Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én is babrálnám csak állandóan leáll. Még annyival kiegészíteném, hogy amikor hidegen beindítom rögtön le is akar fulladni, de ha kinyomom a kuplungot fellélegzik és felpörög 1600 körül. Ha elengedem megint elkezd küszködni.

Help!!!!!!!! :)

Valki!!!

Üdv.: Atommanó :roll:

Ezt mind azóta csinálja , hogy megzavartad egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

Atommanó!

Nekem is csinált hasonlókat és egy alapos fojtószelep és

MAF cenzor tisztítás csodát tett! CARB-clean spray essonál és shellnél

fellelhető néha. de egy tisztításnyit szívesen adok én is ! 8)

FBalázs!

Köszi! Jön a tavasz itt a mi időnk! :)

Link to comment
Megosztás:

Persze Cabrio feeling!!! :) Azért most irigyellek!!! :oops: Ezt akartad ugye???

Tudna valaki segíteni ebben a tisztításos dologban? Nagyon megköszönném mert ez így elég kínos. Szeretek gyorsulni, de azóta ha állok a lámpánál, akkor is finoman adagolnom kell a gázt (nem mindig) hogy ne álljon le!! Azóta a Trabantok is csikorgó kerékkel indulnak el mellőlem. :lol:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

szasztok

nekem meg kuplung problémám van

decemberben elkezdett csörögni a kinyomócsapágyam, elvittem szerelőhöz, kicserélte a csapágyat meg a tárcsát.

azóta nem csörög, de ami érdekes, hogy ahogyan engedem fel a kuplungot elindulásnál egy bizonyos ponton mindig nyikorgó hangja van (néha csináljha néha nem) :) :lol:

olyasmi hangja van, mint amikor pl megcsúszik az ékszíj az ótokon

lehet hogy megcsúszik a kuplung???

érzésre nem úgy tűnik mintha megcsúszna

mi lehet ez???

Link to comment
Megosztás:

Kess!

Nekem a kipufogó nyikorgott, ugyanis a katalizátor helyén levő

rögzítés elgyengült, és ott a motor mozgásakor nyikorgott rendesen.

Szerintem érdemes átnézni Nálad is a kipuffot, meg a motor- és váltótartó

bakokat! Szerintem biztos, hogy a kuplungnak nincs köze hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy nem húz a motor, és a fogyasztás is megnőtt? Az autó: Astra Caravan 1.4 SE 82 LE. Bevittem a Schillerhez motordiagnosztikára, de nem találtak semmit, azt mondták, hogy így kell mennie az autónak. De ment ez már jobban is! A fogyasztásom 6 literről felment 7.4 l-re.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik te Üröm környékén szoktál mászkálni. Néha én is (Anyóspajti Solymáron lakik).

Amúgy III.ker Flórián tér környéke, Bécsi út....

Nekem igazábol bárhol jó. Dolgozni meg a kilencedik kerbe járok (gurulok)

Egyszer asszem láttalak a pesti rakparton jöttél velem szembe reggel 9 körül. Villogtam.... Na mindegy. :wink:

Köszi sokat segítenél.

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

szasztok

nekem meg kuplung problémám van

decemberben elkezdett csörögni a kinyomócsapágyam, elvittem szerelőhöz, kicserélte a csapágyat meg a tárcsát.

azóta nem csörög, de ami érdekes, hogy ahogyan engedem fel a kuplungot elindulásnál egy bizonyos ponton mindig nyikorgó hangja van (néha csináljha néha nem) :) :lol:

olyasmi hangja van, mint amikor pl megcsúszik az ékszíj az ótokon

lehet hogy megcsúszik a kuplung???

érzésre nem úgy tűnik mintha megcsúszna

mi lehet ez???

nekem az opelen nem volt ilyen gondom, de a wartburgomnál hasonló hangokat adott a kopott pedáltengely, esetleg azt is megnézheted.

Link to comment
Megosztás:

No, "virul a búrám".

Computer szerint 8.2 l/100km-t evett a c20xe astra, valójában 8.4-et. Telitöltés, 541 km megtétele, újból telitöltés 44.4 literrel.

Ebből 340 km autópálya.

30 km bp vasárnap, igaz, hogy mivel "gizdultam" az új kipufogóval, nyomtam alaposan.

Maradék 170 km bpen, meglehetősen kíméletesen, de forgalomban. Néha kicsit "megpróbáljuk a kocsit" tempóban.

Link to comment
Megosztás:

Atommanó!

Én papíron 8-17-ig dolgozom a 18-ban utána már nincs világos

és egy kis fény azért kellene!

Vagy napközben kellene talizni vagy próbáld meg

nem egy nagy kunszt.

Nekem egy bilincs és már látható is.

Közel vagyok az Üllőihez, Méta u-Besence....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Astrások!

Segítséget szeretnék kérni:

Cserélni kell a hengerfej tömítést :) az X17DTL (Opel blokkos TD 68 paci) motoromon. Házilagos kivitelezésben két autószerelő haverral vágunk bele, de egyiknek sincs a hengerfej csavarokhoz való TORX kulcsa.

Nagyon megköszönném, ha tudnátok abban segíteni hogy ehhez pontosan milyen méretű TORX fej kell, és esetleg hol lehet kapni. :wink:

Köszi

Lizard

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.