Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ne viccelj már, az a 15 kg semmi. A 120-as skodámon sem éreztem meg amikor felrakták rá. Még az üres utánfutót sem nagyon vettem észre vele.Persze másvolt megpakolva. :D

De az a horog semmit nem jelent. Más ott a gond. Amugy azt írtad X14NZ? Nem C14NZ? Nem mindegy.

Dehogy nem. Jaj bocsi, az X-esnek műanyag a szelepdeklije. :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrégiben rugótörés volt az autó jobb elején, és a rugócsere óta feltűnt hogy mintha nem állna vízszintesen az autó eleje. Ma megvizsgáltam a kicserélt rugót, színjelölést nem, csak egy Calibra feliratot találtam rajta, bontós stílusban ráfirkálva.

Tudomásom szerint a GSi-hez legalább háromféle gyári rugó létezett, az enyém bal elejében (1996-os kiadás, légkondi nélküli) emlékeim szerint egy lila csíkkal jelölt rugó van. Calibra rugó lehet ezzel kompatibilis?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrégiben rugótörés volt az autó jobb elején, és a rugócsere óta feltűnt hogy mintha nem állna vízszintesen az autó eleje. Ma megvizsgáltam a kicserélt rugót, színjelölést nem, csak egy Calibra feliratot találtam rajta, bontós stílusban ráfirkálva.

Tudomásom szerint a GSi-hez legalább háromféle gyári rugó létezett, az enyém bal elejében (1996-os kiadás, légkondi nélküli) emlékeim szerint egy lila csíkkal jelölt rugó van. Calibra rugó lehet ezzel kompatibilis?

Vectra/calibra rugók magasabbak mint az astra rugói.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrégiben rugótörés volt az autó jobb elején, és a rugócsere óta feltűnt hogy mintha nem állna vízszintesen az autó eleje. Ma megvizsgáltam a kicserélt rugót, színjelölést nem, csak egy Calibra feliratot találtam rajta, bontós stílusban ráfirkálva.

Tudomásom szerint a GSi-hez legalább háromféle gyári rugó létezett, az enyém bal elejében (1996-os kiadás, légkondi nélküli) emlékeim szerint egy lila csíkkal jelölt rugó van. Calibra rugó lehet ezzel kompatibilis?

Az ilyet párban szokás cserélni, egy autóból a kettőt. Akkor nem gáz a kis eltérés, mert egyforma mindkét oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Vectra/calibra rugók magasabbak mint az astra rugói.

Köszi. Holnap jelzek is a szerviznek. Az egyik általatok (opelklub) is ismert és elismert helyen csinálták, én úgy vagyok vele hogy csak az nem hibázik aki nem dolgozik, eddig mindig jó fejek voltak és hibátlanul dolgoztak.

Link to comment
Megosztás:

Az ilyet párban szokás cserélni, egy autóból a kettőt. Akkor nem gáz a kis eltérés, mert egyforma mindkét oldalon.

Igen, én gondoltam is rá hogy cseréljék ki mindkettőt, aztán meggyőztem magam hogy minek azt, öt éve mikor a bal oldalon törött el a rugó, és volt egy tartalék a padláson, betették és tökéletes lett. Hát most nem jött össze.

Link to comment
Megosztás:

Melyik szervíz volt ez? :)

PÜ ment.

-------------------

Beszéltem ma velük, azt mondták hogy a rugónak amit betettek ugyanaz a vastagsága és a hossza mint ami benne volt, a színkódban pedig átfedések vannak. Én ennyire nem vagyok szaki, de szvsz ettől még lehetséges hogy kevesebbet megy össze, és nemcsak a kora miatt.

Nem akarok senkit megsérteni, de ezért szeretem én vinni az anyagot a szervizbe, ott aztán ha nem passzol, akkor csak én lehetek a balf...., de ilyen még nem fordult elő.

Asszem keresek egy pár rugót, ha sikerül találni valami normálisat...

Link to comment
Megosztás:

PÜ ment.

-------------------

Beszéltem ma velük, azt mondták hogy a rugónak amit betettek ugyanaz a vastagsága és a hossza mint ami benne volt, a színkódban pedig átfedések vannak. Én ennyire nem vagyok szaki, de szvsz ettől még lehetséges hogy kevesebbet megy össze, és nemcsak a kora miatt.

Nem akarok senkit megsérteni, de ezért szeretem én vinni az anyagot a szervizbe, ott aztán ha nem passzol, akkor csak én lehetek a balf...., de ilyen még nem fordult elő.

Asszem keresek egy pár rugót, ha sikerül találni valami normálisat...

Én most cserélem a hátsó rugókat, Kayaba rugókra.ajánlom Neked is,szerintem tuti cucc,s az ára is nagyon versenyképes.

Lángnál be tudod szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, hogy új pár rugó kerül alá, valóban, a tippet köszönöm.

Csak nem hagy nyugodni a kérdés, hogy szerintetek elég az ha rugócserénél megnézik a régi cucc magasságát és vastagságát, vagy az egyes típusoknál akár pl. az anyaggal is variáltak? Egy barátom utánanézett és cikkszám alapján a computer nem hozott neki semmilyen Calibra rugót sem Astra GSi-hez.

Mint ahogy írtátok is, hogy a Calibra rugók magasabbak.

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapitó cserénél milyen alkatrészek kellenek?lengéscsiilapitó,porvédő,ütköző... vagy miket érdemes kicserélni ha az ember elszánja magát a cserélésükre?

Első, vagy hátsó? Én hátul csak a lengéscsillapítót cseréltem. Más ott nem játszik. Nincs se ütköző, se porvédő.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó sima úgy, kiszed-berak játék, az elsőhöz ha jól tudom rugóösszehúzó kell. Mi bajod velük, hajókázik a kasztni?

Csak egy cseppett... :)

Kuka!!A jobb hátsó még elmegy de a 2 első az...

Tartok tőle h még eredeti... a talpasok azok voltak...vagyis a bal az még mindig, annak semmi baja! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.