Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Jobbnak jobb lesz, mert az újak még nem hagyták el magukat, de a gyári rugókat kényelmesre találták ki, tehát viszonylag puhák. Lehet keményebbet tenni bele, ha pl.: sokat cuccolsz, vagy rendszeresen ülnek hátul többen, de akkor a kényelmes hintázása kicsit megváltozik. :rolleyes:

köszi a válaszokat, de az a gond hogy sokszor tele a kocsim és annyira "cigányos" hogy állandóan leül a háta :/ fel-le mozog nagyon..kb mintha csak a gátló lenne benne.. a caravan rugók meg nagyon magasak, olyan mintha picsán rugták volna a kocsimat :D keményebb rugók is vannak hozzá ? vagy vegyek caravan rugókat és vágjak le pár karikát ? köszi

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, de az a gond hogy sokszor tele a kocsim és annyira "cigányos" hogy állandóan leül a háta :/ fel-le mozog nagyon..kb mintha csak a gátló lenne benne.. a caravan rugók meg nagyon magasak, olyan mintha picsán rugták volna a kocsimat :D keményebb rugók is vannak hozzá ? vagy vegyek caravan rugókat és vágjak le pár karikát ? köszi

Sziváknál csináltattam erősített hátsó rugókat, azok állat jók voltak. Méretre akkora hogy jó legyen, tartani sokkal többet tartott. Illetve szintén nála készültek, átalakított Audi A/6-avant hátsó rugóból erősebb rugóim, az is jól tartott, de kényelmesebb volt.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, de az a gond hogy sokszor tele a kocsim és annyira "cigányos" hogy állandóan leül a háta :/ fel-le mozog nagyon..kb mintha csak a gátló lenne benne.. a caravan rugók meg nagyon magasak, olyan mintha picsán rugták volna a kocsimat :D keményebb rugók is vannak hozzá ? vagy vegyek caravan rugókat és vágjak le pár karikát ? köszi

Az hogy annyira fel le mozog a lehet az is hogy szar a lengéscsillapítód! Vagy ezt nem erre értetted?A rugóból szerintem vegyél, bele valót, de erősítettet! (bár ha karavánét rakod bele, és állandóan tele lesz mutyival, akkor fog pont jól ki nézni, meg még rugózni is fog.)

Link to comment
Megosztás:

Sziváknál csináltattam erősített hátsó rugókat, azok állat jók voltak. Méretre akkora hogy jó legyen, tartani sokkal többet tartott. Illetve szintén nála készültek, átalakított Audi A/6-avant hátsó rugóból erősebb rugóim, az is jól tartott, de kényelmesebb volt.

rendben telefonálok, megtaláltam a honlapjukat.. viszont azt had kérdezzem már meg, hogy kb mennyi pénzre számítsak ha magamnak akarok erősített rugókat bele ? :D 10 körüli árra gondoltam amit rászánok

Link to comment
Megosztás:

rendben telefonálok, megtaláltam a honlapjukat.. viszont azt had kérdezzem már meg, hogy kb mennyi pénzre számítsak ha magamnak akarok erősített rugókat bele ? :D 10 körüli árra gondoltam amit rászánok

kb 3-4 éve csinálták, és akkor volt 10 körül, beszereléssel együtt. (És kaptam rá olyan garit, hogy "na ezt törd el öcsi!" :D aztán egy évre rá kb a 40 doboz másolópapír + egy bukkanó megoldotta, és tényleg eltörtem :D nem hitte el az öreg. Fölemelték, megnézte, és kaptam egy másikat, ugyan ezzel a megszólalással. De azt még én se tudtam legyilkolni. Ültetés után egy cartárs aki Románia útjait élvezi megvette öket, és azóta is azokkal jár.)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Féltengelyt valaki cserélt már mert én most néztem az árakat egy kicsitt hororisztikus... Majdnem annyiba kerül mint az autó értéke ami persze gyári minőség és nem olasz... :-P érdemes bontottat keresgélni?? vagy fektessek be....egy ujba...

Általában a külső féltengelycsukló megy tönkre lehet azt külön is venni úgy nem olyan drága. Én 5 ezerért vettem a bontottat azóta mentem vele 50ezret hogy mi volt a baja azt most hagyjuk. :D

Link to comment
Megosztás:

kb 3-4 éve csinálták, és akkor volt 10 körül, beszereléssel együtt. (És kaptam rá olyan garit, hogy "na ezt törd el öcsi!" :D aztán egy évre rá kb a 40 doboz másolópapír + egy bukkanó megoldotta, és tényleg eltörtem :D nem hitte el az öreg. Fölemelték, megnézte, és kaptam egy másikat, ugyan ezzel a megszólalással. De azt még én se tudtam legyilkolni. Ültetés után egy cartárs aki Románia útjait élvezi megvette öket, és azóta is azokkal jár.)

heheh, igazából nekem csak megvenni kell fater szerelő ugyhogy azzal szerencsére nincs gond.. köszönöm a válaszokat!!! nem tudtam hogy keményített rugók is vannak, de akkor így azok lesznek;)

Link to comment
Megosztás:

heheh, igazából nekem csak megvenni kell fater szerelő ugyhogy azzal szerencsére nincs gond.. köszönöm a válaszokat!!! nem tudtam hogy keményített rugók is vannak, de akkor így azok lesznek;)

Nem azért volt jó hogy berakták, mert olyan bonyolult leengedni a hidat, hanem mert helyben kovácsolták, és alkotás közben így mellé tették a gyárimat, és megmondhattam, hogy ahhoz képest mekkora legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.