Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szép napot mindenkinek!

Egy régi problémával küzdők még mindig:

Hideg motor dadog,hörög(a motoron is látszik a remegés),de mihelyst melegszik abba hagyja,és rendesen megy.(vagy alapjáraton lepadlózom 10-20másodpercre)

Amit kicseréltem már: gyújtás trafó,gyertya kábel,gyertyák,injektor híd nyomásszabályzóval ,de a jelenség még mindig tart.a hócipőm tele van már a kocsival,és a szerelőknek sincs ötlete:( ha esetleg valaki tudna segíteni,vagy lenne ötlete,megköszönném...

1.6 16V X16XEL

Ne legyen igazam, de kicsit hasonlít az én átszakadt hengerfej tömítéses bajomhoz... Jó jó, igaz nem kell mindenre ezt ráhúzni, de én pont így voltam, a tünetek amit leírsz mind megvoltak, kivétel a padlózás. Nekem abból elég volt 4-5mp.

Csöpögött bele a víz egyik hengerbe. Ha ez a baja, és fel nem bontod, amig teljesen oda nem fo$ik, nem tudod meg. Max nézegesd fogy-e a hűtőfolyadékod, tudd kizárni a problemát. Nekem akkoriban kb 2 hét alatt ment el egy liternyi víz és máshol sehol nem folyt a rendszerem

Link to comment
Megosztás:

Ne legyen igazam, de kicsit hasonlít az én átszakadt hengerfej tömítéses bajomhoz... Jó jó, igaz nem kell mindenre ezt ráhúzni, de én pont így voltam, a tünetek amit leírsz mind megvoltak, kivétel a padlózás. Nekem abból elég volt 4-5mp.

Csöpögött bele a víz egyik hengerbe. Ha ez a baja, és fel nem bontod, amig teljesen oda nem fo$ik, nem tudod meg. Max nézegesd fogy-e a hűtőfolyadékod, tudd kizárni a problemát. Nekem akkoriban kb 2 hét alatt ment el egy liternyi víz és máshol sehol nem folyt a rendszerem

Jó, de miért szűnne meg a hiba egy idő után, ha bemelegszik?

Link to comment
Megosztás:

X16XEL-be nincsen szivató. Ez már nem karburátoros...

A szivatót funkcionállisan értem nem a primitiv kézel szabályozos csappantyura.

Hengerenkénti befecskendezés van vagy központi ? Van benne kisujj vastagságu vákumcső ami elektromos vagy vákumos szeleptől jön? A lambdaszonda dolgozik? Ha nem dolgozik akkor nem emeli meg az előgyujtást hidegen azért is remeghet. Nem kezdtél el ethanolt tankolni?az kioldja a lerakodásokat és nyálkás trutyit tud kialakitani vákumszelepeknél.

Link to comment
Megosztás:

Hengerenkénti befecskendezés van vagy központi ? Van benne kisujj vastagságu vákumcső ami elektromos vagy vákumos szeleptől jön? A lambdaszonda dolgozik? Ha nem dolgozik akkor nem emeli meg az előgyujtást hidegen azért is remeghet. Nem kezdtél el ethanolt tankolni?az koldja a lerakodásolat és nyálkás trutyit tud kialakitani vákumszelepeknél.

Milyen vákumszelepknél? :D

Másfelöl már szóltam párszor a helyesírás miatt... :o

Link to comment
Megosztás:

Hengerenkénti befecskendezés van vagy központi ? Van benne kisujj vastagságu vákumcső ami elektromos vagy vákumos szeleptől jön? A lambdaszonda dolgozik? Ha nem dolgozik akkor nem emeli meg az előgyujtást hidegen azért is remeghet. Nem kezdtél el ethanolt tankolni?az kioldja a lerakodásokat és nyálkás trutyit tud kialakitani vákumszelepeknél.

Micsodát? :o

Link to comment
Megosztás:

A szivatót funkcionállisan értem nem a primitiv kézel szabályozos csappantyura.

Hengerenkénti befecskendezés van vagy központi ? Van benne kisujj vastagságu vákumcső ami elektromos vagy vákumos szeleptől jön? A lambdaszonda dolgozik? Ha nem dolgozik akkor nem emeli meg az előgyujtást hidegen azért is remeghet. Nem kezdtél el ethanolt tankolni?az kioldja a lerakodásokat és nyálkás trutyit tud kialakitani vákumszelepeknél.

Hja értem. :D Igazából már nem olyan elven működik, hanem az ECU állítja a dolgokat. Egyébként az X16XEL az hengerenkénti befecskendezéses. :)

Milyen vákumszelepknél? :o

Egy vákuumszelep jutott eszembe, de az csak az üzemanyagtartály szellőztetéséért felelős. Pl nekem is már elektromos, de van az UFO szerű izéé is

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

Egy régi problémával küzdők még mindig:

Hideg motor dadog,hörög(a motoron is látszik a remegés),de mihelyst melegszik abba hagyja,és rendesen megy.(vagy alapjáraton lepadlózom 10-20másodpercre)

Amit kicseréltem már: gyújtás trafó,gyertya kábel,gyertyák,injektor híd nyomásszabályzóval ,de a jelenség még mindig tart.a hócipőm tele van már a kocsival,és a szerelőknek sincs ötlete:( ha esetleg valaki tudna segíteni,vagy lenne ötlete,megköszönném...

1.6 16V X16XEL

Talán a két vezetékes hőgombára rámérhetnél. Hideg motornál annak az értéke befolyásolja az ECU-t. Az ellenállásértékeket megtalálod a Gyik-ban. :D

Szerintem a szivató azaz hidegjárati szelep-vákumcső hiba esetleg hőgomba amiről lehuzhatod a csatit és elmulik a problem

Nem múlik el, és sárga lámpát fog rá dobni az ECU...... :o

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a sók hozzászólást a témában,én is gondoltam valami dugulásra ,de fogalmam sincs hol keressem:(

vagy még motor problémára is gondoltam már(bár 1 éve volt szelepcsere ,gyűrűzve) esetleg ha van ötlet mit tudok itthon megnézni,az jelezze:)

Link to comment
Megosztás:

Jó, de miért szűnne meg a hiba egy idő után, ha bemelegszik?

Istennél semmi sem lehetetlen :o

Nekem pont így megszűnt, melegen kutya baja nem volt amíg cillittel és ecettel át nem mostam a hűtőrendszert :) ... mindig érdeklődtem itt kb. egy hónapig hogy mitől dadog. Mindenki gyertyázott, gyertyakábelezett stb. Gyertyáim újak voltak, kábeleket azóta se cseréltem. Mikor a motor fel lett bontva látszott a víz a 4. hengerhez tartozó kipufogó résznél is... rozsda stb

HF tömítés szett (minden-minden) cserélve, HF síkolás, és egyébbel nem matatva, jelenleg minden hiba megszűnve. Bár azért lekopogom :)

köszönöm a sók hozzászólást a témában,én is gondoltam valami dugulásra ,de fogalmam sincs hol keressem:(

vagy még motor problémára is gondoltam már(bár 1 éve volt szelepcsere ,gyűrűzve) esetleg ha van ötlet mit tudok itthon megnézni,az jelezze:)

Mondjuk nem kéne előadódjon ilyesmi ha egy éve volt szelepcsere, normál esetben ennyi idő alatt nem megy ki a HF tömítés :D

Link to comment
Megosztás:

Istennél semmi sem lehetetlen :o

Nekem pont így megszűnt, melegen kutya baja nem volt amíg cillittel és ecettel át nem mostam a hűtőrendszert :) ... mindig érdeklődtem itt kb. egy hónapig hogy mitől dadog. Mindenki gyertyázott, gyertyakábelezett stb. Gyertyáim újak voltak, kábeleket azóta se cseréltem. Mikor a motor fel lett bontva látszott a víz a 4. hengerhez tartozó kipufogó résznél is... rozsda stb

HF tömítés szett (minden-minden) cserélve, HF síkolás, és egyébbel nem matatva, jelenleg minden hiba megszűnve. Bár azért lekopogom :)

Mondjuk nem kéne előadódjon ilyesmi ha egy éve volt szelepcsere, normál esetben ennyi idő alatt nem megy ki a HF tömítés :D

[/quote

Szerintem ha enyire becsepegne a hütőfolyadék az égéstérbe, akkor az látszodna a gyertyán és a viztérbe is bedoldozna a nyomás miatt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha enyire becsepegne a hütőfolyadék az égéstérbe, akkor az látszodna a gyertyán és a viztérbe is bedoldozna a nyomás miatt.

Hát igen ha az égéstér fele szakad átt a HF-tömítés akkor mivel a víznek kisebb a nyomása a motor "dolgozik bele" a vízkörbe, betonkemények a vízcsövek, sokszor el is durrannak. Amikor aztán leállítják az autót akkor viszont a víz kezd el szivárogni a hengerbe.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen ha az égéstér fele szakad átt a HF-tömítés akkor mivel a víznek kisebb a nyomása a motor "dolgozik bele" a vízkörbe, betonkemények a vízcsövek, sokszor el is durrannak. Amikor aztán leállítják az autót akkor viszont a víz kezd el szivárogni a hengerbe.

úő

Hali találltam egy cikket ez szerintem segithet a hiba feltárásában : http://www.injektor.hu/index.jsp?id=2&main=133&akt=2

itt leirják a lambda-szonda müködését.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen ha az égéstér fele szakad átt a HF-tömítés akkor mivel a víznek kisebb a nyomása a motor "dolgozik bele" a vízkörbe, betonkemények a vízcsövek, sokszor el is durrannak. Amikor aztán leállítják az autót akkor viszont a víz kezd el szivárogni a hengerbe.

Ha gyakran használja rövidtávokon (3-5km) az autót mint én is, nem tűnik fel a vízcsövek keménysége. Nekem egy icipicit tudott szivárogni a termosztát mellett, máshol meg nem látszott.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de itt ha jól emlészem hideg motonál jött elő a probléma, a szondának meg meleg mocinál van jelentősége, a cikkben is írják , hogy akkor kezd működni.

igen,csak hidegen csinálja,megyek vele kb.2 km-t ,és magától rendbe jön minden.Amúgy rövid távon van inkább használva nálam is(5-6km)városban.reggel kimentem megnézni az olaj szintemet,hát elég jól kifogyott,pedig gyűrűzés óta nem ette az olajat,lehet az utóbbi padlógáz nem kellett volna ...

mindjárt csinálok képet a gyertyáimról....felteszem...

Link to comment
Megosztás:

igen,csak hidegen csinálja,megyek vele kb.2 km-t ,és magától rendbe jön minden.Amúgy rövid távon van inkább használva nálam is(5-6km)városban.reggel kimentem megnézni az olaj szintemet,hát elég jól kifogyott,pedig gyűrűzés óta nem ette az olajat,lehet az utóbbi padlógáz nem kellett volna ...

mindjárt csinálok képet a gyertyáimról....felteszem...

Sztem a kétvezetékes hőmérsékletjeladót kéne első körben megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a kétvezetékes hőmérsékletjeladót kéne első körben megnézni.

cseréve volt....

a képek a gyertyákról:

http://kepfeltoltes.hu/101101/DSC00435_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101101/DSC00438_www...ltoltes.hu_.jpg

1éves ngk max. 12000km-rel

http://kepfeltoltes.hu/101101/DSC00440_www...ltoltes.hu_.jpg

ezek 7 napos gm-ek,max 200km-rel...

Link to comment
Megosztás:

Hagyd már őket Pepe,én jól szórakozom! :o

Mond el a poént had röhögjünk mi is! :D

Elvileg.

Én múlt héten cseréltem, amit kivettem, abból 1.-3.-ig fehéres színűek voltak, a 4. hengerben meg koromfekete.

Mondjuk nekem is inkább a fehérre hajaznak, de lehet a túl szegény keveréktől van az etanol miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.