Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma kiderült a tuti. :( Hengerfejes a kocsi, úgyhogy megint 1 "kis" kiadás.Viszont a termosztát már jó.Remélem már nem jön semmi ezután 1 ideig, mert kezedek belefáradni.

türelem, türelem. :P

Valhol már én is belefáradtam, de a végén mindig oda lyukadok ki, hogy ami megbízható, az a 0 km-es, az meg nem az én autóm sem felszereltségben, sem pedig árban. Másik használt meg lutri. Szóval marad a jelenlegi, pláne, hogy már igencsak nehéz lenne megmondani, mi az, amihez még nem lett nyúlva rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ha elölről kezdted akkor így jártál, ha hátulról akkor benézted. :cry:

Fene a jó dolgotokat: :D

SE

Na ezt már én is vártam, :( mert majd kiesett a szemem már anyit olvastam. :P

Én aszem belevágok. Beszéltem egy emberkével nagyon ottvan opeles ügyekben.

Kintről behoznak egy hasonló paraméterekkel bíró autót és ami kell, azt kiherélik belőlle.

Egyuttal meglessz a kormányszervó is.

80.000-ra (anyaggal együtt) bealkudom a 2 műveletet, az korrekt ár enyiért?

-aztán már csak a hátsó tárcsafék, ahoz végre felrakhatom az első brembokat,

-a majdnem vége, pedig a belső kárpitozás: csontszinü bőrre gondoltam,

az nagyon menne szerinem a szürke műanyagokhoz. Ezt a sogesz csinálja majd,

ezért ez csak anyagár.

nem-nem, nincs még vége.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy fogy a hűtővizem.Kb 1 liter / 1000km, de nem találom sehol hogy folyna vagy szivárogna.

Néztük az olajat de az meg igazából nem habos és nem is szaporodik.

A betöltő nyillásnál van ilyen fehér "trutyi", de azt annak tudtam be hogy sokat járok hideg vagy kevésbé meleg motorral városon belűl rövid távok. :(

Ötlet valakinek valami?

Rejtett hely ahol nem nagyon látom hogy szivárog.

Vagy lehet hogy az a trutyi az az lenne?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak elkeseríterni, de ha sehol nem folyik (motortérben sehol, utastérben sem), akkor kezdj el felkészülni egy HF le-fel akcióra.

Annyit még nézzetek meg, hogy nem lehet-e az, hogy olyan helyen csöpög, ahol egyből esetleg a kipuffra csepeghet, és el is párolog.

Ha ez sem nyert, akkor tuti Hengerfejes lesz. Valószínű tömítés, de ilyenkor már akkor illik rendbevágni a HF-et kompletten.

Link to comment
Megosztás:

vagy esetleg ha nem néztétek még nézzétek meg a vezérlés burkolata alatt, hogy a vizpumpánál nem csepeg e szép lassan, az szerintem nicsn annyira szem előtt, és lehet elkerülte a a figyelmeteket!

ahh ma mentem kicist hosszabb távon is és a kartonpapirnak hála volt rendesfűtés is

ilyen talán még sose volt :( :P :cry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy fogy a hűtővizem.Kb 1 liter / 1000km, de nem találom sehol hogy folyna vagy szivárogna.

Néztük az olajat de az meg igazából nem habos és nem is szaporodik.

A betöltő nyillásnál van ilyen fehér "trutyi", de azt annak tudtam be hogy sokat járok hideg vagy kevésbé meleg motorral városon belűl rövid távok. :(

Ötlet valakinek valami?

Rejtett hely ahol nem nagyon látom hogy szivárog.

Vagy lehet hogy az a trutyi az az lenne?

Üdv

Nekem is így kezdődött 1,5 hónapja a dolog.Nekem se látszott semmi az olajban, mert ugye nem is kell látszania, ha a hengerbe megy és nem az olajba.

1. Nem vetted észre, hogy jobban megy?

2. Egyenletes a járása a motornak?Ha néha kihagy és előtte nem tette, akkor ez is arra utal.

3. Nem füstöl jobban, mint eddig?Én ezt is tapasztaltam, igaz nem mindig.

4. A kipufogógáz szaga nem változott meg?

Az enyém most lesz szétkapva, már a szerelőnél van.

Te is tedd minnél előbb ezt, nehogy kuka legyen a motor.Gyorsan meghalhat így!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy fogy a hűtővizem.Kb 1 liter / 1000km, de nem találom sehol hogy folyna vagy szivárogna.

Néztük az olajat de az meg igazából nem habos és nem is szaporodik.

A betöltő nyillásnál van ilyen fehér "trutyi", de azt annak tudtam be hogy sokat járok hideg vagy kevésbé meleg motorral városon belűl rövid távok. :(

Ötlet valakinek valami?

Rejtett hely ahol nem nagyon látom hogy szivárog.

Vagy lehet hogy az a trutyi az az lenne?

Üdv

Hali.

én sem akarlak elkeseríteni, de szerintem is hengerfej. 1000 L / km az bárhol csöpögne, meglátszana. Jut eszembe, nekem is fogy a hűtővizem, de nálam a motortér tűzfal felőli részén valami kis fűtéscsap környékén csöpög, de pont a kipuffa, így nincs folt, csak hidegen ( meleg kipuff ugye egyből elgőzöli... ).

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy fogy a hűtővizem.Kb 1 liter / 1000km, de nem találom sehol hogy folyna vagy szivárogna.

Néztük az olajat de az meg igazából nem habos és nem is szaporodik.

A betöltő nyillásnál van ilyen fehér "trutyi", de azt annak tudtam be hogy sokat járok hideg vagy kevésbé meleg motorral városon belűl rövid távok. :(

Ötlet valakinek valami?

Rejtett hely ahol nem nagyon látom hogy szivárog.

Vagy lehet hogy az a trutyi az az lenne?

Üdv

Vezérlés csere mikor volt? Mert ha jó régi benne a vízszivattyú, akkor annak a tengelyénél is el tud szökni a víz... és az annyira nem is feltűnő, nem látszik a vezérléstől és szépen megszárad a blokkon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy fogy a hűtővizem.Kb 1 liter / 1000km, de nem találom sehol hogy folyna vagy szivárogna.

Néztük az olajat de az meg igazából nem habos és nem is szaporodik.

A betöltő nyillásnál van ilyen fehér "trutyi", de azt annak tudtam be hogy sokat járok hideg vagy kevésbé meleg motorral városon belűl rövid távok. :(

Ötlet valakinek valami?

Rejtett hely ahol nem nagyon látom hogy szivárog.

Vagy lehet hogy az a trutyi az az lenne?

Üdv

Nekem is így kezdte.Kis vízfogyás ,kis trutyi az olajbetöltőn.Aztán nagy vízfogyás -nagy trutyi...-hengerfejtömítés csere.Ha vakuum van a rendszerben,(nehéz lecsavarni miatta a hűtővíz sapkáját) az már rossz jel.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

én sem akarlak elkeseríteni, de szerintem is hengerfej. 1000 L / km az bárhol csöpögne, meglátszana. Jut eszembe, nekem is fogy a hűtővizem, de nálam a motortér tűzfal felőli részén valami kis fűtéscsap környékén csöpög, de pont a kipuffa, így nincs folt, csak hidegen ( meleg kipuff ugye egyből elgőzöli... ).

üdv

Szia hol van az a kis csap?

A fűtő radiátornál még nem is nézelődtem :( Azt hol és hogy tudom megnézni?

Link to comment
Megosztás:

Vezérlés csere mikor volt? Mert ha jó régi benne a vízszivattyú, akkor annak a tengelyénél is el tud szökni a víz... és az annyira nem is feltűnő, nem látszik a vezérléstől és szépen megszárad a blokkon.

vezérlés csere szíj,pumpa,feszítő kevesebb mint 40e km-el ezelőtt. :P EREDETIRE :(

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a nívópálcán milyen az olaj, ha az is fehéres, meg se mocanj tovább vele (fehéres habos ahogy összedolgozza a vizet meg az olajat).

Lehet, hogy csak a páralecsapódás miatt olyan a kupakod az egyik képen, meg a lefojás az olajbeöntőnél, de nagyon gyanus. a víz még elszivároghat a dugattyuk felé is, bár azt könyen észreveheted mert felpumpálja nyomással a vizes rendszeredet.

... ha ezen dolgok valamelyike áll fent, mielöbb hengerfejtömítés csere. De addig, amíg csak azt kell!

Mert, aztán 70-80 ezerbe is belekerül a többi mutatvány.

...föztem már meg a mocimat én is...

2005.07.25__46__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia hol van az a kis csap?

A fűtő radiátornál még nem is nézelődtem :( Azt hol és hogy tudom megnézni?

szembeállsz a kocsival, átmész a bal kezednél lévő részhez, és oldalról bekukkantsz kb a szívósor alá. ( az ablakmosótartály felőli résznél ). nekem ott van vmi 3ágú bizbasz gumicső, bilincsekkel rögzítve valamihez :D ott csöpög a vizecske, szépen a kipufogóra. hidegen nyomot hagy a földön, de pár perc, és a kipuffról azonnal elpárolog a lecsöppenő víz.

nézd meg, hátha ott a bibi

üdv

szerk.

hú, bocs, az előbbi bakimtól sokkot kaptam, elfelejtettem szerkeszteni :P :cry:

Link to comment
Megosztás:

szembeállsz a kocsival, átmész a bal kezednél lévő részhez, és oldalról bekukkantsz kb a szívósor alá. ( az ablakmosótartály felőli résznél ). nekem ott van vmi 3ágú bizbasz gumicső, bilincsekkel rögzítve valamihez :cry: ott csöpög a vizecske, szépen a kipufogóra. hidegen nyomot hagy a földön, de pár perc, és a kipuffról azonnal elpárolog a lecsöppenő víz.

nézd meg, hátha ott a bibi

üdv

szerk.

hú, bocs, az előbbi bakimtól sokkot kaptam, elfelejtettem szerkeszteni :( :P

Nekem nem rémlik, hogy a fűtésben lenne csap.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a nívópálcán milyen az olaj, ha az is fehéres, meg se mocanj tovább vele (fehéres habos ahogy összedolgozza a vizet meg az olajat).

Lehet, hogy csak a páralecsapódás miatt olyan a kupakod az egyik képen, meg a lefojás az olajbeöntőnél, de nagyon gyanus. a víz még elszivároghat a dugattyuk felé is, bár azt könyen észreveheted mert felpumpálja nyomással a vizes rendszeredet.

... ha ezen dolgok valamelyike áll fent, mielöbb hengerfejtömítés csere. De addig, amíg csak azt kell!

Mert, aztán 70-80 ezerbe is belekerül a többi mutatvány.

...föztem már meg a mocimat én is...

http://www.kepfeltoltes.hu/071124/2005.07....ltoltes.hu_.jpg

Képpel nem idézünk!!! mackosajt

Szia

Azt nem tudom igazából hogy maga az olaj az tiszta, de néha onnan is sikerül egy kis fehér valamit kiszedni :( de nem maga az olaj olyan hanem gondolom a kis csőben van amiben van a pálca.

NEm szeretném megfőzni a mocit az a baj igazából hogy munkaeszköz az autó.:P

A radiátoron mindenképpen átmegy a víz?vagy csak ha fűt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.