Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma megnezettem az autot a helyi szervizben es kiderult hogy hatul mindket oldalon a futomu szilentet cserelni kell.

Ez anyagarban aszontak 7-8000 HUF, es szerituk le kell szedni az egesz cumot hatul mert csak igy lehet cserelni, fel napi melo, munkadij 15000 HUF.

Ez mennyire korrekt szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ma megnezettem az autot a helyi szervizben es kiderult hogy hatul mindket oldalon a futomu szilentet cserelni kell.

Ez anyagarban aszontak 7-8000 HUF, es szerituk le kell szedni az egesz cumot hatul mert csak igy lehet cserelni, fel napi melo, munkadij 15000 HUF.

Ez mennyire korrekt szerintetek?

szerintem nagyon korrekt.

rettenetes szivás a hátsóhid szilentet cserélni Astra F-en.

Link to comment
Megosztás:

Haj Mindenkinek!

Vadiúj vagyok ezen a fórumon, a témát tekintve fogalmam nincs, hogy ez most kasznis vagy futómûves gáz, vagy egyszerûen Astra F feature.

Van egy másfél éve beszerzett Astra F Caravan 2.0 16V CDX ('95/'96) járgányom. 175/65 R14 téli gumikkal vettem. Balra húzott szegény, egy jobb gólyaláb-csere és a hozzá tartozó beállítás meghozta az egyenesfutás örömét. Mivel törött volt, mielôtt hozzám került, a szaki jelezte, hogy a jobb torony kicsit ferde (1-3 cm), de ha nem okoz komoly gumikopást, maradhat. Frankón kezelhetô lett az autó.

Nem bírván magammal, felszerelkeztem 2 napja némi alufelnivel (Hijoin 6.5x15) és gumikkal (195/55 R15, Dunlop SP Sport 01), azóta az autó arra megy, amerre akar... Megérzi a hosszanti bordákat mocskosmód és egyéb úthibákat is nagyon, plusz cseppet ismét balra húz... Újabb futómû-beállítás kell, esetleg próbáljam a jobb tornyot teljesen a helyére húzni, tuningoljak a futómûvön, stb.? Vagy éljek együtt a szélesebb gumi okozta hátrányokkal?

:?: :?: :?:

Köszi a segítséget elôre is, sorry a novella-hosszért...!

Gyurka

Link to comment
Megosztás:

Thx!

Katalógus szerint ez a gyári mérete, plusz láttam már másik hasonló

kivitelû tesóautón... Elférni elfér... Szép, meg minden, csak ne bóklászna... A guminyomás 2.2, talán visszaveszem 2.1-re, hátha... Zöldmezôs vagyok, nem tuningolnék agyba-fôbe, csak szeretnék egy normális, szép autót... :oops:

Link to comment
Megosztás:

vferi

A mai napig sir a szivem, h csak most láttam a hirdetésed :?

Na de ez már mindegy... szóval egy kérdésem lenne, mert féknagyjavitás elött állok. megütötte a szemem a hirdetésedben a köv: " E-H nagy (288mmX25mm) vágott fék(lassulás leírhatattlan!), "

Erröl tudnál bövebben irni? Hogy megy a dolog? csak nagyobb tárcsa, vagy vmi átalakítgatás is kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

vferi

A mai napig sir a szivem, h csak most láttam a hirdetésed :?

Na de ez már mindegy... szóval egy kérdésem lenne, mert féknagyjavitás elött állok. megütötte a szemem a hirdetésedben a köv: " E-H nagy (288mmX25mm) vágott fék(lassulás leírhatattlan!), "

Erröl tudnál bövebben irni? Hogy megy a dolog? csak nagyobb tárcsa, vagy vmi átalakítgatás is kell hozzá?

Hi!Én láttam a gépét, komplett calibra fékrdsz(tárcsa, betété, nyereg), ki van cserélve az agy is calibráéra (5csavaros)emg még ki tudja mi!

Link to comment
Megosztás:

Pizoman!

Azért ez nem ilyen egyszerű. A Vivaro fékrendszere teljesen más,

abban ne is gondolkodj. Tudtommal az Astrára az Opel fékek közül

az Omega 300-as fékje jó max. Az átalakítás során átfúrják a lyukakat

4*100-ra, de menet nélkül (nincs gyárilag sem menet!). Majd a középen

levő központosító lyukat kihegesztéssel szűkítik az Astra méretére.

Ezek után pedig már csak a hozzávaló nyergeket kell felrakni.

Olcsóbb megooldásnak!!

Link to comment
Megosztás:

Gyurka!

Széles gumi (főleg ha alacsony is) velejárója az izmos vezetés. :)

Pizoman!

Calibráé nem lehet a fék, mert azon a legnagyobb 284-es. A B Vectráé

a 288-as, az van fent Nálam is. Omega B féknyergekkel ami eredetileg

296-os tárcsához volt. :)

Link to comment
Megosztás:

....következő szettet a jövő 7 folyamán kell megvennem, akkor majd megnézem, ha gondolod :)....

Áááááááááá :) Ne légy már ilyen teeeeeeeeee :twisted: De nekem mindegy, ha nem ehhez a kocsihoz vettél betétet korábban + lusta vagy előtte megkérdezni, hogy mennyiért kapod meg a FDB584-ast, akkor vedd meg esetleg drágábban :)

Link to comment
Megosztás:

nah aszonta, hogy első csere 3500/oldal, hátsó meg 2000/oldal és fél nap

eddig ez a legjobb ajánlat.... :wink:

na holnap eltolom a szekeret abba a műhelybe, remélem könnyen kicserélik a cuccost (komplikációk nélkül), ja és haza tudok majd jönni ültetett autóval is... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.