Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Levettem a vezéműszíj takaróját(gyertyákat kivettem), beállítottam a vezérműtengely jelzését , lent is a jelzéshez került az ékszíj tárcsa.Tehát ok!

?????????

Gyertyák milyen állapotban vannak?

Gyújtás elosztó nem állítódott el?

Lehet, hogy kopogásig van állítva, tekerni kéne rajta hátha.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám volna egy C12NZ motorral, ami egy B Corsában van. A probléma a következő lenne, a 4-ből 2 henger kompressziója 13 bar, a másik kettő pedig össz. vissz. 6-6 bar meleg motornál, többszöri mérés után. Ha a 6 bar kompressziójú hengerbe öntök egy kis olajat (20ml), akkor a kompresszió a duplájára nő, ami a régi iskola szerint azt jelenti, hogy a henger/gyűrűk kopottak. Az volna a kérdésem, hogy mi éri meg jobban, venni egy bontott, kevés km-es motort, vagy ezt felújítani?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám volna egy C12NZ motorral, ami egy B Corsában van. A probléma a következő lenne, a 4-ből 2 henger kompressziója 13 bar, a másik kettő pedig össz. vissz. 6-6 bar meleg motornál, többszöri mérés után. Ha a 6 bar kompressziójú hengerbe öntök egy kis olajat (20ml), akkor a kompresszió a duplájára nő, ami a régi iskola szerint azt jelenti, hogy a henger/gyűrűk kopottak. Az volna a kérdésem, hogy mi éri meg jobban, venni egy bontott, kevés km-es motort, vagy ezt felújítani?

Köszönöm a választ!

Igaz ez nem Corsa B topic, de véleményem szerint, ha felújítod a motor akkor tudod, hogy milyen állapotban van, de ha veszel egyet, lehet ugyan olyan szar, viszont egy 1.2-es nz-vel nem érdemes foglalkozni akkor már egy lépéssel nagyobb motort érdemes venni és felújítani mondjuk. pl egy 1.4 SE

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák milyen állapotban vannak?

Gyújtás elosztó nem állítódott el?

Lehet, hogy kopogásig van állítva, tekerni kéne rajta hátha.

A gyertyákat kicserélem, van 4 ngk-m félretéve.

Az elosztót nem tudom, hogyan kell állítani,tekerni.Hogyan állítódhatott volna el?Nem volt hozzányúlva.

Link to comment
Megosztás:

Levettem a vezéműszíj takaróját(gyertyákat kivettem), beállítottam a vezérműtengely jelzését , lent is a jelzéshez került az ékszíj tárcsa.Tehát ok!

?????????

Hibakód nincs?

Igaz ez nem Corsa B topic, de véleményem szerint, ha felújítod a motor akkor tudod, hogy milyen állapotban van, de ha veszel egyet, lehet ugyan olyan szar, viszont egy 1.2-es nz-vel nem érdemes foglalkozni akkor már egy lépéssel nagyobb motort érdemes venni és felújítani mondjuk. pl egy 1.4 SE

Simán át is megy vele a következő műszakin.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám volna egy C12NZ motorral, ami egy B Corsában van. A probléma a következő lenne, a 4-ből 2 henger kompressziója 13 bar, a másik kettő pedig össz. vissz. 6-6 bar meleg motornál, többszöri mérés után. Ha a 6 bar kompressziójú hengerbe öntök egy kis olajat (20ml), akkor a kompresszió a duplájára nő, ami a régi iskola szerint azt jelenti, hogy a henger/gyűrűk kopottak. Az volna a kérdésem, hogy mi éri meg jobban, venni egy bontott, kevés km-es motort, vagy ezt felújítani?

Köszönöm a választ!

felújítás 100000+++, bontott blokk meg szerintem kb 30 ehhez is, a 100-ból lehet venni 3 blokkot hozzá :D

és szerintem a felújítás sem jön össze 100%osra

Link to comment
Megosztás:

Nincs.

gyetyákat kicseréltem, semmi javulás.........

gondolom az önindító nem kerepelhet így, ugye onnan indult a történet.

Akár az is kerepelhet ha nem megy vissza a helyére a fogaskerék ami megpörgeti a lendkereket. Nem olyan a hangja mint amikor az ember ráindítt a már járó motorra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám volna egy C12NZ motorral, ami egy B Corsában van. A probléma a következő lenne, a 4-ből 2 henger kompressziója 13 bar, a másik kettő pedig össz. vissz. 6-6 bar meleg motornál, többszöri mérés után. Ha a 6 bar kompressziójú hengerbe öntök egy kis olajat (20ml), akkor a kompresszió a duplájára nő, ami a régi iskola szerint azt jelenti, hogy a henger/gyűrűk kopottak. Az volna a kérdésem, hogy mi éri meg jobban, venni egy bontott, kevés km-es motort, vagy ezt felújítani?

Köszönöm a választ!

Nem elég gyűrűket cserélni és ellenőrizni a hengerfalat?

Tudom nem egy hosszútávú megoldás de nem is 200.000Ft!

Link to comment
Megosztás:

Ha a hengerfal ép akkor én magamnak csak gyűrűt cserélnék, meg a hajtókar csapágyakat. Ez nagyobb bontás nélkül a karter felől megcsinálható.

Az autó munkába járásra van használva, napi 100km. Normálisan van hajtva, olajcsere 10ekm, Gm olaj. Még gondolkozom, hogy mit is kellene vele csinálni. Lenne egy 1,4-es NZ motor, 67000km-el, tökéletes állapotban, csak azt lepapírozni, meg ilyenek, és még a fogyasztás is nőne gondolom. Szóval még gondolkodom.

Lenne még egy kérdésem viszont, az Astrámmal kapcsolatban. X14XE motor van benne. Pontosan hogyan kell kikötni belőle az aktívszén szűrőt teljesen? Hova kell berakni, melyik csőbe a kis benzinszűrőt? Melyik csöveket kell kifújkálni?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Az autó munkába járásra van használva, napi 100km. Normálisan van hajtva, olajcsere 10ekm, Gm olaj. Még gondolkozom, hogy mit is kellene vele csinálni. Lenne egy 1,4-es NZ motor, 67000km-el, tökéletes állapotban, csak azt lepapírozni, meg ilyenek, és még a fogyasztás is nőne gondolom. Szóval még gondolkodom.

Lenne még egy kérdésem viszont, az Astrámmal kapcsolatban. X14XE motor van benne. Pontosan hogyan kell kikötni belőle az aktívszén szűrőt teljesen? Hova kell berakni, melyik csőbe a kis benzinszűrőt? Melyik csöveket kell kifújkálni?

Köszönöm a választ!

Hivatalosan csak azonos motorkodú moci mehet bele. Az aktívszénszűrőt passzolom, nekem még nem volt vele gond....

Link to comment
Megosztás:

Az autó munkába járásra van használva, napi 100km. Normálisan van hajtva, olajcsere 10ekm, Gm olaj. Még gondolkozom, hogy mit is kellene vele csinálni. Lenne egy 1,4-es NZ motor, 67000km-el, tökéletes állapotban, csak azt lepapírozni, meg ilyenek, és még a fogyasztás is nőne gondolom. Szóval még gondolkodom.

Lenne még egy kérdésem viszont, az Astrámmal kapcsolatban. X14XE motor van benne. Pontosan hogyan kell kikötni belőle az aktívszén szűrőt teljesen? Hova kell berakni, melyik csőbe a kis benzinszűrőt? Melyik csöveket kell kifújkálni?

Köszönöm a választ!

A benzinszűrőt az ufo elé kell berakni, de előtte az összes vákuumcsövet meg az ufót is kitakarítani!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A benzinszűrőt az ufo elé kell berakni, de előtte az összes vákuumcsövet meg az ufót is kitakarítani!!!

Na és mi van akkor ha a tankról jövő csövet simán lekötjük, rá egy szűrőt hogy kosz ne kerüljön bele a vákumcsövet meg az injektorrról ledugózzuk? Táguláskor nagyon benzinszag lenne?

Link to comment
Megosztás:

A benzinszűrőt az ufo elé kell berakni, de előtte az összes vákuumcsövet meg az ufót is kitakarítani!!!

Már csak azt kellene tudnom, mi az az ufó? :D Az a szénszűrő? Hogyan vannak kötve ezek a csövek? Ha jól veszem ki, akkor 3 cső van. Melyik hova megy, és melyikbe kell a szűrő?

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek.

meg teljesen uj vagyok itt, most regiztem.

Egy amator "autoszerelo" vagyok. segitsegetek szeretnem kerni.

A kepen lathato 93`-as astram van.

Tegnap utkozben leallt a hutoventilatorom, es kicsit megforraltam a hutovizet. Helyben sikerult orvosolnom a gondot azzal, hogy kiiktattam (eleg egyszeruen a vezetekeket at dugtam direktbe a ventillator motorhoz, es gondolom nem veletlenul a csatlakozok meg kompatibilisak is voltak, igy meg ganyolnom sem kellett) a huto aljan levo erzekelot, ami gondolom felel a hutomotor ki be kapcsolasaert. Igy most mar gyujtasraadassal a ventillatorom is megy nonstop.

A kerdesem. Mivel le vagyok egve, hasznalhatom igy hosszabb tavon is a kocsit minden gond nelkul? A masik kerdesem hogy mi a neve annak a kutyunek, amit kiiktattam, es mennyibe kerulhet a csereje.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek.

meg teljesen uj vagyok itt, most regiztem.

Egy amator "autoszerelo" vagyok. segitsegetek szeretnem kerni.

A kepen lathato 93`-as astram van.

Tegnap utkozben leallt a hutoventilatorom, es kicsit megforraltam a hutovizet. Helyben sikerult orvosolnom a gondot azzal, hogy kiiktattam (eleg egyszeruen a vezetekeket at dugtam direktbe a ventillator motorhoz, es gondolom nem veletlenul a csatlakozok meg kompatibilisak is voltak, igy meg ganyolnom sem kellett) a huto aljan levo erzekelot, ami gondolom felel a hutomotor ki be kapcsolasaert. Igy most mar gyujtasraadassal a ventillatorom is megy nonstop.

A kerdesem. Mivel le vagyok egve, hasznalhatom igy hosszabb tavon is a kocsit minden gond nelkul? A masik kerdesem hogy mi a neve annak a kutyunek, amit kiiktattam, es mennyibe kerulhet a csereje.

Nem a legjobb megoldás huzamosabb ideig járó ventilátorral használni a kocsit, mert a túlhűtés ugyan olyan rossz mintha forralnád kb.

Amit kiiktattál az a hőgomba, pontosabban hűtőventilátor kapcsoló néven lehet megtalálni.

Maga a gomba 2-5 ezer között mozog, márka és boltfüggő.

Véleményem szerint minél előbb cseréld, vagy ha nagyon le vagy égve, köss be egy kapcsolót és húzd be belülre, így ha látod hogy kúszik a hőmérséklet te tudod kapcsolgatni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, lenne egy kérdés, astra f-nél melyik motortípussal jár jobban az ember? (c14nz,x14nz,c14se) Mindenféleképp 1.4-es érdekelne.

A c14nz ugyanaz mint az x14nz csak a környezetvédelmi besorolása más a legegyszerűbb injektoros motor az f astrában. A c14se szinte ugyanaz a blokk, de 4 injektor van 1 helyett ezért 60 ló helyett 82 Lovas. Én az utóbbira szavazok. Van még 16 szelepes 1.4-es is fingom sincs mi a motorkódja az valahol 100Ló környékén jár, de én nem szeressem a 16 szelepet.

Link to comment
Megosztás:

A c14nz ugyanaz mint az x14nz csak a környezetvédelmi besorolása más a legegyszerűbb injektoros motor az f astrában. A c14se szinte ugyanaz a blokk, de 4 injektor van 1 helyett ezért 60 ló helyett 82 Lovas. Én az utóbbira szavazok. Van még 16 szelepes 1.4-es is fingom sincs mi a motorkódja az valahol 100Ló környékén jár, de én nem szeressem a 16 szelepet.

Egyértelműen C14SE 82 le.

Az 1.4 16 szelepes motorkódja X14XE egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.