Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

azt a régit se dobd el...

javítani nem lehet??

egy csavar rá kell hegeszteni azt mehet vissza :lol:

Úgy látom már hegesztve volt, sőt a másik oldali is. Nem nagy eresztés volt kicserélni csak a felső csavar elég szar helyen van, alig mozdult egy-két kattanást a krova. Na meg a vadi új gátlókat meg kellett köszörülni, mert fent szélesebbek voltak a bafogatásnál, mint a régi, és nem mentek be a helyükre. :lol: Aztán közben hangyabolyba feküdtem, és a fülemen mászkáltak befele. muszáj volt nyitva tartani a számat, mert amikor nem engedtem ki őket elkezdtek dörömbölni, és nem hallottam a zenét. Így meg a kosz potyogott bele a kasztniról és kaparta a torkomat. De más gond nem volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom már hegesztve volt, sőt a másik oldali is. Nem nagy eresztés volt kicserélni csak a felső csavar elég szar helyen van, alig mozdult egy-két kattanást a krova. Na meg a vadi új gátlókat meg kellett köszörülni, mert fent szélesebbek voltak a bafogatásnál, mint a régi, és nem mentek be a helyükre. :lol: Aztán közben hangyabolyba feküdtem, és a fülemen mászkáltak befele. Muszáj volt nyitva tartani a számat, mert amikor nem engedtem ki őket elkezdtek dörömbölni, és nem hallottam a zenét. Így meg a kosz potyogott bele a kasztniról és kaparta a torkomat. De más gond nem volt. :D

:D :lol: :D te tittta bolond vagy! ;) ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Egy pár kérdésem volna.

1. Az első stab rudat mennyire nehéz cserélni?

2. "A Vectra" tárcsás hídja gond nélkül alámegy az Astra alá, vagy kell valamit mókolni rajta?

Asszem hirtelen ennyi.

1. Le kell hozzá szedni a bölcsőt. Hátul legalábbis.

2. Alá megy, csak a fékerőszabályzóval kell mókolni.

Link to comment
Megosztás:

Egy pár kérdésem volna.

1. Az első stab rudat mennyire nehéz cserélni?

2. "A Vectra" tárcsás hídja gond nélkül alámegy az Astra alá, vagy kell valamit mókolni rajta?

Asszem hirtelen ennyi.

A stabrudat nem vészes, én csápossal felemeltem, bölcsőcsavarok hátul ki, és olajemelővel megtartottam a bölcsőt kicsit lógva. Így elég könnyen ki lehet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

A stabrudat nem vészes, én csápossal felemeltem, bölcsőcsavarok hátul ki, és olajemelővel megtartottam a bölcsőt kicsit lógva. Így elég könnyen ki lehet cserélni.

Így könnyűnek hangzik. :D

Beszéltem a Tesómmal és azt mondta, "Ráérünk még!". (Ez azt jelenti, hogy kb 1 évet kell várnom erre a hadműveletre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Így könnyűnek hangzik. :D

Beszéltem a Tesómmal és azt mondta, "Ráérünk még!". (Ez azt jelenti, hogy kb 1 évet kell várnom erre a hadműveletre :lol:

szerintem egyedül is megoldhatod :lol:

nem nagy dologról van szó, ahogy invi is írta.

a hátsó híd, az meg olyan, hogy látni kell egymás mellett a kettőt, és akkor látod mit kell áthegeszteni.

Link to comment
Megosztás:

Azért akinek se aknája,se krokija és szerszáma hozzá inkább óvatosan. :lol:

Akna van, krokiból van 2 is, szerszámok meg is vannak dögivel, csak sajna nem értek annyira az ilyen szerelésekhez. :D

Én úgy vagyok vele amihez nem értek ahhoz nem nyúlok! Pedig időm lenne rá.... :lol:

Azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Akna van, krokiból van 2 is, szerszámok meg is vannak dögivel, csak sajna nem értek annyira az ilyen szerelésekhez. :D

Én úgy vagyok vele amihez nem értek ahhoz nem nyúlok! Pedig időm lenne rá.... :lol:

Azért köszi!

be kéne segíteni báttyusnak, azt ellesnél párdolgot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Calibra féltengelyét be lehet rakni F Astrába? Mindkettőben C20XE moci és F20 váltó vanés ABS.

Valamint tudtok-e jó féltengely felújító műhelyt? Kb. mennyiből jön ki egy felújítás?

Köszi előre is.

Elvileg be lehet tenni,ha a féltengely fogak száma és a gólyalábban a fogak száma megegyezik.Féltengelyt nem újítanak fel,vagy bontóból jót,vagy újat boltból.

Link to comment
Megosztás:

..már majdnem elfelejtettem...

Gyerekek! Megtéptem a jobb első kereket és csak nagyon vad cibálás során adott némi hangot, olyan tompa kopogást fent a toronynál...most az a lengéscsillapitó valamilyen hibája vagy maga a toronycsapágy illetve annak a háza beteg? Mert egyébként, kormány tekergetésekkor nem ropog, nem nehezebb tekerni mint eddig - attól még lehet hogy nehezebben megy mint kellene, de nem próbáltam másikét még és ezen meg nem tűnt fel... A lengéscsillapitó a "házi próba" szerint jó, nem himbálódzik a kocsi. Bal oldalon is végigcsináltam a "tesztemet" - rángattam, cibáltam, nyomtam húztam.. - és ott semmi hang, a lengéscsillapitó ott is ugyanúgy megállitja a kocsit...

Na, mit kéne cserélni? <_<

Link to comment
Megosztás:

..már majdnem elfelejtettem...

Gyerekek! Megtéptem a jobb első kereket és csak nagyon vad cibálás során adott némi hangot, olyan tompa kopogást fent a toronynál...most az a lengéscsillapitó valamilyen hibája vagy maga a toronycsapágy illetve annak a háza beteg? Mert egyébként, kormány tekergetésekkor nem ropog, nem nehezebb tekerni mint eddig - attól még lehet hogy nehezebben megy mint kellene, de nem próbáltam másikét még és ezen meg nem tűnt fel... A lengéscsillapitó a "házi próba" szerint jó, nem himbálódzik a kocsi. Bal oldalon is végigcsináltam a "tesztemet" - rángattam, cibáltam, nyomtam húztam.. - és ott semmi hang, a lengéscsillapitó ott is ugyanúgy megállitja a kocsit...

Na, mit kéne cserélni? <_<

azt amit én mondtam megnézted már???

mert ha annyira rángatod, akkor már az is mozoghat.

Link to comment
Megosztás:

Tudtam, hogy vannak itt hozzáértők! :lol: <_< :lol: ...nekem elég a gyári is...mert nem szeretem hangosan hallgatni a zenét vezetés közben. :)

Nem kell annyit foglalkozni vele!Nekem évekig kopogott mind a két oldal nem kicsit. :lol: Műszakira cseréltem torony csapágyat meg gumiágyat /10 rugó a két oldalra :) ˛/oszt most jó

Link to comment
Megosztás:

Nem kell annyit foglalkozni vele!Nekem évekig kopogott mind a két oldal nem kicsit. :lol: Műszakira cseréltem torony csapágyat meg gumiágyat /10 rugó a két oldalra :lol: ˛/oszt most jó

Persze, tudom én, mindenki ezt mondja, :) ..de engem zavar...ha nem kell kopognia ne kopogjon! :) Van amikor a fekvőrendőrön vagy nagyobb úthibákon sem szólal meg, de van olyan is, hogy minden apró úthiba miatt is kopog...vagy pl. váltáskor a kuplung gyors felengedésekkor is koppan egyet. <_<

Link to comment
Megosztás:

Persze, tudom én, mindenki ezt mondja, :lol: ..de engem zavar...ha nem kell kopognia ne kopogjon! :) Van amikor a fekvőrendőrön vagy nagyobb úthibákon sem szólal meg, de van olyan is, hogy minden apró úthiba miatt is kopog...vagy pl. váltáskor a kuplung gyors felengedésekkor is koppan egyet. :)

őőőő, lehet hogy hülyeség, de nekem akkor koppant váltáskor, amikor elhagytam egy pár motortartó bakot. Nem az kopoghat neked? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.