Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Minden attól függ hogy mit szeretnél.Dobj fel képet a kocsidról úgy talán meg tuom mondani hogy mennyire lenne sok az az ültetés ami nekem van.Az biztos hogy a Lurdy mélygarázsba télen a váltóméretes gumival csak úgy tudok leállni hogy leér a kipufogó :D .Ez most elöl 50mm hátul a gyárihoz viszonyítva legalább 10centi :lol:

Hát kép még nincs, de 13"felnik 175/70 R13 gumi, a vas 10éves szerintem már kivannak a rugók (szóval neem az eredeti magasságra lökik fel) hátul van 1 supersprint ikercsöves kerekvégű hátsó kipuff. Amit észrevettem az az, hogy a dob nem a csöveknél a legalacsonyabb, hanem a "dob" részen, ahol az ikercsövek csatlakoznak.

Majd holnap csinálok képet róla. Egyenlőre még érdeklődés szintjén áll a dolog, de neem szeretnék eszetlenül költekezni ezért próbálnám az infókat begyűjteni. Gondoltam volna alá még első, hátsó + küszöb spoilert, de az is kb 60 fényezés nélkül :huh:

No majd idővel

Link to comment
Megosztás:

És milyen időközönként kell cserélni / megy tönkre?

Meddig bírja?

én 2003 ban amikor megvettem a kocsit le is cseréltem a 4 gatlot 4 konira 

no azota is tökéletes és ha keményre tekerem a vesekövem is kiesik :huh:

viszont ennek az ára olyan 31-34e ft /db .... 

szettben valocinü olcsobb de akkor is böven 100e felett vagy 

viszont egy ebay röl rendelt weitec az sokkal olcsobban kijön rugoval 1üt 

coupe a tied mennyi is volt ??

egyébként itt egy szett cabrio hoz

olyan 75e ft +szallitas nem vészes

4gatlo 4 rugo

http://cgi.ebay.de/WEITEC-ULTRA-GT-SPORTFA...emZ120059437837

Link to comment
Megosztás:

na avval nem kell foglakozni ... 

én nagyonsokmindent veszek ugy hogy ez van kiirva ..

neki tök mind1 hova postázza 

Hmm velem nem ez történt, egyszer rendelni szerettem volna egy tranyóhoz spoilert és ezt nem vettem figyelembe. A vége az lett, hogy majdnem letíltott az ebay :lol: Mire kimagyaráztam uhh eltelt két nap. Szóval óvatosan... :huh:

Link to comment
Megosztás:

A lengéscsillapítónak meg van egy meghatározott mozgástartománya ahol dolgozni tud, meg egy olyan munkapontja ahol/ami körül azzal a karakterisztikával tud dolgozni amire azt tervezték.

...

Valahol olvastam vagy csak valami ábrát láttam, hogy csak az ültetésből eredendő súlypontcsökkenéssel egészen minimális mértékben növelhető a kanyarsebesség.

Ez a fontos, hogy a lengéscsillapítónak megvan egy karakterisztikája, ami fix. Ha más rugót raksz mellé, eltolod az összhangot,

rossz lesz az összhang. Ezért nagyobb ültetéshez (>40m-t szoktak mondani) mindenképpen olyan gátló ajánlott, amit erre

terveztek.

Márkából Koni, Sachs, Kayaba <- érték/használhatóság/sportosság sorrendben

Lip és Monroe a nem ajánlott kategória, garanciát legtöbb esetben nem lehet érvényesíteni, hiába van rá,

és hamar tönkre szoktak menni.

Link to comment
Megosztás:

Ez a fontos, hogy a lengéscsillapítónak megvan egy karakterisztikája, ami fix. Ha más rugót raksz mellé, eltolod az összhangot,

rossz lesz az összhang. Ezért nagyobb ültetéshez (>40m-t szoktak mondani) mindenképpen olyan gátló ajánlott, amit erre

terveztek.

Márkából Koni, Sachs, Kayaba <- érték/használhatóság/sportosság sorrendben

Lip és Monroe a nem ajánlott kategória, garanciát legtöbb esetben nem lehet érvényesíteni, hiába van rá,

és hamar tönkre szoktak menni.

De jó, köszi, ezeket pláne nem értettem csak gondoltam, hogy az ültetésről szól. Én nem szeretném ültetni, csak hogy lehessen vele sportosan közlekedni biztonságosan, és persze, hogy ne kelljen évente műszakinál cseréltetni..

Link to comment
Megosztás:

De jó, köszi, ezeket pláne nem értettem csak gondoltam, hogy az ültetésről szól. Én nem szeretném ültetni, csak hogy lehessen vele sportosan közlekedni biztonságosan, és persze, hogy ne kelljen évente műszakinál cseréltetni..

akkor a witec szerintem neked jo lehet .. nem tul kemény és mindenhol el  lehet vele közlekedni 

viszont elöl van benne -30mm de az csak kinézetben fog mutatkozni a komfortosság megmarad ...

Link to comment
Megosztás:

akkor a witec szerintem neked jo lehet .. nem tul kemény és mindenhol el  lehet vele közlekedni 

viszont elöl van benne -30mm de az csak kinézetben fog mutatkozni a komfortosság megmarad ...

Jó hát azért nincs ellenemre ez a dolog :huh: Az ültetést csak és kizárólag esztétikai célokból valósítják meg?

Link to comment
Megosztás:

Jó hát azért nincs ellenemre ez a dolog :huh: Az ültetést csak és kizárólag esztétikai célokból valósítják meg?

hat 30mm nem tul sok hatassal van a kocsira de azért érezhetö hogy a sulypont ennyivel lejebb került 

vagyis nem csak esztétika .. de altalában ez a fö ok amiért megteszik 

Link to comment
Megosztás:

van itten egy licites Koni szett rugokkal

15ora van belöle és csak 121euron áll ez sem lehet rossz vétel

http://cgi.ebay.de/Opel-Sportfahrwerk-von-...emZ160193113299

Ja licit.. Hát az is csak az árjáknak szállít.. Azt írja, hogy új de eléggé gagyi a kép, és az eladó értékelése sem a legjobb. Ebayezgetünk-ebayezgetünk ilyen későn? :huh: Tényleg el lehet merülni benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja licit.. Hát az is csak az árjáknak szállít.. Azt írja, hogy új de eléggé gagyi a kép, és az eladó értékelése sem a legjobb. Ebayezgetünk-ebayezgetünk ilyen későn? :lol: Tényleg el lehet merülni benne :D

nem hiszem hogy eladoval gond lenne .. bar 4 negativ feedback je van 

de akkor tölem sem vennel semmit :D ? nekem 3  van ...  :huh:  http://feedback.ebay.de/sonique88

jah szoktam ebayezgetni egy kicsit :D a fél kocsim onna szarmazik :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.