Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ttegnap bejártam 2 megyében vagy 20-25 bontót!

Az opelemhez egy speckó 3 águ vizcsőért!

Volt egy komplett c20xe jelzésü motor amin volt egy de nem vették le nekem. :) :lol: Egy törött calibrábol való!Ugy egyben 120eft.(100eft ideadná :wink: )

Gyorsan kell cselekedni , mert elviszik.Valakinek kell belőle valami-összedobnánk az árát -kinek mi kell belőle! :roll:

Majdnem minden 3-dik bontóban volt calibra, de gsi astra nem :D :lol: a calibrákból elég sok van már C-vágányon-de inkább a 8-szelepesek.

Na de találtam még hasznos dolgokat amit az astrába is jó:eletromos ablakemelő kapcsoló, motor, müszerfal, comp. ..stb. és egyéb eltromos dolgok.

ha valakinek kell valami akkor.......!

Link to comment
Megosztás:

20%-80% bp-videk utamon 6.9 literes atlagfogyasztast irt ki a BC (c20xe), kabe 60 km ossztavra.

Nem hulyeskedtem a kocsival (gyorsit-fekez), de temposan haladtam.

Mennyire szokott pontos lenni a BC?

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Ha indításnál kopog a motor, valószínűleg a hidrotőkék, kb 2-3-4 mp-ig hidegtől függően az mennyire gáz??? Tudom, hogy sokmindenkinél fenn áll ez a dolog. Mennyiért csinálják meg kb?

Köszi

Üdv.: Atommanó :roll:

Hidrotőke 5-6000/db és ugyi van belőle 16db, na hát akkor hagy kopogjon :!: :!: :)

Link to comment
Megosztás:

Ha csak az indítás után kopog, és szépen elhalkul, akkor semmi gáz.

Ne törődj vele, ez természetes állapot. Amikor majd már hangosan és

nagyon hosszan fog kopogni, akkor ki lehet kapkodni a tőkéket, és jól

átmosni, kipucolni. Addig annyit tehetsz, hogy minél jobb minőségű

olajjal kényezteted (pl. Castrol RS 10W60).

Link to comment
Megosztás:

Igen, mielőtt beleugranál, mindenképpen adj egy jobb olajat neki! Nekem bevált: ma -1fok árnyékból tökhidegen indítva 4-5-10 sec dízelezés, majd kuss.

Én opel 5w40-et töltöttem bele.

Link to comment
Megosztás:

Ttegnap bejártam 2 megyében vagy 20-25 bontót!

Az opelemhez egy speckó 3 águ vizcsőért!

Volt egy komplett c20xe jelzésü motor amin volt egy de nem vették le nekem. :) :lol: Egy törött calibrábol való!Ugy egyben 120eft.(100eft ideadná :wink: )

Gyorsan kell cselekedni , mert elviszik.Valakinek kell belőle valami-összedobnánk az árát -kinek mi kell belőle! :roll:

Majdnem minden 3-dik bontóban volt calibra, de gsi astra nem :D :lol: a calibrákból elég sok van már C-vágányon-de inkább a 8-szelepesek.

Na de találtam még hasznos dolgokat amit az astrába is jó:eletromos ablakemelő kapcsoló, motor, müszerfal, comp. ..stb. és egyéb eltromos dolgok.

ha valakinek kell valami akkor.......!

ETC computert nem talaltal véletlenül

HE jelöléssel ??

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ezzel idáig én is képben voltam. Már most leszögezném hogy motor ügyben nem nagyon vagyok otthon. Azt hallottam, hogy nem mindegyik fajta hidrotőkét lehet tisztítani???? (Ha hülyeséget írtam ne kövezzetek meg. :oops: )

Ma reggel elkezdett csúzni az ékszíjjam is!!!

Lassan komponálni is lehet vele. :)

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Nekem Uhuhu tanacsara opel 5w40 van benne, elejen par sec erejeig csorog, utana rendben. Melegen pedig tok jo hangja van. Miutan megvettem, feltem kicsit a morgastol, amit eload, de felvilagositottak, hogy ettol sportmotor :)).

Link to comment
Megosztás:

én meg mostanában vmi furcsát szoktam észlelni

kb 3500-4000-es fordulat felett hangosabb, kicsit csörgős hang hallatszik a motortérből, de fogalmam sincs, hogy mi....

eddig ilyen nem volt (ja és mindez nem hidegen, ha nem már üzemi hőfokon, pl előzésnél)

sajnos elmondani nehéz az ilyen dolgokat, ezt inkább hallani kellene

mert pl hiába mondom az autószerelőnek, hogy ilyet csinál erre csak megvonja a vállát... :?

gondoltam rá, hogy beültettek vmi szakit és akkor menetközben meghallgathatja, de ha tudjátok mi lehet ez, akkor nem tartsátok magatokban :)

Link to comment
Megosztás:

én meg mostanában vmi furcsát szoktam észlelni

kb 3500-4000-es fordulat felett hangosabb, kicsit csörgős hang hallatszik ..

sajnos elmondani nehéz az ilyen dolgokat, ezt inkább hallani kellene

mert pl hiába mondom az autószerelőnek, hogy ilyet csinál erre csak megvonja a vállát... :?

gondoltam rá, hogy beültettek vmi szakit és akkor menetközben meghallgathatja, de ha tudjátok mi lehet ez, akkor nem tartsátok magatokban :)

na igen! Ez a baj ezekkel a hangokkal..pedig nekem is megmondták a hangok,hogy ne idegeskedjek, tök normális vok... :twisted:

Na viccet félretéve, tényleg ez a baj velük, hogy nem lehet normálisan elmondani...nekem pl. a váltoval van ilyen...néha mintha megdarálná a fogaskerekeket, de mégse. mert nem lehet hallani, szinte csak érezni lehet h vmi nem az igazi...(szinkron?) Meg kicsit akad néha a váltó...föleg a hármast nem szereti...meg lehet vmi kicsit ki is kopott benne(kulisszában), mert nem megy olyan pontosan 3as felé...néha ha gyorsan váltok, megakad..olyan mintha nem a "lukba"hanem az1es és 2es közti "válaszfalnak" nyomnám, és abba akadna bele. vissza középre és ugy három :evil: egy gyorsulásnál, ez cink... 8)

Meg hang is van ilyen...nekem ugy 3500körül "rezonál" be vmi...föként motorfék "üzemben"....és nem mindig...én próbálom magam azzal nyugtatni, hogy kipufogó.. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a ház mögötti kis parkoloban ahol megszoktam fordulni sosem veszi be a rükit :PPPPP nagyon durva mintha vlmi misztikus hely lenne.....nah és ott ienkor recseg ropog....ienkor kuplung ujra és 2- 3 jára beveszi ....de akkor is durva.....sry ha offnak veszitek...

Link to comment
Megosztás:

nekem is ad néha hangot a rüki (recseg kicsit), kb. minden harmadikra... mondjuk hideg is van manapság, de az engem is érdekelne, hogy ezt mennyire kell komolyan venni, szal hosszútávon nagyon megsínyli? nemrég vettem, szal azt nem tom, hogy melegben is ilyen e, én a hidegre vetek egyelõre...

Link to comment
Megosztás:

"Nekem meg a ház mögötti kis parkoloban ahol megszoktam fordulni sosem veszi be a rükit :PPPPP nagyon durva mintha vlmi misztikus hely lenne....."

Lehet, hogy nem a hely szelleme, inkább a beton egyenetlen, megcsavarodik az akármi, és épp összeér egy-két cucc, és reccsen egyet.

Van 1-2 trükk, próbáljátok meg:

Nekem csak a tolatás reccsenős (kopkopkop, lekopogom, mielőtt holnap 1-esbe tételkor is reccsen), viszont ha 1-esbe teszem hatramenet előtt, és várok egy picit, majd úgy tolatás, akkor mindig kisebbet reccsen. (megmagyarázták miért, de nem emléxem, ne kérdezzétek :oops:

Amikor hosszan megyek (5-10 sec felett) és lefékezek, és még azelőtt egyesbe rakom hogy megállnék, akkor egész komoly eséllyel szó nélkül, puhán veszi a tolatást.

Ezen felül mikor milyen kedve van, úgy reccsen.

Meg megtanultam 1-2 technikát is:

- orral befelé parkolsz (így induláskor előbb tolatásba tudod tenni, mint beindítod a motort -> állni kell a kuplungon indítás után, hogy kivárd, amíg elhallgatnak a hidrotőkék:) )

- ha a garázsba állítom be éppen a kocsit, elcseszem és újból kell próbálkozni, akkor nem tolatásba teszem, hanem feljebb megyek a felhajtón, kuplung, a kocsi meg legurul, lendületből hátragurul az utca túloldaláig, én meg kezdem újból becélozni az ajtót :)

- olyan helyen fordulok meg ha kell, ahol van emelkedő oldalt: oda is fel lehet menni, aztán kocsit visszagurítani

Amúgy ez típusbetegség, megnéztem vétel előtt százhúsz GSI-t, mind reccsent tolatásbatételkor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.