Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Örök vita. Én használom, és meg vagyok vele elégedve. Olcsó, és az árához képest teljesen korrekt. Ha összejön dobom még egy mérettel lejjebb, és az is ebből a szettből lesz. Engem nem zavar hogy pattog, nem azért teszem lejjebb, hogy kényelmes legyen. Ez volt a tapasztalat 1. Vannak, akik használták, és tudják, hogy a gyáritól ez is sokkal sokkal jobb, de azóta összejött a zseton, és váltottak följebb. Ők tudják hogy kényelmesebb, és jobb tudd lenni, egy komolyabb szett, de ők is pontosan tudják, hogy az árát bőven megéri, csak nekik a az a plusz amit egy komolyabb tud adni, megéri a felárat is. Ők a tapasztalat 2. Aztán vannak azok, akiknek egyből összejött, vagy gyűjtögettek tovább egy drágább szettre, és a büdös életben nem használtak ilyet, semmit nem tudnak róla, csak hogy olcsóbb, mint a komolyak, és mivel ők qrva okosak, megmondják, hogy ez mind hulladék, sz.r, szemét, szétesik, beleneteddmeghalsz. Ez az okos 1. Aztán van az, aki a gyári futóművön billeg, 13-as kerekeken, és qrvára nem érti, hogy miért is jó ez az egész, de ő is okos, ezért azzal kezdi hogy óóóó magyar utakra??hülyevaaagy?? és ekkora kerekeet?? és még le is érsz?? és mivel ők is okosak, ezért megmagyarázzák, hogy miért is nem szabad. Ők az okos 2. Vannak páran, akik pedig úgy érzik, hogy most személyesen őket akarom hozzászólásra bírni, és nagyon megmondják az okosat, ők pedig a fotelfizikusok/mosttanultam(igazsosecsináltam)/trollok. :lol: A többiek meg lesz.rják az egész szenvedést, mert már 10x végig játszották és inkább kilépnek a g.cibe... :D

:P Azért kanyarsebességben nagyon jelentős különbséget nem lehet hozni, ahhoz más geometria kell.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz pálya autó egy rugótól, meg egy lengéscsillapítótól, de te is tudod hogy sokat javul tőle :D

Valamennyit biztosan, ezt nem vonom kétségbe. De oldaldőlésen például nagyon sokat segít egy első-hátsó gsi stabilizátorrúd. Én azt mondom, talán az a legkellemesebb kompromisszum, hiszen a lengéskényelem jórészt megmarad. Én ültetni sem tudnék a garázsfeljáró miatt, így aki nem engedhet a hasmagasságból de szeretne egy kicsit jobb kanyardinamikát, már ezzel is el lehet érni valamicskét. Kecskeméten pl. Stefánnak meglepően tetszett amikor beült mellém.

Link to comment
Megosztás:

Valamennyit biztosan, ezt nem vonom kétségbe. De oldaldőlésen például nagyon sokat segít egy első-hátsó gsi stabilizátorrúd. Én azt mondom, talán az a legkellemesebb kompromisszum, hiszen a lengéskényelem jórészt megmarad. Én ültetni sem tudnék a garázsfeljáró miatt, így aki nem engedhet a hasmagasságból de szeretne egy kicsit jobb kanyardinamikát, már ezzel is el lehet érni valamicskét. Kecskeméten pl. Stefánnak meglepően tetszett amikor beült mellém.

Most, hogy mondod, meg kéne nézni mi van az enyémben. :blink: Ha már szétborítjuk tavasszal, akkor lehet hogy nem fogpiszkálóval kéne összerakni :D

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy mondod, meg kéne nézni mi van az enyémben. :blink: Ha már szétborítjuk tavasszal, akkor lehet hogy nem fogpiszkálóval kéne összerakni :D

Akkor ne is GSI-t keress bele, mert az max 22-es van, hanem Calibrában volt 24mm-es is ha jól tudom és természetesen passzol bele.

Link to comment
Megosztás:

Azzal nincs gond, csak próbálom belőni hogy kit támadjak be érte.

Én Diny-től vettem elsőt és hátsó pótstabilizátort is, ;) vagy spzolit ismered? :omg: :P (bár én lennék kicsit közelebb Pesthez :icon6: )

Csak a két stabrúd is változtatott a kanyarsebességen, ami ehhez még hozzátartozik, hogy a váltással együtt a rúd bekötése is változik és érdemes új/jó állapotú bekötőt és szilentet betenni, ill. vásárláskor a rögzítő lemezt is elhozni, mert az is más.

Utána kapott egy -35-ös Koni rugót, ami leírásilag progresszív, de ha csak kétutas, akkor is elég jól végzi a dolgát. Keményebb mint a gyári, de amíg nincs dolga addig komfortosnak mondható, kanyarban viszont felkeményedik. (igaz akkor is, amikor van egy dombhát az úton amin eddig simán átment, most leharapod a nyelved ha nem figyelsz)

Mindez az 1 éves lengéscsillapítókkal és az ET30-as felnivel már-már vezetési élménynek is mondható ebben a kategóriában. :D

Még a kényszerű 185-ről 195-re váltás van vissza, mert a hátsó tárcsafék nem megy fel ezzel a 14-es felnivel. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Én Diny-től vettem elsőt és hátsó pótstabilizátort is, ;) vagy spzolit ismered? :omg: :P (bár én lennék kicsit közelebb Pesthez :icon6: )

Csak a két stabrúd is változtatott a kanyarsebességen, ami ehhez még hozzátartozik, hogy a váltással együtt a rúd bekötése is változik és érdemes új/jó állapotú bekötőt és szilentet betenni, ill. vásárláskor a rögzítő lemezt is elhozni, mert az is más.

Utána kapott egy -35-ös Koni rugót, ami leírásilag progresszív, de ha csak kétutas, akkor is elég jól végzi a dolgát. Keményebb mint a gyári, de amíg nincs dolga addig komfortosnak mondható, kanyarban viszont felkeményedik. (igaz akkor is, amikor van egy dombhát az úton amin eddig simán átment, most leharapod a nyelved ha nem figyelsz)

Mindez az 1 éves lengéscsillapítókkal és az ET30-as felnivel már-már vezetési élménynek is mondható ebben a kategóriában. :D

Még a kényszerű 185-ről 195-re váltás van vissza, mert a hátsó tárcsafék nem megy fel ezzel a 14-es felnivel. :angry:

Az a stabrúd transport rémlik. Szerintem ott még én is vittem cuccot, Pistától, Hajniig mindenki benne volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a stabrúd transport rémlik. Szerintem ott még én is vittem cuccot, Pistától, Hajniig mindenki benne volt :lol:

Az nem volt egyszerű eset, ja. :icon6: Köszi így utólag is (leborulós smile).

Azóta kicsit egyszerűsödött. (legalábbis nekem :) )

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Sedan F astrám van és állandóan megül a hátulja ha csak 2en ülnek hátra akkoris.. cseréltem benne gátlókat (új, de gyári keménységűt tettem bele), jobb 1 fokkal de akkor ezekszerint rugókat kéne cserélni ??? elől megse mozdul a kasztni, hátul meg úgy rázza a seggét, mintha táncolna.. :/ gondolkodtam caravan rugókban is, de láttam az elöttem szóloknak a véleményék.. ezekszerint sedant tegyek bele és újjakat, és jobb lesz ?? válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Sedan F astrám van és állandóan megül a hátulja ha csak 2en ülnek hátra akkoris.. cseréltem benne gátlókat (új, de gyári keménységűt tettem bele), jobb 1 fokkal de akkor ezekszerint rugókat kéne cserélni ??? elől megse mozdul a kasztni, hátul meg úgy rázza a seggét, mintha táncolna.. :/ gondolkodtam caravan rugókban is, de láttam az elöttem szóloknak a véleményék.. ezekszerint sedant tegyek bele és újjakat, és jobb lesz ?? válaszokat előre is köszönöm!

Jobbnak jobb lesz, mert az újak még nem hagyták el magukat, de a gyári rugókat kényelmesre találták ki, tehát viszonylag puhák. Lehet keményebbet tenni bele, ha pl.: sokat cuccolsz, vagy rendszeresen ülnek hátul többen, de akkor a kényelmes hintázása kicsit megváltozik. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jobbnak jobb lesz, mert az újak még nem hagyták el magukat, de a gyári rugókat kényelmesre találták ki, tehát viszonylag puhák. Lehet keményebbet tenni bele, ha pl.: sokat cuccolsz, vagy rendszeresen ülnek hátul többen, de akkor a kényelmes hintázása kicsit megváltozik. :rolleyes:

Rázza a seggét... a szilentekre nem kéne ránézni ?

Link to comment
Megosztás:

Jobbnak jobb lesz, mert az újak még nem hagyták el magukat, de a gyári rugókat kényelmesre találták ki, tehát viszonylag puhák. Lehet keményebbet tenni bele, ha pl.: sokat cuccolsz, vagy rendszeresen ülnek hátul többen, de akkor a kényelmes hintázása kicsit megváltozik. :rolleyes:

És mi van akkor ha Kombi rugókat tesz bele? Megmarad a kényelmes "hintázás" és magasabb is lesz?? nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintetek a GSI első rugók egy X16XEL-nél is lentebb helyezik az autó orrát? Tudtommal 2 centivel ültet, de elvileg a 2.0 motorral számolva. X16XEL-nél mi lehet az eredmény??

Előre is köszi!

Klímanélküli C20NE GSI rugókkal talán ülni fog valamelyest.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.