Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy másfél hónapja vásárolt Opel Astra F 1.6 16V autóm ami 97'-s. Tegnap vettem észre, hogy 75-80Km/h-nál elkezd az autó orra ugrálni (mintha pattogna), majd ez a jelenség elmúlik olyan 85-90Km/h-nál.

Ismerős és én is az első szilentekre gondolunk, jól gondoljuk ezt? Kicserélném a szilenteket, de ha már szétszedem akkor a talpast is meg mindent kicserélném. Konkrétan melyik szilent miatt kezd el rázkódni az autó?

Olvastam hogy ilyen szétszerelés után futómű beállítás szükséges... azt hogyan lehet elvégezni itthon? Vagy szakműhely, szakember kell? Előre is köszönöm a választ!

Attól nem pattog, hanem attól, hogy szerintem, hogy rossz a kerék centrírozása... A szilent gyorsításkor, fékezéskor koppanhat. Fabia szilent típus betegség, és ott eleve sokszor megy tönkre, így tapasztalható, hogy előre-hátra mozog a kerék, ha kézzel mozgatod álló helyzetben. kb 2-3 cm-t mozdul el. Ez a pattogás, vagy rázás kiegyensúlyozatlanság miatt lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Attól nem pattog, hanem attól, hogy szerintem, hogy rossz a kerék centrírozása... A szilent gyorsításkor, fékezéskor koppanhat. Fabia szilent típus betegség, és ott eleve sokszor megy tönkre, így tapasztalható, hogy előre-hátra mozog a kerék, ha kézzel mozgatod álló helyzetben. kb 2-3 cm-t mozdul el. Ez a pattogás, vagy rázás kiegyensúlyozatlanság miatt lehet.

Én ezért elvinném lengéscsillípító mérésre is....nekem amikor eltört a hátsó gátló szára, egy kanyar után úgy belengett a bódé alig tudtam megfogni. Mondjuk a caravan amúgy is imbolyog a másik két kasztnihoz képest.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valahol olvastam, hogy párhuzamosnak kellene lennie a híddal.

Nem tudom a caravané mennyire más, de ahogy nézem teljesen felfekszik a rugó allul-fellül ha ráengedem a bódét. Ezért szerintem mindegy hogyan van a rugó. Amikor meg van emelve akkor csak az első része ér le a gumira.

1377914-20140303-9xEywU.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én ezért elvinném lengéscsillípító mérésre is....nekem amikor eltört a hátsó gátló szára, egy kanyar után úgy belengett a bódé alig tudtam megfogni. Mondjuk a caravan amúgy is imbolyog a másik két kasztnihoz képest.

Köszönöm szépen a válaszokat, közben megoldódott, megmozgattuk a szilenteket, talpast is, minden jó. Felraktam a nyári garnitúrát aztán a hiba elmúlt. A téli garnitúra centírozásra vár.
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Valaki tett már be 3 ajtósba légrugót? Mert azt olvastam, hogy a Caravánba igen, de ott 27 centi a rugó, míg a 3/5 ajtósba csak 21. És általában ezek a légrugók 20 centisek. Vagy ne törődjek vele, mehet bele?

Igazából a caravanba szintszabályzós telók voltak gyárilag , ha erre gondolsz, de más a vége lent.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a caravanba szintszabályzós telók voltak gyárilag , ha erre gondolsz, de más a vége lent.

Szerintem ő arra a kis légrugóra gondolt, amit begyömöszölsz a hátsórugókba, és amikor túl van terhelve, akkor szépen felfújod, ezzel elérve, hogy 5 személy esetén sem üljön rá a sárvédőd a gumid oldalára. Ültetés esetén jó dolog... Én kerestem ilyen huncutságot, de 30 ezerért most kihagyom.

http://www.legrugoszerviz.hu/comfort_legrugok.php

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ő arra a kis légrugóra gondolt, amit begyömöszölsz a hátsórugókba, és amikor túl van terhelve, akkor szépen felfújod, ezzel elérve, hogy 5 személy esetén sem üljön rá a sárvédőd a gumid oldalára. Ültetés esetén jó dolog... Én kerestem ilyen huncutságot, de 30 ezerért most kihagyom.

http://www.legrugoszerviz.hu/comfort_legrugok.php

Annyiért ne is vedd meg: http://aprod.hu/hirdetes/legrugo-rugoparna-rugoemelo-rugoerossito-air-spring-airspring-IDe5VF.html#65dc7f8f4d

Lehet az állandóan felfújva, nem lesz annak kutya baja.

Link to comment
Megosztás:

A szilentet úgy akartam belepréselni egy 2Tonnás emelővel, befeszítettem a pince két betonfala közé, de nem bírt vele. Így belekalapáltam.

A kutyacsontnál mennyire kell megtépni az alsó csavart?

Ház áll még? :huh: :icon1:

Rendesen meg kell húzni, hogy tartson a gumi és ne lötyögjön. Úgyis van rajt rugós alátét vagy az anya önzáró. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ház áll még? :huh: :icon1:

Rendesen meg kell húzni, hogy tartson a gumi és ne lötyögjön. Úgyis van rajt rugós alátét vagy az anya önzáró. ;)

Még áll, most olyant olvastam a pdf-ben hogy 38-40miliméterre kell belőni a két gumipogácsát közrefogó tárcsákat. Majd alánézek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 95' -ös Opel Astra F autóm aminek, eltörött a hátsó bal rugója, illetve eleve a lengés csillapítók is eléggé le vannak már harcolva. Ezért arra gondoltam, hogy nem csak a hátsó rugókat, hanem futóműveket is cserélném. Kerestem interneten új futóműveket, de olcsón csak ilyen mindenféle sport futóművet (TA-Technix) találtam.

A kérdésem az lenne hogy esetleg tudtok -e olyan helyet ahol nem csak ilyen ültetett futóműveket árulnak. Illetve azon gondolkodtam, hogy esetleg bontott alkatrész érdemes -e felhasználni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 95' -ös Opel Astra F autóm aminek, eltörött a hátsó bal rugója, illetve eleve a lengés csillapítók is eléggé le vannak már harcolva. Ezért arra gondoltam, hogy nem csak a hátsó rugókat, hanem futóműveket is cserélném. Kerestem interneten új futóműveket, de olcsón csak ilyen mindenféle sport futóművet (TA-Technix) találtam.

A kérdésem az lenne hogy esetleg tudtok -e olyan helyet ahol nem csak ilyen ültetett futóműveket árulnak. Illetve azon gondolkodtam, hogy esetleg bontott alkatrész érdemes -e felhasználni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Most ez a lengéscsillapítót jelenti? Vagy a lengéscs.+ rugó kombó? Vagy esetleg komplett hidat....? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.