Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello Mindenki!

Na ma volt bal első stabilizátor cserélve a kocsiba...bár nem is tudtam h nem jó...srác kérdezte h nem zörgött e az eleje, mondom néha igen, de megszoktam :) ... Na nem is ez a lényeg, hanem hogy hazafele egy balos derékszögű kanyarban nyekkent olyat a bal első felfüggesztésnél valami, hogy azt hittem kiesik a helyéről....majd késöbb egy enyhébb jobbosban újra (gondolom akkor ment a helyére) Pedig azt a balos derékszögűt nem is úgy vettem mint ahogy szoktam, hanem finomabban :D

Meglökködtem a kereket álló helyzetben de semmi...de azért holnap megnézetem mi volt ez.

Nana. Nekem is cserélni kell a kutyacsontokat, mert a jobbosnak kiszakadt a porvédője, a balos meg olyan rendellenes helyzetben áll, hogy az már fáj. Kopog is az ejeje, ha olyan kedve van :)

Link to comment
Megosztás:

Ha jol emlékszem akkor pölö a caravan lengéscsillapítói felül szemes alul meg csapos megoldásuak. A ferde hátué meg alul felül szemes megoldás. Szerintem még a caravan hidja erösebb is mint a ferdehátué. Aztán vagy igazam van vagy nem :)

Caravan - felül szem,alul csap

Ferdehátú - felül csap,alul szem

A caravan lengéscsillapítója szöget zár be a függőlegeshez viszonyítva,ha jól emléxem.

Tehát nem csereszabatosak.

Link to comment
Megosztás:

Kb 30 kmert bírt :) Na de nekem kell holnap a kocsi szóval ha előtte elmentem a töröttel 400Kmt akkor ez is kibir 60at így :)

Biztos vagy benne? Én nem rég cseréltettem első stabrudat, egy Gsi-é ment bele, és érezhetően változott a futómű tőle.

Ha ez kitörik a helyéről akkor el tudom képzelni milyen bizonytalan, instabil lesz az egész. Én ilyennel nem indulnék el, legfeljebb a legközelebbi szervizbe. :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy benne? Én nem rég cseréltettem első stabrudat, egy Gsi-é ment bele, és érezhetően változott a futómű tőle.

Ha ez kitörik a helyéről akkor el tudom képzelni milyen bizonytalan, instabil lesz az egész. Én ilyennel nem indulnék el, legfeljebb a legközelebbi szervizbe. :)

Nem olyan vészes a dolog,ellehet vele menni sokat,ha nem forszírozza kanyarban.

Nekem pl a dízelben nem is volt stabrúd.

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy benne? Én nem rég cseréltettem első stabrudat, egy Gsi-é ment bele, és érezhetően változott a futómű tőle.

Ha ez kitörik a helyéről akkor el tudom képzelni milyen bizonytalan, instabil lesz az egész. Én ilyennel nem indulnék el, legfeljebb a legközelebbi szervizbe. :)

Hát nem tudom...mondom én töröttel mentem már ki tudja mióta....nem tűnt fel hogy instabil lenne.

Újat vettél bele? Mennyibe fájt? Ez új volt, de akkor valami gagyi.

Link to comment
Megosztás:

Kb mennyibe fáj? Unixnál lehet gondolom kapni...

És akkor már párba kéne cserélni?

Szerk.: Esetleg ebben is van ajánlott "márka"? GM?

Nem kell ezt párban cserélni. Nem fékbetét. De nem kell tulparázni. Észre sem veszed normál használatnál, csak hogy kopog.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ezt párban cserélni. Nem fékbetét. De nem kell tulparázni. Észre sem veszed normál használatnál, csak hogy kopog.

Tudom, nem is vettem észre, csak azt hogy néha zörgött, de semmi egyéb. De azért szégyen hogy ennyit bír egy alkatrész :) Nem tudom milyen került bele, szerelő vette.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom...mondom én töröttel mentem már ki tudja mióta....nem tűnt fel hogy instabil lenne.

Újat vettél bele? Mennyibe fájt? Ez új volt, de akkor valami gagyi.

Nem fájt semmibe mert bartereztem. :) :D Egyébként lehet, h nem ugyanarról beszélünk, mert amire én gondolok abból nincs bal meg jobb. Hacsak nem a két végén a rögzítő csapok. A stabrúd az egy nagy görbített vas, ami keresztben átéri a futóművet. Nem? Na én azt cseréltem. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem fájt semmibe mert bartereztem. :) :D Egyébként lehet, h nem ugyanarról beszélünk, mert amire én gondolok abból nincs bal meg jobb. Hacsak nem a két végén a rögzítő csapok. A stabrúd az egy nagy görbített vas, ami keresztben átéri a futóművet. Nem? Na én azt cseréltem. :)

Mi a végén lévő "kutyacsontról" beszélünk.

Link to comment
Megosztás:

Nem fájt semmibe mert bartereztem. :) :D Egyébként lehet, h nem ugyanarról beszélünk, mert amire én gondolok abból nincs bal meg jobb. Hacsak nem a két végén a rögzítő csapok. A stabrúd az egy nagy görbített vas, ami keresztben átéri a futóművet. Nem? Na én azt cseréltem. :)

Jó hát nézd el nekem :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.