Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

üdv!

néha világít a szervízlámám van hogy napokig van hogy 2 hónapig semmi, ki lett olvasva az egr szelep a hibás

aki kiolvasta ajánlotta hogy egy alumínium lappal le kell zárni

ez jó ötlet? utána nem fog a szervizlámpa világítani?

ez egy 200ezret futott x14xe motor, amiből az utóbbi 100ezret gázzal ment

köszi!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

néha világít a szervízlámám van hogy napokig van hogy 2 hónapig semmi, ki lett olvasva az egr szelep a hibás

aki kiolvasta ajánlotta hogy egy alumínium lappal le kell zárni

ez jó ötlet? utána nem fog a szervizlámpa világítani?

ez egy 200ezret futott x14xe motor, amiből az utóbbi 100ezret gázzal ment

köszi!

Jó ötlet lezárni, és előfordul hogy néha be fog villanni a lámpa, de az alu lap szerintem hamar átég.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy csöpög a fagyállóm, de nem tudom, merre kezdjem el keresni a lehetséges szivárgás helyét. Hozzá kell tennem, hogy tavaly ősszel hozzá lett nyúlva a pillangószelephez, mert igen rendesen le volt koxosodva, ingadozott az alapjárat. Most a pillangószelep alatti területen veszek észre csepegést a motorblokk külső felületén. Eddig ilyen problémám még sosem volt, amikor pár hete észleltem, felöntöttem fagyállóval a kiegyenlítő tartályon lévő jelölésig, viszont ma, körölbelül 40 km-nyi használat után az udvarra beállva vettem észre egy kisebb tócsát a jármű alatt. A folyadékszintem a nívó alatt kb 2-3 cm volt.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy csöpög a fagyállóm, de nem tudom, merre kezdjem el keresni a lehetséges szivárgás helyét. Hozzá kell tennem, hogy tavaly ősszel hozzá lett nyúlva a pillangószelephez, mert igen rendesen le volt koxosodva, ingadozott az alapjárat. Most a pillangószelep alatti területen veszek észre csepegést a motorblokk külső felületén. Eddig ilyen problémám még sosem volt, amikor pár hete észleltem, felöntöttem fagyállóval a kiegyenlítő tartályon lévő jelölésig, viszont ma, körölbelül 40 km-nyi használat után az udvarra beállva vettem észre egy kisebb tócsát a jármű alatt. A folyadékszintem a nívó alatt kb 2-3 cm volt.

Előre is köszi!

Általában melegen nyomás alatt jobban szivárog, szóval leállítás után lehet hogy simán látszik a szivárgás, a bilincseket kellene első körben átnézni. Kartonpapírt kell tenni az autó alá, így könnyebb megtalálni a nagyjábóli helyet. Ha kutya van a háznál akkor figyelni kell rá, mert a fagyálló édes, szeretik felnyalni és máj ( vagy vese?)károsodást okoz, kis dózisban is halálos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

akkor inkább egy 1mm vastag vaslemez?

a vas alá kell valamiféle tömítő alátét? pl 0.5mm vastag klingelit lap

Hát ami a kezeim között volt Egr-szelep annak gumi tömítése is volt, de van olyan hogy magát a tömítő alul lemezt cserélik le olyan lapra amin nincs lyuk ahol a kipufgáz közlekedne.

Link to comment
Megosztás:

Általában melegen nyomás alatt jobban szivárog, szóval leállítás után lehet hogy simán látszik a szivárgás, a bilincseket kellene első körben átnézni. Kartonpapírt kell tenni az autó alá, így könnyebb megtalálni a nagyjábóli helyet. Ha kutya van a háznál akkor figyelni kell rá, mert a fagyálló édes, szeretik felnyalni és máj ( vagy vese?)károsodást okoz, kis dózisban is halálos.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Hát a helyzet a következő:

Elmentem éjszakára dolgozni, reggelre szinte az összes fagyálló kifolyt, kb 1 cm-nyi maradt a kiegyenlítő tartály alján. Feltöltöttem, beindítottam, majd megpróbáltam megkeresni a folyás helyét. Nagy nehezen rátaláltam, a pillangószelep alján van egy vékonyabb vízcső, amely a szelepbe csatlakozik, ott szivárog elég erőteljesen. A trafó leszerelése után nagy nehezen húztam a csatlakozásnál lévő bilincsen. Őszintén szólva, szerintem még rosszabb lett, beindítva még jobban folyt. Na most ugyebár két lehetőségem maradt, az egyik,hogy a most fent lévő cső végéből levágok 1-1.5 centit, és ha enged még annyit, akkor felhúzom újból a csonkra, majd rögzítem bilinccsel, a másik lehetőség ugyebár a teljes csere. Szóval az egyik vége mostmár tiszta, hogy hova csatlakozik, viszont arra lennék kíváncsi, ha valaki tudna benne segíteni, hogy a cső másik vége hova csatlakozik, hogyan férnék hozzá, mit kellene hozzá még bontanom. Válaszokat előre is köszönöm!

Ja, motorkódom:X16XEL /esetleg, ha számítana valamit/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alapjárat ingadozási gondjaim vannak. Kitakarítottam az alapjárati motort a leírtak szerint , alaphelyzetben 24mm a kinyúlása gyújtásnál 22-21mm. Ez egyébként normális hogy csak ennyit mozdul el?? Mikor milyen "kedve van" hol 1500-as, hol kb.400-as fordulaton pörög. Hideg meleg motornál is csinálja. Van valami ötletetek hogy mit lehetne gyorsan egyszerűen megnézni, kitakarítani amivel szűkíteni lehet a hibát??

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alapjárat ingadozási gondjaim vannak. Kitakarítottam az alapjárati motort a leírtak szerint , alaphelyzetben 24mm a kinyúlása gyújtásnál 22-21mm. Ez egyébként normális hogy csak ennyit mozdul el?? Mikor milyen "kedve van" hol 1500-as, hol kb.400-as fordulaton pörög. Hideg meleg motornál is csinálja. Van valami ötletetek hogy mit lehetne gyorsan egyszerűen megnézni, kitakarítani amivel szűkíteni lehet a hibát??

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Igazából hogy gyujtáson mit csinál kiszerelve az nem mérvadó, mert amikor jár a motor a motorvezérlő állandóan korrigálja a fordulatszámot, ki-be mozgatja a kúpot. Gyujtáson meg csak van valahol hiszen nem jár a motor. A legegyszerűbb lenne ha bele tudnál próbálni egy másikat ami jó...lehet a tengelye kopott és lóg vagy kottyan.

Link to comment
Megosztás:

Igazából hogy gyujtáson mit csinál kiszerelve az nem mérvadó, mert amikor jár a motor a motorvezérlő állandóan korrigálja a fordulatszámot, ki-be mozgatja a kúpot. Gyujtáson meg csak van valahol hiszen nem jár a motor. A legegyszerűbb lenne ha bele tudnál próbálni egy másikat ami jó...lehet a tengelye kopott és lóg vagy kottyan.

Vagy az is lehet, hogy valahonnan állandóan fals levegőt szív a vákuumrendszer, ezért nem is tudja korrigálni az alapjárati moci a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Vagy az is lehet, hogy valahonnan állandóan fals levegőt szív a vákuumrendszer, ezért nem is tudja korrigálni az alapjárati moci a dolgot.

Én a múltkor nézegettem a vákumcsöveket, meg úgy mentem be Győrbe hogy le volt húzva a belső keringtetés kapcsolóról a cső, és nem vettem észre semmit azon kívül, hogy egy kígyó bújkált a műszerfalban és állandóan sziszegett. Szerintem jó nagy résnek kell már lennie a vákum rendszeren hogy az alapjáraton az észrevehető legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy motort cserélnék F Astrába. C16NZ motor van benne gyárilag, azaz jelenleg is. Viszont elkezdte enni az olajat a gyűrűknél, és cserélném a motort.

Szereztem egy kis km-es motort, de X16SZ motorkódú.

Az a kérdésem, hogy itt csak a gyújtás más? Vagy más a vezérműtengely, hengerfej is? Mit kell átalakítani a vissza akarom "butítani" C16NZ-re?

Másik verzió:

Mi kell ahhoz, hogy C16NZ helyére bekerüljön az X16SZ?

Köszi előre is, sürgős lenne!

Sz.Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy motort cserélnék F Astrába. C16NZ motor van benne gyárilag, azaz jelenleg is. Viszont elkezdte enni az olajat a gyűrűknél, és cserélném a motort.

Szereztem egy kis km-es motort, de X16SZ motorkódú.

Az a kérdésem, hogy itt csak a gyújtás más? Vagy más a vezérműtengely, hengerfej is? Mit kell átalakítani a vissza akarom "butítani" C16NZ-re?

Másik verzió:

Mi kell ahhoz, hogy C16NZ helyére bekerüljön az X16SZ?

Köszi előre is, sürgős lenne!

Sz.Ricsi

Üdv, igazából hivatalosan csak azonos motorkódú motort lehet cserélni, ha viszont nem érdekel a papírozás akkor tedd bele úgy ahogy van az új motort, mennyire ette az olajat?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó nagy résnek kell már lennie a vákum rendszeren hogy az alapjáraton az észrevehető legyen.

Sajnos nem, pl ha a fővákuumcsövön vagy valamelyik csatlakozóján van rés akkor komolyan tud szívatni.

Nekem a cső felénél található visszacsapó szelep illesztésén volt egy tűhegynyi lyuk és 300-as alapjáratom volt tőle + csekk endzsön...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.

Van nekem egy 1999-es OPEL F ASTRA 1.6 8V X16SZR gépjárművem, melynek hibatárolója az alábbiakat tartalmazza.

A Check lámpa járó motornál csak és kizárólag akkor világít/jelez, ha a motor fordulatszáma gázadáskor tartósan meghaladja a 2000-et, ekkor megtorpan egy picit és elkezd világítani a sárga lámpa...

Az alábbi kódokkal csak annyi a bajom, hogy nem tudom minek érdemes nekiállni, cserélgetni, nem szeretnék lukra futni az alkatrész vásárlással, szereléssel...

A gyújtó modul szekunder oldalát kimértem (ha jól tudom ez DIS-es), elvileg az 1-4 és 2-3 között (ha jól írom a kiosztást) 6kOhm-ot mérek, mely a könyve szerint megfelelő. Gyújtókábelek átmeneti ellenállása 3 Ohm körüliek - ezt is megfelelőnek tartom... A primer oldallal bajban vagyok, mivel oda egy 4 pólusú csati megy rá, melynek csatlakozópontjai 1, 2, 3, 4-es és nem vagyok teljesen biztos, hogy ott mit és hogyan kell mérni - írása szerint a 15-öshöz képest kellene mérni, de itt nincs 15-ös - ha csak nem a kapcsolt plusszra gondol, de nem hinném... Elvileg a testelést is jó lenne ellenőrizni...

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásaitokat, tanácsaitokat!

Magyarul:

0325 Kopogás érzékelő

0351 Gyújtótekercs 1. és 4.

0352
Gyújtótekercs 2. és 3.

1405 Kipufogógáz recirkulációs (EGR) szelep

1602 Kopogás modul

1640 Kopogás vezérlőegység vagy quad-meghajtó modul

Angolul:

0325 Knock sensor

0351 Ignition coil 1 and 4

0352 Ignition coil 2 and 3

1405 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve

1602 Knock control module

1640 Knock control unit or quad drive module

cleardot.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, mi az oka, tán a tavasz?

1997-es Astra F X16XEL motoros, kb. 240000 km-el. A 4. henger gyertyája tök fekete, trutyis. Gyertyákat, gyújtókábeleket megcseréltem, akkor is a 4. henger a rossz. Valamennyire működik, mert megpróbáltam csak 1 hengerrel beindítani a kocsit, de csak 2 hengerrel indult be, ebből pedig az egyik a 4. (a hibás) henger volt, a másik, meg az 1. henger. Az 1. henger csak a 4.-el együtt indult, magában nem. A 2, és a 3. henger is csak együtt indult, külön csak 1 henger nem. Tehát a 4. is besegít, működik, de hibásan. A kipufogóban is hallani, hogy puffog, nem egyenletes a járása a motornak. A kipufogón hidegen dől a benzin kifele. Melegen is ha odateszem a tenyerem, fekete, apró üzemanyagpöttyökkel lesz tele. A fogyasztás is 10 liter fölött van. Szikra, szemmel láthatóan van a 4. hengernél is. A többi gyertya szép őzbarna. A motorban kevesebb az erő, érezni, hogy rángat. Mielőtt ezt csinálta, 50-nél akár 5-ös fokozatban is tudtam menni vele. Most jó, ha hatvannál megy 5.-ben. 50-nél 5. fokozatban berángat, szétesik, mint a tanulóvezetőknél. Sajnos csak rövid távon járok vele. Kb. 4-5 km naponta kétszer. Ma mentem vele 70km-t volt, hogy 110-el is, de nem javult semmit. A sárga lámpa sem gyulladt, ki, pedit régebben hosszabb távon mindig kigyulladt. Lambdaszonda, katalizátor, új. Olajat, vizet nem eszi, az olaj beöntő sapka alja sem fehér.

Ha volt valakinek hasonló problémája, szívesen olvasnám a megoldást. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

Ja, még valami! A szélvédő alatt, a pollenszűrő mellett az anyósülés felöli oldalon van egy kb. 10-12 cm-es fekete fémdoboz (tartály) , két vékony műanyag cső megy a tetejébe. Na ez a tartály folyamatosan sípol, mióta nem megy rendesen a 4. henger. Régebben is sípolt, de csak hideg motornál, aztán abbahagyta. Most állandóan sípoló hangot ad.

Üdv.

Módosítva : Nickname
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, mi az oka, tán a tavasz?

1997-es Astra F X16XEL motoros, kb. 240000 km-el. A 4. henger gyertyája tök fekete, trutyis. Gyertyákat, gyújtókábeleket megcseréltem, akkor is a 4. henger a rossz. Valamennyire működik, mert megpróbáltam csak 1 hengerrel beindítani a kocsit, de csak 2 hengerrel indult be, ebből pedig az egyik a 4. (a hibás) henger volt, a másik, meg az 1. henger. Az 1. henger csak a 4.-el együtt indult, magában nem. A 2, és a 3. henger is csak együtt indult, külön csak 1 henger nem. Tehát a 4. is besegít, működik, de hibásan. A kipufogóban is hallani, hogy puffog, nem egyenletes a járása a motornak. A kipufogón hidegen dől a benzin kifele. Melegen is ha odateszem a tenyerem, fekete, apró üzemanyagpöttyökkel lesz tele. A fogyasztás is 10 liter fölött van. Szikra, szemmel láthatóan van a 4. hengernél is. A többi gyertya szép őzbarna. A motorban kevesebb az erő, érezni, hogy rángat. Mielőtt ezt csinálta, 50-nél akár 5-ös fokozatban is tudtam menni vele. Most jó, ha hatvannál megy 5.-ben. 50-nél 5. fokozatban berángat, szétesik, mint a tanulóvezetőknél. Sajnos csak rövid távon járok vele. Kb. 4-5 km naponta kétszer. Ma mentem vele 70km-t volt, hogy 110-el is, de nem javult semmit. A sárga lámpa sem gyulladt, ki, pedit régebben hosszabb távon mindig kigyulladt. Lambdaszonda, katalizátor, új. Olajat, vizet nem eszi, az olaj beöntő sapka alja sem fehér.

Ha volt valakinek hasonló problémája, szívesen olvasnám a megoldást. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

Ja, még valami! A szélvédő alatt, a pollenszűrő mellett az anyósülés felöli oldalon van egy kb. 10-12 cm-es fekete fémdoboz (tartály) , két vékony műanyag cső megy a tetejébe. Na ez a tartály folyamatosan sípol, mióta nem megy rendesen a 4. henger. Régebben is sípolt, de csak hideg motornál, aztán abbahagyta. Most állandóan sípoló hangot ad.

Üdv.

Hát a leírás alapján eléggé lambda gyanús, de lehet hogy a gyújtásmodulod adta meg magát. Én ezeket nézném meg.

A pollenszűrő mellet sztem a fűtéskapcsolónak a vákummotorja van, nem tudom hogy arra gondolsz-e. Nálam a digit klímáé ott van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, mi az oka, tán a tavasz?

1997-es Astra F X16XEL motoros, kb. 240000 km-el. A 4. henger gyertyája tök fekete, trutyis. Gyertyákat, gyújtókábeleket megcseréltem, akkor is a 4. henger a rossz. Valamennyire működik, mert megpróbáltam csak 1 hengerrel beindítani a kocsit, de csak 2 hengerrel indult be, ebből pedig az egyik a 4. (a hibás) henger volt, a másik, meg az 1. henger. Az 1. henger csak a 4.-el együtt indult, magában nem. A 2, és a 3. henger is csak együtt indult, külön csak 1 henger nem. Tehát a 4. is besegít, működik, de hibásan. A kipufogóban is hallani, hogy puffog, nem egyenletes a járása a motornak. A kipufogón hidegen dől a benzin kifele. Melegen is ha odateszem a tenyerem, fekete, apró üzemanyagpöttyökkel lesz tele. A fogyasztás is 10 liter fölött van. Szikra, szemmel láthatóan van a 4. hengernél is. A többi gyertya szép őzbarna. A motorban kevesebb az erő, érezni, hogy rángat. Mielőtt ezt csinálta, 50-nél akár 5-ös fokozatban is tudtam menni vele. Most jó, ha hatvannál megy 5.-ben. 50-nél 5. fokozatban berángat, szétesik, mint a tanulóvezetőknél. Sajnos csak rövid távon járok vele. Kb. 4-5 km naponta kétszer. Ma mentem vele 70km-t volt, hogy 110-el is, de nem javult semmit. A sárga lámpa sem gyulladt, ki, pedit régebben hosszabb távon mindig kigyulladt. Lambdaszonda, katalizátor, új. Olajat, vizet nem eszi, az olaj beöntő sapka alja sem fehér.

Ha volt valakinek hasonló problémája, szívesen olvasnám a megoldást. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

Ja, még valami! A szélvédő alatt, a pollenszűrő mellett az anyósülés felöli oldalon van egy kb. 10-12 cm-es fekete fémdoboz (tartály) , két vékony műanyag cső megy a tetejébe. Na ez a tartály folyamatosan sípol, mióta nem megy rendesen a 4. henger. Régebben is sípolt, de csak hideg motornál, aztán abbahagyta. Most állandóan sípoló hangot ad.

Üdv.

Kompressziót kellene méretni lehet a 4-es hengernél szelep gondok vannak vagy talán gyűrű tört. Anyu corsája 3 hengerezett, néha elindult a 4.-is neki az egyik gyertya porcelánja tört le , sérült a kipufogószelep és a hengerfal is. Arról a dobozról nincs képed?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra Gsi 2.0 16V 92-es évjáratú autóm. ( Ez még nem a Dises verzió)

Az elsődleges hibája az hogy reggelente folyton ledadog utána fel pörög, de van hogy ledadog és le is áll, mikor bemelegszik akkor abbahagyja.

Tanácsnak eddig azt kaptam hogy a levegő járta utat takarítsam ki a pillangóig. Meg is tettem, össze raktam a kocsit onnantól felment az alapjáratom 1200-as fordulatra.

Na erre azt kaptam, biztos fars levegőt szív. SFi doboz tömítésén szívott kicsit meg az SFi doboz szűkítő gumija is repedezett volt, mind a 2 hibát javítottam, de a hiba még mindig fent áll.

Alapjárati motort is leszedtem ki takarítottam, a végén ki is cseréltem másikra. Így sem javult. A motor kontroll lámpa nem világít, hibatárolót néztem és nincs benne hiba.

A másik problémám hogy van egy mágnes szelep, le jött valamikor egy cső róla, de sehol nem találom a motor térben. állítólag a pontos neve a szelepnek: tüzelőanyaggőz elpárolgás szelep

Csatolok egy képet is, hátha valaki meg tudná mondani hogy hova kell vissza kötni.

http://kepfeltoltes.hu/view/140323/1922005_806971272664229_604540576_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.