Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Fék........nem tud vki ATE hátsó (használt) féknyergeket (nem összerohadt)-at jó áron?

Kicseréltem a hátsó fékbetétekek egész jó lett de nem megnyugtató a féknyergek állapota :D

Míg az első fékek működtek csak (bremi ,feri páros :) ) az is tuti volt.

Most viszont kezd egész jó lenni a kékhatás :D 80-nál kiprobáltam a satuféket (sajnos ABS közbeszólt de nem rossz)

Tényleg ABS-t kilehet iktatni vhogy? (biztositék kivétel vagy vmi?)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem egy olyan keredesem lenne hogy ugye bar a magyar utak a tökeletes minösegüknek köszönhetően, kivallóak a sportfutómü es a könnyüfém felni hasznalatahoz, az autot porig lehet ültetni hiszen akar pesten akar a videken nincs kátyú! :) viccet ferre teve. Ha odaverem az atomat egy szep negy nem jelölt katyuba mondjuk olyan uton ahol 50 a megengedett vegyuk azt betartottam es van fenykepem is a helyszínről akkor kihez es mivel fordulhatok egy uj futomüert?

Ha esetleg van valakinek tapasztalata (miert ne lenne hiszen jok az utjaink) es esetleg valami szivhzszolo kerelme a karpotlashoz annak a segítseget előre is köszönöm!!!

Opel Astra 1.7 td (isuzu) 4 ever

Link to comment
Megosztás:

És ha arrol lekestem mert ez mind vasarnap este törtent akkor mi kell szamlak a javitasrol meg fenykep a helyszirol arra mik az eselyek?

esélyeid: zéró :!:

menj arra megint és hívd ki őket.

ez nem tanács vagy 5let csupán mi is ezt tettük volna télen 3 alkalommal is :)

kell a jegyzőkönyv vagy mifene :idea:

Link to comment
Megosztás:

Hol szerezted be, kivel rakattad fel, es mennyi volt? :D

Halli!!

Nah kicsit el voltam tünve...

Szal.. Tárcsák 7440ft/db Láng Kft... betétek 8500 vagy 400 az initrade vagy kinél a 16ban a szlovák uton...

Egy szerelö csávóval(bár inkább ö) raktuk fel aki itt lakott a házban, és baráti árat kért érte...kb felét, mint amit egy mühelyben mondtak...

Nos ennyi.. :D

Link to comment
Megosztás:

Laci4!

Érezhető a változás?

Szerintem igen! Tekintettel arra is,hogy a balolali betéteim gyakorlatilag egyenlöek voltak a 0val.. sajna pont azt nem fényképeztem le.. kb 1.5mm volt még az anyag..volt ahol már látszott a fém :? :oops:

Nyikorogni eddig még nem nyikorgott..

Amit a trükökhöz még mondanék, ha vki nekiesne, le kell takaritani a tárcsákat!! gyárilag zsirosak!!

Fékhatás: Jöttünk hazafelé nyiregyröl... épp megelöznék egy kistehert...

Index ki, vissza három..odalép...kihuzod...erre ö is kirakja indexet... én (kb 3óra alvással) kapásból reflexböl satu.... a hátsó ülésen lévök, éreztem ahogy szépen elindulnak a nyakamba....lecsusztak az üllésröl :) :? 8) A totál fékhatást,majd ha egyedül leszek...de elég meggyözönek tünik... de nálam mondom az is számit, hogy szinte már nem volt fékem :? :? 8)

Link to comment
Megosztás:

Laci4 et kérdezd meg esetleg...vlmi hasonlo helyzetben ö is volt ha minden igaz...

jaja... nekem a Gumám ment szét, meg a telók lettek ráirva.

Mondjuk én pösti vok. Szal elöször is nekem mondjuk minden megvolt.(yardok,fénykép,tanuk) DE!!! nem kérték mindet!! sööt!

Az elsö, hogy ki kell deriteni kihez tartozik az adott útszakasz!! (nálunk hogy a kerületé, vagy az FKF-é e!! Ha kiderült akkor ahoz kell bemenni,felhivni, és elmondják mi a teendö..

Nálam mint kiderülült a közterületeseké volt a szakasz... (váci út)

Be kellett mennem egy irádájukba... ki kellett tölteni egy papírt kb. a következök voltak rajta:

Adataim..kocsi adatai...asszem.

Hol történt(utca, házszám, esetleg kmkö.. egy rajz a szituról... rövid leirás, hogy mi törpént)

mennyivel mentem(ajánlatos megnézni mennyivel lehet ott menni!!)

Illetve hogy van-e úthiba figy tábla.. ha vn sztem veszett fejsze..

nah aztán kellett két tanu.. de csak a nevük meg címük, tehát szinte bárkit irhatsz.. még aláírásuk se kellett.. (talán szem ig. szám. de asszem az se kellett)

Nah ezt le kellett adni. Aztán irány egy álltaluk meghatározott kárszakértö.. (már ha mozgásképes a kocsi, ha nem kimennek)

Az felméri a kárt...

Aztán megcsináltatod a kocsit... mindent számlára, szakvéleményezve(pl. csak cserével javitható)

Aztán várod, hogy az (esetemben) FKF elismerje, hogy igen, hibásak vagyunk, biztositó fizethet..

Be a biztositohoz és fizetnek.

a munkadijat elvileg teljesen téritik. az alkatréseket avultatva.. pl asszondja a gumid ami tönkrement 80%os volt, akkor az uj 80%át fizetik..

dióhélyban ennyi... ha még van kérdésed irj.. bár nálad lehet más a teendö :?

Link to comment
Megosztás:

....kapásból reflexböl satu.... a hátsó ülésen lévök, éreztem ahogy szépen elindulnak a nyakamba....lecsusztak az üllésröl :) :? 8) A totál fékhatást,majd ha egyedül leszek...de elég meggyözönek tünik....

Autóúton, 4 személy társaságában + telapakolt kocsival, általad megejtett satuzás, az alkalmas a totál fékhatás lemérésére :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szepen a segítseget. Jardoktol papírom nem lesz de a tanuk nem gaz. Sajna annyira nem rendezte meg a kocsit hogy szemmel eszrevehetö legyen de hú meg raz szerintem a felni kapott meg a fotúmmü. Majd kamuzok ahol lehet meg ellöadom hogy szegeny diak vagyok. Majd csak megesik a szívük rajtam. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szepen a segítseget. Jardoktol papírom nem lesz de a tanuk nem gaz. Sajna annyira nem rendezte meg a kocsit hogy szemmel eszrevehetö legyen de hú meg raz szerintem a felni kapott meg a fotúmmü. Majd kamuzok ahol lehet meg ellöadom hogy szegeny diak vagyok. Majd csak megesik a szívük rajtam. :)

Ha nem látszik futómüves. bevizsgál..szakvélemény... számla... és javitani amit kell..aztán elvben fizetnek ha fizetnek. De szerintem elsö lépésként kérdezd meg a helyi Önkörmányzati hivatalt..polgármesterit.. nem tom mi van ott, vagy hol van pontosan... arról, h hova tartozik az ut, mit kell tenned... stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehet F Astrára hátsó tárcsaféket szerelni.

Elég ha szerzek itthon v. külföldön hátsó tárcsafékes agyat + munkahengereket azt hiszem nagyobb Astrákon gyárilag az van, felteszem és már megy is, vagy komplett hátsó hidat kell cserélni(Vecta A), esetleg főfékhengert, fékerőelosztót. Az autóm kisturbós TD elöl hűtött duplatárcsa hátul dobfék, gyárilag 14" felni.

Köszi a segítséget! :idea:

Link to comment
Megosztás:

Jah, két megoldás is létezik:

- Csak a kerékagyat cseréled minden cuccával

- Teljes hidat

Mindkét esetben a kézifékkötéllel kell csak küzdeni, és új fékcsöveket

kell gyártatni (~600HUF), ami a gumicső betoldástól megy a nyeregig.

Viszont kombi esetében nem tudom van-e eltérés...

Link to comment
Megosztás:

Jah, két megoldás is létezik:

- Csak a kerékagyat cseréled minden cuccával

- Teljes hidat

Mindkét esetben a kézifékkötéllel kell csak küzdeni, és új fékcsöveket

kell gyártatni (~600HUF), ami a gumicső betoldástól megy a nyeregig.

Viszont kombi esetében nem tudom van-e eltérés...

Köszi a segítséget, de kicsit fejtsd ki, Astra GSI hátsó kerékagyakat kell keresnem vagy "széria" kocsikon is volt hátsó tárcsás darab?

Nekem úgy rémlik az ISUZU mocis TD-t négy tárcsával szerelték tárcsaméretben vannak eltérések?

A Vectra híd nagyobb beruházás, ha elérhető 50 papír körül mozog, vagy szétnézek a sógoréknál, ennek azonos a hátsó féke az Astrával?

A futómű kicsit szélesebb és más beállítású azt tudom. Lehet hogy az kéne az izmos kis stabilizátoraival :twisted: Bár a járgányom messze áll a versenyparipától :oops: kis TD 68paci :wink:

A fékcsöveket mindenhol lecserélem fémharisnyásra a fékfolyadékot pedig lassan aktuális cserélni lehet hogy kap DOT 5-öst.

A kézifékbowden nem hiszem hogy különösebb akadályt jelenthet a kerékagyaktól Caravanon kb egy méterre van :wink:

Bocsi a sok kérdésért megint.

Link to comment
Megosztás:

....Astra GSI hátsó kerékagyakat kell keresnem vagy "széria" kocsikon is volt hátsó tárcsás darab?....
Szerintem csak a GSI-ken van hátul is tárcsafék.

....A Vectra híd nagyobb beruházás, ha elérhető 50 papír körül mozog, vagy szétnézek a sógoréknál, ennek azonos a hátsó féke az Astrával?

Áhhh 10000-15000 Forintnál nehogy többet adjál érte.

Korábban, az index fórumán írt egy srác, akinek volt bontás alatt egy Vectra-ja, nem tudom, hogy van-e még neki afent említett alkatrészei :roll:

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom a TD-ken egyiken sem volt F szériában hátul tárcsa.

Viszont az 1.8-on Ákosnál azt láttam, de nemtom hogy gyárilag van-e

rajta. Ezen kívül csak a GSi-n. A Vectra "A" 2000i jelzésű modelljén

volt hátul tárcsa, ami jó Neked. Ez kicsivel nagyobb is (260), mint

az Astráké. A komplett híd tényleg sokkal meggyőzőbb stabilitást ad,

Nekem is így van megcsinálva. :wink:

De azt továbbra sem tudom, hogy kombinál lehetséges-e a hídcsere,

nincs-e valami máshogy megoldva...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.