Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Egyszer nekem is elofordult, hogy felgyult a sarga lampa. Megaltam, beneztem a motorterbe semmi folyast nem lattam (olaj, benzin, viz), menni kellett, igy hat tovabbmentem. A 3-ik gyujtas utan tobbe nem gyult fel a lampa. Hasonlo esetben mit kellene csinalni?

Kiolvastatni, vagy kivillogtatni a hibakódot, hogy mégis tudd, hogy mi volt a probléma - ugyanis nem véletlenül világít az azért... :wink:

(Persze erre 20 indításon belül kell sort keríteni)

Link to comment
Megosztás:

Ne kövezzetek meg érte, de meg szeretném kérdezni én is, kb. 1000-diknek, hogy kell átalakítani központi befecskendezést, hengerenkéntire?

Tudom, hogy qrva drága, nem is csinálom meg, csak tudni szeretném. Azt írtátok, hogy egy 1.4-es Corsa-n már megcsinálták ezt az átalakítást, pontosan hol találom meg a leírást, mert a Tuning topicban nem találtam meg, a többit pedig nem tudom végigolvasni a terjedelme miatt.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kiolvastatni, vagy kivillogtatni a hibakódot, hogy mégis tudd, hogy mi volt a probléma - ugyanis nem véletlenül világít az azért... :wink:

(Persze erre 20 indításon belül kell sort keríteni)

Amikor felgyult epp egy hosszabb utra indultam, sajnos azota mar eltelt egy par nap es tobb mint 20-szor ujra volt inditva.

A lampa csak addig eg ameddig a hibat is eszleli, vagy addig amig ki nem torlodik a memoriajabol?

Link to comment
Megosztás:

Ne kövezzetek meg érte, de meg szeretném kérdezni én is, kb. 1000-diknek, hogy kell átalakítani központi befecskendezést, hengerenkéntire?

Tudom, hogy qrva drága, nem is csinálom meg, csak tudni szeretném. Azt írtátok, hogy egy 1.4-es Corsa-n már megcsinálták ezt az átalakítást, pontosan hol találom meg a leírást, mert a Tuning topicban nem találtam meg, a többit pedig nem tudom végigolvasni a terjedelme miatt.

Köszi!

"tuning -> corsa 1.4b mit lehet kihozni belőle?"

Link to comment
Megosztás:

Ne kövezzetek meg érte, de meg szeretném kérdezni én is, kb. 1000-diknek, hogy kell átalakítani központi befecskendezést, hengerenkéntire?

Tudom, hogy qrva drága, nem is csinálom meg, csak tudni szeretném. Azt írtátok, hogy egy 1.4-es Corsa-n már megcsinálták ezt az átalakítást, pontosan hol találom meg a leírást, mert a Tuning topicban nem találtam meg, a többit pedig nem tudom végigolvasni a terjedelme miatt.

Köszi!

Egy hét múlva lesznek friss információk. ;)

Link to comment
Megosztás:

Amikor felgyult epp egy hosszabb utra indultam, sajnos azota mar eltelt egy par nap es tobb mint 20-szor ujra volt inditva.

A lampa csak addig eg ameddig a hibat is eszleli, vagy addig amig ki nem torlodik a memoriajabol?

Nekem eddig egyszer világított az EGR szelep miatt. Útközben (indulás után 4-5 km-rel) elkezdett világítani... 1-2 km múlva leálltam, megnéztem a mocit, nem láttam semmit és nem volt semmi egyéb rendellenesség így én is mentem tovább (én is épp hosszú útra indultam). Indítás után nem is világított többet. Ezután még aznap kivillogtattam a kódot, majd elvittem kipucoltatni a szelepet.

Mivel úgy tudom, hogy a te mocidban is van EGR ezért lehet, hogy neked is ez a bajod, de a lambda-szonda miatt is van hogy világít néha, meg még sok más is lehet... szóval ha legközelebb világít akkor olvastasd / villogtasd ki időben. Ez utóbbiról sokat írtunk ebben a topikban, ha érdekel keress rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig egyszer világított az EGR szelep miatt. Útközben (indulás után 4-5 km-rel) elkezdett világítani... 1-2 km múlva leálltam, megnéztem a mocit, nem láttam semmit és nem volt semmi egyéb rendellenesség így én is mentem tovább (én is épp hosszú útra indultam). Indítás után nem is világított többet. Ezután még aznap kivillogtattam a kódot, majd elvittem kipucoltatni a szelepet.

Mivel úgy tudom, hogy a te mocidban is van EGR ezért lehet, hogy neked is ez a bajod, de a lambda-szonda miatt is van hogy világít néha, meg még sok más is lehet... szóval ha legközelebb világít akkor olvastasd / villogtasd ki időben. Ez utóbbiról sokat írtunk ebben a topikban, ha érdekel keress rá.

Igen, az enyemben is van EGR szelep, egyszer be is ragadt es leallt a stopnal az auto. Aztan kezdtem olvasgatni es hamarosan bekerult egy lemez az EGR szelep ala ;). Gondolom, hogy mar nem o a tettes.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az enyemben is van EGR szelep, egyszer be is ragadt es leallt a stopnal az auto. Aztan kezdtem olvasgatni es hamarosan bekerult egy lemez az EGR szelep ala ;). Gondolom, hogy mar nem o a tettes.

Világítani azért még tud miatta, ha már nagyon ki van kopva a tengelye.

Legalábbis asszem így van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még uj vagyok.Első kérdes astra1.6 8v(75LE) központi inj (saját:-)),lehet-e hengerenkéntire cserázni estleg mit lehet mégcsinálni pl:vez.teng,chip??? Lóerőn kívul mi fog változni,gyorsulas,végseb,fogyasztás????Most direktel,WM dobal most 185-et megy síkon Nem hegyről le!Igaz a motort most csinálták10.000km van benne(kiment a hengerfej tőmítés20km-20l víz meredek volt de tul vagyok rajta)Cseréltük:Heg.fejtöm:-)Hidro tőkét,Szelep kőszőrülve Gyűrűt,Hajtók.csap.Főteng szim.Vez teng.csapágy gyertya(2polus Gastrás) kábel(szilikon) elósztó fed Vez.teng. hibátlan volt nem volt bemaródás mindent kitakarítottunk az olajsártol.Egy őreg papié volt nem hajtotta(kert,rokonok1évbe2x).A szerelőm(kb.55éves) azt mondta kergessem,mert lajhár lessz! Előre is kössz!

Link to comment
Megosztás:

Váltócsere szopacs munka, de aki ért hozzá, hamar megcsinálja (két emberes munka). Ajánlom a Patyi műhelyet, ha éppen most dolgozik. 30/9226040

XV. kerben van a műhely.

Powerup!

Lehet hogy csak hengerfejtömítés. De ha leveszitek a hengerfejet, javaslok egy minimális felújítást (síkbahúzás, szelepek bemarrása, szelepszárszimmering csere), amit Szuromi bácsi pl. megcsinál jól és nem túl drágán. ;)

Ja, és új hengerfejcsavarok is kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Váltócsere szopacs munka, de aki ért hozzá, hamar megcsinálja (két emberes munka). Ajánlom a Patyi műhelyet, ha éppen most dolgozik. 30/9226040

XV. kerben van a műhely.

Powerup!

Lehet hogy csak hengerfejtömítés. De ha leveszitek a hengerfejet, javaslok egy minimális felújítást (síkbahúzás, szelepek bemarrása, szelepszárszimmering csere), amit Szuromi bácsi pl. megcsinál jól és nem túl drágán. :lol:

Ja, és új hengerfejcsavarok is kellenek.

Én is úgy gondolom hogy csak hengerfejtömítés...Ha nem feltétlenül szükséges,más most nem lesz cserélve,mert most sóher vagyok.. ;) De köszi a javaslatot!
Link to comment
Megosztás:

Mennyi az a nem túl drága kb? Mert nekem is eltűnik a vizem. 3-4000km-enként egy fél lityit utána kell önteni.
Nekem is így kezdte.Először azt hittem,a vízpumpa engedi,de csak menet közben,mert alatta sose volt víz,a hengerfejességre meg kezdetben nem utalt semmi.Szerintem figyelgesd....
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő problémám lenne: direkszűrőt szerettem volna az autómba (2.0 16v astra f), be is szerelték, a jeladót a csőbe integrálták stb. tehát szerintem korektül csinálták meg. Viszont kb. 1-2km után az autó rángatott, lefulladt stb. Visszarakták a gyárit. A kérdésem az lenne, hogy mi lehetett a probléma, illetve ,hogy kellene beszerelni, hogy jó legyen, mit csinálhattak rosszul a szerelésnél? Valamint keresek jobb első hibátlan csonkállványt. A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.