Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A kettőt hosszan lenyomva kell tartani, és akkor megjelenik. Aztán egy kijelző teszt következik, és újraindul. Dízeleknél nem szokott jelezni, mert ugye nincs ECU ami jelet adna neki :)

Nekem meg szerintem csak a teszt indult el. Ki írt mindenféle számokat,aztán váltott,akkor megint ki írt másféle számokat,de a sebességhez egyiknek se volt köze.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg szerintem csak a teszt indult el. Ki irt mindenféle számokat aztán váltott akkor megint ki irt másféle számokat de a sebességhez egyiknek se volt köze.

Nekem kiírta, a kijelző középső részén, (igaz csak azt hogy 00 kmh, mert dízelből van a drága) :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem mutat semmit vagy ez már ujabb verzijuaknál van?

Nekem hőmérséklet kijelzős meg mindenféle adatot rögzit átlagokat... 91-es a gépezet akkor ez is TID?

Neked MID-ed van. Fedélzeti számítógéped. GSikben benne van alapból ez. (Remélem. :)) Annál ez a funkció már nincsen benne, csak az egysoros kijelzőkben. ;)

Ha 3 részre van osztva a kijelző (óra-dátum/rádió-hőmérséklet) akkor TID ;)

Benzinesek dolgába ne szóljá bele. :D ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

De nem csak ezzel hanem az érzékelőkkel a fedélzetin vagy az állitható magasságu bizti övekkel, vagy az ETC-vel... Nem sok autó gyár tette ezeket 91-ben bele a vasakba... :)

Azt azért ne felejtsük el,hogy a GSi utcai sport kategória volt és nem alap,fapad utcai autó. :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó C16SE-t lehet csinálni belőle (100LE), még a dugattyúk is olyanok benne. Egy C16SE motorról kell a hengerfej az összes sallangjával, kábelköteggel, motorvezérlő computerrel, egy-két víz-és vákuumcső is más benne, meg kell egy nagynyomású (3bar) AC-pumpa. Előnye, hogy a motorszám nem változik, mert a blokk marad, viszont ettől még illegális, ha pl. műszakin észreveszik.

Üdv. A bontós srác azt mondta csak motorostól van hengerfej 20-25 ért a többit nem kérdeztem de azt mondta kábel nem lesz mert azt szétszokták vágni nem kínlódnak vele mondom szóljon és kiszedem erre ő dehogy nem ér ő rá erre mintha neki kellene. A vateráról meg nem akarok venni mert sokba van. Úgyhogy csak akkor lesz projekt ha lesz kábel meg valaki akinek kell a motor többi része.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. A bontós srác azt mondta csak motorostól van hengerfej 20-25 ért a többit nem kérdeztem de azt mondta kábel nem lesz mert azt szétszokták vágni nem kínlódnak vele mondom szóljon és kiszedem erre ő dehogy nem ér ő rá erre mintha neki kellene. A vateráról meg nem akarok venni mert sokba van. Úgyhogy csak akkor lesz projekt ha lesz kábel meg valaki akinek kell a motor többi része.

Érdekes bontó...ahol szombaton voltam, odaszóltam, hogy mi kell, mondta van, szerszámokat hozzak. Megmutatta a kocsit, aztán elballagott. Azt vettem ki amit akartam.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes bontó...ahol szombaton voltam, odaszóltam, hogy mi kell, mondta van, szerszámokat hozzak. Megmutatta a kocsit, aztán elballagott. Azt vettem ki amit akartam.

na igen de legalább nagyábol olcsó meg van minden ami kell ha nem is rögtön PL fordszámos km ora3000 ért ajtó egy ezresért

Link to comment
Megosztás:

Érdekes bontó...ahol szombaton voltam, odaszóltam, hogy mi kell, mondta van, szerszámokat hozzak. Megmutatta a kocsit, aztán elballagott. Azt vettem ki amit akartam.

Általában kétféle bontó létezik. Az egyik fajta zsigulikkal, skodákkal, meg kispolszkikkal foglalkozik. A "levedlett" magyar autókat veszik be. Ezek inkább a hulladékfémből élnek, kevésbé az alkatrészek eladásából.

Meg vannak a komolyabbak, akik tudják, hogy még a legapróbb mütyűrökért is elkérhetnek 2-3 ezer Ft-ot, mert újan 3 szorosáért kapod meg a cuccot. Behozzák külföldről a drágább autókat, 4-5 márkára specializálódtak. Na ezek nem mondják sajnos azt, hogy menj be és bontsd ki ami kell :)

Link to comment
Megosztás:

Általában kétféle bontó létezik. Az egyik fajta zsigulikkal, skodákkal, meg kispolszkikkal foglalkozik. A "levedlett" magyar autókat veszik be. Ezek inkább a hulladékfémből élnek, kevésbé az alkatrészek eladásából.

Meg vannak a komolyabbak, akik tudják, hogy még a legapróbb mütyűrökért is elkérhetnek 2-3 ezer Ft-ot, mert újan 3 szorosáért kapod meg a cuccot. Behozzák külföldről a drágább autókat, 4-5 márkára specializálódtak. Na ezek nem mondják sajnos azt, hogy menj be és bontsd ki ami kell :)

A Te első kategóriád már kihalt...Nagyon kevesen foglalkoznak itthon levedlett autókkal, mert itthon addig használják amíg megy.

Márkaspecifikus bontók a legjobbak, mert ott értenek is hozzá valamelyest.

Link to comment
Megosztás:

Általában kétféle bontó létezik. Az egyik fajta zsigulikkal, skodákkal, meg kispolszkikkal foglalkozik. A "levedlett" magyar autókat veszik be. Ezek inkább a hulladékfémből élnek, kevésbé az alkatrészek eladásából.

Meg vannak a komolyabbak, akik tudják, hogy még a legapróbb mütyűrökért is elkérhetnek 2-3 ezer Ft-ot, mert újan 3 szorosáért kapod meg a cuccot. Behozzák külföldről a drágább autókat, 4-5 márkára specializálódtak. Na ezek nem mondják sajnos azt, hogy menj be és bontsd ki ami kell :)

Átmentem az egyébbe.

Link to comment
Megosztás:

A Te első kategóriád már kihalt...Nagyon kevesen foglalkoznak itthon levedlett autókkal, mert itthon addig használják amíg megy.

Dehogynem. Mikor már nem megy, akkor tolják be a bontóba. Van a környékemen nem is egy. De ott például opelhez elég nehéz bármit si találni, bár nem is nem lehetetlen. Van náluk néha néhány F-es Astra, ahogy láttam, kiszedték belőlük a motort, futóművet, műszerfalat, meg néhány értékesebb cuccot, a többi meg ment a levesbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét segítséget kérnék tőletek.:

Kérem ha valaki jártas C14NZ injektor (befecskendező) tisztításban az írja le a tapasztalatait.

Nem kavicsot akarok spórolni csak jobban bízom a saját munkámban :)

Ki szeretném pucolni az injektort de nem tudom hogy fogjak hozzá....Nem bízom azokban a szerekben amikkel a benyát kell hígítani.

Elképzelésem az lenne hogy kábelek,csövek leszerelése után injektor leszedem és valami jófajta hígítóban vagy alkoholban átmosni (esetleg kompresszorral kifújni) ez járható út szerintetek?

Kéne valami leírás is hogy azt a darab vasat hogy varázsolom bele a vödörbe :D

Kerestem googlen de nem találtam semmit ;)

Köszönöm szépen

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.