Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hali! Kormányműved valószinűleg elkopott... Holtjáték mikor áll az autó? 1.7D nél gyakori..nagyobb tömeg no servo..

A korm.összekötő meg gömbfej elég sokat birnak és valszinű a gumis is észre vette volna.. a trapézömbfejet is..

Szerelőt keress fel aztán futóművest..bontott csere nem veszélyes, felújított se..

BY

Link to comment
Megosztás:

Hali! Kormányműved valószinűleg elkopott... Holtjáték mikor áll az autó? 1.7D nél gyakori..nagyobb tömeg no servo..

A korm.összekötő meg gömbfej elég sokat birnak és valszinű a gumis is észre vette volna.. a trapézömbfejet is..

Szerelőt keress fel aztán futóművest..bontott csere nem veszélyes, felújított se..

BY

:o Kinek is válaszoltál?

Link to comment
Megosztás:

Akkor lesz neked egy ilyen. :D :)

A sima féltengelyre nem tudod felrakni. Nem egyszerűbb venni bontott féltengelyt? Amugy meg én nem kisérleteznék utólag betenni ABS-t . A fékkel nem játszanék. :o

nNa jó ha szigoruan veszed, akkor a hátsó tárcsafék, elől nagyobb, vagy hűtött beépítése mind a fékkel történő "játszás" vagy ha valaki nekiáll otthon féket szerelni. Azon van a hangsúly, tudja-e mit csinál meg a végén sajnálja-e azt a párezret legalább egy fékhatásmérésre. Az más kérdés, hogy van amivel már nem éri meg foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Ma tűnt fel, hogy lassan egy hete nem tűnt fel, hogy a 100-110 körüli remegésem eltűnt. A múlthéten volt téliesítés kerékileg, akkor ki lett centírozva, de az sokat nem dobott rajta. A múltkori gömbfejcserés, futóműállítós dolog viszont annál többet. Szinte már sínautó :o

Link to comment
Megosztás:

Ma tűnt fel, hogy lassan egy hete nem tűnt fel, hogy a 100-110 körüli remegésem eltűnt. A múlthéten volt téliesítés kerékileg, akkor ki lett centírozva, de az sokat nem dobott rajta. A múltkori gömbfejcserés, futóműállítós dolog viszont annál többet. Szinte már sínautó :o

Jó neked! Én a hétvégén cseréltettem az évszaknak megfelelő gumikra, és szomorúan állapítottuk meg a gumis cimbivel, hogy nyáron elvégzett futóműállításom nem sikerült tökéletesre, mert (a szír új) gumikat továbbra is rágja.

Link to comment
Megosztás:

nNa jó ha szigoruan veszed, akkor a hátsó tárcsafék, elől nagyobb, vagy hűtött beépítése mind a fékkel történő "játszás" vagy ha valaki nekiáll otthon féket szerelni. Azon van a hangsúly, tudja-e mit csinál meg a végén sajnálja-e azt a párezret legalább egy fékhatásmérésre. Az más kérdés, hogy van amivel már nem éri meg foglalkozni.

Azért egy ABS kocka beépítése nem egyenlő egy féknyereg cserével. :o

Link to comment
Megosztás:

nNa jó ha szigoruan veszed, akkor a hátsó tárcsafék, elől nagyobb, vagy hűtött beépítése mind a fékkel történő "játszás" vagy ha valaki nekiáll otthon féket szerelni. Azon van a hangsúly, tudja-e mit csinál meg a végén sajnálja-e azt a párezret legalább egy fékhatásmérésre. Az más kérdés, hogy van amivel már nem éri meg foglalkozni.

Ha szigorúan veszem tudod miből tart egy hátsó tárcsafék beépítés? 4 csavar + a fékcső. :o A kézifékkötél már csak részletkérdés.

Elöl szintén zenész.....egy titka van.....tudd hova kell nyúlni. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért egy ABS kocka beépítése nem egyenlő egy féknyereg cserével. :D

Nem tudom, én csak fejben szerelek. :)

Ha szigorúan veszem tudod miből tart egy hátsó tárcsafék beépítés? 4 csavar + a fékcső. :) A kézifékkötél már csak részletkérdés.

Elöl szintén zenész.....egy titka van.....tudd hova kell nyúlni. :(

Ez a lényege mindennek. :o

Link to comment
Megosztás:

nNa jó ha szigoruan veszed, akkor a hátsó tárcsafék, elől nagyobb, vagy hűtött beépítése mind a fékkel történő "játszás" vagy ha valaki nekiáll otthon féket szerelni. Azon van a hangsúly, tudja-e mit csinál meg a végén sajnálja-e azt a párezret legalább egy fékhatásmérésre. Az más kérdés, hogy van amivel már nem éri meg foglalkozni.

mert mivel nem éri meg foglalkozni?Az ABSt meg azért rakom bele mert itt van az egész szett mindenestől csak még féltengüt kel kerítenem és mehet a szerlés és a fékhatásmérés padon azért én sem játszok a saját ÉS mások életével!

Link to comment
Megosztás:

Ma tűnt fel, hogy lassan egy hete nem tűnt fel, hogy a 100-110 körüli remegésem eltűnt. A múlthéten volt téliesítés kerékileg, akkor ki lett centírozva, de az sokat nem dobott rajta. A múltkori gömbfejcserés, futóműállítós dolog viszont annál többet. Szinte már sínautó :o

A tárolásra vonatkozó ajánlat még érvényes...

Link to comment
Megosztás:

A tárolásra vonatkozó ajánlat még érvényes...

Köszi szépen, nem tudom mikor megyünk, addig meg remekül berámoltam a céghez :o (remekül elrejtettem őket egy vezetőülés alá :D :) ) Fater ránézett a 2 méteres kupacra, utána rám, hogy ezt most komolyan gondoltam -e, aztán legyintett, és azóta nem beszél róla :) :( :(

Link to comment
Megosztás:

mert mivel nem éri meg foglalkozni?Az ABSt meg azért rakom bele mert itt van az egész szett mindenestől csak még féltengüt kel kerítenem és mehet a szerlés és a fékhatásmérés padon azért én sem játszok a saját ÉS mások életével!

Ez csak az én véleményem, én nem állok neki, mert szerintem nem ér annyit, de ettől még más, pölö akár Te láthat benne lehetőséget. :o Az meg kifeljezetten dícséetes, hogy a biztonságot tartod szem előtt, és nem a motort, zenét, stb tuningolod az egekbe. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez csak az én véleményem, én nem állok neki, mert szerintem nem ér annyit, de ettől még más, pölö akár Te láthat benne lehetőséget. :o Az meg kifeljezetten dícséetes, hogy a biztonságot tartod szem előtt, és nem a motort, zenét, stb tuningolod az egekbe. :D

Müszakis tavaszal lesz adig akarom a féket rndbe rakni és cserés a mostani rajta elől hátul és akkor már tárcsa ha megvan hozzá minden.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

92-es C14SE Caravan-om van gyári légrugos szintszabályzoval. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan van a hátsó szinszabályzo megcsinálva? A lengéscsillapitoval együtt van a légrugo, vagy külön cserélhetö egység?

Hol lehet hozzá alkatrészt kapni?

Ugyanis tönkrement, hiába fújom fel, kiszökik a levegö, és leereszt. Maga a lengéscsillapitás egyébként ha nem is tökéletes, de rendben van, nem hullámzik.

Elöre is kösz a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.