Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha kivenném a középdobot és helyette egy csövet raknék be akkor a fogyasztást nagyon megdobná és a hangja is sokkal nagyobb lenne neki?

Előre is köszönöm a választ

Szerintem nem, és nem. De minek veszed ki?

Huh elég bonyolultnak tűnik, de megfogom próbálni.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!! :devlish:

Nem az, ha kihúzod a relét és megfordítod, oda rá van írva két láb mellé, hogy 30 és 87. Ennek megfelelően kell összekötni egy dróttal, gémkapoccsal az aljzatban a sarukat.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem, és nem. De minek veszed ki?

Nem az, ha kihúzod a relét és megfordítod, oda rá van írva két láb mellé, hogy 30 és 87. Ennek megfelelően kell összekötni egy dróttal, gémkapoccsal az aljzatban a sarukat.

Igy már könnyebben hangzik :devlish: kifogom próbálni, ha más nem akkor pumpa csere.

Amint sikerült valamit okoskodnom írok a fejleményekről :lol:

Köszönöm a segítségedet!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha kivenném a középdobot és helyette egy csövet raknék be akkor a fogyasztást nagyon megdobná és a hangja is sokkal nagyobb lenne neki?

Előre is köszönöm a választ

Hali.Énis pont 1 ik nap tettem középdob helyére 1 csövet:)Hát aránylag szép hangjavan de megbántam.Kb 2800-3600 fordulatt közt lehet hallani hogy nincs középdob.Gyüjcs és vegyél rendszert:)Fogyasztás pasz eddigmég nemvettem észre hogy többbet ennne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy állt a c14se blokkom kb. 3hónapot majd visszakerült az autóba,és nem megy úgy mint azelöt??Mi lehet a baja?:S

Előre is köszi

Minden más az eredeti benne?

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne szerinted miért rángat a Verda 1-es és 2-esbe 1500-2000 között? :devlish: :lol:

Benzinszűrő?

Link to comment
Megosztás:

Minden az eredeti válto minden és nem értjük mivan...Tompa az egész auto gondolkozik mikor padlozom ilyesmi,be van tompulva,hibakód nincs új benzinszűrő,kompresszió 13bar!!És nem akar menni!Szted???...

Hibakód van?

Vagy még reméld, hogy gyertya és nem trafó :devlish:

A kábeleket ki lehet mérni, asszem 7-20 Kohm az jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1, Nekem első körben a motorral lenne problémám. Nem jár egyenletesen megfigyeltük, hogy néha dadog egy kicsit, de csak fél másodperceket, olyan mintha az egyik gyertya nem adna szikrát csak egy fél pillanat múlva, aztán magához tér és szépen jár megint. (A gyertyák nemrégen lettek cserélve, pár napja cseréltem le a gyertyakábel szettet is!) A gyertyapipákat egyesével levettem járó motornál , és észlelni lehetett a különbséget hogy csak 3 henger megy így szerintem azzal nem lehet gond, bár én nagyon nem értek hozzá...

2, A másik gond az alapjárattal van néha, mikor lassítok és ki van nyomva a kuplung, fel fel szökik a fordulatszám 1500-ra, de volt hogy 3000-ig is felment. Szerencsére ritkán fordul elő, de azért elég zavaró.

Köszi a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1, Nekem első körben a motorral lenne problémám. Nem jár egyenletesen megfigyeltük, hogy néha dadog egy kicsit, de csak fél másodperceket, olyan mintha az egyik gyertya nem adna szikrát csak egy fél pillanat múlva, aztán magához tér és szépen jár megint. (A gyertyák nemrégen lettek cserélve, pár napja cseréltem le a gyertyakábel szettet is!) A gyertyapipákat egyesével levettem járó motornál , és észlelni lehetett a különbséget hogy csak 3 henger megy így szerintem azzal nem lehet gond, bár én nagyon nem értek hozzá...

2, A másik gond az alapjárattal van néha, mikor lassítok és ki van nyomva a kuplung, fel fel szökik a fordulatszám 1500-ra, de volt hogy 3000-ig is felment. Szerencsére ritkán fordul elő, de azért elég zavaró.

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv.

1. Rotor-elosztó lett cserélve mostanában? Vagy DIS-kockád van? Megpróbálhatos a kábeleket, csatikat is óvatosan cibbállni járó motornál, akkor is beremeg-e.

2. Az alapjárati léptető motort lehet megpróbálni takarítani, két torx csavar kiteker, óvatosan kihúz, a kúpot, és a fészkét lehet rongyal, féktisztítóval, benzinnel elmosogatni tekergetése nélkül.Piros karika.

Úgy első körben talán ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

1. Rotor-elosztó lett cserélve mostanában? Vagy DIS-kockád van? Megpróbálhatos a kábeleket, csatikat is óvatosan cibbállni járó motornál, akkor is beremeg-e.

2. Az alapjárati léptető motort lehet megpróbálni takarítani, két torx csavar kiteker, óvatosan kihúz, a kúpot, és a fészkét lehet rongyal, féktisztítóval, benzinnel elmosogatni tekergetése nélkül.Piros karika.

Úgy első körben talán ennyi.

3. Vákuum rendszer ellenőrzése.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

1. Rotor-elosztó lett cserélve mostanában? Vagy DIS-kockád van? Megpróbálhatos a kábeleket, csatikat is óvatosan cibbállni járó motornál, akkor is beremeg-e.

2. Az alapjárati léptető motort lehet megpróbálni takarítani, két torx csavar kiteker, óvatosan kihúz, a kúpot, és a fészkét lehet rongyal, féktisztítóval, benzinnel elmosogatni tekergetése nélkül.Piros karika.

Úgy első körben talán ennyi.

Szia!

Nem lett cserélve, az a DIS... az nem tudom mi :devlish: Megprobálom ezt a kábelrángatásos dolgot... hátha

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem lett cserélve, az a DIS... az nem tudom mi :devlish: Megprobálom ezt a kábelrángatásos dolgot... hátha

DIS az az elektromos gyertyaszikráztató kézikészülék. :lol: Szerintem neked rotoros van, tehát 5 gyertyakábel megy bele. 1 középen és körülötte négy megy a gyertákra. A DIS meg ECU által vezérelt. :lol:

Azt hogy kell ellenőrizni?

Amit már a másik topicban is írtak, hogy féktisztítóval megfújod a vákuumos dolgokat, pl fékrásegítőnél vagy a 4. hengernél a becsatlakozás még szériahiba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.