Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Ma vásároltam 2db első gázos lengéscsillapítót, amit remélhetőleg hamarosan be is fogok építeni! Ha ez meg van akkor szeretném növelni az autó kanyar stabilitását erősebb stabilizátorral! Bontottan szeretnék venni GSI-ét, csak arra lennék kíváncsi hogy mennyire bonyolult be tenni a sima astrába? Kell-e hozzá plusz alkatrész vagy azzal a gömfejjel össze lehet rakni ami most fogja fel a lengőkarhoz? Aki csinált már ilyet, várom a szerelési útmutatót! :lol: Illetve további javaslatokat!

Szia! Én 22mm-es GSi stabilizátorrudat szereltem be, de Calibrából lehet szerezni 24-eset is.

Beszerelés nem bonyolult, viszont akna nem elég hozzá, csápos emelő kell, mert másképp nincs elegendő hely a ki és behelyezésnél, ekkor ugyanis kicsit játszani kell vele. Beszereléskor a bölcsőt érdemes hátul leengedni, így könnyebben végre lehet hajtani a műveletet.

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok stabilkar ide -oda ha asujpont nem kerűl lejebb akkor sokat nem ér szerintem ,a GSi alap ból lejebb van az uthoz memég 1-2kűyű ezért GSi .Még anyit tennék hozzá ,hogy nekem bevált anémi űltetés meg anagy kerék 195/50,15 . :lol:

Ne haragudj, de kicserélted már a stabilizátort? Ha nem, akkor nem hinném, hogy tapasztalat nélkül kellene másoknak tanácsokat adogatni.

Én cseréltem, és igencsak érezhető a hatása, nagyobb a kanyarstabilitás, kisebb az oldaldőlés.

Link to comment
Megosztás:

Akár tőled, de ha nézted a másik képet akkor az is érdekelne de szerintem az enyém nem olyan vagy csak nem olyan csilli villi!

Nekem a caravanba gyárilag bent volt a belső stabrúd amiről a képeket linkeltem, úgy tudom, hogy az 5-ajtósban, és a sedanban nincs, de fél perc amig aláhasalsz, és kideríted. A külső stabrúd (a linklet képen piros)kizárt dolognak tartom, hogy rajta lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a caravanba gyárilag bent volt a belső stabrúd amiről a képeket linkeltem, úgy tudom, hogy az 5-ajtósban, és a sedanban nincs, de fél perc amig aláhasalsz, és kideríted. A külső stabrúd (a linklet képen piros)kizárt dolognak tartom, hogy rajta lenne.

Rosszul tudod. Az enyémben is volt gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Holnap le ellenőrzöm. De akkor elől nem kell cserélni stab rudat? Vagy ott nincs is?

Elöl biztosan van stabrúd. A gyári nekem 16mm-es volt.

Írok egy kis plusz infót: az autók nagy részénél alkalmaznak kanyarstabilizátorokat. Van egy íratlan szabálya annak, mikor alkalmazzuk: ha bizonyos körülmények közt a karosszéria oldaldőlése nagyobb mint 6 fok, akkor szokás ezt a kiegészítőt beépíteni. De mint mondtam, az autók nagyon nagy részében megtalálható.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ti mint tapasztalt astra-sok az első futóművem felől ütemesen búgó hang jön folyamatosan. Azt mondták ismerősök, hogy kerékcsapágy!! Ti ezt jobban tudjátok bizti! Ha tényleg az akkor mennyibe kerülhet egy csere?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.