Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

csak a hátsó rugó esetében van így az első minden szériánál ugyanolyan méretű mivel a kombit (Caravánt :) ) jobban meg lehet terhelni más rugóerejű tekercs megy bele

melyik felével? B) én is rosszul tudom :D

Ezzel. :D Színkódok jelölik a rugón, hogy milyen motoros, klímás v nem klímás...stb. :D

Link to comment
Megosztás:

jó az lehet, láttam is az enyémen a jelölést mikor cserélni kellett :) viszont méret és keménység különbség nem hiszem h van köztük

Ez nem templom. Van különbség. :D csak gondolj bele, hogy 1.4 8v fapad és 2.0 16v full mennyire más súlyú... :D

Link to comment
Megosztás:

csak a hátsó rugó esetében van így az első minden szériánál ugyanolyan méretű mivel a kombit (Caravánt :D ) jobban meg lehet terhelni más rugóerejű tekercs megy bele

Ez nem templom. Van különbség. B) csak gondolj bele, hogy 1.4 8v fapad és 2.0 16v full mennyire más súlyú... :D

és az X17DTL vs 1.4NZ? :D

Ott azért vannak ám súlybeli különbségek...

Amikor megvettem benzines rugói voltak benne, terpesztett, mint állat!! :D :) Szemmel is látható volt a különbség a csere utám! :D

Link to comment
Megosztás:

A rugó témához hozzá szólva, a hétvégén beleraktunk a vasba egy pár hátsó "kigyengült" Caravan rugót.

Az eredmény nem épp az volt amit vártam. :)

20110515048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110515049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt azért látszik, hogy hol éri a gumit a sárvédő, normál rugóval. :D

20110515051_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez a normál helyzet elől. A hátsóról nem csináltam, mert mindenki tudja mennyi... :D

20110515052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Egy kis segítséget kérnék tőletek! Szeretném kicserélni a lengőkaron a gömbcsuklót, kérdésem hogy lengőkarral együtt lehet ezt cserélni vagy külön gömbcsuklót is? Találtam külön csuklót de én ugy néztem hogy rá van szegecselve gyárilag! Köszi előre!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Egy kis segítséget kérnék tőletek! Szeretném kicserélni a lengőkaron a gömbcsuklót, kérdésem hogy lengőkarral együtt lehet ezt cserélni vagy külön gömbcsuklót is? Találtam külön csuklót de én ugy néztem hogy rá van szegecselve gyárilag! Köszi előre!

A gyári rá van szegecselve. Le kell vágni róla és utána már csavarral rögzíthető. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha főleg balra kanyarodáskor a jobb első futómű felől kottyanást érzek akkor melyik alkatrész esélyes?

Ha egyenesen megyek, akkor is érezni, bár kevésbé, és a kormányon is érezni a kottyanást. Főleg rázós útszakaszon venni észre (kockakő, kavics, földút), hullámos úton nem igazán.

Köze lehet ahhoz, hogy a féltengelyek már fel-le irányban is elég nagyot kottyannak, vagy a kettő hiba független?

Üdv, Ákos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.