Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

nem jó rossz töle ki szállni, próbáltam

:blush:

Ok! értem én.... :lol:

De viccen kívül: ha tényleg át kell fúrnod, használj mindenképpen gumigyűrűt az átvezetésnél, főleg ha a lemezt kell megfúrni.

Próbálj keresni a tűzfalon valami vakdugót, de azért nemtudok konkrét tippet adni,mert eléggé eltérő megoldások vannak bizonyos évjáratoknál.

Volt olyan, hogy frankó helyen megvolt a vakdugó a tűzfalon, de haver pár évvel később kiadott autóján semmit nem találtunk...... :)

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Ilyet láttál már élőben?

MNC

nekem ilyen lett végülis

végeredményben szép hangja van, nem is néz ki rosszul

mondjuk én egyelőre erről hajtom a hangszórót, erősítő még sehol

asszem csak 4G-ig kezeli a pendriveot

szerk.:neked kell amúgy?

ha gondolod, péntek este lurdyban megnézheted, meghallgathatod

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna hogy van egy dupla FUSION ládám 2X500 Watt!

Szeretném rendesen meghajtani de nem tom milyen erősítőt vegyek hozzá!

Amit Ajánlottak az kicsit húzós 70-80 papírt nem szeretnék ennyit erőlködőre szánni pont futómű és optikai tuning előtt :S

Esetleg valami jó ötlet??Használt cucc is szóbajöhet de MI???!!!???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna hogy van egy dupla FUSION ládám 2X500 Watt!

Szeretném rendesen meghajtani de nem tom milyen erősítőt vegyek hozzá!

Amit Ajánlottak az kicsit húzós 70-80 papírt nem szeretnék ennyit erőlködőre szánni pont futómű és optikai tuning előtt :S

Esetleg valami jó ötlet??Használt cucc is szóbajöhet de MI???!!!???

szia

én azt mondom, hogy először legyen rendben műszakilag az autó, utána költsd egyéb dolgokra a pénzt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna hogy van egy dupla FUSION ládám 2X500 Watt!

Szeretném rendesen meghajtani de nem tom milyen erősítőt vegyek hozzá!

Amit Ajánlottak az kicsit húzós 70-80 papírt nem szeretnék ennyit erőlködőre szánni pont futómű és optikai tuning előtt :S

Esetleg valami jó ötlet??Használt cucc is szóbajöhet de MI???!!!???

Te döntsd el, melyik tuningra költesz inkább. Persze, hogy jó a használt is, ez nem fékbetét :blush: Azért a 70-80-nak max. a feléből kijön egy jó monoblokk, ami elviszi a ládát, csak ott van ugye a kábelezés, ezmegaz, ami kicsit még rátesz. De kb. 50-ből ki lehet hozni akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Nah.. elegem lett az első szett keresgélésből.. így megvettem a tutit!

Saját kis erősítője van.. és energiatakarékos.. 2 AAA elemről elmegy!! :D

Nah jóó csak vicc vóót.. eztet nyertem egy jáátékban ..

Viszont egy darabig úgy néz ki, SAL-t mindenkinek :D

37363931.jpg

Aztán meglássuk.. ha nem tetszik, majd lesz más..

Köszi HIC "bácsi"!

HI-FI-sták ne olvassanak tovább!!

HIC: kipróbáltam a csövet a fejről.

Háát nem gondoltam,hogy ennyire meg tudja döngetni.. rendesen lehet rendszámot rezegtetni vele.. persze biztos messze van egy rendes erősítős meghajtástól.

Pláne, hogy csak símán leszedtem a hátsók csatiját, és arra kötöttem be egy tyúkbéllel. :lol:

Amúgy nem rossz, bár nem is az igazi.. 63hz-ra raktam a subot, meg az első vágását.. hááát.. némely zenével nagyon tecc, némely zenével kicsit doboz hangja van..

Van amúgy valami trükk, bevállt elhelyezés a csőre? vagy gyakorlatilag tök mindegy? (gondolok arra hogy a membrán felől legyen több szabad hely, vagy a reflex cső felől..elörefelé nézzen, vagy a menetirányra keresztbe?

Ui: viszont azt észrevettem, hogy a cső csatiban-mögött rezeg kicsit valami a mélyekre.. nem maga a membrán, vagy hangszóró, hanem egyértelműen a csati..

utastérben már nem hallani, de ahogy sassoltam a csövet, lehetett hallani..

Ha összefutunk megmutatom mit szól..

Kivi lennék mondjuk majd egy ládára is.. bár ilyen "kábelezés" nem kábelezés..

Holnap asszem elmegyek veszek pár kárpitbolhát az első ajtókhoz, és lehet be is rakom az első szettet.

Bár lehet kellene szereznem fóliát is, lefóliázni az ajtókat..

Valami alap tanács? esetleg ha elakadok felhívhatlak napközben?

A tükör háromszög csak pattintva van? (bárki válaszolhat) :D

A hangváltót hova szoktátok rejteni? ajtó aljába? Vagy majd meglátom.. ahol elfér ...

Olvastam, hogy be kell járatni a hangszórókat.. ez az első szettekre is áll?

Mennyi idő? Mire kell figyelni? Vagy ha fejről küldöm,nincs gáz, mert nem tudom pl. túlküldeni?

Viszont így,hogy benntvan a cső, rájöttem, nem kicsit rezeg ez az :D meg kell őket keresnem :blush: :)

Nah ennyit a szófosásból mára..

Mégegyszer Kössziii mindent!

Link to comment
Megosztás:

Nah.. elegem lett az első szett keresgélésből.. így megvettem a tutit!

...

Mégegyszer Kössziii mindent!

Ha segíteni kell a beszerelésnél, a telefonos segítség adott - inkább az, mint a felező... :D :lol: :)

Fóliával óvatosan, gyakran zörög az ajtóban, ha rosszul van felrakva, szakadt, vagy rossz az anyaga. Inkább akkor ne legyen. Bár elvileg a párazáráshoz kell, de csak nem rohad el az ajtókárpit..... :blush: Bitumenes lemezzel jobban járnál minden tekintetben, csak akkor nem szabad megtörni az autót. Ott meg arra kell vigyázni, hogy vissza tudd majd rakni a felrakott lemezektől a kárpitot.

Örülök, hogy a cső bevált, egyébként pont a "dobozhang" miatt szokták inkább a ládát választani. Szvsz a csatija eleve nem jó annak a csőnek, ez a rugós nyelves csati max. szobai hifin megy el, de ott is a banándugós az igazi. Viszont, ha kihajtja a fej ezt a hangszórót, csinálhatsz (vagy vehetsz) neki egy kis reflexládát, kb. akkora térfogattal, mint a cső, és akkor már meg is vagy.

Az elhelyezés elvileg mindegy, gyakorlatilag viszont a fáziseltolódás miatt nem. Ezt ki kell kísérletezni. Ökölszabálynak veheted azt, hogy az a legjobb, ha a port és a hangszóró is hátrafelé néz, közel a hátfalhoz. Na, ez a csőnél hepli, mert a hangszóró elöl van, a port meg hátul.... az is lehet, hogy oldalt fordítva lesz jó. Tesztelgesd. Kábelezésben sokat segítene, ha a fejtől 2,5-es vezetékkel hoznád el a szubot. Annál többet nem érdemes szórakozni. Ha nagyon belemész, talán a fejnek érdemes még behúzni vastagabb tápvezetéket, max. 4-es ott is elég - csak nem tudom, a Pio fej melyikről szívja a nagy delejt, a kapcsoltról, vagy a fixről. Ez változó, konstrukciós kérdés. De lehet, nem ér annyit az egész, hogy ezzel görcsöljünk... :D

Kipróbálhatsz más ládákat is, ott a kicsi SAL-om, van közepes is, sőt, van egy állat 38-as MTX hangszóróm, ami szintén csak 150W RMS-t tud, tehát nekem kicsi, azt is kipróbálhatjuk. Mondjuk, annak is kellene valami ládát fabrikálni. Van ládám próbálni, csak nem igazán neki való. Vagy, ha látok Vaterán neked való ládát, akkor majd szólok.

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Kérnék segítséget a leendő első szettemmel kapcsolatosan: olyat keresnék, amely méltó párja lenne az STM Lil Wonder -nek, azaz valami jól terhelhető és szépen szóló szettet keresek.

Tudnál ebben segíteni...??

Én most a mikrodimension szettel szimpatizálok, van valakinek erről tapasztalata?

Vagy ez már nagyon is "művészi" dimenzió....?

Microdimension (Udimension) Element Comp 6

20081121163503_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Microdimension (Udimension) JR COMP 6

20071002105109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tudsz esetleg más alternatívát, amit ismersz és illeszkedne az erősítőhöz...??

Nem tudom, mennyiért nézel hangszórót, de ha belefér az 52k, akkor vedd meg a JR Comp6-ost, a teszt alapján nagyon jó vétel.

Ha használtan van olcsóbban, 30 körül, akkor mindenképpen vedd meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mennyiért nézel hangszórót, de ha belefér az 52k, akkor vedd meg a JR Comp6-ost, a teszt alapján nagyon jó vétel.

Ha használtan van olcsóbban, 30 körül, akkor mindenképpen vedd meg.

Hááááát...... éppen belefér(ne), de igazából 30 körül keresgélek szettet és csak új érdekel!

Jöhet más márka is ami neves gyártótól származik és van esetleg róla tapasztalat akár neked, akár másnak, szivesen venném.

Te melyiket favorizálod....?

Más: érdemes MDF -lapból kiemelőgyűrűt csinálni a műanyag helyett, azaz tényleg változik a hangzás?

Link to comment
Megosztás:

Hááááát...... éppen belefér(ne), de igazából 30 körül keresgélek szettet és csak új érdekel!

Jöhet más márka is ami neves gyártótól származik és van esetleg róla tapasztalat akár neked, akár másnak, szivesen venném.

Te melyiket favorizálod....?

Más: érdemes MDF -lapból kiemelőgyűrűt csinálni a műanyag helyett, azaz tényleg változik a hangzás?

Szerintem nem érdemes, elég merev a műanyag is. Inkább bitumennel érdemes megerősíteni az egész ajtót.

Az MDF gyűrűk akkor kellenek, ha valaki ajtópanelt csinál üvegszálas anyagból, mert annak nincs annyi tartása: kell bele a gyűrű, ami a hangszórót képes megtartani.

Meg akkor jó az MDF, ha nincs kész adapter és le kell gyártani.

Link to comment
Megosztás:

Hááááát...... éppen belefér(ne), de igazából 30 körül keresgélek szettet és csak új érdekel!

Jöhet más márka is ami neves gyártótól származik és van esetleg róla tapasztalat akár neked, akár másnak, szivesen venném.

Te melyiket favorizálod....?

Más: érdemes MDF -lapból kiemelőgyűrűt csinálni a műanyag helyett, azaz tényleg változik a hangzás?

Carpower szettel elég sokan versenyeznek :D Az ára sem olyan vészes.......Én hallottam szólni,bár úgy se érdekel titeket a véleményem :) :lol: de nekem bejött.......Elég mélyre lemegy,és szépen szól...terhelhető is :blush: Ezt hallottam,igaz hogy 49e forint.....

Szerintem meg van értelme az mdf kiemelő karikának...Mert a műanyag szar,és zörög.......Nem emlékszem sonique hol vette,de készen,nemvolt sokkal drágább mint a müanyag........

Link to comment
Megosztás:

Hááááát...... éppen belefér(ne), de igazából 30 körül keresgélek szettet és csak új érdekel!

Jöhet más márka is ami neves gyártótól származik és van esetleg róla tapasztalat akár neked, akár másnak, szivesen venném.

Te melyiket favorizálod....?

Más: érdemes MDF -lapból kiemelőgyűrűt csinálni a műanyag helyett, azaz tényleg változik a hangzás?

Üdv !

Én a hétvégen vettem Element Comp 6 -os szettet, szerencsére volt alkalmam tesztelni kb 1,5 órát ( köszi Fazekas Öcsi - www.procinema.hu ) engem meggyőzött, mert 25000 Ft-ért ilyen szép hangú szettet selyemdómmal nem kapsz. JR comp-al meg hangminőségversenyre járkálnak többen ( ld: carstyling autohifi forum ). Nekem jó ez a szett is. Pénteken 1ébként tesztelve lesz Bakai Gábor barátomnál ( Tuning magazin szakújságíró ) ahol 1 harman/kardon ca 280-as erősítővel fogjuk megnézni mit tud. A tesztről ha valakit érdekel szivesen megírom a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.