórók vezetékeinek sarujait berakni a régi csatiba, utána vissza a sárga pöcök és stabilan rögzíti a sarukat. Ezután az átalakító a DINnek jött.

Ja, sajnos nem minden ISO csati szétszedhető. A legtöbbe egyszerűen bekattan a saruk két kis füle és onnantól kezdve max. szétvághatod.... B) de egy próbát megér, ha tényleg ilyen van Tomnak az ótóba, akkor spórolhat 1 óra szívást.... :blink:

Link to comment
Megosztás:

...A legtöbbe egyszerűen bekattan a saruk két kis füle és onnantól kezdve max. szétvághatod....

Nem kell szétvágni!

Kiveszed a sárga kis műanyagot (csak az egyik oldalra lehet kihúzni). Azokat a kis füleket egy órás(műszerész) csavarhúzóval vissza tudod hajtani, ha a csatiba szemből benyúlsz, és már jönnek is kifelé a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hétvégén erőt vettem magamon és elkezdtem a JBL szett beépítését az első ajtóba. Lebontás és méregetés után a műanyag kiemelőkeret alá még 10 mm-es gyűrűt kívánkozott, amit rétegelt lemezből készítettem, így a gyári hangszóróval megegyező 35 mm-es kiemelést kaptam. A hangszóró beépítési mélysége 60 mm, beszerelve épphogy elmegy az üveg mögötte. Próbaképp feltéve a kárpitot a hagszóró pereme pár mm-rel eltartotta azt, egy kis farigcsálás után javult az állapot, de még így sem tökéletes. Hát az F Astrában nem nagyon vagyunk elkényeztetve a helyet illetően. A hangszóró mögötti részre öntapadós bitumenlapot ragasztottam. Darabolását szikével csináltam, de vigyázni kell, mivel szobahőmérsékleten is törik. Ha egyenes mentén akarjuk vágni, célszerű vonalzó mellett bevágni, utána hajlítva törni. Felragasztás előtt a lemezt zsírtalanitani, a bitumenlapot pedig hőlégfúvóval vagy hajszárítóval melegíteni, hogy jobban felvegye a lemez alakját. Felragasztás után pedig kis műanyag hengerrel ráhengerelni a lemezre. Nagyjából eddig jutottam, még hátra van a hangváltó, a csipogó beszerelése és a kábelezés.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén erőt vettem magamon és elkezdtem a JBL szett beépítését az első ajtóba. Lebontás és méregetés után .....

Örülök, hogy haladsz! :( Na és, kifúrtad az ajtót a kábelnek? Megmondom őszintén, nagy volt a pofám kábelezés ügyben, de valszeg én is a gyári átvezetésen fogom átvinni a delejt... vazze, egy hétvégét szívtam az A oszloppal, aztán feladtam... :) Szóval marad a buhera - jó is az! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ééééés szóóóól a zene muzsika!

A múlt héten még anyáztam az alulméretezett 38-as szubom miatt - és láss csodát, a mai nappal szert tettem egy codás drágaszágra! MTX Thundercast 1000! Még nincs beállítva, de csak annyit mondhatok, disz iz dö bigining of bjútiful frenccsip! :lol:

(vajon mekkora a valószínűsége, hogy épp a 18. kerben találjak egy megfelelő MTX szubot? Pedig nem is volt nálam törülköző.... :huh: )

Most már ideje, hogy frissítsem a hifis oldalamat is..... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Újabb érdekes és kellemes élményem volt!

Már írtam, hogy az eredetileg szerzett 38-as szubom kettőt nem szólt a Van méretes csomagterében, szomorú is voltam, főleg, hogy úgy emlékeztem a Thunder 3000-es széria nem volt egy gyenge eresztés....

Szabi előtti utolsó nap már lazít az ember (rendrakás, stb.) - barkácsoltam egy kicsit... WinISD-vel lemodelleztem a szubot, és rájöttem, hogy ugyan a paraméterei szerint zárt ládába ajánlott (EBP ca. 35%), de látszólag inkább free-air-ként viselkedik... Jött az ötlet - tojok az ajánlásra, csinálok reflexládát belőle - volt egy MNC 4" Aeroport csövem, belefabrikáltam gyorsan, 33Hz-re hangolva a zárt láda eredeti 57 literéhez. Kis barkácsolás, aztán jött a meglepetés:

SZÓL MINT ATOM!!! :) Mélyre is megy és ereje is van - szóval végre olyan, amilyennek lennie kell.

Na most aztán gondban vagyok, melyik szubot tartsam meg... :unsure:

Asszem valamelyik augusztusi Lurdy talin kikérem a véleményeteket, több fül többet hall alapon... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
jah, persze tudom, én is max 2-300k-t akarok rááldozni, attól többet semmiképpen, de lehet még 150 alatt is ki tudom hozni... ládát nem feltétlenül akarok, ami kell:

...

ami tervbe van, még lehet az idén:

fej: Pioneer DEH-P77MP - 85ben van egy 2 hónapos, 2év 8hónap garral - új ára 120.000 körül)

előre: Pioneer TS-H1703 2 utas komponens szett (16,5 centis poliropilén mélyközép és 26 mm-es titán dóm, 55 mm beépítési mélység, 50W/180W) - 26.490.-

hátra: Pioneer TS-1746 II (16,5 cm-es kétkónuszos hangszóró, 46 mm beépítési mélység) - 8.990.-

így durván 120.000 + segédanyagokból kijönne egy kellemes Pio hifi... szerintetek?

Az eleje ok. A fejegység nagyon igényes! :)

A kétkónuszos cuccot hátra meg most felejtsd el... :unsure: Az kb. a gyári hifi szintje, csak csilivili kivitelben.

Ha külön mélyláda nélkül akarsz normális basszust, akkor szerintem két út van:

1. Hátra veszel egy pár nagyon jó 16-os Kick-et, azaz 16-os mélysugárzót. Ezeket főleg 200Hz alatti tartományra tervezik, a kosár öntvény, a membrán ultrakönnyű, általában karbon, kompozit v. préselt papír, és masszív mágnesük van, némelyik kéttekercses. (kb. 150-200W terhelhetőséggel) Ezzel szerintem ne spórolj. És ezt a pár hangszórót aztán hajtsd meg egy kisebb erősítővel, felül kb 150Hz-nél vágva, mintha mélyládát hajtanál. (A hátsó részen jól béleld ki a karosszéria üregét bitumenlappal, aztán még tegyél rá egy réteg szivacsot is, lehetőleg a "hullámos" fajtát). A Pio fejen egyébként van egy "FIE - Front Image Enhancer" funkció, ekkor a hátsó hangszórókra nem enged magasat. Ezzel talán megspórolhatod az erősítőt is. Az eredmény szerintem tuti lesz.

2. Tehetsz egy szubot a pótkerék öblébe is, persze ezzel már van egy kis barkács is, és lehet, hogy a pótkereked is fel kell áldozd, bár megoldható, hogy az is maradjon. Pruto kolléga csinált ilyet, a G Astra szekció honlapján van is egy kis leírása erről.

Ja, még egy:

A szettben titán dóm van. Ha nem csak elektronikus zenét hallgatsz, akkor lehet, hogy érdemesebb egy selyem dómos szettet nézni, annak lágyabbak, természetesebbek a magasai. De ez csak ízlés kérdése...

Link to comment
Megosztás:

Az eleje ok. A fejegység nagyon igényes! :) ....... De ez csak ízlés kérdése...

jah, hátra az tényleg nem valami nagy szám, márcsak az árából ítélve sem...

a fő kérdés csak annyi, hogy a hátső hangszórók felfogatási helyei elbírják-e a nehéz hangszórókat. Az erősítőót tényleg jó lenne megspórolni, nem kell nekem akkora jajjdenagy hang, és a pótkereket sem áldoznám fel semmilyen szinten, ami mellesleg 16os alu :unsure:

pio vonalon tudnál esetleg valamit ajánlani hátra?

Csak ajánlat:

Első szett: Rainbow CSX 265 (28790 Ft)

Hátulra: Emphaser ECP 62 Kick (36500 Ft)

hátra az Emphaserből ugyebár 2 db kellene... ez az ár darab vagy pár ár?

Rövidebbre vettem az idézeteket. Gepard

Link to comment
Megosztás:

jah, hátra az tényleg nem valami nagy szám, márcsak az árából ítélve sem...

a fő kérdés csak annyi, hogy a hátső hangszórók felfogatási helyei elbírják-e a nehéz hangszórókat. Az erősítőót tényleg jó lenne megspórolni, nem kell nekem akkora jajjdenagy hang, és a pótkereket sem áldoznám fel semmilyen szinten, ami mellesleg 16os alu :unsure:

pio vonalon tudnál esetleg valamit ajánlani hátra?

hátra az Emphaserből ugyebár 2 db kellene... ez az ár darab vagy pár ár?

Pár. De így is drága. Azért javasoltam mert hifi körökben ez A KICK.

Nekem egyébként ez a Kick van hátul:

Monacor NeoKick 165 (22716 Ft)

Ez tökéletes lenne neked is, csak egy baj van, hogy kéttekercses, azaz ha mindkét tekercset használod, akkor az impedancia 2 ohm. Szóval ehhez kell egy kis erősítő. Amúgy ez a hangszóró az ideálishoz közeli mélysugárzó mintapéldánya, de mivel a Monacor autóhifiben nem olyan nagy név, ezért elég olcsó is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.