Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

én emlékeim szerint nem tudtam betenni cak egyféleképpen....

vagy lehet egyből beraktam az ujat és ezért nem cseréltem fel?

de most akkor ugy a helyes ahogy a képen van?

Nem a képen még a rossz pozíció látszik, a rugós résznek kell benyúlni a HF-be mert ott van az a viasz ami hőtágulás hatására kinyitja a tányért a rugóerő ellenében.

Link to comment
Megosztás:

Nem a képen még a rossz pozíció látszik, a rugós résznek kell benyúlni a HF-be mert ott van az a viasz ami hőtágulás hatására kinyitja a tányért a rugóerő ellenében.

Nem csak rutinos vagy a hülyeségben, de még ráadásul vak is vagy. Nem láttad hogy volt amikor kiszedted az előzőt???? :D

Link to comment
Megosztás:

úgy nem csináltál képet?

lökhetnél egyet a régi csonkkal és termosztáttal.

mert olyan kép pont nincs az oldalon se :lol:

Most csak így hirtelen ezt találtam.

Nem csak rutinos vagy a hülyeségben, de még ráadásul vak is vagy. Nem láttad hogy volt amikor kiszedted az előzőt???? :lol:

Nem figyeltem, biztos voltam akkor még benne, hogy egyféleképpen lehet betenni. Aztán először be akartam tenni jól, mert a logika szerint is a rugós felének kell benyúlnia a HF-be. De nem mindegy hogyan forgatod, mert elakdt bellül vmibe, igy hát kivetem és fordítva simán passzolt. Csak éppen rosszul műkszik. :D Most nagyon haragszol? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem figyeltem, biztos voltam akkor még benne, hogy egyféleképpen lehet betenni. Aztán először be akartam tenni jól, mert a logika szerint is a rugós felének kell benyúlnia a HF-be. De nem mindegy hogyan forgatod, mert elakdt bellül vmibe, igy hát kivetem és fordítva simán passzolt. Csak éppen rosszul műkszik. :D Most nagyon haragszol? :lol: ;)

Hozzám jöhetsz sírni, úgyis mindig jót röhögök a "beülök, semmi, kalapács elő, felnyit, tik-tik, beül, wrróóóóóóóómm"-on. :lol: :lol: Elég jó képzelőerőm van. :D

Link to comment
Megosztás:

Most csak így hirtelen ezt találtam.

Nem figyeltem, biztos voltam akkor még benne, hogy egyféleképpen lehet betenni. Aztán először be akartam tenni jól, mert a logika szerint is a rugós felének kell benyúlnia a HF-be. De nem mindegy hogyan forgatod, mert elakdt bellül vmibe, igy hát kivetem és fordítva simán passzolt. Csak éppen rosszul műkszik. :lol: Most nagyon haragszol? :lol: ;)

Igen. Eridjjjj a sarokba. :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hozzám jöhetsz sírni, úgyis mindig jót röhögök a "beülök, semmi, kalapács elő, felnyit, tik-tik, beül, wrróóóóóóóómm"-on. :D :lol: Elég jó képzelőerőm van. :lol:

Akkor kezdtem Opelezni, és ezt találtam a neten, mint gyorsjavítást, ha nem húz be a bendix. Csak aztán egyre gyakoribb lett, meg unalmas is, és végül megpucoltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég új vagyok még itt, pontosabban ez az első hozzászólásom.

Lenne egy kérdésem.

Van egy 96-os X14XE motorral felszerelt kocsim. A következő gond jött elő az elmúlt egy hétben.

Szépen, simán jár a motor, a fogyasztása vegyes használatban 6,2. De ha mondjuk megyek a kocsival 4.-ben 50-nel és nyomok egy padlógázt, akkor megtorpan egy kicsit és csak kb 1-2 másodperc és egy rántás után kezd húzni. Amit még egy-két rántás-döcc kísér mire felér a motor fordulatszám a 4-5000-es tartományig. De ez a jelenség megvan akármilyen sebességfokozatban megyek. Ha kilencvennél taposok bele akkor is jelentkezik a "turbólyuk" és a rángatás... de ugye ott nemolyan jelentősen, mint mondjuk kettesben vagy hármasban...

sajnos nem vagyok nagy műszaki zseni ezért kérem ki a véleményeteket. Szerintetek mi lehet a gondja???

130e van a mociban, most lett a hengerfej tömítés kicserélve, új NGK gyetryák vannak benne...

Válaszotokat előre is köszönöm!

pszilaj

Link to comment
Megosztás:

ez bevett szokás :lol:

és be is válik, ellenben a pucolással, mert az már néha nem segít :lol:

ja gondolom előbb utóbb behal így is, gondoltam már rá, kéne venni tartalékba egyet.

Bakker... :lol:

És az a legidegesítőbb, hogy mindíg ilyen bénasággal szívom meg. Rátolatok a táblára, meg nekimegyek a csukott kapunak.... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég új vagyok még itt, pontosabban ez az első hozzászólásom.

Lenne egy kérdésem.

Van egy 96-os X14XE motorral felszerelt kocsim. A következő gond jött elő az elmúlt egy hétben.

Szépen, simán jár a motor, a fogyasztása vegyes használatban 6,2. De ha mondjuk megyek a kocsival 4.-ben 50-nel és nyomok egy padlógázt, akkor megtorpan egy kicsit és csak kb 1-2 másodperc és egy rántás után kezd húzni. Amit még egy-két rántás-döcc kísér mire felér a motor fordulatszám a 4-5000-es tartományig. De ez a jelenség megvan akármilyen sebességfokozatban megyek. Ha kilencvennél taposok bele akkor is jelentkezik a "turbólyuk" és a rángatás... de ugye ott nemolyan jelentősen, mint mondjuk kettesben vagy hármasban...

sajnos nem vagyok nagy műszaki zseni ezért kérem ki a véleményeteket. Szerintetek mi lehet a gondja???

130e van a mociban, most lett a hengerfej tömítés kicserélve, új NGK gyetryák vannak benne...

Válaszotokat előre is köszönöm!

pszilaj

Üdv a fórumon. Azt azért tudni kell hogy ez nem egy erőgép, nem fog kilőni padlózáskor, főleg nem 50-nél 4-be. Most nem tudom fejből milyen fordulatszámnál adja le a max. nyomatékot, de azért pörgetni kell. 50-nél 4.-be azért már illene "ugrania" . Levegőszűrő mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon. Azt azért tudni kell hogy ez nem egy erőgép, nem fog kilőni padlózáskor, főleg nem 50-nél 4-be. Most nem tudom fejből milyen fordulatszámnál adja le a max. nyomatékot, de azért pörgetni kell. 50-nél 4.-be azért már illene "ugrania" . Levegőszűrő mikor volt cserélve?

Szia!

A max nyomatékot olyan 4000 fordulat körül adja le... :D

Légszűrő augusztusban volt cserélve, amikor vizsgázott. Én először a fojtószelep potméterre gyanakodtam, amit ki is kell majd cserélnem, mert van egy állása ahol megdöccen a motor. Ha sikerül kézzel eltalálnom azt az állást, szinte nem tudja mit csináljon...csak döcc-döcc... :lol: Pont az az állás ahol negyedikben 50-nel megy az ember...biztos kikopott...

De ez a megtorpanás mindig megvan. Ha kilencvennél lepadlózom, akkor gondolkodik, és ha egy kicsit visszaveszem a gázt meglódul...

Lehet h jót tenne neki egy injektortisztító adalék? már több mint egy éve nem volt benne és főleg városban használom...

Link to comment
Megosztás:

ja gondolom előbb utóbb behal így is, gondoltam már rá, kéne venni tartalékba egyet.

És az a legidegesítőbb, hogy mindíg ilyen bénasággal szívom meg. Rátolatok a táblára, meg nekimegyek a csukott kapunak.... :D

nyitott kapunak nehéz nekimenni :lol: :lol:

de megoldható :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A max nyomatékot olyan 4000 fordulat körül adja le... :D

Légszűrő augusztusban volt cserélve, amikor vizsgázott. Én először a fojtószelep potméterre gyanakodtam, amit ki is kell majd cserélnem, mert van egy állása ahol megdöccen a motor. Ha sikerül kézzel eltalálnom azt az állást, szinte nem tudja mit csináljon...csak döcc-döcc... :lol: Pont az az állás ahol negyedikben 50-nel megy az ember...biztos kikopott...

De ez a megtorpanás mindig megvan. Ha kilencvennél lepadlózom, akkor gondolkodik, és ha egy kicsit visszaveszem a gázt meglódul...

Lehet h jót tenne neki egy injektortisztító adalék? már több mint egy éve nem volt benne és főleg városban használom...

első körben nem ártana kicserélni akkor a potit, ha tudva vagyon, hogy szar :lol:

lehet mikor padlózod 90nél akkor is átfut azon az álláson és az bekavar neki...

gyertya bele való lett beletéve???

injektor tisztító se fog ártani neki

hibakód kivillogtatás?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A max nyomatékot olyan 4000 fordulat körül adja le... :D

Légszűrő augusztusban volt cserélve, amikor vizsgázott. Én először a fojtószelep potméterre gyanakodtam, amit ki is kell majd cserélnem, mert van egy állása ahol megdöccen a motor. Ha sikerül kézzel eltalálnom azt az állást, szinte nem tudja mit csináljon...csak döcc-döcc... :lol: Pont az az állás ahol negyedikben 50-nel megy az ember...biztos kikopott...

De ez a megtorpanás mindig megvan. Ha kilencvennél lepadlózom, akkor gondolkodik, és ha egy kicsit visszaveszem a gázt meglódul...

Lehet h jót tenne neki egy injektortisztító adalék? már több mint egy éve nem volt benne és főleg városban használom...

Ártani nem árthat, én most fejeztek be a "kúrát", és úgy vettem észre, használt neki.

Link to comment
Megosztás:

első körben nem ártana kicserélni akkor a potit, ha tudva vagyon, hogy szar :lol:

lehet mikor padlózod 90nél akkor is átfut azon az álláson és az bekavar neki...

gyertya bele való lett beletéve???

injektor tisztító se fog ártani neki

hibakód kivillogtatás?

Ki akarom cserélni azt a potit...nem szeretem ha valami nem megfelelő rajta...

Gyertya az elvileg jó bele, a tipusa: NGK - BRK5EK, kétpólusú. Az ACDelco után klasszisokkal jobb... :lol:

A kivillogtatáshoz még egy kicsit "erőt" gyűjtök... nem szeretném az ECU-t gallyra vágni! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod lesz egy ilyenem eladó,csak most az van az autóban. :D

Pénteken lett kész ami eredetileg benne volt,már csak vissza kellene cserélni.

nemanon szoktak elromlani...

bendix, illetve bronzkefe megy ki belőle...

most ez egy használt cucc, kitudja meddig bírja..

persze tartalékba jo, ameddig megjavítod a sajátot.

szereléskor ne hagyjátok ki a bolygómű takarólemezét... nekem eccer sikerült, szét is daralta magát is meg a tekercs egy részét is...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki megmondani a fojtószelep potméter ellenállás adatait?

Mert megmérném, mielőtt veszek egy utángyártottat 7000-ért... :lol:

Köszi!

Ui.: Nekem az önindító olyan hibát csinált, amin nagyon csodálkoztak a szerelőszakik...az állórész(ház)ről levált az egyik mágnes és beszorult...Na erre varjatok gombot!!! :D A fogaskerekek közé meg nagyon sok zsírt nyomjatok, mert az a lelke!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

AGR csere: még nem, de nem világit a kis nyüves motor diag lámpa -ami feltételezné a vészprogramon való üzemelést- ezért vittem vissza.

De most új szitu van reggel kimentünk anyámékhoz (14km) ótó pöccre indult, látszólag szépen muzsikált, de mire odaértünk a városban éreztem, hogy nincs minden rendben, olyan "traktoros" lett a gép 1 hengerben nincs gyújtás. Hiába cserélgettem a gyertyákat a traktor fíling nem változott. Sajna úgy kellett vérzőn haza jönnöm. Este néztem "magic fényeket" nem generál egyik gyújtógyertya kábele sem.

De az fix, hogy a 4-es henger gyújtása nem megyik. Remélhető, hogy bónuszból galyra ment a gyújtótrafó is??

Holnap reggel vinném másik helyre műszeres vizsgálatra saját lábán mehetek még vele (10km) ? Vagy inkább húzassam magam?

Nem a DIS ment tönkre, mert akkor egy másik hengerben sem lenne gyújtás. Párosával gyújt ugyanis.

Vagy a gyertya szar, vagy a kábel, más lehetőség nem nagyon van.

Az, hogy nem mindig csinálja ezt az AGR hibát meg a vészprogramot, arra utal, hogy kontakt hibád van valahol.

Van egy 96-os X14XE motorral felszerelt kocsim. A következő gond jött elő az elmúlt egy hétben.

Szépen, simán jár a motor, a fogyasztása vegyes használatban 6,2. De ha mondjuk megyek a kocsival 4.-ben 50-nel és nyomok egy padlógázt, akkor megtorpan egy kicsit és csak kb 1-2 másodperc és egy rántás után kezd húzni. Amit még egy-két rántás-döcc kísér mire felér a motor fordulatszám a 4-5000-es tartományig. De ez a jelenség megvan akármilyen sebességfokozatban megyek. Ha kilencvennél taposok bele akkor is jelentkezik a "turbólyuk" és a rángatás... de ugye ott nemolyan jelentősen, mint mondjuk kettesben vagy hármasban...

sajnos nem vagyok nagy műszaki zseni ezért kérem ki a véleményeteket. Szerintetek mi lehet a gondja???

130e van a mociban, most lett a hengerfej tömítés kicserélve, új NGK gyetryák vannak benne...

Nem tudja valaki megmondani a fojtószelep potméter ellenállás adatait?

Mert megmérném, mielőtt veszek egy utángyártottat 7000-ért... :D

Ez a jelenség tipikusan az AGR szelep miatt szokott jelentkezni, már újabb korában is. Le kell zárni egy lemezzel

az AGR szelepet, és meg fogsz lepődni :lol:

A potit hiába méricskéled ellenállásra, jó lesz. Ha nem lenne jó, már jelezné a hibalámpa. Ha egy helyen szar a

kontakt bizonyosan, akkor csere. Amúgy alapjáraton a jelvezetékén 0,6V körül kell lennie a feszültségnek, maxi

gázon pedig 4,4V körül.

Link to comment
Megosztás:

Ez a jelenség tipikusan az AGR szelep miatt szokott jelentkezni, már újabb korában is. Le kell zárni egy lemezzel

az AGR szelepet, és meg fogsz lepődni :lol:

A potit hiába méricskéled ellenállásra, jó lesz. Ha nem lenne jó, már jelezné a hibalámpa. Ha egy helyen szar a

kontakt bizonyosan, akkor csere. Amúgy alapjáraton a jelvezetékén 0,6V körül kell lennie a feszültségnek, maxi

gázon pedig 4,4V körül.

Köszi a válaszod. Vlamiért erre is gyanakodtam, mert anno egyszer kipurcant az agr és előtte olyan furcsa szagú volt a füstje. Kb 3 éve tettem bele egy DELPHI AGR-t és mostanság megint olyan furcsa szagú a füstje.

Most még nem döglött meg a szelep, legalábbis a hibát nem jelzi, de ha most teszek alá egy lezáró lemezt, akkor fog hibát generálni? Csak mert olvasgattam, h van valami diagnosztikai üzemrésze is a dolognak...

Meg azt tudom h csak az újakban lehet azt a kört kompjúteresen kiiktatni...ezen még nem.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.