Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ha állandóan ott van a kékben, akkor lehet vezetékhiba, de ha néha pl dugóba, vagy nagyon terhelve felmegy kék felé is, akkor nem kizárt a termosztát csere se.

Úgy van ahogy mondod Novyy.

Fölmegy kék fölé is dugóban, meg ha meghajtom.

Ez csak ilyen téli dolog, hogy állandóan kékben van.

De 2-3 km után viszont már kezd jönni a meleg is.:-)

Szóval nem tudom..

Más dízeleseknél hogy van ez ?

Link to comment
Megosztás:

Úgy van ahogy mondod Novyy.

Fölmegy kék fölé is dugóban, meg ha meghajtom.

Ez csak ilyen téli dolog, hogy állandóan kékben van.

De 2-3 km után viszont már kezd jönni a meleg is.:-)

Szóval nem tudom..

Más dízeleseknél hogy van ez ?

Szinte biztos, hogy a termosztátod van oda. Nem nagy költség, kb 3-4 e. forint.

Link to comment
Megosztás:

...A fogyasztásom ilyenkor télen, 7-8 liter..

Egy Isuzutól az elég sok, sztem is termosztát gond lesz. Úgy kéne működnie, hogy olyan 5km után már fel kéne érnie a 87fokig (ha jól emléxem Isuzunál ennyi a termosztát nyitási hőmérséklete), akkor a termosztát kinyit, visszaesik úgy 5 fokot a hőmérséklet (mert a hűtőből a motorba áramlik a hideg víz), aztán pár percen belül be kell állnia 87-re.

Link to comment
Megosztás:

Egy Isuzutól az elég sok, sztem is termosztát gond lesz. Úgy kéne működnie, hogy olyan 5km után már fel kéne érnie a 87fokig (ha jól emléxem Isuzunál ennyi a termosztát nyitási hőmérséklete), akkor a termosztát kinyit, visszaesik úgy 5 fokot a hőmérséklet (mert a hűtőből a motorba áramlik a hideg víz), aztán pár percen belül be kell állnia 87-re.

Ott a pont :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Nagyon köszönöm.:-)

Holnap délelőtt utánajárok a termosztátnak, hogy hol merre mennyi.

Mivel jár a termosztát cseréje ?

Le kell engedni az egész vizet ?

Nemrég vittem féltengely gumiharangcserére az autót, és akkor is mondta a szerelő, hogy

neki gyanús a motor melegedése.. Kb. másfél hónapja.

Hmmm..

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Nagyon köszönöm.:-)

Holnap délelőtt utánajárok a termosztátnak, hogy hol merre mennyi.

Mivel jár a termosztát cseréje ?

Le kell engedni az egész vizet ?

Nemrég vittem féltengely gumiharangcserére az autót, és akkor is mondta a szerelő, hogy

neki gyanús a motor melegedése.. Kb. másfél hónapja.

Hmmm..

Nem kell leengedni a vizet, amikor leveszed a termosztát fedelét, kifolyik sztem pár deci, amit felfoghatsz egy edénybe, aztán a csere után visszatöltöd. Legalábbis nekünk az 17DR-en így volt.

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Nagyon köszönöm.:-)

Holnap délelőtt utánajárok a termosztátnak, hogy hol merre mennyi.

Mivel jár a termosztát cseréje ?

Le kell engedni az egész vizet ?

Nemrég vittem féltengely gumiharangcserére az autót, és akkor is mondta a szerelő, hogy

neki gyanús a motor melegedése.. Kb. másfél hónapja.

Hmmm..

Lehúzod a csövet a termosztátházról, kitekered a 2 db csavart, ami fogja a házat. Kiveszed a régi, berakod az új termosztátot (van rajta egy furat, az felfelé álljon), visszaszereled a házat az új tömítéssel, visszarakod a gumicsövet. Felmelegíted a motort, utána öntöd az esetleg hifolyt hűtőfolyadékot.

Link to comment
Megosztás:

Hol van a termosztát helyileg ?

Isuzut még nem láttam közelről, de sztem az autóval szemben állva bal kéz felé kövesd a vastag csövet, ami a hűtőből megy a motor felé, az rámegy egy alu házra, aminek a fedele levehető. Kéne egy kép a motortérnek erről a részéről, akkor pontosabban meg tudnám mondani.

Tipp: nézd meg az "Így csináld..." könyvben.

Link to comment
Megosztás:

Isuzut még nem láttam közelről, de sztem az autóval szemben állva bal kéz felé kövesd a vastag csövet, ami a hűtőből megy a motor felé, az rámegy egy alu házra, aminek a fedele levehető. Kéne egy kép a motortérnek erről a részéről, akkor pontosabban meg tudnám mondani.

Nem ugyanolyan a ház, bár neki könnyebb mint nekünk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.