Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

nincsmit ;) ahogy már írták, az a kábel kicsit vérszegény mély alá... mondjuk egy kisebb sztereó szettet hajtó erősítőt még lehet ráraknék, de rendes mély alá kevéske... én 20-as tápkábelt húztam hátra, és 750 pénz / méter volt (volt skála melletti kisutcában a pince elektronikai bolt) - ugyan kicsit merev hidegben, ilyenkor nem nagyon lehet hajlítgatni, csak meleg garázsban, de a célnak megfelel, és mégse 2-3e / méter... :)

Ez erdekes mert most meg neztem azt az oldalt ahol vettem es nem lattam 10 Gauge-nel nagyobbt vagy nem azt kell nezni ( sorry LOL vagyok ebben ) :( Itt egy link Visit My Website folurol folurol a masodik kabel kittet kaptam hozza szoval minden egyut volt.

Az erositom JBL 2060 es csak a mely menne rola : JBL GTO 1060BR 10"

A masik meg a lejatszom meg: Blaupunkt Kingston MP47 na es ennek a hatulyan nem talatam olyant hogy REMOTE Control ebben kene meg egy kisegitseg.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ez erdekes mert most meg neztem azt az oldalt ahol vettem es nem lattam 10 Gauge-nel nagyobbt vagy nem azt kell nezni ( sorry LOL vagyok ebben ) :( Itt egy link Visit My Website folurol folurol a masodik kabel kittet kaptam hozza szoval minden egyut volt.

Az erositom JBL 2060 es csak a mely menne rola : JBL GTO 1060BR 10"

A masik meg a lejatszom meg: Blaupunkt Kingston MP47 na es ennek a hatulyan nem talatam olyant hogy REMOTE Control ebben kene meg egy kisegitseg.

;)

Ha megnézed még egyszer az AWG táblázatot amit belinkeltem, akkor láthatod, hogy a KISEBB AWG = NAGYOBB KERESZTMETSZET. Van bőven a linken. Pl. már AWG 4 elég szimpatikus egy kisebb rendszerhez.

Ha nem találtál olyat, hogy REMOTE (nem control), akkor esetleg P.ANT, POWER ANT vagy ilyesmit keress. Leggyakrabban kék színű vezeték az ISO csatin. MINDEN rádión van.... De ezt is írta az előbb FPepe. Amúgy mintha a Blaukon mini-iso csatin (mint a cd-tár, meg atz extrák) lenne kihozva az RCA, és ott a remote szál is. De ez nem 100%, mert nemtom, milyen az MP47.

Link to comment
Megosztás:

Na urbanjozsi ezt megkaptad :(

Te fanatikus te ;)

Én már hallottam a Józsi autóját muzsikálni. Ne szidjátok!!! :(

Tényleg fanatikus! De anélkül kár is autóhifi építésbe fogni.

ok, igaz, ez tény hogy fanatikusnak kell lenni... :) viszont van rengeteg tévhit, és sztem ez is egy közülük... sokan még CD-lemágmesezőért is képesek pénzt adni... ;) meg piramist raknak a lejátszó tetejére, mert attól jobban szól :D

Link to comment
Megosztás:

Ez erdekes mert most meg neztem azt az oldalt ahol vettem es nem lattam 10 Gauge-nel nagyobbt vagy nem azt kell nezni ( sorry LOL vagyok ebben ) :( Itt egy link Visit My Website folurol folurol a masodik kabel kittet kaptam hozza szoval minden egyut volt.

Az erositom JBL 2060 es csak a mely menne rola : JBL GTO 1060BR 10"

A masik meg a lejatszom meg: Blaupunkt Kingston MP47 na es ennek a hatulyan nem talatam olyant hogy REMOTE Control ebben kene meg egy kisegitseg.

sajna a neten fellelhető kézikönyve elég csonka, remélem a hozzá kapottban megtalálod a vezetékek kiosztását...

Link to comment
Megosztás:

Rendkívül fontos autóhifi témájú kérdés: az az anyagot amivel burkolják a home-made ládákat (vmi filcszerű fekete izé) azt hol lehet venni, mennyi és mivel lehet stabilan rogzíteni? Ragasztani szokták vagy a fa belső feléhez kapcsozzák?

például katt

de én pl egy érdi hifis boltban vettem ennél jóval alacsonyabb négyzetméter áron (szám szerint már nem emléxem rá, de kevesebb volt) a HT 70/BK -hoz hasonló anyagot, szóval esetleg érdemes körbetelefonálni a környékeden...

Link to comment
Megosztás:

sajna a neten fellelhető kézikönyve elég csonka, remélem a hozzá kapottban megtalálod a vezetékek kiosztását...

Kaptam kezekonyvet es hala Istenek nagyon reszletes es ugy iraja hogy amin az RCA megy ki ott van rajta egy 12V AIMPLIFER kapcsolo abra gondolom az lessz az. Plus van egy SUB-out kiment is az mirejo ez viszont ISO feloll van?

Meg megtudna mondani valaki pontosan mekkora hangszorok vank gyarilag a G astraban ?

Link to comment
Megosztás:

Kaptam kezekonyvet es hala Istenek nagyon reszletes es ugy iraja hogy amin az RCA megy ki ott van rajta egy 12V AIMPLIFER kapcsolo abra gondolom az lessz az. Plus van egy SUB-out kiment is az mirejo ez viszont ISO feloll van?

Meg megtudna mondani valaki pontosan mekkora hangszorok vank gyarilag a G astraban ?

a sub out-ra menő jelet elvileg lehet állítgatni, hogy milyen frekvenciától felfelé vágja le. de mivel ott van a tekerentyű az erősítőn, ezért én a rádiós vágást hanyagolnám...

Link to comment
Megosztás:

Rendkívül fontos autóhifi témájú kérdés: az az anyagot amivel burkolják a home-made ládákat (vmi filcszerű fekete izé) azt hol lehet venni, mennyi és mivel lehet stabilan rogzíteni? Ragasztani szokták vagy a fa belső feléhez kapcsozzák?

Ha nem kell sok (1-1 tekercs), akkor viszek neked a Lurdyhoz. Van fekete, meg szürke nálam "raktáron". :(

Ragasztani szoktam. Jól nyúlik, lehet alakítani formára.

Link to comment
Megosztás:

ok, igaz, ez tény hogy fanatikusnak kell lenni... :) viszont van rengeteg tévhit, és sztem ez is egy közülük... sokan még CD-lemágmesezőért is képesek pénzt adni... ;) meg piramist raknak a lejátszó tetejére, mert attól jobban szól ;)

Ebben igazad van, sok hülyeséget rá lehet sózni az emberekre. :( :(

Lényeg az, hogy az ember a saját fülével mit talál jónak és kész.

Link to comment
Megosztás:

Na urbanjozsi ezt megkaptad ;)

Te fanatikus te :)

Én már hallottam a Józsi autóját muzsikálni. Ne szidjátok!!! :(

Tényleg fanatikus! De anélkül kár is autóhifi építésbe fogni.

Kösz Gabesz ;)

Igazából Én az Autohifi beépítéseket holland honlapokról lestem el! A leírásokat nem nagyon értettem............

Viszont mindenkinél így volt megcsinálva :(

Pl: http://www.showyoursound.nl/Public/Top10Installs.asp

Link to comment
Megosztás:

Kösz Gabesz :)

Igazából Én az Autohifi beépítéseket holland honlapokról lestem el! A leírásokat nem nagyon értettem............

Viszont mindenkinél így volt megcsinálva ;)

Pl: http://www.showyoursound.nl/Public/Top10Installs.asp

Most aztán van olvasni illetve inkább nézni való, mert hollandusul nem igazán tudok. Igaz más idegen nyelven se :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Sal WRC500 erősítőt + hangszorokat hozza. Amire választ szeretnék kapni: Az erősítőt hogyan kell rákötni az akksira? Egy leírást találtam a sal oldalán: http://sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/04804_03_01.pdf A pozitiv kábelt az akksira kell kötni közvetlenül vagy be lehet kötni máshova is? Ha igen akkor hova kéne? ja és a negatívot hova? a rajzrol sajna nem jöttem rá! Ja egy 1999 év végi opel corsa B van -om van. A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Sal WRC500 erősítőt + hangszorokat hozza. Amire választ szeretnék kapni: Az erősítőt hogyan kell rákötni az akksira? Egy leírást találtam a sal oldalán: http://sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/04804_03_01.pdf A pozitiv kábelt az akksira kell kötni közvetlenül vagy be lehet kötni máshova is? Ha igen akkor hova kéne? ja és a negatívot hova? a rajzrol sajna nem jöttem rá! Ja egy 1999 év végi opel corsa B van -om van. A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Gergő

A pozitív kábelt az áramfelvétel miatt erősen ajánlott közvetlenül az akksira kötni és a biztosítékot is minél közelebb az akksihoz beiktatni, mert, ha neadjisten zárlat van valahol, akkor a biztosíték megy ki és nem az autó ég le.

A negatívot meg simán a kasztnira (test) kell kötni. Biztos találsz valahol egy pontot az erősítő közelében, ahol van egy csavar, vagy valami, ami a kasztnival van összeköttetésben.

Ha tényleg nagyon nem vagy biztos a dolgodban, akkor érdemes inkább villanyászra bízni.

Biztos van a közeledben ilyesmi, vagy autóhifis boltoknál is szokott lenni beszerelés is, és szerintem az elkerülhető bosszúságokhoz és károkhoz képest normális áron el is vállalják.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Sal WRC500 erősítőt + hangszorokat hozza. Amire választ szeretnék kapni: Az erősítőt hogyan kell rákötni az akksira? Egy leírást találtam a sal oldalán: http://sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/04804_03_01.pdf A pozitiv kábelt az akksira kell kötni közvetlenül vagy be lehet kötni máshova is? Ha igen akkor hova kéne? ja és a negatívot hova? a rajzrol sajna nem jöttem rá! Ja egy 1999 év végi opel corsa B van -om van. A segítséget előre is köszönöm!

az előző oldalon asszem sikerült jól összefoglalnom a lényeget, de ha ennyire nem vagy képben akkor tényleg kérj segítséget valaki környékbelitől, mert az egész autót felgyújthatod ha nagy hibát követsz el! a SAL cuccok amúgy is marhára füstölősek, az erősítők nagy százaléka hónapok alatt megsül :huh: ha meg még beépítési hibát is rá lehet fogni, akkor ki se cserélik garban...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a SAL erősítő 1 éve már megy, hiba nélkül. Sőt, a ládába van integrálva ráadásnak.

Azóta is örülök, hogy Hic volt olyan kedves és segített megtervezni a cumót.

ami késik nem múlik :huh: a ládába építést többnyire a potik szokták meghálálni, idővel elkezd picit recsegni, ki kihagyni, aztán már azt se...

Link to comment
Megosztás:

ami késik nem múlik :lol: a ládába építést többnyire a potik szokták meghálálni, idővel elkezd picit recsegni, ki kihagyni, aztán már azt se...

nem tekergetem őket. Ha meg recsegni fog, majd jól szétkapom. Ha egy Toughbook nem fogott ki rajtam, akkor talán ez sem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Megint itt vogyok :huh: . Most volt egy kis idom foglakozni a cuccal es meg ugyan ott tartok ahonnan elindultam ( az az sehol ) mert nem tudtam bejutattni a tap kabelt az utastereb mert ami Lyukat irtatok a gaz pedal folot az nekem sajana foglalt mert ott megy ki a Gaz bovden vagy valami olyasmi szoval ha eseteleg van masik hely vagy mas 5let azt meg koszonem!

Link to comment
Megosztás:

nem tekergetem őket. Ha meg recsegni fog, majd jól szétkapom. Ha egy Toughbook nem fogott ki rajtam, akkor talán ez sem. :huh:

ezt hittük mi is, egyik havernak vettünk egy erősítőt, amin szétrázódtak a potik. gondoltuk mit nekünk egy kis forrasztás, rendberakjuk... hát nem nyert, sehol sem lehet szerezni olyan méretű potit ami kéne bele... :lol: plussz még valami a nyákon is szétment, mert fixen beforrasztott ellenállásokkal is hajlamos bolondkodni (de a potik is egyértelműen kontakthibásak voltak benne)... tekergetni se kellett, egyszerűen csak van hang, nincs hang, kicsit megrugdos > megint van hang, aztán megint elmegy... utána olvasgattam sokfelé, és kiderült hogy tilos ládába beépíteni, de még csak a felszínére se szabad rácsavarozni, szigorúan el kell különíteni...

Link to comment
Megosztás:

Megint itt vogyok :lol: . Most volt egy kis idom foglakozni a cuccal es meg ugyan ott tartok ahonnan elindultam ( az az sehol ) mert nem tudtam bejutattni a tap kabelt az utastereb mert ami Lyukat irtatok a gaz pedal folot az nekem sajana foglalt mert ott megy ki a Gaz bovden vagy valami olyasmi szoval ha eseteleg van masik hely vagy mas 5let azt meg koszonem!

gázbowden? milyen ósdi autó az, amelyik nem gondolatátvitellel megy? :D

mást nem tudok mondani, minthogy keresgélj mindkét oldalról gumidugót, hátha csak le van fedve kárpittal, zajszigetelővel... fúrásra csak végső esetben vetemedj, mert előbb utóbb tuti elkezd rohadni... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.