Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát micsináátáááá Tee gyerök?

Biztos túl magas a kocsi és majdnem beszorult egy híd alá! :D

Félre a tréfát! Mi törpént? Belibegett a vas?

Tegnap valami késztetést éreztem rá, hogy Jani NE-jét megelőzzem Lurdyba menet. Ő is érzett valami olyasmit, hogy nem akar hátul menni (szúrta a szemét, hogy hiányzik a hátsó díszlécem), úgyhogy elvoltunk befelé az emhármon... (igen tudom, neszójjábe :D ) szóval a lényeg az, hogy olyan 110 körül voltam a középső sávban, amikor egy twingora rájött a sávválthatnék, tükör nélkül, úgyhogy a külső sávból (ahol már egyébként is előzgették előtte, mert hasított vagy 50 körül) bevágta magát elém. Fékezősdihez már régen késő volt, (és nem a kettőharminchat miatt :lol: ) úgyhogy maradt a kerülés, ami viszont olyan bódédőlést eredményezett, hogy ezen még én is meglepődtem. Meg az is aki látta, mert állítólag kívülről úgy nézett ki, mint ami már borul :D Eddig is éreztem hogy sz.r ez, de hogy ennyire, azt nem gondoltam. Jövő hónap már tényleg futóművezés lesz, mert ez nem gyjó így... :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap valami késztetést éreztem rá, hogy Jani NE-jét megelőzzem Lurdyba menet. Ő is érzett valami olyasmit, hogy nem akar hátul menni (szúrta a szemét, hogy hiányzik a hátsó díszlécem), úgyhogy elvoltunk befelé az emhármon... (igen tudom, neszójjábe :D ) szóval a lényeg az, hogy olyan 110 körül voltam a középső sávban, amikor egy twingora rájött a sávválthatnék, tükör nélkül, úgyhogy a külső sávból (ahol már egyébként is előzgették előtte, mert hasított vagy 50 körül) bevágta magát elém. Fékezősdihez már régen késő volt, (és nem a kettőharminchat miatt :lol: ) úgyhogy maradt a kerülés, ami viszont olyan bódédőlést eredményezett, hogy ezen még én is meglepődtem. Meg az is aki látta, mert állítólag kívülről úgy nézett ki, mint ami már borul :D Eddig is éreztem hogy sz.r ez, de hogy ennyire, azt nem gondoltam. Jövő hónap már tényleg futóművezés lesz, mert ez nem gyjó így... :)

Na bakker... :D

De nem kell oda ültetés...csak keményebb rugók + sporttelók+22-es stabrúd! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én értem... :D

Mert én is gondolkodtam ültetésben. De aztán az errefelé létető útviszonyok miatt nem tettem. :D

Nem teszem mélyre, de úgyis rugót is cserélek, lengéscsillapítót is cserélek, akkor már lehetnek kicsit rövidebbek :D Előbb azért megnéztem egy Caravant, ugyan azzal a szettel, amit kinéztem, de még bőven vállalható, úgyhogy már "csak" gyűjtés van :)

Link to comment
Megosztás:

Nem teszem mélyre, de úgyis rugót is cserélek, lengéscsillapítót is cserélek, akkor már lehetnek kicsit rövidebbek :D Előbb azért megnéztem egy Caravant, ugyan azzal a szettel, amit kinéztem, de még bőven vállalható, úgyhogy már "csak" gyűjtés van :)

Szedd ki belőle... :D

Link to comment
Megosztás:

Az oké, akkor már nem borulok föl, csak szédülök a magasban :D Ha már egyszer, akkor már... érted :D

Ki is magyarázta a múltkor, hogy milyen jó a túlméretes kerék, mert magasabb tőle a jármű... :)

Má' megin' az ökörködés, meg a száguldozás... ülj le, egyes :D

Link to comment
Megosztás:

Én értem... :)

Mert én is gondolkodtam ültetésben. De aztán az errefelé létető útviszonyok miatt nem tettem. :D

Pest, és környékén is szarok az utak, nekem ~40mm lett ültetve, de még sehol nem akadtam fel, vagy okozott volna gondot hogy lejjebb van.

De viszont már nem billeg annyira, sokkal stabilabb lett kanyarban is...

Link to comment
Megosztás:

Ki is magyarázta a múltkor, hogy milyen jó a túlméretes kerék, mert magasabb tőle a jármű... :)

Má' megin' az ökörködés, meg a száguldozás... ülj le, egyes :D

Az enyémen is túlméretes kerék van, de a sporttelóknak köszönhetően már nem libeg... :D

Holnap meg bekerül a vastagabb stabrúd is... :D

Link to comment
Megosztás:

Erröl csinálnál egy kis leirást, hogy mit hogy merre?

Majd megpróbálok képeket is csinálni, bár szerelés közben sajnálom összekoszolni a fotóaparátot! :D

Helyes! :D Jó is az.

22-es ugye?

Igen, 22-es, 18-as helyett. :D

Már a csomagtartóban lapul rozsdamentesítve és újrafestve, plusz mellette vannak a vadiúj bekötők is.

Ha pedig lesz kedvem, akkor kicserélem a baloldali hátulsó szilentet is. Ha már pár hete kicseréltettem a jobboldalit koporászás miatt.

Most meg baloldalról hallom... :)

Link to comment
Megosztás:

Majd megpróbálok képeket is csinálni, bár szerelés közben sajnálom összekoszolni a fotóaparátot! :D

Igen, 22-es, 18-as helyett. :lol:

Már a csomagtartóban lapul rozsdamentesítve és újrafestve, plusz mellette vannak a vadiúj bekötők is.

Ha pedig lesz kedvem, akkor kicserélem a baloldali hátulsó szilentet is. Ha már pár hete kicseréltettem a jobboldalit koporászás miatt.

Most meg baloldalról hallom... :D

Mióta kicseréltük a lengőkar szilenteket, vmint új gátlókat kapott elöl, bilstein rugókkal, azóta még jobban ropog a kormányművem.. :)

De most hogy kivettük az x18xe-t, látom már, az új kormányművem. :D

Link to comment
Megosztás:

Mióta kicseréltük a lengőkar szilenteket, vmint új gátlókat kapott elöl, bilstein rugókkal, azóta még jobban ropog a kormányművem.. :)

De most hogy kivettük az x18xe-t, látom már, az új kormányművem. :D

Kopog vagy ropog? Nem mindegy!

Nekem koporászik az eleje. Csak meg kell találjam mi az...

Link to comment
Megosztás:

Kopog vagy ropog? Nem mindegy!

Nekem koporászik az eleje. Csak meg kell találjam mi az...

Ha a toronycsapágyra célzol, akkor nem olyan hangja van. Még lehet kormányösszekötő gömbfej is. Ha kicsit mozdítasz a kormányon jobbra-balra, akkor kopkop irányváltásnál. Ha ezt úgy csinálod, hogy fel van bakolva az eleje, akkor huh.. :D Meg mostanában már nagyobbat koppan nagyobb kormánymozdulatnál is. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.