Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt a részét passzolom.

De nem hiszem ez lenne, mert induláskor is csinálja ezt a kopogást.

Nekem is hasonló problémám van. Egy kopogó hang, mintha valami fel lenne lazulva. Csak elinduláskor, lassú tempónál hallani belülről, kívülről semmi. Aztán elhallgat és még gödröknél sem jön elő, csak a következő elinduláskor. Felemeltem az elejét, megrángattam az első kerekeket, a kormányművet, de semmi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló problémám van. Egy kopogó hang, mintha valami fel lenne lazulva. Csak elinduláskor, lassú tempónál hallani belülről, kívülről semmi. Aztán elhallgat és még gödröknél sem jön elő, csak a következő elinduláskor. Felemeltem az elejét, megrángattam az első kerekeket, a kormányművet, de semmi.

Sztem az inkább motortartó bak lessz.

Link to comment
Megosztás:

Sztem az inkább motortartó bak lessz.

Énnekem is gyanakodott a szerelő motortartó bakra, de aztán mégsem.

A szilentcsere után amikor visszavittem megmutatni az autót, még a gólyalábat mondta.

Emelőn rángatta, és mozgott is valahogy előre-hátra.

Kiderül az holnapután.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este elkeztük kicserélni a lengéscsillapítókat, meg a hátsó fékeket. Jobb oldali hátsó lengéscsillapító kicserélve baloldaliba alul beleszakadt a csavar... Az első lengéscsillapítókat hogy kell kicserélni? Ha valaki megosztaná, annak nagyon örülnék, mert hétfő reggel 8-ra vinnem kell az autót műszakira! Rugóösszehúzóm van.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este elkeztük kicserélni a lengéscsillapítókat, meg a hátsó fékeket. Jobb oldali hátsó lengéscsillapító kicserélve baloldaliba alul beleszakadt a csavar... Az első lengéscsillapítókat hogy kell kicserélni? Ha valaki megosztaná, annak nagyon örülnék, mert hétfő reggel 8-ra vinnem kell az autót műszakira! Rugóösszehúzóm van.

Rugó össze, a gólyaláb tetején levő anyát le, rugót, toronycsapágyat le, patronrögzítő anyát tekerd ki, patron ki. Össze fordítva. Alkatrészek sorrendjére figyelj.

Link to comment
Megosztás:

Rugó össze, a gólyaláb tetején levő anyát le, rugót, toronycsapágyat le, patronrögzítő anyát tekerd ki, patron ki. Össze fordítva. Alkatrészek sorrendjére figyelj.

Köszönöm a gyors választ! :rolleyes: Az az igazság, hogy tegnap este elkezdtük leszedni a bal elsőt, de nem akarta megadni magát. Lehet a -21 fok miatt volt! :blink: A rugót összehúztuk, a toronycsapágyat rögzítő 2 anyát leszedtem, de utána megállt a tudomány. A toronycsapágy közepén lévő anyát nem tudtuk lecsavarni, mert forog a lengéscsillapítóval együtt... A patronrögzítő anyát próbáltuk kitekerni, de bele van rohadva. Nagyon úgy tűnik, hogy ezek még a gyári lengéscsillapítók...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ! :rolleyes: Az az igazság, hogy tegnap este elkezdtük leszedni a bal elsőt, de nem akarta megadni magát. Lehet a -21 fok miatt volt! :blink: A rugót összehúztuk, a toronycsapágyat rögzítő 2 anyát leszedtem, de utána megállt a tudomány. A toronycsapágy közepén lévő anyát nem tudtuk lecsavarni, mert forog a lengéscsillapítóval együtt... A patronrögzítő anyát próbáltuk kitekerni, de bele van rohadva. Nagyon úgy tűnik, hogy ezek még a gyári lengéscsillapítók...

Az bele van ragasztva, csavarrögzítővel.

Link to comment
Megosztás:

Az bele van ragasztva, csavarrögzítővel.

Karcsi, nincs valami szabály az összerakásnál, hogy minek hogyan kell állnia a gólyalábban? Mert valaki mintha korábban írt volna ilyesmit, hogy nem mindegy, hogy valami anya, vagy alátét hogyan áll, mert nem lesz jó a kerékdőlés. Pl. nekem is lehet ezzel van gondom, a bal első kerék több, mint 3 fokot dől befelé, miközben max. 1.5 lehetne a dőlés, és ezért eszi a gumi belső felét.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ! :rolleyes: Az az igazság, hogy tegnap este elkezdtük leszedni a bal elsőt, de nem akarta megadni magát. Lehet a -21 fok miatt volt! :lol: A rugót összehúztuk, a toronycsapágyat rögzítő 2 anyát leszedtem, de utána megállt a tudomány. A toronycsapágy közepén lévő anyát nem tudtuk lecsavarni, mert forog a lengéscsillapítóval együtt... A patronrögzítő anyát próbáltuk kitekerni, de bele van rohadva. Nagyon úgy tűnik, hogy ezek még a gyári lengéscsillapítók...

Az bele van ragasztva, csavarrögzítővel.

Szokták adni az új patronrögzítő anyát is az új leg.csill.-val együtt. Ezért nyugodtan lehet barbárkodni is az ilyen esetben. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Utolsó kérdés! :lol: A lengéscsillapítót azt felfelé kell kihúzni, vagy oldalról kell cserélni. (ehez frankón nem értek, csal a copást akarom elkerülni, azért kérdem ezeket) :rolleyes:

most ez mi vagy hogy vagy micsoda?

:blink:

kiveszed az egész gólyalábat, és úgy kell kiszedni, nem a kocsiban.

kormánygömbfejet le kell venni, meg a talpast is illetve a féltengelyt ki kell húzni az agyból, és a féknyerget se árt lekötni.

Link to comment
Megosztás:

Karcsi, nincs valami szabály az összerakásnál, hogy minek hogyan kell állnia a gólyalábban? Mert valaki mintha korábban írt volna ilyesmit, hogy nem mindegy, hogy valami anya, vagy alátét hogyan áll, mert nem lesz jó a kerékdőlés. Pl. nekem is lehet ezzel van gondom, a bal első kerék több, mint 3 fokot dől befelé, miközben max. 1.5 lehetne a dőlés, és ezért eszi a gumi belső felét.

De, meg kell figyelni, hogy a rugó tetejére illeszkedő porsapkán van egy felöntés. A baloson hátrafelé, a jobboson előre nézzen. Ha jól emlékszem.

most ez mi vagy hogy vagy micsoda?

:blink:

kiveszed az egész gólyalábat, és úgy kell kiszedni, nem a kocsiban.

kormánygömbfejet le kell venni, meg a talpast is illetve a féltengelyt ki kell húzni az agyból, és a féknyerget se árt lekötni.

Utolsó kérdés! :lol: A lengéscsillapítót azt felfelé kell kihúzni, vagy oldalról kell cserélni. (ehez frankón nem értek, csal a copást akarom elkerülni, azért kérdem ezeket) :rolleyes:

Az alap, hogy ki kell venni a gólyalábat. Azt hittem így is gondoltátok.

Link to comment
Megosztás:

De, meg kell figyelni, hogy a rugó tetejére illeszkedő porsapkán van egy felöntés. A baloson hátrafelé, a jobboson előre nézzen. Ha jól emlékszem.

Az alap, hogy ki kell venni a gólyalábat. Azt hittem így is gondoltátok.

én úgy, vagy csak azért idézted az enyémet is, hogy miket kell levenni? ,)

ez aporsapis dolog eléggé fontos, bele kellene tenni a gyíkba valamilyen formában....

Link to comment
Megosztás:

Azért. :rolleyes:

Futómű, és fék alkatrészt sztem csak újat. De Te tudod. :blink:

lengéscsillapítóból már csak azért is, mert azt ránézéssel nem tudod megállapítani, hogy jó e :lol:

se a darab vasat kivéve szinte mindennel így van, ha eg bevizsgáltatod, akkor vehetsz ujjat is ;)

menetek tönkrerohadásáról még nem is beszéltünk :D

Link to comment
Megosztás:

és lengéscsillapítókat is eleve párban kell cserélni... :rolleyes:

a bontós meg levesz neked 2 egyformának tűnő darabot és viheted haza, aztán meg jönnek a meglepetések, hogy azok sem jók....

inkább újat szerintem is, ahogy a többiek is mondták!!

én is felújítottam fullra a futóművet ( lengés csillapítók, rugók, silentek, kormányösszekötők, féltengely csuklók...) azóta tökéletesen műxik minde!

Ha magadnak akarod megtartani a vasat érdemes áldozni rá... emlékszem múlt télen elég érdekes volt az úttartása... most meg ilyen havon is álom menni vele... :blink:

Tudjuk, hogy drágább az új cucc, de hidd el ha 2x kell vegyél bontottat, akkor ugyan ott vagy, mintha vettél volna egyből újat.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

most ez mi vagy hogy vagy micsoda?

:lol:

kiveszed az egész gólyalábat, és úgy kell kiszedni, nem a kocsiban.

kormánygömbfejet le kell venni, meg a talpast is illetve a féltengelyt ki kell húzni az agyból, és a féknyerget se árt lekötni.

Az alap, hogy ki kell venni a gólyalábat. Azt hittem így is gondoltátok.

Megoldva. Kiszedtük a gólyalábat... Még a gyári lengéscsillapítók voltak benne... :rolleyes: Jobb oldali alsó gömbtámaszt cserélni kell, mert kivan. Az is gyári még... Furcsa az autó, hogy nem himbilumbizik, mint egy csónak! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Megoldva. Kiszedtük a gólyalábat... Még a gyári lengéscsillapítók voltak benne... :rolleyes: Jobb oldali alsó gömbtámaszt cserélni kell, mert kivan. Az is gyári még... Furcsa az autó, hogy nem himbilumbizik, mint egy csónak! :blink:

ezen nem kell meglepődni,a gyáriak sokáig bírják, de ahogy Gabi is monda, más az, hogy műszakira jó, meg az úton is jó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek! Hátha találkoztatok már hasonló problémával.

Nemrégen, a havas hétvégén megcsúsztam és lepadkáztam a jobb első kereket. Annyira, hogy a felnit cserélnem kell. Akkor nem is vettem észre semmi mást akocsin. Nem húzott el, nem ütött. Aztán az ünnepekre hazautazva hallottam valami kopogást a jobb első kerék felől. Otthon két autószerelőnek mutattam és egyik sem tudta megmondani a konkrét hibát. Amit mindketten felfedeztek, hogy a hátsó szilentet ki kellene cserélni. EGyébként óvatosan használva a kocsit észrevettem, hogy lassú menetben inkább nyikorgást hallok a jobb első kerék felől és csak gyorsabb menetben válik kopogássá vagy amikor bal kanyarokban a jobb oldali kerék van terhelve.

Szerintetek? Lengéscsillapító? Toronycsapágy? Mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek! Hátha találkoztatok már hasonló problémával.

Nemrégen, a havas hétvégén megcsúsztam és lepadkáztam a jobb első kereket. Annyira, hogy a felnit cserélnem kell. Akkor nem is vettem észre semmi mást akocsin. Nem húzott el, nem ütött. Aztán az ünnepekre hazautazva hallottam valami kopogást a jobb első kerék felől. Otthon két autószerelőnek mutattam és egyik sem tudta megmondani a konkrét hibát. Amit mindketten felfedeztek, hogy a hátsó szilentet ki kellene cserélni. EGyébként óvatosan használva a kocsit észrevettem, hogy lassú menetben inkább nyikorgást hallok a jobb első kerék felől és csak gyorsabb menetben válik kopogássá vagy amikor bal kanyarokban a jobb oldali kerék van terhelve.

Szerintetek? Lengéscsillapító? Toronycsapágy? Mi lehet?

Toronycsapágy inkább akkor szól, ha állóhelyzetben teljesen kitekered a kormány, és akkor is nem nyiszog, hanem ropog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek! Hátha találkoztatok már hasonló problémával.

Nemrégen, a havas hétvégén megcsúsztam és lepadkáztam a jobb első kereket. Annyira, hogy a felnit cserélnem kell. Akkor nem is vettem észre semmi mást akocsin. Nem húzott el, nem ütött. Aztán az ünnepekre hazautazva hallottam valami kopogást a jobb első kerék felől. Otthon két autószerelőnek mutattam és egyik sem tudta megmondani a konkrét hibát. Amit mindketten felfedeztek, hogy a hátsó szilentet ki kellene cserélni. EGyébként óvatosan használva a kocsit észrevettem, hogy lassú menetben inkább nyikorgást hallok a jobb első kerék felől és csak gyorsabb menetben válik kopogássá vagy amikor bal kanyarokban a jobb oldali kerék van terhelve.

Szerintetek? Lengéscsillapító? Toronycsapágy? Mi lehet?

Féltengely megúszta ?

Link to comment
Megosztás:

Én nem néztem, de mondom két autószerelő igen. Az egyikben különösen bízok, nem hiszem, hogy ezt felejtette volna el megnézni. DE nem zárom ki teljesen!

Nyiszogást válthat ki az is ha kissé elhajlik valami és a gumiszilent másként kapja a terhelést mint addig. És nem kell szemmel is látható deformálodásnak lennie.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.