Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Mielőtt ilyesmiket leírtok tessék már átolvasni egy-két irpmányt a neten a témában.

Ne terjesszünk már hülyeséget, ha nem muszáj...

A fentiekkel egyetértek, és ezért én is kérem, hogy ne terjeszd az alábbi tőled származó idézetet:

"A büdös életben nem ér hozzá a dugó a hengerfalhoz, vagy ha már igen, ott dolgozó lány nagy baj van."

Illetve lehet, hogy a büdös életben nem, de egyébként igen.

Link to comment
Megosztás:

astra f 1.6 16v x16xel nem indul!!!!teker teker durrann nem indul!!! trafót gyergyát cseréltem kábeleket ugyszint és az isteni szikrát akkor sem kapja meg!!!én vagy főtengely szíjtárcsa hotpont jeladóra gondolok vagy vezérmütengely holtpont jeladó!?szerintetek esetleg hasonló tapasztalat!!! néha amikor nehezen beindul utánna nagyon megy!!! thx:D

Link to comment
Megosztás:

astra f 1.6 16v x16xel nem indul!!!!teker teker durrann nem indul!!! trafót gyergyát cseréltem kábeleket ugyszint és az isteni szikrát akkor sem kapja meg!!!én vagy főtengely szíjtárcsa hotpont jeladóra gondolok vagy vezérmütengely holtpont jeladó!?szerintetek esetleg hasonló tapasztalat!!! néha amikor nehezen beindul utánna nagyon megy!!! thx:D

Bele kell próbálni a fent említett alkatrészeket egy másik kocsiból így a legegyszerűbb megkeresni a hiba okát.

Link to comment
Megosztás:

astra f 1.6 16v x16xel nem indul!!!!teker teker durrann nem indul!!! trafót gyergyát cseréltem kábeleket ugyszint és az isteni szikrát akkor sem kapja meg!!!én vagy főtengely szíjtárcsa hotpont jeladóra gondolok vagy vezérmütengely holtpont jeladó!?szerintetek esetleg hasonló tapasztalat!!! néha amikor nehezen beindul utánna nagyon megy!!! thx:D

nekem x14xe-m van ezért 1 tippet tudok adni. annyit próbálj meg hogy széthúzod a vezérmütengely jeladó csatiját ha igy se indul akkor nem azzal van baj!

Link to comment
Megosztás:

nekem x14xe-m van ezért 1 tippet tudok adni. annyit próbálj meg hogy széthúzod a vezérmütengely jeladó csatiját ha igy se indul akkor nem azzal van baj!

Ha jól tudom az ECU ad egy középértéket az érzkelőknek és jeladóknak ha azok rosszak nevezhetjük talán vészprogramnak, és a kocsi működöképes, de persze nem tökéletes . De ugye nem tud minden hibát kompenzálni...

Link to comment
Megosztás:

astra f 1.6 16v x16xel nem indul!!!!teker teker durrann nem indul!!! trafót gyergyát cseréltem kábeleket ugyszint és az isteni szikrát akkor sem kapja meg!!!én vagy főtengely szíjtárcsa hotpont jeladóra gondolok vagy vezérmütengely holtpont jeladó!?szerintetek esetleg hasonló tapasztalat!!! néha amikor nehezen beindul utánna nagyon megy!!! thx:D

Évjárat?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom az ECU ad egy középértéket az érzkelőknek és jeladóknak ha azok rosszak nevezhetjük talán vészprogramnak, és a kocsi működöképes, de persze nem tökéletes . De ugye nem tud minden hibát kompenzálni...

ahány ECU, annyi fajta :) melyik hogy lett programozva. hiába OBDII rendszerü egy vezérlö és hiába tartalmaz több száz hibakódot az OBDII, lehet hogy a vezérlö ebböl csak pl. 30 fajtára van beprogramozva. hogy egy jeladó hibásan müködik (hamis értéket közöl) azt a vezérlö nem (mindig) tudja megállapitani, hiszen honnan tudhatná hogy hibás jelet kap attól az érzékelötöl pl: beszivott levegö hömérséklet érzékelö azt mondja ECU-nak 20fokos a levegö, pedig valójában -10fok, de ez igaz tud lenni a hütöviz höfok jeladóra is. vagy pl. a lambdaszonda úgy behülyül hogy "beakad a dús keverék értéknél", emiatt ECU elkezdi szegényiteni azt, de még mindig dúsnak hiszi a szonda hibás jele miatt, megint szegényit rajta, de a szonda még mindig dúsnak mondja, még szegényit rajta ECU és igy tovább. ebböl az lesz hogy alapjáraton dadogni meg fulladozni fog a motor, az alapjárat hullámozni, menni a kocsival pedig csak ugy lehet ha padlózol, hiszen ilyenkor nem a szonda alapján müködik a vezérlés, nincs lambdaszabályzás, csak az elöre beprogramozott adatok alapján vezérel ECU, szoval ilyenkor tök mindegy mit mutat a szonda.

a vezérmütengelynél meg arra akartam gondolni hogy ha a jeladó olyan összevissza jeleket küld ECU-nak hogy azzal egy motor nem képes beindulni akkor jobb ha inkább széthuzza az ember és marad a "vészprogram üzemmód", amikor ezt az érzékelöt kihagyva a többi jeladóra támaszkodik ECU és azok alapján próbálja vezérelni a befecskendezést és gyújtás idöt.

lehet hogy nála semmi gond ezzel a jeladóval, csak azért irtam hogy huzza szét a csatiját mert igy nem kell talán potyára venni egy újat neki. ennek a jelei nélkül be kell indulnia a motornak, ha igy se indul be akkor mással lesz a bibi.

Link to comment
Megosztás:

ahány ECU, annyi fajta :) melyik hogy lett programozva. hiába OBDII rendszerü egy vezérlö és hiába tartalmaz több száz hibakódot az OBDII, lehet hogy a vezérlö ebböl csak pl. 30 fajtára van beprogramozva. hogy egy jeladó hibásan müködik (hamis értéket közöl) azt a vezérlö nem (mindig) tudja megállapitani, hiszen honnan tudhatná hogy hibás jelet kap attól az érzékelötöl pl: beszivott levegö hömérséklet érzékelö azt mondja ECU-nak 20fokos a levegö, pedig valójában -10fok, de ez igaz tud lenni a hütöviz höfok jeladóra is. vagy pl. a lambdaszonda úgy behülyül hogy "beakad a dús keverék értéknél", emiatt ECU elkezdi szegényiteni azt, de még mindig dúsnak hiszi a szonda hibás jele miatt, megint szegényit rajta, de a szonda még mindig dúsnak mondja, még szegényit rajta ECU és igy tovább. ebböl az lesz hogy alapjáraton dadogni meg fulladozni fog a motor, az alapjárat hullámozni, menni a kocsival pedig csak ugy lehet ha padlózol, hiszen ilyenkor nem a szonda alapján müködik a vezérlés, nincs lambdaszabályzás, csak az elöre beprogramozott adatok alapján vezérel ECU, szoval ilyenkor tök mindegy mit mutat a szonda.

a vezérmütengelynél meg arra akartam gondolni hogy ha a jeladó olyan összevissza jeleket küld ECU-nak hogy azzal egy motor nem képes beindulni akkor jobb ha inkább széthuzza az ember és marad a "vészprogram üzemmód", amikor ezt az érzékelöt kihagyva a többi jeladóra támaszkodik ECU és azok alapján próbálja vezérelni a befecskendezést és gyújtás idöt.

lehet hogy nála semmi gond ezzel a jeladóval, csak azért irtam hogy huzza szét a csatiját mert igy nem kell talán potyára venni egy újat neki. ennek a jelei nélkül be kell indulnia a motornak, ha igy se indul be akkor mással lesz a bibi.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye! Az ECU pedig nem hülye. Nyilvánvalóan észreveszi az ECU ha szegényít a keveréken és a lambdaszonda még mindig dúsat jelez, akkor hibát fog dobni rá. Tapasztalat.

A vészprogrammal meg az a baj, hogy akkor semmilyen érzékelőt nem figyel az ECU, hanem egy gyári beállítás alapján üzemel és zabálja a benzint. Ezt le is tesztelheted amúgy. Hibakód kiolvasáshoz való áthidalást be kell tenni az OBD2-es csatiba, aztán indítsd be és az lesz a vészprogram üzemmód.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye! Az ECU pedig nem hülye. Nyilvánvalóan észreveszi az ECU ha szegényít a keveréken és a lambdaszonda még mindig dúsat jelez, akkor hibát fog dobni rá. Tapasztalat.

A vészprogrammal meg az a baj, hogy akkor semmilyen érzékelőt nem figyel az ECU, hanem egy gyári beállítás alapján üzemel és zabálja a benzint. Ezt le is tesztelheted amúgy. Hibakód kiolvasáshoz való áthidalást be kell tenni az OBD2-es csatiba, aztán indítsd be és az lesz a vészprogram üzemmód.

széthuztam és indul! igaz hogy össze vissza gyujtogassa a lámpát meg alapjáraton 40et mutat a km óra!de áramtalanítás után minden jóóó :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyzet az, hogy a motor elkezdett kattogó hangot adni és ahogy nő a fordulatszám a kattogás egyre gyorsabb? Lehet valami alkatrész kopása okozza? Vagy az alacsony olajszint? De mindegy nem találgatok, inkább hozzáértő válaszára bízom magam.

kösz a segítséget...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyzet az, hogy a motor elkezdett kattogó hangot adni és ahogy nő a fordulatszám a kattogás egyre gyorsabb? Lehet valami alkatrész kopása okozza? Vagy az alacsony olajszint? De mindegy nem találgatok, inkább hozzáértő válaszára bízom magam.

kösz a segítséget...

Hát lehet mechanikus gond is, szóval ne nagyon használd és tényleg nézze meg valaki.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye! Az ECU pedig nem hülye. Nyilvánvalóan észreveszi az ECU ha szegényít a keveréken és a lambdaszonda még mindig dúsat jelez, akkor hibát fog dobni rá. Tapasztalat.

A vészprogrammal meg az a baj, hogy akkor semmilyen érzékelőt nem figyel az ECU, hanem egy gyári beállítás alapján üzemel és zabálja a benzint. Ezt le is tesztelheted amúgy. Hibakód kiolvasáshoz való áthidalást be kell tenni az OBD2-es csatiba, aztán indítsd be és az lesz a vészprogram üzemmód.

ha a kacsa elsüllyed a vizben mert nem tud úszni, akkor a viznek tennie kellene valamit hogy ne fulladjon meg a kacsa?

nem azt mondtam hogy hülye az ECU, csak azt hogy nem mindegyik okos, vannak butított vezérlök amik a büdös életbe nem fognak sárga lámpát dobni még akkor se ha mondjuk már 200.000km-t ment le az ember a kocsival ugy hogy közben valami hibásan müködött. az hogy neked dobott egy "dús keverék" hibát, egy másik opel motortipusnál lehet csak "funkciórendellenességet" fog dobni vagy soha semmit se.

ez a sárgalámpa meg hibakódok rész nem olyan egyszerüen müködik mint azt a legtöbben hiszik: ha valamivel gond lenne már világitana a müszerfalon a sárgalámpicsek és elmondaná mit kell cserélni. de ez nem mindig van igy. hiszen akkor miért van ez a fórum? miért kérünk segitséget egymástól? miért olvasom elég sürün azt hogy pl. a motor rángat gyorsitáskor, a hirtelen gáznyomásra fullad a motor, egyenetlen az alapjárat, a motor melegen nem akar indulni, hidegen kihagy egy henger, sokat eszik a kocsi 9L/100km-en 90es tempóval. csak néhány példát irtam le amiket olvastam. ÉS MI ÁLL EZEKNEK A BEJEGYZÉSEKNEK A VÉGÉN? AZ HOGY NEM VILLAN FEL A SÁRGAÖRDÖG, KIOLVASÁSKOR A HIBATÁR ÜRES MIVEL NINCS ELTÁROLT HIBA, PEDIG AZ ILYENEK VALAMINEK A HIBÁS MÜKÖDÉSÉRE UTALNAK!

de képes hibát is találni ECU a rendszerben és azt jelzi is még pedig a következö módon: valakinek pl. hibát adott a légmennyiségméröre kicserélte de az újra is ezt a hibát adta, aztán a végén kiderült nem is azzal volt a baj hanem egy foggal elmászott a vezérlése.

de mondok egy jobbat: elmászott az alapjárat és jött a hibakód, "alapjárati vezérlöszelep", erre az emberke vett egy új alapjárati motort, de ugyanaz maradt minden, hidegen-melegen összevissza elmászkált az alapjárat. kiderült fals levegöt szivott a motor az egyik csönél.

vagy pl. egr-szelep hibát dobott ECU, kicserélték egy újra, aztán meg a MAP szenzorra dobta a hibát, vettek bele egy újat és nem dobott több hibát, sem a MAP-ra, sem az új EGR-re de még a kiváncsiságból visszaszerelt régi EGR-re se, tehát potyára lett megvéve az új hisz annak semmi baja nem volt, de ECU ezt irta ki hibának.

de van amikor tényleg azt adja hibának ami a hibás jeladó, csak nem mindig.

BOCS HOGY REGÉNYT IRTAM, CSAK EZEKET SZERETTEM VOLNA LEIRNI :)

ja amugy tudom milyen összezárt OBDII csatival járatni a motort és menni vele, tudod mi a különbség, semmi. egy-két apróságot leszámitva. és nem zabál ilyenkor. vagy ugyanannyit eszik, vagy csak picivel többet.

ja és amikor azt irtad hogy vészprogramnál az ECU nem nézi egy jeladónak és érzékelönek a küldött jelét sem, szerintem nem gondoltad át. ess neki még egyszer! szerinted egyiket sem nézi: a fötengely és vezértengely jeladó, map szenzor, hütöviz höfokjeladót, beszivott levegö höfokjeladót, folytószelep állásérzékelö, kopogásérzékelö, légmennyiségmérö, sebességérzékelö stb. ha ezek közül EGYIKETSEM nézné, akkor kannából kéne öntenünk a benzint a szivótorokba és a gyújtógyertyák helyére égö viaszgyertyát dugnunk hogy beakarjon gyulladni a benzin a hengerben.

vészüzemmódnál ha kiesik egy érzékelö, a többitöl ugyanugy kap infót a vezérlö és tudja müködtetni a motort (vagy nem, attól függ melyik volt az).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már rég jelentkeztem!Mi a véleményetek vezérműszíj-csere ügyében az én járgányommal kapcsolatban? Öreg de jól húzó motorja van és az uccsó csere óta 50ezret futott.... Én 80ezres csereintervallumról hallottam..

Ja, és ment má vagy 300ezret - persze az óra nem ezt mutatja.

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már rég jelentkeztem!Mi a véleményetek vezérműszíj-csere ügyében az én járgányommal kapcsolatban? Öreg de jól húzó motorja van és az uccsó csere óta 50ezret futott.... Én 80ezres csereintervallumról hallottam..

Ja, és ment má vagy 300ezret - persze az óra nem ezt mutatja.

:)

60000km vagy 4 év
Link to comment
Megosztás:

kartelgazcso.jpg

Noshát, baloldalt az elhasználódott kartelgázcső látható, jobboldalt pedig a megoldás, mivel egyetlen neves alkatrészforgalmazó sem tudta beszerezni ezt a darabot. A jobb képen a baloldali cső kapható 5eft környékén.

Ha valakinek hasonló problémája akad, akkor van még egy ekkora darab olajálló csövem. 8mm belső átmérő/14mm külső.

Link to comment
Megosztás:

Tankszellőztetést szokták ilyesmi módon kiiktatni, ha pl rossz már az aktívszénszűrő.

Áá igen, 2éve volt egy eset, hogy összeszippantotta az ac pumpa a tankot, és a szerelő akkor emlegette ezt az aktív szenes szűrőt, meg hogy drága mulatság, és hogy kiiktatták.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.