Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Azt néztem, hogy a Bilstein B2-eseknél az összes Unixnál kapható (Mondore, Unix, Optimal...stb.) drágább, holott a Bilstein azért tisztességesebb márka.

Mit érdemes még nézni esetleg?

Sztem jó a Bilstein, én nem néznék mást. Esetleg Kayaba (KYB), Sachs.

Link to comment
Megosztás:

Sztem jó a Bilstein, én nem néznék mást. Esetleg Kayaba (KYB), Sachs.

Köszi. Igazából egy komolyabb futómű felújításra készülök, a gátlók mellett első toronycsapágyakat is cserélnék, meg szilenteket is. Hátul nem tudom érdemes-e a híd szilentjeit cserélni, illetve elöl komplett lengőkar vagy csak szilentek kérdésben kell még majd döntenem-

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Igazából egy komolyabb futómű felújításra készülök, a gátlók mellett első toronycsapágyakat is cserélnék, meg szilenteket is. Hátul nem tudom érdemes-e a híd szilentjeit cserélni, illetve elöl komplett lengőkar vagy csak szilentek kérdésben kell még majd döntenem-

Elöl kormányösszekötők, talpasok csere, lengőkart nem dobunk ki, csak a hátsó támasztó szilentet kell cserélni.

Hátul csak akkor cserélek szilentet, ha alábújva nagy feszítővel megutdom mozgatni oldalra.

Nekem Lip gátlók vannak bent, mindeki szidja őket, semmi gond velük 3éve.

Link to comment
Megosztás:

Elöl kormányösszekötők, talpasok csere, lengőkart nem dobunk ki, csak a hátsó támasztó szilentet kell cserélni.

Hátul csak akkor cserélek szilentet, ha alábújva nagy feszítővel megutdom mozgatni oldalra.

Nekem Lip gátlók vannak bent, mindeki szidja őket, semmi gond velük 3éve.

Hmm... akkor talán nem is lesz olyan vészes a végösszeg. :)

Link to comment
Megosztás:

Elöl kormányösszekötők, talpasok csere, lengőkart nem dobunk ki, csak a hátsó támasztó szilentet kell cserélni.

Hátul csak akkor cserélek szilentet, ha alábújva nagy feszítővel megutdom mozgatni oldalra.

Nekem Lip gátlók vannak bent, mindeki szidja őket, semmi gond velük 3éve.

Na és ez milyen lehet?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/futomu_felfuggesztes/opel_astra_f_vectra_a_elso_ket_lengokar_komplett_1663140920.htm

l Benne van atalpas meg a két szilent....hmmm? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hááááát 17 ezer forint/ pár...azaz 1 db 8500 , ebből csak a talpas 3-5 ezer plussz a két szilent a lengőkar szinte ingyen van és nem kell préselgetni lefúrni/flexelni...tényleg drága? :huh:

Én is hasonló megfontolásból gondolkodtam el a komplett lengőkaron... hiszen benne van minden.

Link to comment
Megosztás:

Hááááát 17 ezer forint/ pár...azaz 1 db 8500 , ebből csak a talpas 3-5 ezer plussz a két szilent a lengőkar szinte ingyen van és nem kell préselgetni lefúrni/flexelni...tényleg drága? :huh:

Igazad van, így komplett futómű felújítás után gondolkodás nélkül ezt választanám. Teljesen korrekt ár a 17/pár.

Régi kiugrik, új beugrik, apró munka az egész.

Link to comment
Megosztás:

AET márkájú lengéscsillapítókról valakinek tapasztalat? Én még nem hallottam erről, de állítólag Astrához ezt viszik.

Illetve Kayaba olajost és Kayaba gázost néztem még, illetve LIP-et, ami szintén gázos. Árban a LIP a legkedvezőbb, ráadásul gázos is, ami korszerűbbnek számít, viszont a Kayaba valamivel nívósabb név. No de majd meglátjuk, még alszom rá néhányat. :)

Link to comment
Megosztás:

AET márkájú lengéscsillapítókról valakinek tapasztalat? Én még nem hallottam erről, de állítólag Astrához ezt viszik.

Illetve Kayaba olajost és Kayaba gázost néztem még, illetve LIP-et, ami szintén gázos. Árban a LIP a legkedvezőbb, ráadásul gázos is, ami korszerűbbnek számít, viszont a Kayaba valamivel nívósabb név. No de majd meglátjuk, még alszom rá néhányat. :)

Gyárilag nekem elöl gázos hátul olajos van. Ennél lejjebb nem adnám azaz előre biztosan nem tennék olajost.

AET-ről én még nem hallottam, de biztos azért viszik mert óccsó :)

Link to comment
Megosztás:

AET márkájú lengéscsillapítókról valakinek tapasztalat? Én még nem hallottam erről, de állítólag Astrához ezt viszik.

Illetve Kayaba olajost és Kayaba gázost néztem még, illetve LIP-et, ami szintén gázos. Árban a LIP a legkedvezőbb, ráadásul gázos is, ami korszerűbbnek számít, viszont a Kayaba valamivel nívósabb név. No de majd meglátjuk, még alszom rá néhányat. :)

Nekem hátul L.I.P. Gázos van, abból a kiindulásból hogy (most nincs rá de valami kéne) ez volt akkor a legolcsóbb, meg gondoltam gázos, húdejó.Nos bennt van már vagy 4-5 éve, a tapasztalat:

Szerintem túlságosan is kemény, úgy hogy nincs a csomiban semmi, és ritkán hordok vele nagy és nehéz súlyt!Szerintem az olajos, az valamivel puhább volt, és olyan (limós) érzés volt amikor belementem egy gödörbe!Amúgy nem veszített a csillapításából sokat, műszakin mindik erős Zöldben volt!

Link to comment
Megosztás:

Okés, akkor már csak az kell, hogy hogyan is tudom azt megírni! Mert még nem készítettem ilyet, hova kell kattintgatni? :)

Szerk. Most lárom, hogy nem írhatok GYIK-ot, gondolom, mert nem vagyok tag, itt meg is halt a történet! :)

Nekem is vannak fotóim az astra emelésről, meg hozzávaló alkatrészek AUTOCAD-es rajzaival.

Meg a hátsó ablak törlő motor gyakori beázásos, tengelymegszorulás-ról....de eddig nem találtam módját ezt megosztani...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.