Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem pénz érte, majd írd meg mire jutottak. :D

Ahogy igértem, megírom mit szenvedtek össze az Opelnál :D

Ugye tegnap bevittem időpontra délelött diagnosztikára a rángás miatt, először vártam egy órát..mert nemtudtak kinyomtatni egy lapot a nyomtatóval.

Majd miután sikerült, mondták, hogy a diagnosztika fölösleges..kipróbálta..majd mondott 5000 hibalehetőséget a csávó :D

Bevitték szervízre és elkezdték nézegetni..majd egy jó idő után kicserélték a gyújtás elosztóban a rotort..és végül az volt a hiba :D

Erre elkértek elég sok pénzt, de most jó :rolleyes:

Így most nem rángat, egyenlőre jó.

Köszönöm nektek is a segítségeteket, további szép napot!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Motorkód? Véletlenül valami gyujtás probléma? Esetleg a gyertyakábeleknek szar az ellenállása, ki vannak repegve? Multiteszterrel ki kéne mérni az ellenállásukat. Aztán ha rotoros a gyujtáso akkor esetleg ottvan még az elosztófedél is. Ha üzemanyag akkor meg vagy a pumpád halódik, valahol elszökik a nyomás? Központi injektoros vagy hengerenkénti?

Azt hittem a gyujtás kört már kizártuk..., sokat kértek?

Ahogy igértem, megírom mit szenvedtek össze az Opelnál :D

Ugye tegnap bevittem időpontra délelött diagnosztikára a rángás miatt, először vártam egy órát..mert nemtudtak kinyomtatni egy lapot a nyomtatóval.

Majd miután sikerült, mondták, hogy a diagnosztika fölösleges..kipróbálta..majd mondott 5000 hibalehetőséget a csávó :D

Bevitték szervízre és elkezdték nézegetni..majd egy jó idő után kicserélték a gyújtás elosztóban a rotort..és végül az volt a hiba :D

Erre elkértek elég sok pénzt, de most jó :rolleyes:

Így most nem rángat, egyenlőre jó.

Köszönöm nektek is a segítségeteket, további szép napot!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Amikor az enyém kihagyogatott, az gyújtáselosztó fedélen fordítottam egy picit.

Fellazítottam a csavart az Y formájú rögzítőn és 1 mm-t fordítottam egyszerre és figyeltem közben a motor járását.

A tied X14 az rotoros?

Merre is van ez az Y formájú rögzítő?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segitség kénne!

Nekem is gondom van az x14nz-vel mégpedig hogy ha bemelegszik kihagynak a hengereim, rotort, meg elosztó fedelet cseréltem már! és érdekes hogy csak melegen csinállja ill. ha elindul a mutató már akkor is és ahogy melegszik ugy rosszabodik a helyzet mi lehet ez tippek?

Meg milyen julcsal tudom a gyertyákat kivenni mert vagy 6 félével próbáltam semelyik nem megy bele a hővédő csőbe???

Elöre is köszi!

Iceman

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segitség kénne!

Nekem is gondom van az x14nz-vel mégpedig hogy ha bemelegszik kihagynak a hengereim, rotort, meg elosztó fedelet cseréltem már! és érdekes hogy csak melegen csinállja ill. ha elindul a mutató már akkor is és ahogy melegszik ugy rosszabodik a helyzet mi lehet ez tippek?

Meg milyen julcsal tudom a gyertyákat kivenni mert vagy 6 félével próbáltam semelyik nem megy bele a hővédő csőbe???

Elöre is köszi!

Iceman

Gyújtótrafó?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segitség kénne!

Nekem is gondom van az x14nz-vel mégpedig hogy ha bemelegszik kihagynak a hengereim, rotort, meg elosztó fedelet cseréltem már! és érdekes hogy csak melegen csinállja ill. ha elindul a mutató már akkor is és ahogy melegszik ugy rosszabodik a helyzet mi lehet ez tippek?

Meg milyen julcsal tudom a gyertyákat kivenni mert vagy 6 félével próbáltam semelyik nem megy bele a hővédő csőbe???

Elöre is köszi!

Iceman

Motorhőmérséklet-jeladó (kétvezetékes! a generátor mögött, kicsit lejjebb találod a motorblokkon), lambda-szonda hiba lehet pl.

Link to comment
Megosztás:

lambdát nem néztem, de szerintem egy injektor van igy kevés esélyét látom hogy ezért állnának le a hengereim melegen, de megnézem, a hőmérséklet jeladó a dusitást nyomja az ecunak? néztem nem egy bonyolult moter ez az x14nz inkább szivós!

Motorhőmérséklet-jeladó (kétvezetékes! a generátor mögött, kicsit lejjebb találod a motorblokkon), lambda-szonda hiba lehet pl.
Link to comment
Megosztás:

A gyujtáselosztó alatt. Felfele néző Y, a HF-hez fogja egy csavar.

Bocsi de mi az a HF? :rolleyes:

Pontosan hogy is kell csinálni? Kicsavarom azt az egy bizonyos csavart... ha megtalálom... es utána beindítom a járgányt, majd szép lassan elkezdem forgatni azt az Y reszt vagy mit is? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.