Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Köszönöm a válaszod még annyit szeretnék tudni, hogy az Opel astra így csináld című könyv-ben a 125. oldalon lévő leírás alapján próbálkozzak vagy mire kell figyelni esetleg még ilyenkor ?

A könyv leírása jó hozzá. . Szóval ha nem lehet már így állítani akkor sajna cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyag fals is lehet, valahol levegőt szív az adagoló.

Hidegen fel van levegősödve, ahogy beindul utána már nincs gond.

Rögtön miután beindul leállítanám és újra próba.

Igazából még most volt időm elvinni szerelőhöz, a traktoros hang a nehéz beinditás után sem szűnt meg és erőtlen a motor, illetve ha húzatom nem is füstöl!! A vízhőfokom 90fokig sem megy fel...Mintha nem kapna elég anyagot.. A szaki állított az adagolón, de még mindig nehézkes a beröffenése. És sajnos azt mondta hogy le van nyalva vagy 5mm a vezérlőszíjból!! csere óta max. 1000km van benne!!! Miért nyalta le??? Mi lehet ha átugrott pár fogat és azért nem indul...? Valakinek hasonló problémája volt már???

Link to comment
Megosztás:

Igazából még most volt időm elvinni szerelőhöz, a traktoros hang a nehéz beinditás után sem szűnt meg és erőtlen a motor, illetve ha húzatom nem is füstöl!! A vízhőfokom 90fokig sem megy fel...Mintha nem kapna elég anyagot.. A szaki állított az adagolón, de még mindig nehézkes a beröffenése. És sajnos azt mondta hogy le van nyalva vagy 5mm a vezérlőszíjból!! csere óta max. 1000km van benne!!! Miért nyalta le??? Mi lehet ha átugrott pár fogat és azért nem indul...? Valakinek hasonló problémája volt már???

Pont most kínlódtam nehezen induló dieselel, visszaengedte az üzemanyagot a rendszerbe szerintem, mert az egyik résolajcsövön volt egy repedés ha félrehúztam pisilte a naftát. Levágtam belőle és visszadugtam azóta sokkal könnyebben indul. Meg azt vettem észre hogy a benzinessel szemben ennél nagyon nem mindegy hogy mennyire van feltöltve az akku milyen gyorsan teker. A sajátomnál már akkor is elindult a motor ha párszor át tudta forgatni szinte mindegy milyen lassan hát a traki nem.

Link to comment
Megosztás:

Igazából még most volt időm elvinni szerelőhöz, a traktoros hang a nehéz beinditás után sem szűnt meg és erőtlen a motor, illetve ha húzatom nem is füstöl!! A vízhőfokom 90fokig sem megy fel...Mintha nem kapna elég anyagot.. A szaki állított az adagolón, de még mindig nehézkes a beröffenése. És sajnos azt mondta hogy le van nyalva vagy 5mm a vezérlőszíjból!! csere óta max. 1000km van benne!!! Miért nyalta le??? Mi lehet ha átugrott pár fogat és azért nem indul...? Valakinek hasonló problémája volt már???

Én egyszer amikor a saját autómat hengerfejeztem (peugeot 405 1.9d) elkövettem azt a hibát hogy összerakáskor egyetlen egy foggal odébb volt a szíj, és kézzel körbeforgatva még épp nem akadt össze, szóval ráindítottam, hát mondhatom nehezen de beindult, és valami szörnyen csattogott :D Épp úgy viselkedett ahogy a tiéd elmondásod alapján. Szóval első dolog legyen az hogy ellenőrizni kell hogy a vezérlés jelen van-e. És talán a szíjfeszítő hibája miatt sérülhetett a szíj! Látatlanba csak ennyit tudok segíteni :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. X16XEL mocinál, hogy álljak neki az agr szelep leszedésének? Kell valamit nagyon bontanom? A másik: van alapjárati motorja ennek a csodának? Ha igen, merre találom? Esetleg képeket ha tudtok hozzá, azt megköszönném.

Nőgyógyász alapképzés előny :) Hosszú szárú torx kulcs sokat segít. Nekem csak egy kábelcsatornát kellett fellazítani és kicsit félrehúzni, de nagy szenvedés az X16XEL esetén. Amúgy minek cserélni? Le kell falazni azt le van a gond. Persze ahhoz is le kell venni.

ui.: Ha álló motornál nem hagyod rajta a gyújtást huzamosabb ideig a szekéren (hogy szóljon a rádió :D ) akkor szinte örök élet.

Ez az amikor keveredik a régi elmélet az új technikával. Semmi baja nem lesz ha rajta hagyod a gyújtást. Ez nem egy régi megszakítós trafós gyújtás, ahol gyújtásra rákerül a trafóra a delej és melegszik, fogyaszt. Itt már elektronikus az egész. Tudtommal amigy az ECU nem mondja, hogy mehet a gyújtás addig semmi nem történik a DIS-ben. Márpedig ezt csak akkor mondja ha már forog a főtengely (főtengely jeladó) és tudja hol jár a vezérlés (vezérmű tengely jeladó)

Igazából még most volt időm elvinni szerelőhöz, a traktoros hang a nehéz beinditás után sem szűnt meg és erőtlen a motor, illetve ha húzatom nem is füstöl!! A vízhőfokom 90fokig sem megy fel...Mintha nem kapna elég anyagot.. A szaki állított az adagolón, de még mindig nehézkes a beröffenése. És sajnos azt mondta hogy le van nyalva vagy 5mm a vezérlőszíjból!! csere óta max. 1000km van benne!!! Miért nyalta le??? Mi lehet ha átugrott pár fogat és azért nem indul...? Valakinek hasonló problémája volt már???

Nekem is megevett a szíj szélességéből kb 4mm-t 50ekm alatt. Valószínű a vízpumpa felfogatás alatt a korrózió miatt nem ült fel teljesen és nem volt párhuzamos a tengely a többi tengellyel. Persze 16V-s motornál a terelő görgők lógása is okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy amikor beindítom a motort ugye fordítom a kulcsot az óracsoporton kigyulladnak az ellenőrző lámpák.

Ugye 1 2 másodperc és előbb biztonsági öv utána meg az ABS lámpája alszik el.

Szóval a kérdés csak akkor indítsam a motort ha ez a két lámpa elalszik vagy indíthatok egyből ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy amikor beindítom a motort ugye fordítom a kulcsot az óracsoporton kigyulladnak az ellenőrző lámpák.

Ugye 1 2 másodperc és előbb biztonsági öv utána meg az ABS lámpája alszik el.

Szóval a kérdés csak akkor indítsam a motort ha ez a két lámpa elalszik vagy indíthatok egyből ?

Indíthatsz egyből. Mire sebességbe teszed már úgy is elalszanak (ha minden rendben)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

azt szeretném kérdezni de már más is írta ide régebben!?

hogy az 1.416v X14Xe inditásnál többet teker.

mire beintul nem sokkal de nem ijen volt mit írtatok rá én az aksi ra gyanakszok

ikább a 8v szeleséhez hasonlitom mind unokatesom Corsájuk is így indul!!:)

vagy ez idővel ijen el kel fogadni!?:P:)

köszi Gabi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.

Semmi baj nincs elalszanak 1 2 mp belül.

De legalább így tudom hogy indíthatok egyből.

Régebben és mostanában megint megvárom a légzsák visszajelző kialvását, mert akkorra fejezi be az AC pumpa a nyomás alá helyezést. :D Mint régen. Néha megkönnyezem, hogy sok év után újra rászokott erre az ecu.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

azt szeretném kérdezni de már más is írta ide régebben!?

hogy az 1.416v X14Xe inditásnál többet teker.

mire beintul nem sokkal de nem ijen volt mit írtatok rá én az aksi ra gyanakszok

ikább a 8v szeleséhez hasonlitom mind unokatesom Corsájuk is így indul!! :)

vagy ez idővel ijen el kel fogadni!? :P :)

köszi Gabi

Gondolom nem most vetted a kocsit, ha nagyon le van merülve az akku tényleg többet kell tekernie de akkor hallatszik is hogy lassabban forgat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudtam hova lenne jobb írni a kipufogóval kapcsolatos kérdésemet, így ide írom. Az volna a gondom, hogy a régi kipufogó rendszerem már kezdi megadni magát. A középdob is rozsdás már eléggé, ezért csere érett. Az lenne a kérdésem, hogy érdemesebb gyári rendszert venni alá, gyári középdobbal, vagy tehetek alá esetleg gázgyorsítóval szerelt, saját készítésű rendszert is? Meghagynám a gyári 50mm-es átmérőt, ehhez egy gázgyorsító a középdob helyett, ami szintén 50es, és meghajtogatnám a gyári formára. Hátul már eddig is egy saválló kipufogó dob volt, az meg is maradna. Ez így olcsóbban jönne ki, mint egy gyári rendszer, csak az volna a kérdésem, hogy ezzel árthatok a motornak? Főleg a gázgyorsító miatt kérdezem. A motor egy X14XE egyébként. Ill. szeretném végig bebandázsozni majd a rendszert egészen a csonktól, hogy kicsit késleltessem a rohadást, ezzel lehet gond?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudtam hova lenne jobb írni a kipufogóval kapcsolatos kérdésemet, így ide írom. Az volna a gondom, hogy a régi kipufogó rendszerem már kezdi megadni magát. A középdob is rozsdás már eléggé, ezért csere érett. Az lenne a kérdésem, hogy érdemesebb gyári rendszert venni alá, gyári középdobbal, vagy tehetek alá esetleg gázgyorsítóval szerelt, saját készítésű rendszert is? Meghagynám a gyári 50mm-es átmérőt, ehhez egy gázgyorsító a középdob helyett, ami szintén 50es, és meghajtogatnám a gyári formára. Hátul már eddig is egy saválló kipufogó dob volt, az meg is maradna. Ez így olcsóbban jönne ki, mint egy gyári rendszer, csak az volna a kérdésem, hogy ezzel árthatok a motornak? Főleg a gázgyorsító miatt kérdezem. A motor egy X14XE egyébként. Ill. szeretném végig bebandázsozni majd a rendszert egészen a csonktól, hogy kicsit késleltessem a rohadást, ezzel lehet gond?

Köszönöm a választ!

Hogy mit csinálni??? mivel fáslival??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudtam hova lenne jobb írni a kipufogóval kapcsolatos kérdésemet, így ide írom. Az volna a gondom, hogy a régi kipufogó rendszerem már kezdi megadni magát. A középdob is rozsdás már eléggé, ezért csere érett. Az lenne a kérdésem, hogy érdemesebb gyári rendszert venni alá, gyári középdobbal, vagy tehetek alá esetleg gázgyorsítóval szerelt, saját készítésű rendszert is? Meghagynám a gyári 50mm-es átmérőt, ehhez egy gázgyorsító a középdob helyett, ami szintén 50es, és meghajtogatnám a gyári formára. Hátul már eddig is egy saválló kipufogó dob volt, az meg is maradna. Ez így olcsóbban jönne ki, mint egy gyári rendszer, csak az volna a kérdésem, hogy ezzel árthatok a motornak? Főleg a gázgyorsító miatt kérdezem. A motor egy X14XE egyébként. Ill. szeretném végig bebandázsozni majd a rendszert egészen a csonktól, hogy kicsit késleltessem a rohadást, ezzel lehet gond?

Köszönöm a választ!

A gázgyorsítót nyugodtan felejtsd el, semmi értelme. Ahogy a rendszer végig-bandázsolásának sem. De ha meglátod a bandázsszalag árakat, majd rájössz, hogy a leömlőre se tekersz :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.