Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Én meg lehet rájöttem,hogy mért volt annyi,amennyi a Pio fej.

A rádio része nem tecc. Olyan mintha gyenge lenne az erősítése.

Már pesten is ha átmentem egy-egy felüljáró alatt, a roxy pl lazán el-eltünt...

Meg volt,hogy még az se kellett hozzá.

Most meg,hogy lejöttünk balcsira, allig hogy kijöttünk pestről kezdett elhasalni. Átmentem a radio1 re,egy kis idő után az is..

mondom ok, akkor danobigyusz. nah aztán amikor asszem az érdi emelkedő után nemsokkal az is be-bezajosodott, le is kapcsoltam...

Szal a rádiója nagyon gyengusz vmiért. Antenna elvileg jó,mert a gyárival nem volt ilyen gondom.

Azóta annyi történt, hogy egy átalakító adapter ment a rádió meg a gyári csati közé..csak nem az tréfál meg.. vadzsi új..

Próbáltam,hogy van valami asszem Local funkcio a menüben(ha jól értelmeztem helyi erős adóknál lehetne csökkenteni vele az érzékenységet),no azt állítgani gyenge vételnél, de hiába változtattam semmi se történt.. :rolleyes: (elvileg még jobban be kellett volna zajosodnia,ha még jól rémlenek a dolgok)

Kicsit szomorú vagyok... bár ez legyen a legnagyobb baja. meg ha nem feltétele a garinak a szerviz általi beépítés, még akár meg is nézethetem... nem tudom, tudnak-é egy érzékenységet mérni..foglalkoznának-é vele, vagy elhajtanának...

A Local funkció kikapcsolt állapotában az automatikus keresés a gyengébb adókra is rááll. Amúgy nincs különbség, a tuner ugyanaz marad.

Plusz antennaerősítő segíthet :) Én is most vettem egyet Vaterán, szállítással 870Ft.... Remélem, be tudom vele fogni a Slágert 95.5-ön (Kékestető), mert a rádióm nem komálja a páros frekiket (US) :) (A Stilo gyári rádiója lazán fogja ott is)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

...Remélem, be tudom vele fogni a Slágert 95.5-ön (Kékestető), mert a rádióm nem komálja a páros frekiket (US) :rolleyes: (A Stilo gyári rádiója lazán fogja ott is)

Nem lehet, hogy ez a páros-páratlan freki dolog csak szoftveres okok miatt van? Kérdezte már vki márkaszervízben, hogy nem lehet-e szoftvert áttölteni bennük?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy ez a páros-páratlan freki dolog csak szoftveres okok miatt van? Kérdezte már vki márkaszervízben, hogy nem lehet-e szoftvert áttölteni bennük?

Lehetne, de nem. Más a tuner, pl. az amerikai tuner nem tudja az RDS-t sem. Marhaság. :)

Igazából a probléma ott ered, hogy a biztonságos csatorna szeparáció miatt a 200kHz-es távolság a minimum az adók között. Na mármost az amik ugye "bolondbiztos" dolgokat csinálnak, így ők eleve nem is engednek csak 200kHz-es rasztert. Az európai 50kHz-es raszternek se tudom mi az értelme, mert nem láttam még 91.55-ön, vagy hasonlón adót, itt is csak a 100kHz-es osztást használják. De mondom, nem értem igazán mi az oka, mivel egymástól 100kHz-re két adó még bőven zavarja egymást...... evvan....

De majd ha nagyon izgat a dolog, veszek hozzá DAB vevőt, aztán kivárom amíg felkerül a Sláger is DAB-ra.... :rolleyes:

Ja, télleg, holnap lesz időm, becsomagolom neked a cuccost, aztán hétfőn feladom, ha minden jól megy. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudom hogy a "gyári" vagy ahhoz hasonló kiépítésekben mennyire vagytok otthon, ahogy itt olvasgattam néhány oldalt nem úgy néz ki hogy abból éltek :rolleyes: de nekem mégis ahhoz kéne segítség. Egy f astra caravan csomitartóajtajába szeretnék integrálni két zümmögőt mert mióta nálam van ebben nincs, és az első ajtókban lévő 2 darab finoman szólva is annyit ér mintha a telefonomról hallgatnék zenét. Lekaptam a burkolatot de ami hely van a rögzítésre.... háát, nagyon slim hangszóró kéne oda, kiemelőkeretet meg nem szeretnék csinálni. Létezik erre valami gyári keret, vagy az lesz a vége hogy farigcsálnom kell? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudom hogy a "gyári" vagy ahhoz hasonló kiépítésekben mennyire vagytok otthon, ahogy itt olvasgattam néhány oldalt nem úgy néz ki hogy abból éltek :rolleyes: de nekem mégis ahhoz kéne segítség. Egy f astra caravan csomitartóajtajába szeretnék integrálni két zümmögőt mert mióta nálam van ebben nincs, és az első ajtókban lévő 2 darab finoman szólva is annyit ér mintha a telefonomról hallgatnék zenét. Lekaptam a burkolatot de ami hely van a rögzítésre.... háát, nagyon slim hangszóró kéne oda, kiemelőkeretet meg nem szeretnék csinálni. Létezik erre valami gyári keret, vagy az lesz a vége hogy farigcsálnom kell? Előre is köszi.

Szerintem nem kell a csomi ajtóba hangszóró,csak rontja a szimpadképet...Inkább előre vegyél komolyabb szettet,és akkor nem fog hiányozni a hátsó,,,Csomiba mélyláda kell :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is bejönne a dolog, csak a gépezet erősen teherautós jellegű felhasználását kicsit akadályozná egy dobozka a csomagtartóban :) Előre már megvan az amit teszek, csak mivel a láda kiesik mert a hátulja gyakran van megpakolva, ezért gondoltam h kihasználom az eredeti hangszóróhelyet. Ha már ott van, megtölteném :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is bejönne a dolog, csak a gépezet erősen teherautós jellegű felhasználását kicsit akadályozná egy dobozka a csomagtartóban :) Előre már megvan az amit teszek, csak mivel a láda kiesik mert a hátulja gyakran van megpakolva, ezért gondoltam h kihasználom az eredeti hangszóróhelyet. Ha már ott van, megtölteném :rolleyes:

Akkor inkább előre vagyél jobbat,a hátsó hangszórók árából.....hidd el nem kell hátra,hangszóró.Tényleg rontja a szimpadképet......de szerintem 30mm max 40mm ami elférne ott........de ez csak tipp :)

Link to comment
Megosztás:

A Local funkció kikapcsolt állapotában az automatikus keresés a gyengébb adókra is rááll. Amúgy nincs különbség, a tuner ugyanaz marad.

Plusz antennaerősítő segíthet :) Én is most vettem egyet Vaterán, szállítással 870Ft.... Remélem, be tudom vele fogni a Slágert 95.5-ön (Kékestető), mert a rádióm nem komálja a páros frekiket (US) :D (A Stilo gyári rádiója lazán fogja ott is)

Local funkcio: jó tudni.. azt hittem, hogy érzékenységet csökkent.. bár ha ez a normál érzékenysége..durva lenne,ha még csökkenne..

Erősítő: jaja.. valszeg segítene, de kicsit kiábrándító lenne, ha ez a gyári érzékenység! :)

A Gyári rádió sokkal távolabbról is röhögve fogta ezeket.. pesten meg meg se rezzent.. szal ezért(is) fura.

Ahol zajos lesz, kipróbálom majd a telcsim rádióját.. egy szem dróttal (headset) tud ennyit sztem :)

Fura, hogy pl az euro..asszem center.. ami ott van óbudán a bécsi út elején, "mély"parkolójában pl fullra behal.. de még az erősebb adók is épphogy jönnek.. (pedig az még valamennyire nyitott is oldalról)

Ahogy nekem rémlik a gyári mintha ment volna anno ott :rolleyes:

ui: azért esetleg dobhatsz egy linket, melyik erősítöt vetted ennyiééé.. thx

Link to comment
Megosztás:

Local funkcio: jó tudni.. azt hittem, hogy érzékenységet csökkent.. bár ha ez a normál érzékenysége..durva lenne,ha még csökkenne..

Erősítő: jaja.. valszeg segítene, de kicsit kiábrándító lenne, ha ez a gyári érzékenység! :blush:

A Gyári rádió sokkal távolabbról is röhögve fogta ezeket.. pesten meg meg se rezzent.. szal ezért(is) fura.

Ahol zajos lesz, kipróbálom majd a telcsim rádióját.. egy szem dróttal (headset) tud ennyit sztem ;)

Fura, hogy pl az euro..asszem center.. ami ott van óbudán a bécsi út elején, "mély"parkolójában pl fullra behal.. de még az erősebb adók is épphogy jönnek.. (pedig az még valamennyire nyitott is oldalról)

Ahogy nekem rémlik a gyári mintha ment volna anno ott B)

ui: azért esetleg dobhatsz egy linket, melyik erősítöt vetted ennyiééé.. thx

Ott tuti a csatlakozókkal lesz gond. Az én fejegységem antenna nélkül produkál hasonló teljesítményt.... :D

Egyébként EZT vettem. De vannak gyáriak is, párezerért.

Link to comment
Megosztás:

Én meg lehet rájöttem,hogy mért volt annyi,amennyi a Pio fej.

A rádio része nem tecc. Olyan mintha gyenge lenne az erősítése.

Nekem is Pio van DEH 30MP,(a tuner része szvsz ua. mint a tiéd) de én tudtam hogy gyengébb lesz a tunere, mint a gyárinak. Tapasztalatom szerint a Blaupunkt tunerei a legjobbak..

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt fejlesztés a hétvégén....

Először is, vettem Vaterán egy cd-tárat (P25S) - 4.000 (azaz négyezer!!!!) forintért, kábelekkel, tökéletes, karcmentes állapotban. Beszereltem, és tuti. Szóval már van ez is.

De a lényeg, hogy beraktam a DLS Reference 100 erősítőm az első szetthez (DLS R6) - hát azóta fülig ér a szám!!!! B)

Meg kell mondjam, nem véletlen, hogy ez a két darab eredetileg egymáshoz lett szánva ;) Nagyon jó lett, leengedtem a fejegységen 63Hz-ig, gond nélkül viszi, teljesen kinyílt a tér, pedig szerintem előtte se volt rossz... szóval ez jó húzás volt.

Először volt egy kis bizonytalanság, mert a szubnál 18dB a meredekség, a szettnél meg 12dB, így a fázisok nem egyértelmű, hogy jönnek össze. Első hallgatásnál jó volt, jó volt, de valami nem stimmelt, túl sok volt a magas, és kevés a mélyközép. Mintha extra loudness lett volna: ciccccc meg bummm, de közte lyuk.... :lol: Aztán átállítottam a szubot reverse módba, azóta minden nagyon gromek :blush: Még finomítgatom majd, de egy szinttel feljebb lépett a hangzás, az biztos. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt fejlesztés a hétvégén....

Először is, vettem Vaterán egy cd-tárat (P25S) - 4.000 (azaz négyezer!!!!) forintért, kábelekkel, tökéletes, karcmentes állapotban. Beszereltem, és tuti. Szóval már van ez is.

De a lényeg, hogy beraktam a DLS Reference 100 erősítőm az első szetthez (DLS R6) - hát azóta fülig ér a szám!!!! B)

Meg kell mondjam, nem véletlen, hogy ez a két darab eredetileg egymáshoz lett szánva ;) Nagyon jó lett, leengedtem a fejegységen 63Hz-ig, gond nélkül viszi, teljesen kinyílt a tér, pedig szerintem előtte se volt rossz... szóval ez jó húzás volt.

Először volt egy kis bizonytalanság, mert a szubnál 18dB a meredekség, a szettnél meg 12dB, így a fázisok nem egyértelmű, hogy jönnek össze. Első hallgatásnál jó volt, jó volt, de valami nem stimmelt, túl sok volt a magas, és kevés a mélyközép. Mintha extra loudness lett volna: ciccccc meg bummm, de közte lyuk.... :lol: Aztán átállítottam a szubot reverse módba, azóta minden nagyon gromek :blush: Még finomítgatom majd, de egy szinttel feljebb lépett a hangzás, az biztos. :D

kellett egy normalis fej :P :D :) hogy el kezdj épitkezni :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.