Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Help!

Ha a futóművem eddig lemezfelnihez volt beállítva, és most feltettem egy garnitúra alufelnit, kell futóművet állíttatni? Ugyanis az van, hogy 120-ig minden ok, de aztán elkezd rázni a kormány, 150-nél meg már az egész kaszni remeg, mint egy vibrátor. :) :lol: :D :lol: :lol:

Most voltak kicentírozva a kerekek, az egyik elsőn 15gramm a másikon 25gramm súly van, ez szerintem nem sok, vagy igen?...

Link to comment
Megosztás:

Akkor szarul centírozták a kereket! Vagy a felniben, vagy a gumiban

van valami pukla! Esetleg a féktárcsa lehet még gázos. De az rázott volna

a másik felnivel is.

Én is abban bízom, hogy csak a centírozást ba**ták el! A gumikat azt átnézettem, nincs szálszakadás, bár az egyik defektes volt, és javítva lett.

A pulak az pukli? Az egyik felniben van egy kis dudorka, de azt hátra tettem Ha a felni a gáz, akkor ugye azt tudják javítan? Ugye? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem biztos tudják javítani. Elmész Gyulához a 13. kerbe

a Tatai útra, Ő biztosan megmondja Neked, ha a kerékkel van a baj.

Ők szépen tudják is javítani a leharcolt alukat.

Defektjavítás is lehet ludas, ha nem jól csinálták...

Sajnos nem vagyok pesti, sőt baromi távol vagyok onnan. Szerencsen lakom, így első körben csak Miskolc környékében gondolkodom...

De ha nem marad más, akkor mennem kell majd...

Link to comment
Megosztás:

Mindenesetre keress egy másik gumist, hátha egyből megoldódik a probléma. ;)

Elvittem egy jobb felszereléssel rendelkező gumishoz, mind a 4 kerék rosszul volt centírozva. Ennek ellenére csak annyi lett, hogy most már nem 120-nál, hanm már 110-nél jelentkezik a rázás! :) :) :) :o :D :P

Viszont megrángatták a kerekeket, és jobbelőll valami kottyan, de annyira, hogy a szerelő mögött álva 1 méterre is tisztán hallottam! :?

Úgyhogy most előbb rászálok erre a "kottyanás" témára, hátha amiatt ráz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Felkerültek az autóra az új alukerekek, nagyon tetszik. :) :)

Ettől függetlenül, mintha egy kicsit lomhább lenne az autó. Betudható ez annak, hogy eddig 175/65*14-es gumik voltak az autón, ezek pedig 185/60*14-es ek?

Ha valakit érdekel, ilyen lett:

http://www.tar.hu/tivadar68/Photo0034.jpg

http://www.tar.hu/tivadar68/Photo0035.jpg

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én még elég friss opel tul. vagyok, de sikerölt egy jó állapotú 97-es

1.7 td (isuzu) astrat vennem. Kicsit meg van ultetve, deaz elöző gazdája nem tett bele toronymervítött. :) Én szeretnék bele rakni de nem igazán van kedvem kiadni érte 25e forintot. :) Van nagyon jo lakatos ismerösöm és ugy gondolom hogy meg tudná csinálni töredékéért!

Tud nekem valaki segíteni, hogy hogy is kéne kinézni-e esetleg a méretekkel nagyon soket tudna segíteni.

Elöre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítség re lenne szükségem: A hétvégén felraktam az új alu kerekeimet Dezent T Yokohama r15 195/50 guminval.

A hátsó dobban műanyag betét van, és néha hallani hogy beleér a kerék a műanyag betétbe. Mit kezdjek vele?

Magasabb rugó?

Keményebb lengéscsillapító?

Megmelegítsem a betéteket, és próbáljam meg úgy kialakítani, hogy ne érjen a gumihoz?

Kiszedni nem szeretném, nem véletlen tettem bele.

Serintetek reális az hogy ezek a kerekek kb 20-30 km/h-t fognak az autón?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.